ZÏEHIKZEESCHE //V COURANT. Vrijdag A.o 1842, den 11 November. BESTUREN EN ADMINI3TRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. Nederlanden. I.° 90- VERPACHTING VAN EENIGE STADS EIGENDOMMEN EN GEREGTIGDHEDEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERTKZEE zijn voornemens op Zalurdag den 17 December eerstkomendedes voor middags ten elf ureop het Raadhuis aldaar, in liet openbaar, aan de hoogstbiedenden te verpachten, .gedurende een tijdvak van zeven achtereenvolgende jaren aanvangende met het einde der thans loo- pendé pacht in 11843 de navolgende eigendommen fcn regten aankoi tnende de Stad Zierilizee, te weten: 1.° E enige perceelen K00fIN- en WEILANDEN. 2.° De GR A S-E TTINGEN en MAAIJ1NGEN op Stads Gronden. 3.° De GRAS-ETTING aan den Westhavendijk benevens het ge bruik van HUIS en SCHEER aan het Weslhavenhoofd. 4.° De JAGT in het Poortambacht. 5." De V1SSCHER1JEN aldaar; en 6." STADS-BEER. Achtervolgens de voorwaarden daartoe door den Stedelijken Raad vastgesteld, welke dagelijks, van heden af, ter Secretarie voor de gegadingden ter lezing liggen. Zierilizee, dea 2 November 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven Do Stads Secretaris, W. J. P. KRÖEF, INSPECTIE OP DE VLOEDPLANKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien art. 40 van het Reglement van Policie in verband lot de art. 8 en 9 van dat op de Vloedplanken voor deze Stad. Hebben goedgevonden te bepalen Dat op aanstaanden Woensdag den 16 dezerdes middagseene algemeene Schouwing zal geschieden zoo op de Vloedplanken van de Stad als die der Ingezetenen. Wordende een ieder bij deze aan zijne verpligting herinnerd om de Vloedplanken alsdan gereed eh in orde gesteld te houdenop straf van de bepaalde boete door de nalatigen te verbeuren. En: opdat niemand hiervan onwetend zij, zal deze in de Stads courant worden geplaatst en omgeroepen terwijl zulks aan den Commissaris van Policie tot handhaving zal worden medegedeeld. Gedaaii ten Raadhuize der Stad Zierilizee, den 9 November 1842. Burgemeester er. Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven, t De Stads Secretaris W. J. P. K R OEF. Daar er door de oprigting eener tweede Bewaarschool hier ter Stede en overplaatsing op dezelve van een gedeelte des personeels der thans bestaande, eene Id U L p O N D E R W IJ Z E R E S en meerdere HÉL P S T E R S Voor die Scholen noodig zijn zoo worden zulke Meisjes welke genegen zijn daartoe opgeleid te worden ver zocht zich hoe éérder zoo liever bij een der Leden van de Directie der beide Bewaarscholen alhier aan te melden. Zierikzet, den 10 November 1842. Namens do Directie der beide Bewaarscholen alhier P. j. ANDREiE, Secretaris. 's GRAVÈNHAGE den 9 November. Men leest in do Staats courant van gisteren: «In den avond van zaturdag den 5 dezer, is aan het departement van huitenlandsche zaken door de wcderzijd- sche gevolmagtigden geteekend het verdrag dat tusschen de neder- landsche' en belgische regeringen is tot stand gekomen tot vaststelling der punten, kveike niet voldoende óf genoegzaam waren geregeldRij het traktaat van den, 19 April 1839." Dit verdrag, hetwelk eene ruiling van grondgebied bevat zal naaf men verneemt aan de goedkeuring der staten-generaal onderworpen worden. Ook door de belgische kamers zal het moeten worden goedgekeurd. Van deze zijde is hetzelve onderteekend door hh. èxcell. den baron Hüyssen van Kattendykeen de heeren Rochussen en van Hall, ministers van huitenlandsche zaken financiën en justitie en van de belgische zijde door den gezant van dat rijk den generaal Prisseen den heer Dinar din. Voorts verneemt men dat beide laatstgenoemde heeren aanstaanden zaturdag in den Ouden Doelen een diplomatiek diner Van 50 couverts zullen geven. gij ge commissie die zich te Scheveningen gevormd heeft lot ontvangst van giften voor de nagelatene betrekkingen der schepelingen van de laatst verongelukte pink de Jonge Pieleris als zoodanig ont vangen van Z, M. koning Willem Frederikgraaf van Nassaueene som van f 300 alsmede eene som van 100 van wege hh. KK. hh. prins en prinses Frederik der Nederlanden. Bij Jen minister van financiën zijn ten behoeve van 's rijks schatkist onder den titel van Teruggave ten gevolge van plaats gehad hellende missiën, ontvangen 2 bankbiljettenten gezamenlijken bedrage van ƒ1200. 1Naar men verneemt isonder dagteekening van den 31 Octo ber jl. door z. exc. den minister van binnenlandsche zaken aan heeren gouverneurs der onderscheiden provinciën eene circulaire uit gevaardigd houdende kennisgeving, dat voor bet Vervolg niet meer tot het beheer van dat departement zal belmoren dat gedeelte van algemeene policie van den staat, hetwelk tot de plaatselijke policie behoorten meer bepaaldelijk zou kunnen worden aangeduid onder dë; benaming Ivan preventive justitie; maar dat,deze tak van admini stratie voortaan geheel zal zijn toegevoegd aan het ministerie van justijtie. Van wege den minister van binnenlandsche zaken is in' de Staats-Courant aangekondigd dat de te Delft opgerigle koninklijke akademie tot opleiding van burgerlijke ingenieurs zoo voor 's lands dienst als voor ae nijverheid en van kweekelingen voor den handel zal worden geopend op dihgsdag den 3 Januarij 1843 en d,at tot het onderzoek dergénen die verlangen tot het onderwijs hij dezelve te worden toegelaten eene commissie in het gebouw der akademie zal zitting houden van den 15 November tot den 15 December aanstaande. (Het programma is te vinden in de Slaals-Courant van den 31 October 1842.) Door den directeur-generaal van marine is ter kennisse van alle zeevarenden eh daarbij belanghebbenden gebragtdatten gevolge der onlangs gedane aankondiging, het kleine licht, gesteld tegen aan "de noordzijde der bovenste verdieping van de Steenen Baak te Goede reede, met deh avohd van den 12 dézer maand zal worden ontstoken, en vervolgens geregeld des nacbls weder zal doorbranden in voege als hetzelve vroeger, op de thans weggeruimde Houten Kaap, gestaau hebbende aan de Noord-Batterij op vermeld eilandgebrand heeft. Wij hebben dezer dagen zegt de Nieuwsbodemet veel genoegen bezigtigd de fraaije nieuwe kavallerie-kazernewelke voor eigene rekening van Z. M. den koning op Schuddegeest door de heeren Ellinkhmzeri eh Schroot gebouwd is en waaraan gedurende ander half jaar eene zoo groote menigte werklieden die anders welligt met hunne gezinnen gebrek hadden moeten lijden, werk gevonden heeft. Zoowel de stallen zelve als al de overige lokalen beant woorden ten volle aan de verwachting en laten niets te wenscheu over. Men is waarlijk verbaasd over den spoed waarmede het werk is ten einde gebragt in 17 maanden toch ziju drie groote stallen voor 600 paarden stallen voor zieke paarden medicijn kamers 4 keukens 2 smederijen 1 wacht2 policie-kamers en 2 provoosten voltooid terwijl de vierde stal zoo goed als voleind kan beschouwd, worden. Volgens particulier schrijven uit Londen zoudenniettegen staande ons mihisterié van huitenlandsche zaken zich de zaak op éene allézins prijzenswaardige wijze heeft aangetrokken en ofschoon dn onschuld van den reeder en de schuld der visschers door bewijzen is gestaafd de twee scheveningsche pinken die onlangs door de dou anen te Scarborough wegens het aan boord hebben van tabak en genever waren in beslag genomen volgens de engelsche wetten voor den eigenaar verloren zijn. Ten gevolge van die ongunstige uitspraak, die een braaf huisvader een onherstelbaar verlies doet lijden zal het laatste nog worden beproefd namelijk den weg van regten in te slaan. Men leest in het Handelsblad: «Wij vernemen, dat het stede lijk budget van Amsterdam voor 1843 in de vergadering van den raad van verleden woensdag is verworpen. Men wil wetendat daarbij eene verhoöging det personele belasting ten behoeve der stad was voorgesteld ten einde uit de opbrengst een bestaand tekort der stedelijke financiën te dekken." GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Uit Havre wordt gemeld dat de vorderingen die met het opwinden van bet schip Telemachus gemaakt wórden aanmerkelijk zijn, zoo zelfs, dat. een der werklieden hetzelve reeds in de volle lengte overgeloopen beeftbet water slechts tot aan de heupen hebbende. —- Aan vele offi cieren def turlische garde is een bevel van den sultan met groote gestreng heid voltrokken door dat men diegenen hunner, die, op de wijze der europesche dandjs hun hoofdhaar tot eene onbetamelijke lengte lieten groeijen onbarmhartig schoor, en hun haar tot de voorgeschreven maat van eene halve duim reduceerde. Terstond na zijne terugkomst to Petersburg heeft de keizer vatp Rusland eene ukase uitgevaardigd waarin gelast wordt, dat allen die zïfih aan moedwillige brandstichting schüldig maken voor eene militaire commissie teregtgcsteld zullen worden. Te PeLersburg zijn in de laatste dagen buitengewone maatregelen van voor zorg tegen brand genomen. Iri het Handelsblad worden weder twee meisjes gevraagd het eeneniet boven de 30 jaren van een goed en braaf karakter; op vermogen zal niet gelet worden. Het andoredoor een gewoon mensch verlangd moet zijn van de Protestantsche gods dienst 20 a 30 jaren oud goed voorkomen, liefst/5000 bezittende. Op ernst, welvoegelijkheid en bovenal geheimhouding kan men staat maken. Letters Q. B. B. en Q. X. Te Arnhem is een man met den strop op dqn hals zonder de mcnschlievendheid uit het oog te verliezen gegeeseld en gebrandmerktwaarvoor hij met woorden en gebaren zijnen dank betuigde. HB.) De heer Schayes heeft bij eene oude begijn van S,'-Truijenonder eenen hoop oude boekenwelke hij van haar kocht, het zesde nu bekende exemplaar van den Bijbel gevonden welke te Mentz gedrukt is. Een exemplaar daarvan werd door Lodewijk XVIII voor den aanzienlijken prijs van 20,000 franks (f 950Ö) gekocht. Den 2 dezer is te Woerden een beschonken militair plotseling dood geble ven. Te Parijs is een bureau van uithuwelijking door bet gouverne-

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1