ZEETIJDINGEN. Agileij leeft eer.e vrouw van 23 jaren ouddie geregeld 23 uren van de 24 slapende doorbrengt. Tegen 10 ure des avonds wordt zij wakker en onderhoudt zij zich eenigen tijd met hare familie, Daarna vervalt zij we der in den vorigen slaap. De genceshecren hebben de oorzaak dezer ziekte nog niet kunnen uitvinden. Te Habon is eene 99 jarige vrouw voor de regtbank gevoerd omdat zij sativieko liedjes tegen eene buur vrouw had gezongen. In Engeland is eene bedriegerij der tolbeamb ten ontdekt, die sedert jaren kisten met zijden stollen voor kisten met hoeken lieten doorgaan, en aldus wel een millioen pond. sterl. aan de schatkist hebben ontvreemd. Men beweert, dat het kapitaal, hetwelk in België in de spaarbanken onder het bestuur en den waarborg der hrusselschc maatschappij is nedergelegd eerlang 50 millioenen franken zal bedragen. De heer Saenz de Uracavoormalig spaansch consul te Amsterdam heeft van de spaansche regering een privilegie erlangd voor de vervaardiging van zoogenaamde ronde hollandsche kazen. Hij zou eerstdaags naar Remosa (gebergte van Santander) vertrekken al waar hij eene inrigting zal stichten gelijk aan de door hem in Hol- landbezochte. Uit Nijmegen schrijft men dat dezer dagen in den omtrek van Witissen nabij die stad een sneeuwwitte volwassen baas is geschoten. In de engelsche dagbladen vindt men do vol komen vrijspraak van C. Gi/ford, die aangeklaagd was dat bij zekeren Pierce had willen vermoorden uit wraak over het aan den dag brengen van eene zamenzwering tegen het leven der koningin van Engeland. Do egyptische stoomboot deNijl is te Marseille gearriveerd als overbreng ster der geschenken van Melwmed-Ali aan den koning der Franschen die in acht fraoije arabische paarden en in eenige allerkostbaarste shawls bestaan. De koning en koningin der Belgen zijn zondag morgen naar Parijs vertrokken. Te Haarlem is den 5 dezer door den hoog oerw. heer baron van Wijkerslooth bisschop van Curium,de eerste steen gelegd aan eene nieuwe Roomscb-Katholijke kerkwelkegewijd aan den II. Antonius van Vaduabestemd is om de Roomsch-Katholijke kerk aan het Klokkenhuis aldaar te vervangen. De2e kerk is de tweede nieuwe Boomsch-Katholijke kerk welke, sedert verleden jaar binnen die stad uit den grond wordt opgebouwd en waartoe ook weder uit de stedelijke geldmiddelen is bijgedragen. Te Spa heeft den 25 September een hollandsch officier, in oost-indische dienst, de bank doen springen en daardoor 45,000 franken gewonnen. Tc Berlijn is onlangs eene regls- kwestie beslisthetwelk gedurende bijna 300 jaren slopende was gehou den. Men is thans bezig de vermaarde kolom het monument te Londen een der hoogste, zoo niot de hoogste van Europa met ijzeren rasterwerk te omsluiten, ten einde voortaan dezelfmoordcn te voor komen. Te Uden (Noord-Braband) schijnt in de afgcloopcn week op twee plaatsen poging tot brandstichting te hebben, plaats gehad. Vol gens een der dagbladen van Hamburg zog men daar den 3 dezer dat is 5 maanden na den brand op enkele plaatsen bij het opruimen der puinhoopen de vlammen nog uitslaan. Bij eene naauwkeurige proef is gebleken dat de arlesiaansche put te Parijs ter hoogte van 32 nederl. ellen boven den beganen grond nog 1325 kuhiek-ellen water in het etmaal of ruim 5a kubick-ellen in het uur oplevert. De hofmeester van de Totterdamsche stoomboot de Batavier, varende op Londenis aan het policic-bureau van den Teems veroordeeld tot eene boete van f 1200 of, bij gebrek van betaling, tot o maanden gevangenisstraf, wegenshot sluike» van 213 ponden sigaren en tabak. De Engelschen brengen thans eene groote menigte negers van de kust van Afrika naar hunne West-indische bezittingen edoch niet onder de benaming van slaven tnaar onder die van vrije afrikaansche emigranten of landverhuizers. Men beschouwt zulks als oenen verbloemden slavenhandel. De heer Robinson te Londen heeft een stoomwerktuig uitgevonden om kooijen te melken. (.7. ae la U. 236.) Laatstleden donderdag nacht, is te Katwijk- aan-Zee de eerste bokking aangekomen met de pink de Geertruida Jean- netle, stuurman C. Guit, toobchoorende aan de readerscmi Beefting en Taal. Met dezelve zijn 24,000 stuks alle van één etmaal aangebragt en zijn Van dezelve de eerstelingen, naar gewoonte, aan Z. M. den koning gezonden. Sedert de terugkomst des konings van Frankrijks op het kasteel van SA-Cloud wordt er dagelijks uit Parijs eene wacht van 800 man infanterie en een eskadron ruiterij derwaarts gezonden. De inquisitie te Rome heeft wederom de verspreiding van onderscheidene boekwerken verboden. Het zijn meerendcels niet algemeen bekende werken onder dezelve merkt men twee op. ten titel voerende: open baarmakingen nopens dwalingen van het Oude en Niemce Testament Te Brielle is den 7 dezer weder een hevige brand uitgebarsten ten huize van den broodbakker A. Moermanhetwelk geheel is verwoest. Do oorzaak van den brand schijnt eeniglijk aan onachtzaamheid to moeten worilen toegeschreven. Al de leden der commissie van landbouw to Brussel hebben dit jaar van wege het gouvernement zaad van manilla tabak ontvangen. In schier al de gemeenten is deze plant voor het eerst en wel met den besten uilslag aangekweekt geworden. Het product van den manilla tabak laat niets te wcnschen hij is van goede kwaliteit en in allo opzigten overtreft hij al de tabaksoorten die tot dusverre in Belgie zijn geteeldalles geeft reden om te gelooven dat de cultuur van deze plant met elk jaar meer uitbreiding zal erlangen. De beruchte Deulzdie in weerwil van het half millioendoor liem voor het verraden van de hertogin van Berry getrokken in do diepste armoede vervallen waszal den franschen grond verlaten. Het gezag zijne cindelooze sollicitatiën moedeheeft hem naar Rochefort gezonden om aldaar op kosten van den staat naar Amerika te worden ingescheept. Na zijn geld voornamelijk aan de duitsche speelbanken verkwist te hebben, heeft hij zich zoodanig aan den drank overgegeven, dat de brandewijn hem reeds te flaanw was en hij meer aangezette geestrijke vochten behoefde. Hij heeft letterlijk niets meer overzij nen zilveren bril heeft bij tot het laatst bewaard gehad, maar ook eindelijk dezen moeten verkoopen. Een grondeigenaar in de omstreken van Avignonwiens vensters sedert langen tijd tot huisvesting van een groot getal zwaluwen dienden meende voor eenige dagen onder de vlerken van een zijner gevleugelde gasten een stukje papier te bemerken. Zulks was werke lijk het geval, en op hetzelve stond het volgende geschreven: «ik bewoon het gebergte van do Libanonmijn naam is Frangois Barlhe- lemy Petit-Jeangeboortig uit Orlangues (Frankrijk). Het is 30 jaar geleden dat ik mijn land verlaten heb om bij het graf van mijnen Zaligmaker te komen bidden. Ik hoop te sterven in de heilige streken die ik gekozen heb. Indien dit blaadje in de handen van een Christen valtdan verzoek ik hem eon Ave Maria voor pater Francois to bidden." Men schrijft uit Tilburg, van den 1 dezer: «Eergisteren, om streeks den middagwas Tilburg getuige van een allerzonderlingst schouwspel hetwelk onwillekeurig aan de tijdon van de dappere Kenau Hasselaar deed gedenken. Een vijftigtal vrouwen trok, be hoorlijk opgesierd en voorafgegaan door oenen trommelslager en drie vaandeldraagsters, als in processie door do straten. Zij waren de vrouwen der leden van bot schuttersgilde van S.'-Jorisonder welko de koninginmet bare zilveren platen behangenuitmuntteaan wdke dc nieuw gekozen gildekoning eenen feestdag en eenen maal tijd gaf, en werwaarts zij zich in statigen optogt .begaveqjH en" Vrijdag namiddag die\joor een hond MIDDELBURG, den 10 October. Laatstleden" werd, op den dam alhier, een kleine jongen, dii werd aangevallen door den schrik verbijsterd en viel aan het Tbool- sche veer in het wateralwaar het kinddat reeds zinkende was waarschijnlijk zou zijn omgekomen, indien niet de schipper Jan van Vliet en de daglooner Chr. Wolff, op de hulpvaardigste eu mensch- lievendste wijze, alle hunne pogingen tot redding hadden aangewend, zoodat zij het kind behouden aan deszelfs ouders hebben mogen over geven. ELLEMEET, don 11 October. Heden avond heeft de heet J. Schalkwijk, burgemeester dezer gemeente daartoe namens het hoofd bestuur van de Nederlandsche Maatschappij ter bevordering der Nijver heid uitgenoodigd met gepaste aanspraakaan den landbouwer J. JE. Faasealhier, ter hand gesteld de gouden medaille, hem door gemelde maatschappij toegekend voor de beste en voldoende inzending van bewijzen monsters en verslagnopens de zoogenoemde Wilhington- sche Tarwe. Overeenkomstig het verlangen der maatschappijheeft deze plegtige uitreiking plaats gehad in tegenwoordigheid van de landbouwers dezer gemeente, daartoe uitgenoodigd, die; met den bekroonde en den burgemeester benevens andere genoodigdendezen avond genoegelijk met eikanderen hebben doorgebragt. Mogen de gonomene proeven en de eervolle belooning ook andere landbouwers in eiland en provincie aanmoedigen om door verbetering van cultuur en veredeling van gewassen, den vaderlandschen landbouw op te beuren en te bevorderen. BROUWERSHAVEN den 13 October. Binnengekomen het fre gatschip Prins van Oranjekapt. P. de Boer van Batavia en de stoomboot Prinses van Oranjekapt. II. C. Kool van Duinker ken beide naar Rotterdam. PRIJZEN deit EFFECTEN te AMSTERDAM Woensda'g den 12 October 1842. Nederlanden, 2'/e pC. Werk. Schuld 5 Amort. Syndikaat4l/2 pG, Handel-Maatschappij 4'/s Oost-lndiën 5 Rusland, Hope en Comp. 5 Spanje Ncgot. 1834 hij Ardoin 5 Oostenrijk, Bij Goll. en Comp. 5 Negot. Metaliek 5 gebleven. 52»/s pG. 101 944/a 136 99'/s 100 15'/1# 108'/4 MIDDENPRIJZEN van de voluende ARTIKELEN te ZIERIKZÈÉ van den 13 October 1842, De Ned. Mudde, O. Tarwe 18"/w N. dito 1842 Zomer-dito Ordinaire dito Rogge N. Win ter-Gerst Zomer-dito Haver Paardcboonen Witte dito Bruine dito f 8,00 a 8,50 a 0,00 a 7,00 a 6,50 a 5,00 a 4,30 a 3,00 a 5,00 a 7,00 a 7,50 a 8,75 9,50 0,00 8,00 7,50 5,20 4,50 3,20 5,80 7,70 9,00 Graauwe Erwten Groene dito Geele dito Koolzaad Zaai-Lijnzaad Slag-Lijnzaad De Ned. Mudde. f 0,00 a 9,00 - 7,00 a 8,00 - 0,00 k 0,00 - 7,00 a 11,00 -10,50a 11,50 3,00 a 9,00 ilaap-ölic te Zierikzee, f 44,00 p. v. Patent-Olie -47,00 Lijn-Olie -M,00 Raapkoeken f00,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 MARKTPRIJZEN der MEEKRAP ts ZIERIKZEE, van den 13 October 1842; Teelt 1841. Per 50 Ned. Pond. Twee en een, 1° kw. 27,00 a 28,00 2" -25,00 a 26,00 3' -23,00 a 24,00 Een en een le - 28,00 a 29,00 2» -25,00 a 27,00 3" -23,00 a 24,00 Per 50 Ned. Pond. Onberoofde, 1° kw. 27,00 a 27,50 2" - 25,00 a 26,00 3° - 22,00 a 24,00 Mullen, 1" soort - 0,00a 0,00 2" 0,00 a 0,00 Vorige gewassen met weinig vraag. ADVERTgMTIEN. OPENBARE VERKDOPING TE ZIERIKZEE. LEENDERT BEUKELAAR is voornemens om op Vrijdag den 4 November 1842 'snamiddags ten 2 ure, ten Huize van den Heer AN TH. PAULUSSE, te, Zierikzee, door hot ministerie van den Notaris J. P. van BORRENDAM, publiek te veilen en te verkoopen Eene HOFSTEDE, bestaande in WOONHUIS SCHUUR, WAGENHUIS en verdere Gevolgen ge merkt letter B, n." 521 met 16 Bund. 33 Roed. 98 EU. B O U W- en WEILAND; alsmede nog een HOEFJE bestaande in WOONHUIS en SCHUUR, gemerkt letter B, o." 520, met 42 Roed. 40 Ell. BOUWLAND, alles staande en gelegen in bet Poortambacht der Stad Zie - rikzeeeerst in onderscheidene perceelen en daarna te zamen in éénc massa zooals dit bij de aanplak-hiljetten breeder zal zijn omschreven. De voormelde Goederen zijn inmiddels UIT DE HAND TE KOOP, waartoe men zich alsook lot bekomiug van verdere infor- inatiën kan vervoegen bij opgenoemden Notaris te Zierikzee. te zierikzee, bij de wed. a. de vos e» zoonstadsdrukkers.

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 2