Jw W.o 87. ZIERIRZEESCHE Jiinysdag A.° 1842. den 1 November BESTUREN ËN ADMINISTRATIEF!. NIEUWSTIJDINGEN: COURANT. NATIONALE MILITIE. INSPECTIE van VERLOFG ANGERS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERÏKZEE, brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbendendat de gewone drie-maaniélijksche Inspectie o'vèr de Verlofgangers der Nationale Militie zal plaats hebben op Diftgsdag den 8 November aan slaande des voormiddags 10 ure voor het Raadhuis dezer Stad eh dat de gemelde Verlofgangers op de Inspectie zullen bohooren te ver schijnen gekleed in de uniform en voorzien van de 'verdere kleedin'g- en equipementstukken die bij het Vertrek van 'het korps zijn medege nomen benevens het attest H. H. door het Plaatselijk Bestuur hun ner Gemeente uitgereikt van welke 'Inspectie verschoond zijn zoo danige Miliciens, die zich 'met een tijdelijk verlof in hunne haardsteden bevinden die met hunne korpsen hebben afgerekend 'en eindelijk 'dezulken die nog niet gekleed of gewapend zijn. ■Ziërikzee, den 31 October 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd DECEAKE, tt„ Ter ordonnantie van dezelvéti De Stads Secretaris W. J. P. 'KR OEF. BRAND SCHOUW ING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZlEJU'KZEE verwittigen het publiek dat door heeren Brandmeestcren te dezer Stede op Maandag den 7 Nobember aanstaande een algemeehe rond gang zal geschieden 'ten einde zich te overtuigen dat al do b'rand- biuschmiddèlen bij de Ingëzeténén Overeenkomstig het Reglement aan te houden in goede obde aanwezig zijn weshalve de Ingezetenen worden uitgenoodigd om al derzelver bepaalde brandbluschmiddelen ten dagè 'der Inspectie schóiiwbaar voorbanden te hebben en be hoorlijk tentoon te stellen. Zierikzeoden 31 October 1842. Burgemeester ert AVcthoudors voornoemd DE CBANE tl., Ter ordonnantie, van dezelvcn De Stads Secretaris W. J. P. KROEF: DÜITSCHLANÖ. FRANKFORT den 25 October. HH. KK. HH. de erf-groot- h'ertog en erf-g'rbothertogin van Wétmar hebben den 22 dezer hunnen plegtigen intogt to Weimar gehouden. Al dé torens prijkten met 30 ellen lange vlaggen en iii alle straten waar de trein moest doortrekken prijkten de huizen met bloemkransen, vlaggen, linten eh toepasselijke opschriften. Op liet raadhuis waren sedert verscheiden dagen fraaije meubelen tentoongesteld met zijden overtrekken door jonkvrouwen van Weimar geborduurd en ten geschenke voor de erf-groothertogiri bestemd terwijl den orf-groothertog een elegant rijtuig door de burgerij is aangeboden gelijk ook een anderniet minder prachtig, en hetwelk men zegt een geschenk der stad Amster dam tb wezen aldaar ëangekomen was. In den vroegen mórgen van genoemden dag rukten de öiide gé- dienden dé stad binnen om zich met de overige afdëelingeii te ver eenigen én bet jeugdig echtpaar tot op de grenzen té geinoet te trekken. Een 20tal jöngë meisjes in de kleèding der onderscheiden ri'ederlandsche geWestert verwelkomde het te Neuwallendag eon uur van de stad gelegen. De groothertogin plaatste zich bier met hare doorluchtige Schoondochter in de laatstgenoemde staatsiekoets nevens welke de erf-grootherlog te paard reed. Naast het rijtuig van den groothertog bevond zich hertog Bomhard van Saksen-Weimarinsge lijks te paard gezeten. Bij do stadspoort werd het vorstelijk paar door den raad der stad begroet. De troepen der bezettingen feu de ver schillende gilden met hun'né vaandels en onderscheidingsteekenen stonden ter wederzijde vati den weg geschaard langs welken de trein onder het herhaald gejuich des volks bet slot bereikte. Het geheel maakte een onbëschrijfelijken indruk. G R O O T-B R I T T A N N I'E N. LONDEN den 20 October. Brieven van de Kaap-de-GoedorHoop tot den 17 Augustus verzekeren dat de uitgeweken Boeren de voor waarden hun door den luitenant-kolonel Cloete voorgeschreven en die in eené onvoorwaardelijke onderwerping de overlevering van 5 hunner opperhoofden eh de teruggave van alle openbare bezittingen bestaan aangenomen en dien bevelhebber tot een bezoek te Pieter- Maurltzburg uitgenoodigd zouden hebben ten einde aldaar de zaken te régelen. De uitgewekenen .bleven in groote vrees voor de Kaffers verkeeren wier aanvallen op hunne personen ën eigendommen men vermoedde dat oogluikend door Cloete begunstigd werden. Acht Boeren Zouden door de Zoolabs op eene gruwzame wijze zijti omgebragt. B E L G 1 E. BRUSSEL den 26 October. De koning hóeft oen' brief ontvangen Waarbij Z. 3L de koning der Nederlanden aan Z. M. kennis geeft van bet voltrokken huwelijk van H. K. II. mevrouw de prinses Sophie der Nederlanden met Z. K. II den érf-groothèrtog van Sahen-Weimar- Eisenach. Het regeringsblad deelt heden een koninklijk besluit mede, waarbij als maatregel van vergelding wegens hetgeen met de stoom boot de British Queen te New-York is voorgevallen de atnerikaanscho schepen in de belgische havens aan dezelfde regtcn als de niet be gunstigde staten worden onderworpen. Do teruggave dér tolregten op de Schelde is tevens voor de amerikaansche schepen voorloopig geschorst. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGEden 30 October. Het beeft II. 31. de konin gin goedgunstiglijk behaagd den titel van Beschermvrouwe der te Breda gevestigde maatschappij tot leniging en opbeuring dér behoeftigondoor het verschaffen van werkaan te nemenen daarvan in de meest vleijende bewoordingen aan hot bestuur te doen kennis geven onder bijvoeging eener gift van f 100, ten behoeve van het fonds der maat schappij als een blijk van H.' 31.' welgevallen in het edel doeldoor dezelve beoogd. De Staals-Courdht bevat het programma van de vereischtenom als leerling aan de koninklijke akademie ter opleiding van burgerlijke ingenieurs enz. te Delft, té worden toegelaten, en van het onderwijs, dat aan deze akademie in de vier achtervolgende studiejaren zal wor den gegeven. Ter voldoening aan eene aanschrijving van z. exc. den minister van financiën van den 29 September jl. is de aandacht van de ambtenaren der directe belastingen gevestigd op de bepalingen van art. 27 der wetop het notaris-ambt van den 9 Julij II. met uitnoodiging om ieder, voor zooveel hem betreftde behoorlijke toe passing daarvan te willen helpen verzekeren luidende het gemeldë art. als volgt: «Indien door eenen notaris eene akte wordt verledeii in eene plaats welke volgens de wetten op de patentenis van hoog'ère'n rang dan die., waarin zijne standplaats is gevestigd zal hij verpligt zijn van het in die plaats verkregen suppletoir-patentin het hoofd der akle melding te maken op eene boete van ten minste f 25 en ten hoogste f 400 voor iedere overtreding 'onverminderd deszelfs gehöudenhéid tót voldoening der supple'toire regten vóór een vol jaar." GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHÉ BEB1GTEN, Dé volksbeschaving beeft gedurende de laatste 10 jaren in het reus achtig russi'sche keizerrijk bijna, ongeloofelijke vorderingen gemaakt; reeds is zij tot in de verst afgelegene deelen daarvan doorgedrongen, waar vroeger geen spoor van zoo iets te vinden was. Voornamelijk js dit bet geval met bet uitgestrekte Siberie. - Over het algemeen be klaagt then zich grootelijks over de aanzienlijke schade welke door de menigvuldige regens Sn de pauselijke staten zijn aangerigt, en inzonder heid in Faenza alwaar 18 buizen door de overstrooming van de Amone zijn vernield. In Ravenna, aiwaat het jaarmarkt was zijn, zoo mea meldt, de tijdelijke winkels en kramen grootendeels weggespoeld. Aan de Havanna heerschtnog voortdurend de gele koorts ook te De- r'nerary; Vera-Cruz en Ta.mplco hadden zich eenige gevallen géopeiw baard. Uit Toledo wordt een geval medegedeeld hetwelk den spaan- schen geest volkomen kenmerkt. Een man der nationale garde had aau. de justitie berjgten verschaftdie tot dé opsporing der bende van de zoogenaamde 12 apostelen konden dienen. De bende heeft dien man op- geligt hem handen en voeten gebondenhem. in eene herders-hut op gesloten en alstoen rn.et dezelve levend verbrand, Den 14 September is de nieuwe kettingbrug bij Poliebradover de Elfegeopend; bare lengte bedraagt 50, hare breedte 31/, vadem.;, bet gewigt der dragende kellingen is 950 en dat van bet daarbij gebruikte bout 1975 centenaars. Het koningrijk Bohemen bezit thans 5 ketting-bruggen. 31en verze kert dat het zoogenaamde communismus hetwelk hoofdzakelijk strekt let het invoeren van gemeenschap van goéderen met opheffing van de bestaande eigemloms-rcgten en tot bet vestigen van dusgenoemde maat schappelijke, gelijkheid., in onderscheidene streken van Duitschlanderi vooral in Zwitserland zich op eene bedenkelijke wijze begint uit ta breiden. Men is bezig de verwarmingspijpen aan te brengen in de S.'-Magdalenakerk te Parijs die thans voltooid is. Eenige visscbers beweren dat er zich weder walvisschen in de baai van Biscaye (golf vari Frankrijk) vertoond hebben. Sedert. 300. jaren had men er in die stréken geen bespeurd. (Als dit waar ispleit bet niet voor de tegenwoordige drukte van de spaanscbe zeevaart.) Blijkens de van regeringswege in Belgié opgemaakte staten bobben de in- en uitvoeren in 1841 bedragen eene waarde van 488,847,819 franken, zijnde bij de 59 millioen meer der dan in 1840. Een vaartuig mei arbeiders aan don spoorweg hetwelk den 10 dezer, des morgens ten 4 urevan Liibzin afgevaren was, om zich naar Stettin te begevenis op hét Damsche-Mecr veronge lukt en de daarin gewéést zijnde personen (men zegt niet minder dan 37, grootendeels huisvaders, die den zondag in den boezem hunner ge zinnen hadden doprgebragthadden in de golven bunnen dood gevon den. Hét dagblad van Havre meldt,dat een cngelscb schip, op dé reis van Sidney naar Aïanilla den 24 September 1841 een nog op geetio kaart aangeteekeud eiland ontdekt, beeftwaaraan men don naam van Burons-Eiland-gegeven beeft; het ligt op 21 gr. 59 min. zuider-breedto en 168 gr. 30 min. ooster-lengte dus iu den omtrek van Nicuw-Cale- dönia. Uit Petersburg van, den 18 meldt men dat men aldaar zeer glérke nachtvorsten van 3 en 4 graden bad op den dag stond de ther mometer op nul en nu en dan ligt er sneeuw. Alles voorspelt eenen vroegen strengen winder en bet spoedig .digigaan der Newahetwelk eebter vóór don 28 October nog nooit heeft plaats gehad. Tólgcns

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1