Besturen en Administratien. Nieuwstijding ene A.° 1843. COURANT» INSPECTIE OP DE STRATEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Slad ZIERIEZEE tnaken bekend: dat op "Zatiirdag den 20 dezer maand een omgang 'door de Stad en langs de Dijken geschiedeta zalom zich te overtui gen of al de bepalingen van het Policie-Reglemehl voor déze Stad alom worjlen nageleefd: wordende een iegelijk bij deze gewaarschuwd 'om te zorgen dat de Straten elk voor en achter zijne woning of 'erf, behoorlijk schoongemaakt en gezuiverd zijn terwijl dé beambten der policie bepaaldelijk zijn gelast om op de voortdurende reinheid van straten stoepen en goten te letten en zonder oogluiking wegens alle overtreding'en nalatigheid proces-verbaal op te maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze wor den afgekondigd omgeroepen en in de Stads Courant geplaatst. Zierikzee, den 10 Mei 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vl. Ter ordonnantie. De Stads Secretaris W. J. V. KROEF. aankondiging! BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. willende het Weiland, door A. DeIiiiloo van de Stad in pacht bezeten geweest, gelegen in Klein Houle Valebevangaan het Eerste Weegje ih het pbortambachtgedurendé dezen zomer door jong Vee laten begrazen met oogmerk om die Weije daardoor te verheleren bren gen zulks ter kennis vail de veébouders in of onder deze Stad welke zich tot het vernemen der voorwaarden van beweiding bij den Bur gemeester kunnen aanmelden. Zierikzee, den 15 Mei' 1843. Burgemeester en Weihouders voornoemd b E CRANE, vl. Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P. K R O E F. W A AR SC H ÜW I N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEÉ in aanmerking nemende dat nog vele Ingezetenen achterlijk zijn ge bleven ih de aanzuivering van hunnen verschuldigden hoofdelijken Omslag aan deze Stad, over het dienstjaar 1841 waarschuwen bij deze de zoodanigen dat de Stedelijke Ontvanger is gemagtigd om hén ten strengste ingevolge de wet te vervólgen weshalve zij ten ernstigste worden aangemaand om zich door eerie onverwijlde vol doening van hunnen aanslag alsnog van die vervolging te vrijwaren. Zierikzee, den 17 Mei 1843. Burgemeester en Wethotidèrs voornoemd DE CRANE, tit. j Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. AFKONDIGING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEÉ maken bekend dat het suppletoir kohier van het Palentregt voor deze Stad dienstjaar 1842/3 derde kwartaal op den 11 dezer maand door Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering wordende de daarop voorkomende belasting schuldigen mitsdien aangezocht om hunne aanslagen getrouwelijk Overeenkomstig de wette voldoen. ZierikzeS, den 18 Mei 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie, De Stads Secretaris \V. J. P. KROEF. De D I R E C T i E der ZEEUW SCHE BRAND- WA A R B O RG-MA A TSCII AP PIJ gevestigd té Zierikzeeter kennis der belanghebbenden brengende dat de R E- KENING dier Maatschappij over het afgeloopene dienstjaar 1842 op den 18 dezer maand Mei gedaan door de presente deelhebbers is opgenomen en goedgekeurd geworden Heeft tevens het geOoegefi te kunnen berigten dat deze Maatschappij blijkens het gedaan ver- Slag., wederom vrij aanmerkelijk in sterkte is toegenomen en neemt de vrijheid dezelve bij voortduring gunstig aan te bevelen. De Directie voornoemd M. C. DÈ CRANE, Op last derzelve De Secretaris J. VERVEEN, NEDERLANDEN. 'S GRAVENHAGEden? 17 Mei- Uit Luxemburg schrijft men 19 MEI. V '_ïtfl dat Z. M. de koning groot-hertogtegen het einde der maand Julij aanstaande het grool-hertOgdom zal bezoeken. In de vorige week is de heer J. H. Beltingmet het schip Wilhelminakapitein Klihtvan den Helder naar Suriname vertrok ken ten einde de eerste hand te leggen aan de proefneming eener kolonisatie, zoo als dit iS vastgesteld bij Z.r M.' besluit van den 25 Januarij jl. Zoodra de heer Betting eene geschikte plaats heeft uit gekozen en de boomen opgeruimd zijn zullen vooreerst 50 en daarna nóg 150 huisgezinnen volgen met de beide andere ontwerpers zijnde de heeren Avan den Brandhóf en D. Copyn. Wij achtervolgen den waardigen man met onze beste wenschen voor het welslagen eener onderneming die van belangrijke gevolgen zijn kan. Immers is deze volkplanting, dat meesterstuk van neder- landsche kunstvlijt een parel onzer west-indische bezittingen. Suri name is bijkans zoo groot als het voormalige koningrijk der Nederlanden, doch telt nog geen 70,000 inwonershoeveel valt er dus nog té ontwikkelen 1 Zondag den 7 dezer hebben onder de bedelaars kolonisten gevestigd in het tweede gesticht der koloniën van de Maatschappij van Weldadigheid te Veenhuizen eenige ongeregeldheden plaats ge had waarbij twee veldwachters de een zwaarder de ander ligtér door messteken zijn verwond. Den volgenden dag zijn 9 dier kolo nisten op regterlijk hevel naar Assen getransporteerd en is tegen heit eene instructie aangevangen. Sedert is de rust in de koloniën niet meer verstootd. GEMENGDE RUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Den 4 Maart zijn te Laguayraop de kust van Caracas, in Amerika, 400 duitsche kolonisten van Havre aangekomen welke men onder dé leiding van den kolonel Chazzi in de koele en vruchtbare landstreek van Tovar zal trachten te vestigen alwaar zij al dadelijk huisvesting en da noodigste levensbehoeften zullen vinden. Men verneemt, dat er té Jeruzalem een dagblad verschijnt; hetzelve wordt in de boogduitsche engelsche en hebreeuwsche talen geredigeerd. Men zegtdat de bis schop Alexander daarvan de hoofd-redacteur is. Onlangs verliet de olifant van den heer van Amhurg Aylesburg om naar Amersham te gaan. Bii het tolhek van Nissenden gekomenweigerde de tolgaarder het dier door te laten dewijl zijn geleider niet meer dan voor een paard betalen, wilde, en hij sloot de barrière. De geleider liet toen den olifant achter, en vervolgde alleen zijnen weg; maar dit dier Verbrijzelde in een oogen- blik de geheele barrièrerukte dezelve omver en vervolgde zegepralend zijnen weg. Sedert deze daad noemt men den olifant eéne dér dochters van Rebecca. Dë personen van Meijer en de Leeuw, twee bekendó znkkerolderszijn te 's Hage wegens zakkenrolderij gearresteerd. Den. 19 April heeft de provinciale landd'ag van Saksen dringend van Z. M. de afschaffing van dë speelbank te Köthen als de iioodloltigsle gevolgen na zich slepende, verzocht. In Indie wordt thans getwistof de të Hyderabad door de Engelscheh gevonden schat, aan de regeringdan. wel aan het leger ten deel valt. Ten gevolge van eeti bij géneraal Napier, na zijne behaalde oVertvinning toen hij de stad bezetteontvangen be- rigt, was de schat, die in baren gouds bestond, in'eenen put gevonden. De waarde wordt op 21/, crores ropyën geschat. Lord Ellenboroughdë gouveriieur-genëraalmoet zich ten voordeele der afmee verklaard heb ben. Te Doezem (Groningen) had dezer dagen eene zeldzame gebeur tenis plaats. Een paar ouders, behoorende tot de arbeidende klasse; hadden reeds meer dan 20 jaren met elkander geleefd en waren door in nerlijke banderi van liefde.en trouw aan elkander verbonden gebleven; zij hadden hunne 8 kinderen tezamen verwektals zorgdragende ouders, naar bun vermogengemeenschappelijk opgevoed. Den 7 dezer werd liet huwelijk zoo wel burgerlijk als kerkelijk ingezegend, en alle hunné kinderen werden gewettigd terwijl de 4 jongste den H. Doop hebben ontvangen. Er zijn in de republiek der Vereénigde-Staten 2,487,213 slaven; 1,246,408 mannelijke en 1,240,805 vrouwelijke. In een dorp van bet kanton Genève leven in één huis 5 geslachten. Aldaar zijn 3 kindéren, van welke het oudste 5 jaren telthare moeder is 23 jaren en de grootvader der kinderen 52 jaren Oud de overgrootvader beeft den ouderdom van 74 jaren bereiktterwijl eindelijk de hed-overgföotmoe- der thans in haar Ö5"° jaar is. Deze vrouvk den 4 February 1748 ge boren is geen gebrekkigkrom moedertje tiiaar gaat ii'og volkomeii fegt opheeft een goed gezigt en gehooris gezond én altoos opgeruimd van geest. In het museum van het natuurkundig gezelschap te Man chester wordt de schedel bewaard vaneen in het jaar lS22 geslorveri paard hetwelk 62 jaren oud was gewordeit. Het had gediend tot het trekken van schepen in eene der vaa'rteri vari Manchester. In Dene marken bestaat nog de barbaarsche straf, dat vrouwen wegens overspel, in eenen zak gebonden in zee moeien worden geworpen. Die straf; welke in Turkije ook nog bestaat, is onlangs uitgesproken tegeb zekera gehuwde vrouw, Mogeitlesse gehee'teri. Het hoog gereglshof des koning rijks heeft dat vonnis bevestigd, Hijdie mét genoemde vróöw overspel bad bedreven werd tot eêuwigdurenden dwangarbeid of slavernij ver oordeeld. Beide veroordeelden hebben gratie gevraagd, en de minister van justitie heeftjjdie ondersteund zeggende,- dat de maatschappij genoeg zaam gewroken wasindien de bedoelde vrouw tot 10 jaren en de man tot 5 jaren opsluiting wierden veroordeeld. De Franscben hebben in Algerie van den rijken volkstam Khaman 12,000 schapen en 500 ka- meelen buit gemaakt. De familie Rothschild te Frankfort heeft aan de Israëlitische gemeente aldaar een geschenk gedaan van 150,00011., ter opbouw van eene nieüwe synagoog, welke ter plaatse van de oude zal worden opgerigt. Dezelfde familie heeft onlangs 100,000 fl. aan de Israëlitische gemeente te Jeruzalem geschonken, voor de daarstelling van

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1