N.o 22. ZIERMZEESCHE Vrijdag A.° 1843. COURANT. den V3 Maart. besturen en ADMïNISTRATIEN. nieuwstijdingen, NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door Zijne Excellentie den Opperhoutvester, met overleg Van Dun Ed. Gr. Achtbare de Gedeputeerde Staten, is bepaald het navolgende: 1." dat de Jagt op Ganzen en Eendvogels binnen déze Provincie op den 20 dezer zal gesloten zijn terwijl die op Watersnippen tot den 1 April daaraanvolgende wordt opengelaten met dien Ver stande echter, dat de laatste, wat de publieke jagl aanbelangt, alleenlijk geopend blijft op het waterlangs de stranden en oevers van waterplassen en op lage moerassige landen en be paaldelijk is gesloten in en langs bosschen alsmede op bouw en weilanden tot het gewone jagtvcld behoorende. 2.' dat gedurende de sluiting bij de voorgaande bedoeld het rapen of zoeken van eijeren van Eendvogels, anders dan op eigen of gehuurde gronden grienden of rietvelden zal verboden zjjn. 3." dat de Visscherij binnen deze Provincie van don lo April aan staande tot en met den 15 Mei daaraanvolgende zal gesloten wezen terwijl het visschen niet de zegen of het sleepnet niet geoorloofd zal zijn van den 1 April aanstaande tot en met den 31 Mei daaraanvolgende. 4.° Dat van de bij do 3d" bedoelde sluiting is uitgezonderd de Patingvisscherijwelke echter gedurende den gesloten vischtijd niet anders dan met Aalltorvenvan wisschen of teenen gevloch ten en met het Rruisnet zal kunnen uitgeoefend worden ver mogende noglans die visclUuigen alleen daar te worden gebezigd alwaar het gebruik derzelve niet volgens de polieie-reglemenlcn is verboden. 5." dat de visschers van beroep de door hen vóór den 15 April aan staande gevangene visch tot op den laatsten dier maand zullen mogen verknopen. C." Dat een ieder die zich aangaande het bij de voorgaande be paaldeeehige overtreding mogt veroorloven, tot de straffen bij de wet bepaald zal worden vervolgd. En zal, ten einde tiiertiahd hiervan onwetendheid voorwende, deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gewoon is te geschie den mitsgaders iu hel Provinciaalblad geplaatst. Middelburgden 14 Maart 1813. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBÜRCH. nationale militie. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER eri WETHOUDERS der Stad ZlERlKZËE brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de Militieraad in deze Provincie deszelfs zittingen houden zal in do Abdij te Middelburgvoor het 4de5d0 en 6^ Kanton op de vol gende dagen De tweede Zitting op Vrijdag den 24 dezer maand des morgens ten 10 ure, ter beoordeeling der ingediende Reclames van alle in dit jaar geloot hebbende personen welke vermeenen mogten regt op vrijstel ling te hebben. De derde zitting op Dingsdag den 11 April daaraanvolgende mede des morgens ten 10 ure lót het heoOrdeeleti en goedkeuren der Plaats vervangers, alsmede tot regeling van hetgeen betrekking heeft tot de Nummerverwisseling en eindelijk dat de belanghebbenden zich niet moeten verlaten op het ontvangen van een oproepingsbiljet tot ver schijning Voor den Militieraad óp den bepaalden tijd aangezien hot voorgeven van geene oproeping te hebben ontvangen, nimmer als Verschooning voor de ontijdige of niet verschijning kan Worden aan gevoerd. Zierikzeeden 8 Maart 1843, Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie W. J. P. KROEF. publicatie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad zierikzee. Gezien de aanschrijving van Zijne Excellentie) den Staatsraad Gou verneur dezer Provincie van den 4 Februarij jongstleden Provinciaal- blad n.° 11). Hebben goedgevonden; I. De Ingezetenen dezer Gemeente te herinneren aan de Wet Van den 26 ventose, 4.' jaar, luidende als volgt; Art. 1. Binnen de tien dagen na de afkondiging dezer wet, zullen alle Eigenaars, Pachters, Gebruikers of anderen, hunne eigene gronden of die van anderen bebouwende elk voor zooveel hem aangaat verpligt zijn om de hoornen op die gronden staande van rupsennesten te zuiveren of te doen zuiveren op pcene van eene boete van ten minste drie en ten hoogsten tien dagen arbeids. Art. 2. Zij zullen op dezelfde straffen, gehouden zijn de rup sennesten en netten van de hoornen hagen of struiken afge nomen aanstonds ie verbranden, en zulks op zoodanige plaats, alwaar zulks zonder gevaar van brand aan bosschen, boomen of struiken noch ook aan huizen en gebouwen zal kunnen ge schieden, Art. 3. De bestuurders der Departementen (Gouverneurs) zullen binnen hetzelfde tijdstip de boomen welke zich op de onver- pachte Nationale Domeinen bevinden van rupsen doen zuiveren. Art. 4. De Agenten der gemeenten en hunne Adjuncten (Bur gemeesters en Wethouders of Assessoren) zullen ieder in den zijnen verpligt zijn op de uitvoering dezer wet toe te zien zij zjijn verantwoordelijk voor het verzuim hetwelk ten dezen mogt Worden ontdekt. Art. 5. De Commissarissen van het uitvoerend Bewind bij do Plaatselijke Regeringen zijn verpligt om binnen hel tweede tiental dagen na de afkondiging dezer wet, eene schouwing ta doen op alle met boomen houtgewassen hagen of struiken beplante gronden ten einde zich te overtuigen dat de wering der rupsennesten naar behooren is volbragt en om daarvan aan den minister wien het aangaat rapport te doen. Art. 6. De Wering der rupsennesten zal in de volgende jaren vóór den 1 ventose j20 Februarij) moeten geschieden op straffe als hierVoren *is bepaald. Art. 7. Indien eenige Eigenaar of Pachter hier op het gezegde tijdstip nalatig'mogt zijn, zullen de Hoofden der Besturen en hunne Adjuncten zulks, ten koste van den nalaligen door ar beidslieden ter hunner keuze doen verrigten de kosten deswege zullen bij bevel van inbaarverklaring van den Vrederegtet (Kan- tonregter) op de kwilanliën der arbeidslieden van de gezegde Eigenaars of Gebruikers worden verhaald zonder dat de be taling daarvan Van de boete zal kunnen verschoonen. Art. 8. De tegenwoordige Wet zal op den 1 pluviose (22 Ja- nuarij) op bevel van den Commissaris van het uitvoerend Bewind, door de zorg van de Hoofden van de Plaatselijke Besturen worden afgekondigd. II. De Ingezetenen oplettend te maken op de verpligting welke daaruit voor hen tot eene tijdige zuivering bunner in eigendom of gebruik toebehoorende hoornen struiken en hagenvan de daarin, aanwezige rupsennesten voortvloeitop de schouwingen die deswege door de Plaatselijke Besturen tusschen den 21 Februarij en 10 Maart aanslaande en vervolgens zulten worden gedaan en op de kosten eti straffen welke het gevolg van nalatigheid of verzuim ten dezen zullen zjjn. III. De Eigenaars en Gebruikers van gronden met hoornen beplant, ernstig aan te manen om zich ten dezen in hun eigen belang en dat hunner naburen stiptelijk van hunne verpligtingen te kwijten en daardoor mede te werken tot vernieling van een voor de vruchtboometv en houtgewassen zoo nadeelig insect. IV. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voor- Wenden zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks ta doen gebruikelijk is. Gedaan te Zierikzee, den 15 Maart 1843. Burgemeester en Wethouders Voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie De Stads Secretaris W. 1. P.KROEF. FRANKRIJK. t'ARIJS, dei; 13 Maart. Een gerucht, hetwelk aliezins bevesti ging behoeft zegt dat de regering vöornethenS is langs de geheeld kust van Frankrijk batterijen aan te leggen die met niet minder dan. 3000 mortieren a la Paixhans Zouden worden gewapend. 600 dezer stukken zegt men verder zijn reeds vervaardigd 300 andere moe ten in don loop vah dit jaar geleverd Worden de overigen Worden niet gegoten alvorens de toestand der financiën zulks toelaat. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 15 Maart. Z. M. heeft, bij besluit van den 12 dezerop de voordragt van den minister van koloniënbepaald dat 1.° als een spoorslag voor de belanghebbenden in de kolonie Suriname tot het invoeren van gewenschte verbeteringen in de sui kerbereidingvan gouvernementswege aldaar opgerigt en in werking zal gebragt worden een toestel ingerigt volgens de laatst uitgevondene en reeds elders inet vrucht aangewende verbeteringen een en ander Op den voet, door den minister in zijn voornoemd rapport aangewe zen en 2." dat die oprigting zal plaats hebben op de aan de west- indische bank toebehoorende plantage Catharina Sophia. Tijdens het kortstondig verblijf van Z. K. II. prins Frederik der Nederlanden te Breda in de vorige week heeft hoogstdenzelven een bezoek afgelegd bij z. exc. den generaal der infanteriebaron Chassé«hetwelk" dus schrijft men van daar, «ongetwijfeld voorden grijzen krijgsman even verrassend als streelend zal geweest zijn als zijnde dit Voor hem het bewijs, dat de geachte vorst geenszins was vergeten de bewijzen van trouw, moed en standvastigheid, aan koning en vaderland bijzonder in de velden van Waterloo en in Antwerpens Vijfhoek zoo schitterend aan den dag gelegd." GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE EEKIGTEN, Te Londen is weder zekere James Stevénson gearresteerd ter zake van openbare bedreigingen tegen de koningin en den minister Peel. Bij zijn verhoor voor den lord-major heeft hij volgehouden, dat de koninginindien zij de kroon niet neêrlcgdc, van het leven beroofd

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1