N.o 12. Vrijdag A.° 1843. den 10 Februarij NIEUWSTIJDINGEN. ZIERMZEESGHE f7 COIIRAMT. BESTUREN EN AD^ISHISTRATIEN. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1EMKZEE maken bekend dat op den 3 dezer maand door Zijne Excellentie den heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincieis executoir ver klaard het kohier voor de belasting op het Personeel voor deze Stad over het 3jc kwartaal des loopenden dienstjaar?', en dat hetzelve op heden wordt gesteld in handen van den heer Ontvanger der Di recte Belastingen alhier, ten fine van invordering; wordende de belastingschuldigen mitsdien aangemaand om hunnen aanslag ge trouwelijk te voldoen. Zierikzee, den 8 Februarij 1843. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezclven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. NATIONALE MILITIE. INSPECTIE ovEii DE VERLOFGANGERS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEJilKZEE brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de gewone drie-maandelijksche Inspectie over de Verlofgangers der Nationale Militie zal plaats hebben op Maandag den 20 dezer maand des morgens ten 9 ure voor bet Raadhuis alhier, en dat de gemelde Verlofgangers cp de Inspectie zullen bebooren te verschijnen gekleed in tie uniform en voorzien van denverdere kleeding- en equipement- stukken die bij het vertrek van het korps zijn medegenomen be nevens het attest H. H. door het Plaatselijk Bestuur hunner Gemeente uitgereiktvan welke Inspectie echter verschoond zullen zijn zoo danige Miliciens die zich met een tijdelijk verlof in hunne haardsteden bevinden, die met hunne korpsen hebben afgerekend en eindelijk dezulken die nog niet gekleed of gewapend zijn. Zierikzee, den Februarij 1843; Burgemeester en Wethouders voornoemd DE C R A N E vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris VV. J. P. K R O E F. BEKENDMAKING. De COMMISSIE ter Uitdeeling van SOEP aan Behoeftigeit binnen deze Stad, in aanmerking nemende, dat de opbrengst der eerste Inschrijving op verre na niet toereikende is bevonden om de uitdeeling der Soep tot bet gewone tijdstip te kunnen doen voort duren en de buitengewone duurte der noodzakelijkste levensbehoeften gepaard met het voor de meest allen voortdurend gebrek aan werk zulks evenwel allerwenschelijkst maaktbrengt bij deze ter kennis barer meervermogende Stadgenootendat op Maandag den 13 dezer de biljetten van Inschrijving aan de huizen der Ingezetenen rondge- bragt en drie dagen daarna weder zullen worden opgehaald. De Commissie zoude vermennen aan de milddadigheid barer Stad genooten te kort te doen door dezelve ook in deze Inschrijving tot eene ruime bijdrage op te wekken zij acht het voldoende te kennen te geven dat de bekende behoefte in den winter eene ruime tweede Inschrijving noodwendig vordertom tot het gewone tijdstip te kunnen blijven bodeelen hetgeen alleen door milde bijdragen kan worden bereikt. Zierikzee, den 8 Februarij 1843. De Commissie voornoemd W. D. de JONGE vt., Ter ordonnantie van dezelve J. ISEBREE MOENS, De toestemming van Z. M. den Koning op de Loterij van Handwerken en Voorwerpen ontvangen zijnde, zoo wordt een ieder beleefdelijk uitgenoodigd hetgene bij daartoe zal willen bij dragen te willen bezorgen ten huize van Mev. J. DE CRANE, geb. Eskebiss, of van Mev. H. de J ON G E geb. van B reu gel vóór den 26 Februarij zullende de bezigtiging van alle ingekomene Voorwerpen op Donderdag en Vrijdag den 2 en 3 Maart, van 12 lot 3 ure opengesteld worden op de Raadzaal van het Stadhuis. De Loten zullen na de bezigtiging op bet Stadhuis kunnen genomen worden en voor diegene die door de een of andere reden daarin verhinderd mogten worden zullen zij te bekomen zijn bij dén Boek handelaar P. de LOOZE. De trekking zal plaats hebben den 6 Maart. De lijst der getrokkene Prijzen zal dadelijk in de Courant worden geplaatst ten einde ai de belanghebbenden hunne getrokkene Prijzen zouden kunnen laten afhalen op Donderdag den 9 van 3'/j tot 6 ure in den namiddag. Iiet Lot is gesteld op f 1. De en- trée bij de bezigtiging op 10 cents. de fransche krijgsmagt weder op onderscheidene punten door Ald-el- Kader hevig bestookt wordt. Dezer dagen beeft men onderscheidene geruchten verbreid om trent het uitbarsten van nieuwe onlusten in Barcelona. Tot die geruchten schijnen hooggaande twisten aanleiding te hebben gegeven, welke tusschen liedentot de laagste volksklasse behoorendeen eenige soldaten van den regent zijn ontstaan bij welke gelegenheid zelfs naar men verneemt een officier is gedood geworden. Van regeringswege zijn depêches uit Malta publiek gemaakt, waaruit, blijkt dat de twee engelsche legerkorpsen van Candabar ent Jeltal&e'adden 2 der vorige fnaand te Ferezepore aangekomen zijn en de ontruiming van Afghanistan dus volkomen is. De troepen hadden op den terugtogt veel door ziekte geleden. Uit China liepen de tijdingen tot 10 November. De engelsche ge- volmagligden waren den 21 October te Chusan teruggekeerd. Al dd bepalingen van het verdrag werden door de Chinezen stiptelijk nage leefd. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGEden 8 Februarij. In de zitting van de tweedö kamer der staten-generaal van gisteren is het ontwerp van wetbe. trekkelijk de zaken der Maatschappij van Weldadigheid met algemeeno stemmen aangenomen. Bij gelegenheid dat door de Staats-Courant onlangs de provisi onele opbrengst der inteekening voor de oprigting van het standbeeld voor Willem I is medegedeeld is het welligt niet ongepast bekend te maken dat wij uit eene goede bron onderrigt zijn hoe door een inwoner van deze residentie den m.r metselaar Noordendorpde aanbieding is gedaan om geheel voor zijne rekening de fondamenten Voor dat monument daar te stellen. FRANKRIJK. PARIJS, den 6 Februarij. Uil de laatst ontvangene lijdingen blijktdat het in de algerijnscbe kolonie niet zeer rustig is en dat GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BÈKIGTEN. Er hebben zich in de provincie Overijssel dolle honden vertoond het-1 geen den gouverneur dier provincie aanleiding heeft gegevenom de aandacht der ingezetenen van dat gewest daarop te vestigen en hen nader bekend te maken met de kenteekenen dier ziekte bij de verschil lende dieren. Neêrlandsch handelsvloot bestaat uit 391 schepen van bekenden inhoud (waarvan er een 1600 en een 1500 ton bevatte zamen 211,696 ton inhoudende; galjoot-, kof- tjalk- en smakschepen van onbekenden inhoud 715; visscherspinken, buizen en kleine zeeschepen onbekend. Te Amsterdam zijn gedroogde aardappelen te bekomen die iaren goed blijven bijzonder gcaehikt voor sehceps-victualie. Eer lang zal men in éènen dag van Amsterdam naar Groningen kunnen rei zen. Engelsche dagbladen melden dat de productie van wol in de koloniën van Australië sedert 1832 tot 1841 van 1,515,156 tot 8,390,540 pond is gestegen. Engeland ontving tot dusver een groot gedeelte van deszelfs behoefte aan wol uit Duitschland. De postrijder van Greno ble en drie passagierswelke de reis met hem déden zijn door eenen sneeuwval overstelpt geworden. Zij lagen onder 8 a 10 ned. el'len sneeuw begraven, en hoezeer 200 menscben met allen ijver 3 dagen lang gearbeid hadden was bet nog niet mogelijk geweest iemand der on^ë- lukkigen weder tejjvinden. De policie te Utrecht heeft, ter zake van geldsnoeijerijte zijnen huize gearresteerd den zilversmid Leeflangdie van Leiden gekomen zich aldaar met er woon had nedergezet. De dienstmeid is tevens gevangen medegevoerd. De stoombootdienst tus schen Vlissingen en Antwerpen zal den 28 dezer een aanvang nemen. Ter gelegenheid van de vele en ontzettende rampendie bij de jongste stormen op de engelsche kusten hebben plaats gehad is de wensch naar verbetering der middelen die tot redding van schip breukelingen aangewend worden meer dan ooit levendig geworden en men zegtdat reeds daartoe stekkende plannen bij het gouverne ment zijn ingekomen die aan een nader onderzoek zullen onder worpen worden. Men berekent dat doorgaans in een jaar 1200 menscben door schipbreuk op de engelsche kusten omkomen. Mén spreekt voorts veel Van rooverijen en plunderingen die op eene zeef breede schaal op de fransche kust gepleegd zouden zijn jegens de vaartuigen en personen, die bij de laatste stormen aldaar schipbreuk hebben geleden. Uit Luxemburg meldt men van den 1 dezer het volgende Eene vrecsselijke mishandeling - de pen weigert het ter neêr 4a schrijven - door twee dochters jegens haren ouden vader gepleegd is zoo even ontdekt geworden. Do overheid had vernomen dat in Dallheim reeds sedert lang een man vermist werd, en het gerucht ging dat men hem gewelddadig verborgen hield. Geregtsdienaars begaven zich naar het woonhuis van den vermistewaar zij door zijne beide dochters, de eenige bewoonsters, ontvangen werden. On- middélijk werd Cene zorgvuldige huiszoeking bewerkstelligd eri toen men eene lage denr in oenen hoek opende drong uit een donker gat eene menschelijke stem voort. Er werd licht aangebragt, en nu zag men in eene soort van gereedsch'apshok dat 6 voet in bet vierkant badeen ouden mandie op enkel stroo ter neder lagen niets aan bad dan een hemd en een katoenen vest. Zijn naakt been was aan eene loodregt in den grond gesmeede stang kort geketend zoo dat bet been aan het ligehaam slechts als een paal kon dienen rond om welken hij overeind staande zich kon bewegen. Een hoop verrot stroo en een oud versleten hoofdkussen op een' insgelijks half ver rotten houten vloer, was de legerstede van den grijsaard en tevens zijn eenig huisraad. De luchtverpestende toestand van dit bok bewees, dat men reeds sedert geruimen tijd er niet eqfl gedacht had, de natuurlijke uit-

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 1