ZEETIJDINGEN. f 1000 Zesde Lijst. AD¥E]RTEHTIEN, Dil hoogste rcgterlijke kollegie heeft misdien hel vonnis der arr. regtb. van Arnhem van den 14 Mei 1842 vernietigd, den verweerder het bestuur der registratie) veroordeeld tót voldoening aan den eischcr Xian -eene som van f 1563 met de renten ad 5 pet. van den dag der dagvaarding, zijnde 14 December 1841. Voorts den verweerder veroordeeld in de kosten van het regtsge- ding terwijl de raad levens beslist heeft, dat de, volgens de wet gegevene boete van cassatie aan den eischer zal worden teruggegeven. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BEKIGTEN. De Etnawelke gedurende eooige jaren stil was gebleven is in de laatste dagen van November weder begonnen vuur op te werpen. Deze uitbarsting is, naar men meldtvrij hevig. Reeds was de aan den voet des bergs gelegene landstreek, in de rigting van de Casa-Inglesemet eene groote hoeveelheid lava bedekt. De berigten omtrent de besmet telijke longziekte binnen de provincie Drenthe luiden iets gunstiger daar zich sedert eenige dagen geene nieuwe ziektegevallen schijnen te hebben geopenbaard. Te Ogdensburgin den staat van New-Yorkwerd onlangs een man, die binnen eenige jaren 5 vrouwen genomen had, welke gezamenlijk nog in leven zijn tot eene Sjarige gevangenisstraf ver oordeeld dus zit hij voor elke vrouw een jaardat zou voor menigen verliefde die ten minste zijn leven voor zijne schoone over heeft, een grapje wezen. In 't verlichte Leeuwarden legt men een drenkeling aan een snoer in 't water, in afwachting der policie. ProvFr. Cr.) Drie Christenen een deensch officier een NVallachijer en een Italiaan hebben te KonStantinöpel het Islattiismus omhelsd. Het eiigelsch ge nootschap tot verbreiding van het Evangelie in vreemde landen is voor nemens eene zending op Hong-Kongin China te vestigen en een afzonderlijk fonds tot dat einde bijeen te brengen. De keizer var. Rusland heeft bevolen dat de poolscke Jodeneven als de belijders van andere godsdiensten hunne militaire dienslpligtigheid persoonlijk zullen vervullen en dat het door hen tot dusver betaalde rekrutengeld zal ophouden. In den morgen van den 10 heeft de bekende van Amburgh zijn openbaren intogt binnen Londen gehouden in een rijtuig met 8 witte paarden bespannen door hem zeiven bestuurd voorafgegaan door een aantal rollers met blans-instrumentenhierna volgden, in 12 smaakvol versierde kooijen de door hem getemde wilde dieren wordende elke kooi getrokken door 4 paardende trein word besloten door 50 prachtig uitgedoschte paarden- van al wal eenige Verzachting in bet ijsselijke van uw lot zou kunnen aanbrengen. Het bof is dientengevolge van oordeel geweest dat gij verkiezen zoudt uwe straf hoe eerder zoo beter te ondergaan en reeds morgen ochtend zult gij gehangen worden. De sheriff zal zorg dragen dat u een confortable ontbijt worde toegediend." «Zich, na verloop van bet hem toebediende ontbijt gebruik ge maakt te hebben, naar de strafplaats begevende, sprak de veroor deelde: «Mijnheer de regter beeft al te veel goedheid ik zou wel eenige maanden geduld genomen hebben."" MIDDELBURG, den 16 December. Op 11. woensdag heeft alhier in eene vergadering van het departement der maatschappij tot Nut van 't Algemeen, bij eene herdenking aan den jaardag van bet depar tement onder gepaste toespraak van den voorzitter de uitreiking plaats gehad van de eereblijken door de maatschappij toegewezen aan J. Klaassen C. P. Iioertsen A. Koertsen van GelderA. Dronkers en J. Govaartsallen te Vere woonachtigwegens bet redden op den 5 Mei 1841 van een onder Noord-Beveland op den Onrust, aan lager wal geraakt visscbersvaartuig waarvan reeds de zeilen waren weggeslagen en waarin zich de schipper met zijn 12jarig zoontje jn hoogen nood bevonden. ZlERIKZEEden 19 December. Bij besluit van den 15 dezer heeft Z. M. bij continuatie tot burgemeester dezer stad benoemd dó weledel achtbare heer M. C. de Crane. ZIERIKZEEden 19 December. Eergisteren namiddag is op den. Banjaard verongelukt het engelsch schoonerschip Isabella kapt. H. V. Sclater, met krenten en ijzer, van Londen naar Rotterdam bestemd. De equipage is behouden aan den wal gekomen. Het schip zal vermoedelijk weg zijndoch van de lading en den inventaris wordt een groot gedeelte geborgen. BROUWERSHAVEN den 19 December. Binnengekomen bot barkschip Vice-Admiraal Gobiuskapt. H. J. Bonn van Batavia en de brikschepen Themiscowata kapt. G. Arthur van Grangemouth beide naar Rotterdam en Constantino kapt. S. Corlyor van Huil naar Antwerpen. Men meldt uit Amsterdam van den 14 dezer het volgende: «Bij hel afrijden van den spoortrein van 1 ure naar Haarlem en Leiden is de stoomtrekkerop korten afstand van het stationsgebouw alhier met zijne voorste wielen van het spoor afgeraakten ofschoon het werktuig terstond tot stilstand werd gebragt, in bet zand gewoeld. Door den schok van het plotseling stilstaandie onmiddelijk gevolgd werd door een schok van eenen anderenvan achteren tegen den trein aankomenden stoomtrekker zijn de meeste passagiers van hunne zitplaatsen gestootenzonder echter eenig letsel van belang té beko men. Ten gevolge van bet bezwaar om den stoomtrekker weder op bet spoor te brengenheeft de trein eerst over 2 ure de reis hervat. Naar bet schijnt, is dit ongeval toe te schrijven aan eene onachtzaam heid hij het rigten van het beweegbare spoor." Uit Zwolle schrijft men Van den 10 dezer het volgendeHet is ons aangenaam onzen lezeren te kunnen mededeelfindat schipper Hendrik Keur van Blokzijlmet behulp zijns vadersSipke Keur en Jan van Dijknachtwachtin den morgen van den 7 dezerden heer Hagedoorn uit het water hebben gered en hun zulks ook met den beer Kessel zoude gelukt zijn, indien de heer H. die op bet oogenblik van de schrik bewusteloos scheen, hen dadelijk het gevaar, waarin ook de heer Kessel verkeerde, had te kehnen gegeven. Deze menschlievende daad verdient des te meer eene eervolle vermelding dewijl Sipke Keurdoor bet hulpgeschrei ontwaakt zijnde, zijn zoon wekkende, deze oogenblikkelijk is te water gesprongen en naar de drenkelingen gezwommen, hetwelk hem, door de duisternis, zelve het leven had kunnen kostenzijnde ook door zijn' vaderin den avond van maandag den 5 dezeromstreeks 6 urebijkans op de zelfde plaats een man van 70 jaren die door den sterken mist van den weg was geraakt en in het water gevallen uit hetzelve gered die anders allerwaarschijnlijkst zonder zijne hulp zoude zijn omgekomen." Het Handelsblad van vrijdag behelst het volgend extract uit een brief van Batavia gedagteekend 6 September «Met leedwezen hebben wij te berigten, dat den 26 der vorige maand op nieuw een hevige brand te Soerabaya is uitgebroken door welken ongeveer 300 inlandsche en chinesehe buizen vernield zijn. De brand dreigde een oogenblik veel ernstiger te zullen worden doch de wind nam gelukkiglijk eene andere rigting en men wérd den brand spoedig meester. Naar men verneemtwordt de handelende klasse door die ramp geenszins benadeeld." Yoorbij de belgische gemeente Quievrain doch reeds op fransch grondgebied isdoor boosaardigheid een ernstig ongeluk op den spoorweg veroorzaakt. Iemand bad een' ijzeren staaf dwars over het spoor gelegd. In den avond is deze staaf niet gezien. De schok heeft het stoom-werktuig midden doorgebroken 3 waggons verbrij zeld den bovenop zittenden wachter gedood, den machinist eenen arm en aan eenen brigadier der douanen de dij gebroken. In de diligence zaten gelukkiglijk slechts 2 reizigersdie er zonder kwetsuur algekomen zijn. Eenige minuten te voren was de trein met steenen geworpen. Als een staaltje van zonderlinge welwillendheid en menschlievend- heid wordt bet volgende uit engelsch Kanada medegedeeld «In den loop van den vorigen winter is een man, ter zake van moord door het bof van assises ter dood veroordeeld geworden. Het vonnis gevallen zijnde heeft de voorzitter hem de volgende toespraak gedaan a a Jonesbet hof was voornemens het voltrekken van uw vonnis overeenkomstig het gebruik tot het aanstaande voorjaar uit te stellen en u een respijt van 6 weken te verleenen maar het jaargetijde is streng; de gevangenis bevindt zich, bij gebrek aan de benoodigde gelden om dezelve te herstellen in eenen ellendigen toestand van verval het bok voor de veroordeelden is zonder glazen al de schoor- steenen rooken en zelfs heeft men geen geld om brandstoffen te koo- pen gij zoudt dus geen slaan kunnen genieten en u verstoken zien 188»" KONINKLIJKE NEDERLANDSCIIE LOTERIJ. Eerste Lijst. N.° 23980 prem. Tweede Lijst. 9104 Derde Lijst. «12486 Vierde Lijst. 7718 9468 20705 20802 7931 berbé klasse. Vijfde Lijst, f 1000 N." 21940 /'25,()0Ö 3244 - 1500 f 1000 20135 1000 918- 10ÓO 2958 f 2500 f 7500 16123 - 1000 - 1500 Zevende Lijst. - 1000 7414 f 1000 - 1000 Achtste Lijst. - 1000 22920 1000 19666 premj - 1000 Op den 16 December 1842 beviel te Maastricht voorspoedig van een en ZOON, Mevrouw W. C. van RIEMSDIJK, geb. be i onge. De AGENT der NEDERL ANDSCHE MAAT- SCHAPPIJ van VEE-VERZEKERING, over de Eilanden Schouwen en Duivelandmaakt bekend dat bij hem voor 1843 wederom de gelegenheid is opengesteld ter Verzekering van PAARDEN en RUNDEREN, De Agent voornoemd P, L IJ B A A R T. PUBLIEKE V ERKOOPING van tiene groöte partij drooge ESschen K N O D S E N op de Hofstede van ADRIAAN LEEUW, aan de Donkerewegonder Noordgouwe op Woensdag den 28 December 1842, des voormiddags ten 9 ure, ten verzoeke van JACOB W A G E M A K E R. Jonkheer IC. W. be JONGE zal, ten overstaan van den Notaris M.' J. J. ERMERINS, op Vrijdag den 30 December 1842, 's morgens ten 10 ure, presenteren te verkoopen circa 2 Bunders zevenjarig Esschon II A K II O U T in hot Bosch gelegen aan de Kloosterweg, onder Noordgouwenaast de Ilofstedo van T E L L E. De Heer M. C. de CRANE za'lten overstaan' van den Notaris M.r J. .1. ERMERINS, op Maandag den 9 Ja- nuarij 1843, 's morgens ten 11 ure, voor na te melden Ge bouwen presenteren te verkoopen De LIJNBAAN, gelegen op de Stads Wal, binnen de Stad Zierikzee, met een TEERHUIS en twee PAK HUIZEN, staande in de Sint-JooSt-Meet aldaar, kadaster sectie A, n.°» 659, 660 en 661 benevens alle tot voor- schrevene Lijnbaan behoorende losse GOEDEREN; - zullende de Gebouwen mede voor Afbraak worden geveild. Nadere information te bekomen ten Kantore van voornoemdeii Notaris. BijJ. van de VELDE OLIVIER, Boekdrukker en Handelaar te Zierikzee, zijn le bekomen tot Nieimjaarsge- schenkenveterlei KINDERWERKJES, met platen, Brieventas- schen Albums, Passerdoozen Teekenbehoeften enz.; alsmede hol- landsche Pracht- en andere ALMANAKKEN, voor 1843, in ver schillende formaten; - Teekenpapier Eau-de-CologneStalen Pennen Prenten Borduurpatronen Speelkaarten en meer andere artikelen. te zierikzee bij bb wed. a. bf. vos 1ïn zoon stabsdkukkers.

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 2