Mi" 36. ZIERIKZEESCHE VRIJDAG A.° 1843. COURANT», 5 MEL Besturen en Administration. Nieuwstijdingen INSCHRIJVING voor de SCHUTTERIJ. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEBIKZEE gezien de wet op de Schutterijen van den 11 April 1827 en speciaal 'gelét hebbende op die artikelen der Wetwelke in betrekking staan tot de jaarlijksche inschrijving zoo tol de bereids daargestelde registers van vroegere jaren als tot dé inschrijving die gedurende de laatste helft dezer loopende maand moet geschieden brengen bij xleze ter kennis van de belanghebbenden Dat de registers ter inschrijving voor de Schutterij van de geborenen in de jaren 1818 tot 1809 ingesloten zullen worden geopend lot de inschrijving van alle mannelijke Ingezetenen welke tot het eerstgemelde jaar behooren alsmede van hen, welke, in de vorige jaren geboren zijnde, sedert de laatstvorigo inschrijving zich alhier met er woon hebben nedergezetwaaronder ook begrepen zijn de militairen welke na dien tijd gépasporteerd, en de vreemdelingen, welke sedert dezen tijd van buiten het Rijk zijn gekomen en zich alhier hebben gevestigd voor zooverre deze laatsten hun voornemen om zich in dit Rijk neder te zetten hebben aan dén dag gelegd hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring, hetzij door de .werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermogen en de hoofd middelen van hun bestaan naar herwaarls zonder dat de tijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk in eenige ondergeschikte be trekking als zoodanig voornemen wordt aangemerkt. Allen zullen worden ingeschreven in dat register waartoe zij volgens hunnen Ouderdom behooren. Dat van de inschrijving niemand der vorenstaande personen is uitge zonderd maar dat allen zonder onderscheid daarin begrepen zijn alware het ook dat zij zouden mogen verineenen volgens de wet tot de vrijgestelden of uitgestotenen te behooren zullende derhalve alle de bovengemelden als daartoe bij deze wordende opgeroepen moeten ver schijnen ten Raadhuize dezer Stadvan den 15 tot den 31 dezer maand Meiten einde zich te laten inschrijven ieder in dat register waartoe hij volgens zijnen ouderdom behoort. Deze registers zullen op den eersten Junij daaraanvolgende finaal worden gesloten. Dat de studenten geëmployeerden in huizen van negotie klerken van notarissenadvokaten enz. bedienden en werkboden moeten worden ingeschreven in de gemeente alwaar zij liunne studiën houden werk zaamheden uitoefenen of dienstbaar zijn de buitenlandse!) zeevarenden in de plaatsen waar zij hun wettig domicilie hebben en de aan boord wonende schippers in de gemeenten alwaar zij het laatst hunne vaste woonplaats hebben gehad, of wel personeel en mobilair, of wegens hun vaartuig belasting betalende daar waar zij voor deze belasting zijn aan geslagen. Dé vorenstaande opgeroepenen zullen verpligt zijn bij hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen voor- en stamnamen van de plaats én den tijd hunner geboorte, hunne woonplaatsmet aanduiding van wijk en nommcr het beroep en dat van hunne oudersof zij zijn ge huwd ongehuwd of weduwenaars van het getal hunner kinderen van beider kunne sedert wanneer zij ingezetenen der gemeente zijn en van waar zij alhier zijn komen inwonen, en eindelijk van de redenen die zij zouden vermeenen dat hen van de schutterlijke dienst zouden vrijstellen of daartoe onbevoegd maken naar aanleiding van art. 3 en 4 der wet, met opgave van het art. en het onderdeel van hetzelvewaarop zij zich beroepen. Wordende voorts een iegelijk, buiten deze gemeente geboren, aange maand om zich tijdig van een geboorte-extract te voorzien en zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren ten einde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden en om voor te komen dat niemand door eene ver keerde opgaaf van zijnen ouderdom vervalle in de straf bij de wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders een ieder, hierin betrokken willen hebben vermaand en gewaarschuwd om zich van deszelfs verplig- ting in deze te kwijten vermits uit krachte van art. 9 der wet en art. 6 van Z.' M.' besluit van den 21 Maart 1828, al degenen, die zich voor het sluiten der registers op den 1 Junij eerstkomende niet hebben laten inschrijven alsnog ambtshalve zullen worden ingeschreven en dat de zelve dientengevolgezullen worden verwezen tot eene geldboete en daarenboven zonder loting bij de Schutterij ingelijfd indien het zal blijken dat er tijdens de verzuimde inschrijvinggeene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetendheid zoude kunnen voorwenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, daar, waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee den 2 Mei 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, ui., Ter ordonnantie De Stads Secretaris, W. J. P.KROE F. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het besluit van Zijne Excell. den heer Staatsraad Gouver neur dezer Provincie van den 28 April jl.Provinciaalblad no. 45.) Brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dezer Gemeente dat met het primitief beschrijvingswerk voor de Personele Belasting over het dienstjaar 1843 een aanvang zal worden gemaakt op Maandag den 8 Mei aanstaandeen de beschrijvings-biljetten met dén achtsten dag daarna van Wege den Ontvanger der Directe Be lastingen zullen worden opgehaald met aanmaning om de voorzegde biljetten naauwkeurig in te vullen ten einde zich voor schaden en onaangenaamheden te hoedén alsmede aan de zoodanigen welke bij de beschrijving geen biljet moglen ontvangen om zich ten spoedigste om zoodanig biljet bij den Ontvanger voornoemd aan te melden ten einde hetzelve vóór den 31 Mei ten kantore van denzelven vol gens art. 30 4, der wet van den 29 Maart 1833 Stahtsblad'no4), ingevuld te kunnen bezorgen. Met verdere informatie dat tot Tegen- schatters voor deze Gemeente om aan de zijde der belastingschuldi gen te dienen, zijn benoemd, de heeren A. van eer Velde Cz.P. van der Linden en L. Koole, j A. Phaff. Gedaan te Zierikzeeden 3 Mei 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie De Stads Secretarie, W. J. P. KR OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien hét besluit van Zijne Excellentie den heet Staatsraad Gou verneur dezer Provincie van dén 20 April jl. Provinciaalblad n.° 43,) met de lijst van de bevoegd erkende Hengsthouders in deze Provincie voor den jare 1843. Brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbende Land lieden en Veehouders den inhoud van dezelve lijstvoor zooveel dit District betreftte weten Gilles de Kater te Burgh. Willem van Hoeven Sirjansland. Cornelis Hollander Nieuwerkerk. WilLem van Hoeven, idem. Leendert de Jager, Tholen. Jan Joppe idem. Anthonij Soetens idem. Paulus Elenbaas b Scherpenisse. Daniel Polderman idem. En zal deze bekendmaking in de Slads-Courant Worden geplaatst; Zierikzee, den 3 Mei 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt., Ter ordonnantie, De Stads Secretaris, NV. J. P. KR OEF. NEDERLANDEN. 'sGRAVENIIAGEden 3 Mei. Gisteren nacht is Z. M. de korting én gisteren middag H. M. de koningin, benevens de twee prinsen, uit Amsterdam in deze residentie teruggekeerd. De prirtseu hebben eergisteren mórgen met de harlitiger stoom boot Fris'oeen watertogtje gedaan naar het in de Zuider-Zee gele gene en door de eigenheden van deszelfs bewoners zoo Opmerkelijke eiland Marken. Men herinnert zich ongetwijfeld nog de zooveel geruchts gemaakt hebbende vernieling van eenige bosschen onder de gemeente Groes- heek gelegen opgevolgd doör diefstal ten gevolge waarvan ter dier zake, van de 134 beschuldigden, ongeveer 103 personen van 3 dagen tot 6 maanden gevangenisstraf zijn veroordeeld geworden. Die ver oordeelden zich later tot den koningter bekoining van ontheffing dier straf, gewend hebbende, verneemt men thans dat het Zijne Majesteit zou hebben behaagd aan verreweg hét grootste gedeelte dier veroordeelden geheele kwijtschelding der gevangenisstraf to ver- leenen en wel bepaaldelijk aan dezulken die door den regler tot slechts eene maand en mindere gevangenisstraf zijn veroordeeld ge worden zoodat alleen jegens hen die tot 6 weken en hoogere ge vangenisstraf zijn veroordeeld geworden, het verzoek om kwijtschelding zou zijn afgewezen. De minister van financiën heeft, op eene daartoe gedane vraag, bij resolutie'vkn den 27 Maart jl. te kennen gegeven, dat, voor zoover de directeurs of andere ambtenaren der posterijen door zich te belasten met het inkasseren en overmaken van wissels als ook met het ontbieden verzenden en debiteren van boekwerkenenz. eenig hijzonder voordeel genietenhoven de bezoldiging uit 's rijks kas, aan hunnen post verbonden zij, zonder twijfel, voor zoodanige verrigtingen geacht moeten worden patentpiigtig te zijn. De minister heeftbij resolutie van den 20 April jl.ontken nend beantwoord de vraag: of huis- en rijtuigschilders, welke, hij de uitoefening van dit hun bedrijf, nu en dan, aan de door hen geverwde voorwerpentot bijzetting van meerder, sieraad eenig goud. of verguldsel aanbrengen daarvoor al dan niet afzonderlijk als ver- gulders moet n wordefi heiast. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Uit Krakau wordtonder dagteekening van den 21 Aprildoor dert heer Weisse, directeur der sterrewachtberigt«Den 6 April van dit jaar, op welken dag in de Nederlanden eene niet onbelangrijke aardbe-

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1