f f ADVERTENTIE M. 4 broeders waarvan de oudste genaamd Heinse is geboren den 8 Maart 1749, dus thans 93 jaren; de tweede, genaamd Albert, ge boren den 6 December 1750 dus thans 92 jaren de derde ge naamd Jangeboren den 28 December 1752 dus thans 89 jaren en de jongste, genaamd Fokke geboren den 2 Februarij 1759, dus nu 83 jaren. Genoemde broeders Hogeveen hebben nog eene zuster gehad die in den ouderdom van 82 jaren is overleden." Het onderzoek van het in den mond der Seine tot boven water opgewonden schip de Telemachusgaat zeer langzaam voort, de groote moeijelijkheid op welke men stuit, is, dat de lading grootendeels be staat uit zware balkendoor welke men tot de operatie der opwin ding groote nagels gedreven heeftdie dezelve thans verbonden houden en die met groote moeite weder daaruit gehaald moeten worden om de balken in beweging te kunnen brengen en uit het schip te hijschen waarna men eerst zal kunnen ontdekken wat er nog verder onder deze lading van hout voorhanden mag zijn. Intusschen heeft reeds een man zich tot het doen van opnemingen in het scheepshol begeven en deze verklaart verscheiden van merken voorziene vaten te hebben gezien; dit heeft nu weder de hoop, van werkelijk schatten te zul len vinden eenigzins verlevendigdaan die hoop moet evenwel nog niet tezeer gehecht worden want het is een bekend iets, dat de schepen die houtwaren naar de gouvernements-havens moesten over voeren veelal tevens een aantal vaten koperen spijkers van Roinily daarbij inkregen de gewenschte schatten zouden dus ligtelijk niet anders dan zoodanige spijkers kunnen wezen. Te Orleans (Frankrijk) is in de laatste helft dezer maai d een vrees- selijke moord gepleegd van welke het volgende verb, al gegeven wordt: Omstreeks qo eerste week van November was zeker man van italiaansche afkomst Montelli geheeten en te S.'-Germain woon achtig, te Orleans eenen Boisselier gaan bezoeken, die concierge en kassiersknecht aan de bank van Orleans was. Montelli en Boisselier hadden elkander in Afrika leeren kennen beiden hadden in hetzelfde regement gediend en waren zelfs slaapkameraden geweest. Te Orleans hadden zij de kennis hernieuwd Boisselier had Montelli bij hem ten eten gehad, en deze, de stad verlatende, had aangekondigd dat hij er spoedig zou terugkomen. Inderdaad Montelli was maandag morgen den 21 November te Or leans terug. Reeds ten 8 ure meldde hij zijne aankomst aan Boisselier en noodigde hem tot het ontbijt. Zijn vriend weinig vermoedende wat hem te wachten stond nam de uitnoodiging aanmaar alvorens 2ich bij Montelli te vervoegen, slak hij, zeker om niet weder naar huis te moeten loopen zijn portefeuille bij zich waarin voor 8000 fr. aan papier washetwelk hij voor rekening van de bank moest gaan ontvangen. Ten half negen waren de twee vrienden bij elkander en begonnen den ochtend met in verscheiden kroegen te gaan drinken. Ten negen ure traden zij bet Hótel de l'Europe binnen en gingen naar bovennaar Montelli's kamer. Een half uur daarna was de ongelukkige Boisselier vermoord. Toen hij het eerst in het hótel kwam had Montelli eene portie groentesoep besteld en de met de bezorging belaste meid ziende dat de vreemdeling niet naar beneden kwam om zijne soep te eten klom den trap op om hem die te brengen. Montelli hoorde deze vrouw aankomen en trad terstond uit zijne kamer terwijl hij haar zeide «Neem mijne soep maar weder naar beneden ik kom op het oogenhlik om ze te eten." Hij ging ook werkelijk na echter zijne kamer gesloten en den sleutel in zijnen zak gestoken te hebben. Eeneden gekomen at hij zijne soep met volkomen bedaardheid en evenwel had de snoodaard op dat oogen- blik zijn gruwelstuk juist even verrigt. Gegeten hebbende ging Mon telli uit hij had toen eene krab in het aangezigt en eene kwetsuur aan de hand. Zijn uitgang diende om bij verscheiden kooplieden de wissels en ander papier der bank hetwelk hij van zijn slagtoffer ont stolen had te ontvangen gelijk hij dan ook werkelijk eene som van ongeveer 5000 fr. aan kontanten in handen kreeg. Tusschen 10 en 12 urq had hij deze invorderingen bewerkstelligd. Ten 1 ure komt hij in het hótel terug en doet zijn middagmaal opdisschen hetgeen hij met dezelfde bedaardheid en uiterlijke gerustheid nuttigt. Zijn maal geëindigd zijndeklimt hij op nieuw naar zijn kamer sluit er zich op en nu moet er het tweede bedrijf van dit afgrijsselijk drama hebben plaats gehad. Montelli, na Boisselier gedood te hebben had vruchteloos gepoogd het lijk in een muurkastje te persen dat bleek daarvoor te klein te zijn. Ondertusschen hij moest noodwendig bet ligchaam of verbergen of wegbrengen. Tot dit laatste besluitende, gaat hij eenen grooten koffer en eenig pakdoek koopen. In dezen koffer nu sloot hij het lijk van zijn slagtoffer, terwijl het doek hem dient om het bloed op te soppen en de wonden toe te stoppen. Onder dit werk en ten einde alle kwaad vermoeden te ligter af te wenden zong de moordenaar overluid in zijne kamer het bekende aria -. La Grace de Dieu. Toen hij gereed is draagt hij den koffer naar be neden zonder zich bij de eigenaars van het hótel aan te melden, en met hulp van eenen kruijer verwerkt hij dien naar het bureau der vrachtwagens Lafjitteonder den naam van Morel en als bestemd naar Toulouse; eindelijk met het geroofde geld in den zak doet hij zich op den weg naar Parijs brengen. Des avonds schijnt hij weder hernieuwden appetijt gekregen te hebben want hij doet zich een hartig avondmaal in eene herberg te Artenay voordienen. Middelerwijl had Boisseliers verdwijning ongerustheid aan de bank verwekt de policie wordt gewaarschuwdBoisselier wordt gezocht maar alle nasporingen blijven zonder vrucht. Men verneemt alleen dat een onbekendedie in het aangezigt en aan de hand gekwetst was hij onderscheidene kooplieden in de stad wissels van de bank was komen ontvangen en dat op die wissels bloedvlekken waren. Deze omstan digheden gaven vermoeden of bijna zekerheid moord maar wat was er in dat geval van Boisseliers lijk geworden? Dit duurde tot dings- dag avond toen op de volgende wijs de ontdekking gebeurde. De heer Bernardeigenaar van het Hótel de Europe had reeds bemerkt dat een der reizigersdie hunnen intrek bij hem genomen hadden niet weder kwam. Hij bevond ook, dat er een kamer-sleutel gemist werd en toen hij hierop zelf voor de deur der bedoelde kamer komt meent hij onder de deur bloed te zien. Deze omstandigheden nu in Verband brengende met de geruchten die in de stad rondliepen be greep hij de policie van zijne vermoedens te verwittigen. De deur waarvan de sleutel ontbrak, wordt nu met geweld geopend, en ter stond ziet men werkelijk bloed op den vloerin den muurkasvoorts vindt men een bebloede petdas en ander linnengoed zoodat men de ontwijfelbare zekerheid bekwam, dat deze kamer het moord tooneel geweest wrs. Van zijnen kant had ook de heer Cl indirecteur der messageries, niet zonder kwaad vermoeden den koffer ontvangen, die minst genomen 90 ponden nederl. woog. Ook hij gaf de zaak bij de policie aan zij verschijnt aan het bureau der messageriesdoet den koffer open en men herkent het lijk van Boisselier. Het was op eene vreesselijke wijs geteisterd en verminkt. Om het in den koffer te persen had de moordenaar de beenen zaam genomenzooals men de pooten van gevogelte doeten had hot ligchaam onder zijne knieën ineen gedrukt. Yan den anderen kant waren reeds des mor gens van dien dingsdag een policie-commissaris en een slad-serjant te post naar Parijs vertrokken, om aldaar door hunne mondelinge mededeelingen tot de gevangenneming van den moordenaar behulp zaam te zijn. Men heeft zoovele aanduidingen verzameld dat hij bezwaarlijk aan het nazoek ontkomen kan. Men weet dat hij den weg naar Parijs heeft ingeslagen. Te Toury heeft hij eene post- cabriolet genomen. Daarenboven kent men zijnen naam en zijn be roep bij woonde te S.'-Germain en was agent van assurantiezelfs wil men weten dat die post hem een vrij ruim bestaan opleverde. Het is de buitengemeene onbeschaamdheid van dezen booswicht en de bedaardheid welke hij wist aan te nemendie belet hebben dat zijne bewegingen niet reeds vroeger kwaad vermoeden inboezemden doch overigenshoe had men ook durven onderstellen dat ten 9 ure des morgens op eene van de volkrijkste stralen eener groote stad in een logement waar verscheiden reizigers hunnen intrek hadden iemand de stoutheid kon hebben eenen moord te ondernemen. Het slagtoffer moet onverhoeds en met eene nog plotseling doodelijke wond getroffen geworden zijn want men heeft nog in het hótelnoch bij de buren eenen enkelen schreeuw gehoord; evenwel zouden MonleUi's kwetsuren doen vermoeden dat er eënige worsteling had plaats ge had. Boisselier laat eene nog zeer jonge vrouw en een klein kind na. Men wil weten dat hij eenigzins aan den drank overgegeven was. De ijverige bemoeijingen der justitie zijn niet vruchteloos geweest de moordenaar is reeds werkelijk gevat." ZIERIKZEE den 15 December. Op den 5 Januarij aanstaande zal aan het lokaal van hot gouvernement te Middelburgworden aan besteed 1het verzwaren van de binnenzijde en het overhalen van het buitenbeloop des zeedijks van den polder van Schouwenin het district Scharendijkeover eene lengte van 225 ellen met inbegrip van de aansluiting aan de oostzijde én 2.° het vernieuwen van het buitengedeelte der uitwaterende sluis van don polder Scherpenisse en het daartoe leggen en opruimen van eenen vingerling alles met de vereischte materialen. PRIJZEN der EFFECTEN te AMSTERDAM, Woensdag den 14 December 1842. Nederlanden, 2l/s pC. Werk. Schuld Rusland, Spanje Oostenrijk, 5 Amort. Syndikaat4'/2 Dandel-Maatschappij 4'/j Oost-Indiën 5 Hope en Comp. 5 Negot. 1834 bij Ardoin 5 Bij Goll. en Comp. 5 Negot. Metaliek 5 PC. gebleven. 527,6 pC. 1017, 947, 1307, 997. 10578 19 MIDDENPRIJZEN van de volgende ARTIKELEN te ZIERIKZEE vqn den 15 December 1842. De Ned. Mui de. De Ned. Mudde. N. dito 1842. Zomer-dito Ordinaire dito Rogge N. Winler-Gerst Zomer-dito Haver Paardeboonen Witte dito Bruine dito 7.00 a 8,00 a 0,00 a 7,00 a 7,50 a 5,00 a 4,00 a 3,0Oa 5,00 a 8,00 a 9,00 k 8,50 9,00 0,00 7,50 7,75 5,20 4,20 3,25 5,30 8,50 9,25 Graauwe Erwten Groene dito Geele dito Koolzaad Zaai-f.ijnzaad Slag-Lijnzaad 0,00 a 0.00 7,00 a 7,75 0,00 a 0,00 8,00 a 10,00 9,00 a 10,00 3,0<Ja 8,00 Baap-Olie te Zicrikzee, /'42,o0p. v. Patent-Olie - 45,"0 Lijn-Oiie -44,00 Raapkoeken 00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 MARKTPRIJZEN der MEEKRAP tb ZIERIKZEE. van den 15 December 1S42; Teelt )8 i2. Twee en een Per 50 Ned. Pond. 1"kw. ƒ27,00 h 27,50 Een en een1® 2e 2® 3° 26,00 a 26.50 - 24,00 a 25.00 - 27,00 h 28,00 - 25,00 a 26,00 - 23,00 k 24,00 Per 50 Ned. Pond. Onberoofde, le kw. 26,00 a 27,00 2' -24,00 a 25,00 3» -22,00 a 2.3,00 Mullen,!® soort - 6,00a 7,00 2® - 4,00 a 5,00 Vorige gewassen zonder verandering. <S S Heden Iteviel voorspoedig van eene DOCHTERERISA S' BETH S C HU U R B E Q U E B O E IJ E geliefde Echt genoot van Zjerikzee, M.' H. A. van AD RI G II E M. den 13 December 1842, Eene KEUKENMEID benoodigd tegen Meibij Mev. E R M E RIN S van A d zt 1 u 11 e M. Iemand eene zwartbonte VAARS vermissende, van om- trent anderhalf jaar oud, kan dezelve terug bekomen, tegen vergoeding der kostenbij LEENDERT van der WEKKEN, te Kcrhwerve. Da Notaris J. de KATER, Nz.zal, ten verzoeke van B. KOS TENSE, op Dingsdag den 20 December 1842, des avonds ten 6 urein de Regtkamer te Burgh, veilen en verkoopen Een hecht en sterk WOONHUIS, twee SCHUREN, ERVE en Gevolgen, staande en gelegen te Burgh, sectie Bn.os 89 en 90. Zijnde hetzelve inmiddels VIT DE HAND TE KOOP. Nadere information zijn te bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris. te zierikzee, rij ne wei). auf. vos en zoon stadsdrukkers.

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 2