N.o 43. ZIERIRZEESCÏIE A.o 1843. O IJ E A N To 30 MEI. SSesturen en Administration, Nieuwstijdingen, i DINGSDAG u PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE in ervaring gekomen zijnde, dat .de plantsoenen en hoornen in de openbare wandelplaats rondom de.Stad., door dpn moedwil van kwa- lijkgczinden en kindoren p.eer veel te lijden hebben en gestadig aan beschadiging zijn blootgesteld. Herinneren bij deze de Ingezetenen aan art. 45 van het Reglement van Policie voor deze Stad luidende «Het is verboden takken van boonieU of plantsoen der Stad te scheuren te trekken of te kappan of dezelve fe, ontschorsen of te beschadigen onder welk voorwendsel dit Ook zoude mogen zijn en zullen do overtreders hieromtrent incurreren de straf bij art. 71 van het reglement bepaald ten ware de gepleegde daad in de termen viel, om volgens de artikelen 145, 146 en 148 van het lijfstraffelijk wetboek te worden achtervolgd." Met waarschuwingdat de overtreders ten strengste zullen worden gestraft., en dat ouders of voogden voor de daden der kinderen aan sprakelijk zijn wordende een ieder uitgenoodigd om den moedwil in dezen fe keer te gaan en -het Bestuur in de zorg voor het behoud der zoo. fraaijc publieke wandelplaats te willen ondersteunen terwijl der Policie bij vernieuwing wordt aanbevolen oln het bestaande ver bod krachtdadig te handhaven. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd, aangeplakt, omgeroepen en in de Stads Cou rant geplaatst. Zierikzeeden 24 Mei 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd BE C R A N E vl. Ter ordonnantie De St?ds Secretaris, W. J. P. K R O E F. SCHOUWING OP DE WEGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE verwittigen de daarbij belanghebbenden; dat'dé gewone j'aarlijksfche omrid door het Poortambacht bepaald is op Woensdag den 7 Juni} eerstkomendeten einde men zich overtuigc dat al de Wegen behoor lijk gemaakt en geëffend de Siooten uitgedolveri oh de Sudtiemid- delen zich in goeden staat van onderhoud bevinden wordende de Gelanden mitsdien aangemaand oin de gebreken, welke in dezen bestaan vóór dien tijd naar behooren te herstellen en in vohlóetUc orde to brengén tót voorkoming van vervolging, waaraan zich de nalatigen zouden blootstellen. Gedaan ten Baadhuize der Stad Zierikzeedén 29 Mei 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, bt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF: 10TER IJ. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesteit's besluit van den 6 Ja nuari) 1831 n.° 08, (Staatsblad n.° 2,) heeft Zijne Excellentie de Minister van Financiën hij resolutie van den 26 dezer maand be paald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de collec teurs splitters en debitanten der Koninklijke nederlandsche Loterij de loten en gedeelten van dien -voor de vierde weck der trekking van de laatste klasse der 189sle Loterij zullen mogen uitgeven te weten Bij verhoop: Geheele loten f 75,00 Halve ...- 37,50 "Vijfde - 15,00 tiende - 7,50 Twintigste t> - 3,75 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij voor noemd artikel van Zijner Majesteit's,besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat dc collecteurs splitters en debitanten 'gehouden zijn om zich haar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzeeden 29 Mei 1843. Voor den Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierikzee, DE CRANE. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dor Stad B li O U- JVERSHAVEN brengen bij deze ter kennis der belangheb benden dat de gewone JAARMA R K T of KERMIS, inval lende op den 9 en 10 Junij aanstaande alhier dit jaar weder zal gehouden worden en dat het verboden is op dezelve eenige Hazard spelen, of Bedelarij uit te oefenen. Brouwershaven, den 24 Mei 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. L O P S E II O C K E vl. Ter ordonnantie van- dezelve I. IS EB IV E E' 'MO ENS. BURGEMEESTER en ASSESSOREN van do Gemeente B R G H c. a. zullen onder nadere appro batie op Maandag den 12 Junij 1843', des Voormiddags 'ten elf ure in het Gemeentehuis aldaar, in het openbaar aanbesteden: Het afbreken van het oude en het maken van een nieuw SCHOOL LOKAAL binnen die Gemeente, niet de Ieverancie der benoo- digde Materialen waarvan de bestekkon en voorwaarden té be komen zijn bij den Burgemeester der Gemeente en W. van der ST ARP, te Zierikzee; zullende de aanwijzing plaats hebben op Zaturdag den 10 Junij te voren in den voormiddag. Burgh, den 29 Mei 1843. Burgemeester en Assessoren voornoemd J. de KATER, vt. Tér ordonnantie van dezelve, J. hE RATER, N'z. Secretaris. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 28 Mei. In de zitting van de tweede kamer der staten-generaal van gisteren isna eenc beraadslaging van 4 dagen het ontwerp van wet tot regeling van 's rijks openbare schuld, niet 30 tegen 24 stemmen, afgestemd, zoadat Zijne Majesteit eerbiedig zal verzocht worden hetzelve in nadere overweging le nomen. Woensdag jl. is de raad van ministers vergaderd geweest. Men Verzekert dat daarin, onder anderen geraadpleegd zou zijn geworden over de aan dc kamer voor te stellen wetten tot hot invoeren van onderscheidene bezuinigingen cn vereenvoudigingen Ier voldoening aan de deswege in de laatste dagen' aan dé tweede kamer gedano toezeggingen. - Z. M. koning Willem Frederikgraaf van Nassau, i's eergisteren 'morgen, naar het Loo vertrokken. -- Door den directeur-generaal van marine is ter kennisse van alle zeevarenden en daarbij belanghebbenden gebragt dat tegen de uit stekende punt van het Breezaml ter inkomen van het zeegat van Ye're is geplaatst eenc jöonsgewijs gevormde witte ton hebbende een zeildoeksche vaab aan haren top liggehd.c op dé tneikeh Do iholen dé Koe van Yere tegen de oostzijde van het oude Tol- of Wachthuis aan eenë kleine boerenschuur op Kamperland lusschcn twee gjfootë schuren in de diepte Van 3 vadem ('51 palm) welke ton hij hot inkomen aan ktuurboords-zijdq wordt gehouden. Strekkende voorts tot waarschuwing, dat met gewoon laag water op dé builend roog té van het vaarwater) loopendc lusschen den wat Van Walcheren en do bank de Schotsman eenc diepte van 28 palmen (10 voeten) op de buitendrooglc van het Ruitcrdicp loopende tus- seheti 'dé Voorschreven bank dé Schotsman en Onrustcene diepte van 10 palmen (14 voeten) en op do binnenste droogte van het ge zegde Rüiterdiep niet meer dan 18 palmen (6l./2 voet) blijft slaan. .Men weet, dat dézer da'gch door de gemengde commissie nopens tlé scheepvaart lusschen Nederland en België onderscheidene reglemen ten zijn vastgesteld. Deze betreffen: 1." het règlément nopens de Schëhlevaart2." hét loodswezen 3." dë'Vuren en bakens4.° het kanaal van Terneuzen 5.° de visscherij on den verkoop van visch 6." de lusschcngclegcne vVaterëh en 7.° ilb Maas, GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSGHE BER1GTEN. Hét provinciaal geregtshof van Zuid-Holland heeft, in dcszelfs zitting van den 26 dezerJaeobfe Verrips schuldig verklaard aan kindermoord, én mitsdien veroordeeld tot de straffe des doods, te Gorinchèm uitte Voeren. Z. II. dc paus is den 9 dezer van zijne réis door een gedeelte zijner staten te Róme teruggekomen. De engelsche stoomboot Brit- lanni'a heeft de reis van Halifax (Amerika) naar Liverpool in lO'/s dag afgelegd. Uit S.'-Jean-de-Terreiieuve wordt gemeld dat 28 schepeii op do kust aldaar vferple'llerd zijn door het uit de S.'-Laürehs-Bivier afdrijvende ijs. Iti Frankrijk beslaan 799 uren spoorwegen wélke 297 millioen franken hebben gekost. Sedert eenige dagen werpt de artes'iaanschè put te Parijs weder kleine zwarteyisscheti op zonder oogen. Dc akadëmie van wetenschappen houdt zich ■onledig, onr eèn verslag nopens defce viss'chen op te stellen. Men Verzekert, dat'met 1." Au gustus aanstaande de geheele sp'oórweg Van Utrecht naar Amsterdam zal zijn Voltooid zullende alsdan ook dit géheéle traject bereden' wor den. - Naar men verneemtschijnt het plan lé'bestaan en zou daartoe reeds de autorisatie van góuvérnemenlswege zijri verleend geworden, om het blaauw- of oude vrouwen verbeterhuis te Schiëdam in te rigten voor een gesticht, bestemd voorde ter zake van verkwisting onder curatelen gestelde personen. Het slechts voor weinige dagen benoemde spaan- Sche ministerie is reeds afgetreden. Deze bewindslieden hebben aange drongen op bet buiten dienst stellen van de generaals Linage 'en' Zurb'anó, welke beiden bij do jongste voorvallen te Barcelona de grootste gestreng heid behbeh getoond. De regent Esparler'o heeft bepaaldelijk geweigerd aan déze vordering loe te geven. Den 9 dezer is le Hamburg hét bovenste gedeelte van het onderportaal van de ruïne dei' Petrikcrk met de beeldzuil van Petrus onverwachts ingestort. De jngarig met do-vier Evangelisten is' blijven staan. Kort te voren waren vele werklieden aan dezelve bezig. Niemand is hierbij omgekomen. Yolgens te Londen Overgelegde staten bedraagt het geheel der sommen tot het voeren en voleindigen van den oorlog in China uitgegeven 4,215,413 ponden sterling, en daarentegen het geheel van die sommen welke, volgens de gesloten traktaten bereide oiïlvangoh of nog le innen zijn 5,787,504

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1