ZEETIJDINGEN. f 1000 f 25,000 f f ADVEHTENTIEN. is liet aan den hoogleeraar Ennemoserte Munchen gelukttwee jonge ïïiénschon die bereids sedert 10 jaren doof waren dóór het magnetismus het gehoor terug te geven. In den afgeloöpen winter was het aan ge noemden hoogleeraar zelfs gelukt, eenen voor ongeneeslijk verklaarden krankzinnige, op dezelfde wijze, te genezen. Eerlang^ zullen er te Utrecht belangrijke aanbestedingen plaats hehben voor den ijzeren spoor weg van Amsterdam naar Arnbem. De spoorweg naar Utrecht zou den 24 Augustus 1843 geopend worden. Behalve de stichting van het gebouw voor kunsten en wetenschappen op de S.'-Marieplaats ter ver- Vanging der stads rhuzijkzaalwordt onder de verbeteringen welke Üttecht eerlang zal ondergaan, ook do vergrooting van het krankzinnigen huis opgegeven tot welk einde bereids eenige buizen in de Lange Nieuw- Straat aangekocht zijn. Ook spreekt men van een plan om de wijzer platen van den Domtoren met gas te verlichteh. Te Mans, in het Transche departement van de Sarlhe zijn 9 menschen door eenen schotel Soepwaarin eene groote hoeveelheid rottenkruid was gemengdvergif tigd doch zoo het schijntdoor tijdige hulp gered. Te Groningen is den 23 deZer een kind van 2jaar door achteloosheid ongelukkig Omgekomen. Dit kind 'alléén zijndehad zich uit een tafelstoel laten zakken waardoor de kleederen aan eene daarin staande test met vuur Waren in vlam geraakten hel kind dus jammerlijk is verbrand. Door de beigi'sche regering is eene subsidie toegestaan van 25,000 franken voor het oprigten van een standbeeld van den beroemden kruisvaarder God fried van Bouillon. De stoomtrekkers van Haarlem geven herhaalde blijken van onwilligheid. Te Meerlo (Limburg) is den 23 December dé huisvrouw van den heer L. Muyzers van drie welgeschapen zoncii verlost. In Maart van 1838 is gemelde vrouw ook van drie kinderen bevallen. Te Kralingen (bij Botterdam) is den 26 December de nieuw gebouwde kerk voor de Hervormde Gemeente plegtig ingewijd. - Té Amsterdam zijn gedurende hét jaar 1842 hij den burgerlijken stand inge schreven 1723 paren gehuwden overleden 7768 personen geboren 7681 kinderen en echtscheidingen 17. Üit Leeuwarden meldt men van den 27 December bet vólgende: «In het naburige dorp Kinsumageeslnabij Dockum heeft zich vöor weinige dagen een belangrijk vdrgiftigingsgeval voorgedaan waaromtrent wij liet volgende, ter Waarschuwing van anderen, kunnen niedédeëlen Drie kinderen van den schipper Annema werden eensklaps door zulke hevige henaauwdheden krampachtige toevallen én braking aangetast dat zij elk oogenblik schenen den geest te zullen geven. Bij de Spoedig ingeroepen geneeskundige hulp van den heer I. M. Nieiibuurmod. et art. obst. d.' te Danswondebleek dan ook dat er werkelijk vergiftiging had plaats gehadgelijk de ouders reeds vermoedden. Door schielijke en doelmatige hulp van dezen verdienstelijken geneesheer die alle mogelijke pogingen tot b dioud heeft in hot werk gesteld werd hét gevaar weldra overwon nen en hield de braking, na dertien uren geduurd te hebben, einde lijk op, en hebben de kinderen, aan een zekeren doöd ontrukt, Se dert géeti letsel rnecr ondervonden. Het middel dier vergiftiging was geen ander geweest dan het eten vat! een klein banketbakkers-beeldje of popje, dat schijnbaar van witte suiker vervaardigd eh rood en groen gekleurd was, doch stellig uit vergiftige kalkachtige bestanddeelen bestond of met schadelijke verwen overdekt was. Een bewijs dus te meer hoe verderfelijk zoodanige fraaije S.'-Nikolaasgrischenken voor de gezondheid der kin deren kunnen zijn. Te Keulen hééft zich dezer dagen een genootschap tot beVordering Van het Christendom onder de Joden gevormdonder den naam van Tthijnsch-Westfaalsche Vereeniging voor Israël. Volgens de statuten zal het doel bevorderd worden door verbreiding der H. Schriften onderwijs uit en ovef die schriften zooveel mogelijke uit den weg ruiming vail alle hindernissen welke de aanneming van het Evangelie Onder Israël in den weg staan en opwekking der Christenen tot al- gémeene werkdadige deelneming. Het bestuur is zamengesteld uit één president, een secretaris, twee bibliothecarissen, een kassier en een aantal directeuren. Als medelid wordt ieder aangemerkt die eene joarlijksche bijdrage, naar eigen verkiezing te bepalen, schenken zal. Ofschoon het genootschap op zichzelf staat, wil het zich gaarne met de bestaande zendeling- en bijbelgenootschappen in verband stellen. MIDDELBURG Hen 30 December. Naar men verneemt is hij het stedelijk bestuur eene belangrijke deliberatie aanhangigWelke ten doel heeft, om den binnen deze stad vervallen Graanhandel, welke vroeger een zoo algemeen vertier opleverde, uit dien vervallen staat zooveel mogelijk op te beuren en te doen herlevenen zoudenon der meer andere bepalingendé daartoe voorgedragene middelen voor namelijk hierin bestaan, om, ter bevordering der mededinging en eenheid in dezen zoo voornamen tak van handel de binnen- of walchersche markt, welko tot heden toe afzonderlijk op de Groole Markt gehouden wordtte doen vervallen en voor den verkoop van alle granen zonder onderscheid de gefvone markt op de Graanbeurs aan Ie wijzen terwijlmet opzigt tot de wijze van verkoop dezer producten, een ieder, zoo in- als afgezetenen van dit eiland, bij afwijking van vroegere Verordeningengeregtigd zoude zijnom deze in persoon, zonder tusschenkomst van pondgaarders of commissionairs, aldaar op monster aan to bieden. Ingeval dit voornemenhetwelk zich in menigerlei opzigt gunstig voordoet, verwezenlijkt mogt worden, dan is het ook te hopen, dat de afgezetenen van dit eilandmet name die van Noord-Beveland en het voormalig Staats-Ylaanderenhun belang inziende, hunne granen niet langer meer naar andere plaatsen zullen afzenden om dezelve aldaar tot wat prijs ook te laten verkoopen en zich somwijlen nog aan bankroeten bloot te stellen maar in persoon met hunne monsters op deze markt zullen komen ten einde de waarde hunner veldvruchten mede te helpen regelen en naar verkiezing te kunnen afzetten of behouden maar - wie deze voor de stad zoo heilzame zaak krachtdadig zouden kunnen ondersteunen en zonder welke de zelve slechts een gering nut zoude verspreidenzijn de ingezetenen van Middelburg zelvenvoornamelijk zijdie met aanzienlijke midde len bedeeld zijn bijaldien zij in het belang hunner stad en mede ingezetenen konden besluiten om het gemis hetwelk alhier aan een genoegzaam getal handelaren en speculanten in granen bestaat, uit hunnen eigenen boezem aan te vullen doorin vereeniging met elkandereen toereikend kapitaal onder een kundig beheer voor dezen handel beschikbaar te stellen, of, ten einde door eigene oogen te kunnen zien zichzelven of hunne kinderen in dit vroeger zoo winst gevend vak op te leiden, vermits het toch ontegenzeggelijk is, dat geenc noemenswaardige afzettingen van granen op den duur kunnen plaats grijpen bijaldien er geene middelen of uitwegen beslaanom dezelve eene verdere bestemming te verleenen. Mogen de bovenstaande wenken in het belang der stad te eeniger tijd vruchten dragen! ZIERIKZEEden 2 Januarij Bij besluit van den 25 Decem berheeft Z. M. op het daartoe door hen gedaan verzoek, eervol ontslag verleend aan Hocke, als kapitein, en aan C. Lapse Hoclce als Is10 luitenant bij de 3de kompagnie van het halfbataljon rustende schutterij n.° 2, in de provincie Zeeland: en voorts bij diezelfde 3de kompagnie benoemd tot kapitein J. Everwijn. thans 2d' luitenant; tot 1"° luitenant, P. A. de Reur, thans 2dc luitenant h la suite; ^ot 2dl! luitenant, A. van den Rout, thans serjant. ZIER1KZEE den 2 Januarij. Gedurende het jaar 1842 zijn alhier ingeklaard 8 en uitgeklaard 6 zeeschepen. In het vorige jaar bedroeg het getal ingeklaarde 9 en uitgeklaarde 6 schepen. In het jaar 1842 zijn te Amsterdam uit zee aangekomen 2154 schepen waarónder 96 van Java en Sumatra en 60 van Suriname, In bet jaar 1841 waren aangekomen 2051 schepen, BROUWERSHAVEN den 2 Januarij. Gedurende het jaar 1842 zijn alhier binnengekomen 146 schepen, waaronder 42 van Oost- Indie voor Rotterdam en Dordrecht bestemd allen voor de Neder- lahdsche Handel-Maatschnppij bevrachten uitgezeild 39 schepen waaronder 1 naar Oost-fndie(onder de binnengekomen en uitge zeilde schepen zijn dc bijleggers begrepen.) In het vorige jaar waren lunnengekomeh 120 waaronder 36 van Oost-Indie en uitgezeild 34 schepen. 188"° KONINKLIJKE NËDERLANDSCHE LOTERIJ. N.° 4259 1709 2753 Eerste Lijst. prem. f vierde klasse. 1000 1000 Tweede Lijst. 18586 3892 23965 5162 Derde Lijst. 1500 1000 1000 1000 N.° 14211 19020 16691 13614 21758 Vierde Lijst. 9160 472 17541 Vijfde Lijst. - 2500 - 1000 - 1000 - 1000 16272 18082 Zesde Lijst. prem. - 7.500 1000 1000 1500 1000 De ondergeteekénde betuigt bij dezen aan allendie hem hunne gelukwenschen ter gelegenheid van het Nieuwjaar door middel van Kaartjes hebben willen doen toekomen onder wederkee- figen gelukwensch Zijnen dank. Zierikzee, den 2 Januarij 1843, P. J. ANDRE JE. RÈ N T E N-D E TALING, van heden af, op dé COUPONS van alle Binnen- en Buitenland- sche Effecten verschenen en betaalbaar gesteld met 1.° Januarij 1843, ten Kantore van dén Makelaar H. W. u SAGE ten BROEK. Zierikzeeden 3 Januarij 1843. INTERES T-RETA L IN G van de COUPONS 2 pC.' Werkelijke Schuld, verschenen 1 Januarij 1843, en van alle andere verschenen en betaalbaar gestelde COUPONS, bij van der STARP BERG. De ondergeteekende berigt bij dézedat hij zich voor eigen rekening belast met de Opmaking van Inschrijvingenbestemd tot overboeking in de nieuwe Registers van Hypotheken en verzoekt mitsdien de heeren Hypotheekhouders of wel heeren Notarissenwelke verlangen mogten dat werk aan hem op te dragen de daartoe be trekkelijke stukken aan zijn adres of wel ten zijnen huize te willen inzenden kunnende belanghebbenden van eene accurate behandeling verzekerd zijn. Zierikzee, den 3 Januarij 1843. C. BAL, Oude Haven. De oiidergetéekendeJ. de KATER, Jz. Commissionair te Zierikzeeals daartoe behoorlijk geautoriseerd zal ten overstaan van den Notaris M/ J. J. R M E R I N S publick en om contant geld presenteren te verkoopen Een gedeelte der Lading, geborgen uit het op den 18 December 1842 verongelukte Engelsch Schoonerscbip S A- BELLA, gevoerd geweest door Kapitein 11. V. S C L A T E R, bestaande in eene partij losse K O RENTEN, Bossen IJ Z E r' Ingelegde ZUREN, MENIE, BINDROT TINGEN O L I F A N TS-T A ND EN HOORN-PUNTEN en K O E-H O O R N S alsmede een gedeelte van den Inventaris bestaande in ZEILEN, ANKERS, KETTINGEN TROSSEN en gekapt TOUWWERK, en hetgeen meerder zal worden geveild alles meer of minder door zee water beschadigd. De verkooping zal plaats bobben te Burghop Woensdag den 11 Januarij, des morgens ten 10 ure,, en te Zierikzee, den 12 daar aanvolgende des morgens len li urealles daags vóór en op de verkoopdagen voor een ieder te zien; nadere informaliën begeerende zich te adresseren ten Kantore van den ondergeteekenden. J. de KATER, Jz, De Notaris M.r J. J. ERMER1NS zal, op Vrijdag den 13 Januarij 1843, 's morgens ten 9 ure, op Monpluisir onder Noordgouwepresenteren te verkoopen, circa 2 Bunders zeven jarig Esschen en Elzen HAKHOUT, en eene aanzienlijke partii Droog HOUT, bestaande in KNODSEN, MUTSAARD enz. ts zierikzee bij de wed. a. de vos en zoon. stadsdrukkers.

Zierikzeesche Courant | 1843 | | pagina 2