ZIERIRZEESCHE DINGSDAG 9 MEL Besturen en Administration. Nieuwstijdingen. N.o 37. A." 1843. C t E A N ti 9*k BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Ontvangen hebbende bet besluit van Z. E. den heere Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 29 April jongstleden Provinciaalblad n.° 47)betrekkelijk de beschrijving, van bet Patentregt voor het dienstjaar 1843. Brengen door deze Ier Kennis van alle daarbij belanghebbende Ingezetenen dezer Stad en territoir, dat bij welgemeld besluit het volgende is bepaald: t Ten aanzien der Falenfpligtigeo in de j5 eerste tabellen der wet van den 21 Mei 1819, waaronder krachtens art. 12 der wet van den 16 Junij i832, ook zijn begrepen de Paardenpostmeesters Dat de verklaringen ter verkrijging van Patent, voor deze Patentpligtigen, bin nen de provincie zullen worden uitgegeven van den 8 Mei 1843 tot en niet den 16 dier maand b. Dat die verklaringen, behoorlijk ingevuld, zullen moeten zijn ingezameld en in* gediend, in de steden MiddelburgVLissingenGoes en 7aerikzee op den 26 Mei en in de overige steden en gemeenten 'op den 23 Mei aanslaande. c. Dat dc registers van gemelde Patentpligtigen gesloten en daarna geene verkla ringen meer zullen worden aangenomen, in de stad Middelburg op den 16 Junij, in de steden VlissjhgenGoes en Zierikzee op den 9 Junij en in de verdere steden en gemeenten op den 6 dier maand. 2. Ten aanzien der patentpligtiee schippers, eigenaars, en directie-voerenden van binnenschepen, schuiten en vaartuigen, vernield in dé 16de tabel der wet yan den .6 April 1823, waaronder krachtens het reeds aangehaalde art. 12 der wet van den 6 Junij i832 ook zullen begrepen worden, diegenen welke bestendig in hunne vaartuigen wonen, en geene buitenrivieren of wateren bevaren. a. Dat zij. te rekenen van den 8 Mei aanstaande tol den 19 derzelver maand, zich voor, bet Patentregt van het dienstjaar 1843 zullen behooven aan te* geven bij liet bestuur der plaats waar zij zich zullen bevinden, onder overlegging van een biljet: hetwelk daartoe bij die besturen verkrijgbaar, gesteld is, terwijl ingevolge dé hiervor'en aangehaalde wet, .door de aan het Patentregt.-opderwor? pene schippersnaauwketirige opgave zal moeten worden gedaan: of zij in het vorige jaar eecn andere huisvesting hebben gehad dan aan boord hunner sclie» pen, en met die schepen geene. buitenrivitjrende Zuider-Z'eenoch de zeeuw- sclie stroomen bevaren of in het voorgaande jafir bevaren hebben. 3. Pen aanzien van de kramers, dat zij zullen gehouden zijnA om bij bet doen hun ner aanvrage om patent op Ie geven de onderscheidene goederen welke zij voorne mens zijn te koop aan te bieden, zoo mede de wijze op welke zij kun beroep uit oefenen, raar aanleiding der onderscheidingen bij 1 der 7de tabel, gevoegd bij de wet van den 16 Junij 1882, Staatsblad n.0 3o alsmede de gezamenlijke, inkoopsr waar.de der door, ben te koop aangeboden wordende goederen zullende dien onver minderd door de patentpligtigen bij litt b en c van 1 der ev^nggnoemde tabel vermeld, ter gelegenheid en ten gelijken einde als boven, opgave moeten geschieden van den, tijd der dating, wat. ee'rslgenoemden betreftvan bun verblijf in de gemeente, en wat laatstgenoemden aangaat, van dien der te.houdene verkooping .terwijlzoo zij de wijze van verkopp veranderen, de waarde hunner waren vermeerderen, of den duur des verblijfs of der" te boudene vprkneping verlengen zij daarvan op den voet van arU '9 der wet van den ai Mei 1819. en op de boeten hij art. 37 bepaald, aangifte zuilen moeten doen in de gemeente alwaar zij zich bevinden,, en,zoodanig aanvullings-.regt voldoen, als van ben, bij werkelijk toegenomene belastbaarheid; zoüdé kunnen worden gevorderd. Wijders zullende bedoelde Kramers benevens de Debitanten van Loterijbriefjes mitsgaders de hier te lande gevestigde Kooplieden Commissionairs Fabrijkanten en Trafijkantendie in hét belang van hun beroep reizen, krachtens Zijner Majesteit's be sluit van den 17 October 182"* Staatsblad no. '22^ en van den 24 April jl blad no. 16), op de boete bij 1 eri 2 van art. 32 der wet van den 21 Mei 1819 bepaald, vej-pligl zi:n steeds hun gezegeld patent met, zich te voeren. Eindelijk met betrekking tot de schippers, eigenaars en directie-voerenden van binnenschepen schuiten en vaartuigen hierboven bedoeld a. Dat liet Patentregt door lien zal moeten worden voldaan ten kantore van den Ontvanger ter plaatse van de aangifte, en wel in éénsvoor zoover die plaats niet is, of die van luin vast verblijf, of de vaste legplaats van het vaartuig, of wel eindelijk diealwaar het bedrijf wordt uitgeoefenddoch anders bij twaalfde gedeelten b. Dat riogtans van de laatste wijze Van betaling, bij twaalfde gedeelten ook door de eigenaars, schippers ,of directie-voerendenwelke zich niet in hunne vaste woon-, leg- of verblijfplaatsen bevinden, zal kunnen worden gebruik gemaakt, mits zij zich gedragen naar het voorschrift van i5 der i6le tabel van de wet van den f> April 1823, door zich inden loop der maand Mei. voorzien van een bewijs van aangifte, hetwelk echter niet langer dan gedurende die maand van kracht zal zijn, naar hunne vaste wntfh- leg- of verblijfplaats te begeven of wel dat bewijs van aangifte derwaarts op te zendenom aldaar te worden ge patenteerd in welk geval de betalingen bij den Ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. - C. Dat door al de Patentpligtigen van de 16de tabel vóór den 10 Junij eerstkomende, geheele of gedeeltelijke betaling, invoege voorschreven zal moeten zijn geschied; en ook de Patenten, op vertoon der kwi tan tien van de Ontvangers, vóór dien tijd, bij de Plaatselijke Besturen door hen zullen moeten worde.n afgehaald, aangezien van dien dag af de recherche op de niet gepatenteerde schippers een' aanvang zal nemen. ,iit E11 opdat niemand hiervan, onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze wor den afgekondigd en .aangeplakt ter plaatse waar zulks gey>rodn is te geschieden. Gèdaan tén Raadliuize dér Stad Zierikzee, den 6 Mei 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vi Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. Dè CENTRALE DIRECTIE van SCHOUWEN, B U RG H en W E S T L A N D Gelet hebbende op derzelver Publicatie van den 18 Februarij 1843, waarbij de middelen worden vastgesteld en aangewezen om den fn- Wendigen toestand van gezegdê Poldersmet betrekking tot derzelver ■waterafleidingen te verbeteren Gelet op de daarbij aangehaalde inspectiën welke op dié wateraf leidingen in den loop der maanden Mei en October van ieder jaar na voorafgaande Veerfiendaagsche bekendmakingen moeten plaats vinden Gelet op art. 26 van liet reglement van Policie der polders, van den 16 December 1811 in verband met de artikelen 27 en 28, waarbij' de. straffen op de nalatigheid ten aanzien der middelen tot wateraf leiding worden aangegeven Zoo is hetdat dè voornoemde Directie heeft besloten Om over veertien dagen na dezen dag en op de volgende dagen in den tóop dezer maand Meieene inspectie te doen op de Water gangenDammen, Buizen en Zijlen langs alle de Wegen in gezegde polders, zoonrede op de Br.uggénhoofdjès in de Vaarten; zullende tegen de zoodanigen welke tegen opgeinelde art." 26-28 van het Policie- rcglement in verband inet'de bovenaangehaalde Publicatie der Direc tie zullen gehandeld hebben of handelen de vereischte Rcgterlijko Vervolging worden ingesteld. Gedaan te Zierikzee, den 6 Mei 1843. De Centrale Directie voornoemd J. be KATER, vt. Ter ordonnantie van dezelve, DE JONGE, 'Griffier Wij ondergeteekenden COMMISSARISSEN der ONÓ. BkANDWA A RB.-M A A TSCIf., onder Directie vaii de Heeren DEJONGE C.°gevestigd binnen Amsterdam hebben het genoegen aan alle daarbij belanghebbenden te berigten dat heden aan ons in tegenwoordigheid van eenige Corresponden ten en Declgenoolen door genoemde. Heeren is gedaan REKE NING en VERANTWOORDING hunner gehoudene Ad ministratie over het jaar 1842, en daarbij tevens overgelegd eeti allezins naauwkeurig overzigt van den gunstigen staat en steeds toe nemender! bloei dezer Maatschappij; al hetwelk weder in de meest mogelijke orde .en juistheid bevonden zijnde met onze volkomens goedkeuring is bekrachtigd geworden en daarbij ons op nieuw ge bleken dat deze Inrigting bet algemeen vertrouwen hetwelk dezelve, sedert zoo vele jarenin steeds klimmende mate genieten mag ten volle waardig is. Amsterdam, den 5 Mei 1843. ,lonkh.T W. H. J. Raron van WEST- REENEN van T1ELLANDT. Jonkh.' M.r H. M. A. J. van ASCH van WIJCK. Jonkb.' H. W. Baron van AYLVA van PALLANDT van AAR DENBURG en NEERIJNEN. Commissarissen luiten Amsterdam. M.r M. C. VAN HALL. M.' P. J. VAN NA AMEN VAN SCHERPENZEEL. Commissarissen linnen Amsterdam. F R A N K R IJ K. PARIJS den 1 Mei. Uit .Oran Wordtonder dagteekening vari dén 22 April geschreven, dat Abd-el-Kaderwetende dat onze troe pen aan deii kant van Cheliff bezig gehouden Werden onverhoeds ten zuid-westen vair Mascara aan hèt hoofd van een duizendtal rui ters verschenen is en in den, ónze zijde houdenden, stam van Hachèm-Gafrahar 40 hbofderi heeft doen afhouwen. Er zijn dadelijk troepen legen hem afgezonden maar waarschijnlijk zal bij derzelver nadering niet afwachten. De schrik js groot onder de stammen en het is tó vreezen dat deze beweging- van liet arabisch opperhoofd de combinatiën - die tot het bezetten van Tenez en van de legerplaatseri Van El-Esiiain en van Trëncb vastgesteld waren zal doen vervallen. N E D ER LANDEN. 's GRAVENHAGEden 7 Mei. Rij de tweede kamer der stalen- generaal is ingekomen een nieuw.ontwerp van wet, betreffende de regeling van 's rijks openbare sphuld. Men verneem t dat het Z. M. behaagd heeftaan den litograaf E. Spanierte 's Gravenhage een octrooi voor 5 jaren te verleeneri voor de uitvinding van eene wijs om .cachetten mitsgaders letters, ornamenten gravures enz. in steen te snijden geschikt om in do boekdrukkunst te worden gebezigd in wel.k snijwerk, genoemde lito graaf zich meer en meer beeft gev.olmaaktzoodat bij vooral wat de cachetten betreft met het ehgelscbe werk van dien aard in me taal kan wedijveren.. Hij heeft van dezen arbeid reeds vele proeven aan de leden van .het koninklijk gezin en andere aanzienlijke personen aangeboden, die hem deswege op eene Vereerende wijze hunne goed keuring hebben doen blijken. De staatsraad gouverneur der provincie Vriesland beeft aangekon digd, dat onder de buitenlands verzotidene vriessche of voor zoodanig verkochte boter, op onderscheidene tijden vaten gevonden zijn met boter Van mindere kwaliteiten mitsdien, ter handhaving van den aloudén roem van genoemd product dé vriessche landlieden of degenen dieri het aangaat ten ernstigste vermaand o.m zich toch van dergelijke bedriegelijke praktijken te onthouden, welke, dschooti dan ook door enkelen gepleegd niet missen kunnen een wantrouwen tegen dit van ouds zoo gunstig bekend hogg geschal en duur betaald product van vriessche nijverheid in te boezemen en voor den vriesscben boterhandel io bet algemeen van nadeeligé gevolgen te wezen. Tevens beeft z. exc. de belanghebbenden .aangespoord om zich bij voortduring op de meest zorgvuldige behandeling, van het genoemde fabrijk'aat eh zoo mogelijk op verbetering van hetzelve toe te leggen gelijk men dit elders bijzonder in bet old'enburgsche en bolsteinsché met voordeel schijnt te doen en daartoe vooral aan liet belang van het zuiver baren der boter en aan bet nut van het gebruik der dubbele teems herinnerd. GEMENGDE BUITEN- ÉN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. De porlé heeft aan dé eisehen van Rusland toegegeven en to't de ver kiezing van' een anderen vorst voor Servië besloten. Aldus hebben de Zaken in het Oosten een andere wending genomen. Door de mede werking van militaire én civile autoriteiten, zal bij's Hoge, aan het kanaal naar Scheveningeneene burger-zwemschool worden opgerigt. Deze inrigting, waaraan sedert lang, vooral hier te lande, groote be hoefte bestond zal naar men verneemt, worden opgedragen aan den heer Sinits officier bij het regemëht jagers. Algemeen verzëkërt m'ên

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1