ZIBRIRZEESCHÉ C O t R A IV T, ag den 23 September BESTUREN EN ADMIN ISTR ATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. Jf.o 76. /"7 óf/ A.° 184 BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Willende de nakoming van art. 22 van het Policie-Reglement voor deze Stad verzekeren. Hebben goedgevonden te bepalen: Dat op Maandag den 26 September aanstaandedes middags, van wege dit Begluur, eene algémeene Inspectie op dé Stralen in de Stad en langs de Dijken geschieden zalwordende een iegelijk mitsdien aangemaand om de Straten ieder voor zijne woning of erf, behoor lijk schoon te maken en van alle onkruid en gras te doen zuiveren en zulks op de boete van een gulden of een dag gevangenisstraf, de nalatigen bij bet Regiement opgelegd ter vervolging van den heer Commissaris van Policie. En o-pdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze wor den afgekondigd omgeroepen en in de Stads-Courant geplaatst. Zierikzeeden 21 September 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vl. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. De DIRECTIE van de T EE KEN SCHOOL binnen deze Stad, maakt bij deze den belanghebbende bekend dat de School dit jaar zal worrlen geopénd op Maandag den 3 October aanstaande. Dat de Lessen, zoowel in de Bouwkunde, als in de Handteekening en Pleisterbeeldenzullen worden gegeven des Maandags, Woensdags en Vrijdagsen wel gedurende de maand October van 7 tot 9 ure des avonds; >i November 6'/, 8.'/t December! a o 6 8 Januari) 1 Februarij 6'/i 8'/s Maart 7 9 terwijl nog daarenboven aan de Bouwkundige Leerlingenna afloop der gewone Lessen op Maandag en Vrijdag, gedurende één uur zal gedoceerd worden in de grondbeginselen der Bouwkundige Reken kunde. Dat op Vrijdag den 30 dezer maand van 's morgens 11 tot 1 uur dan het lokaal der Teekenschobl zal worden gevaceerd tot het er langen van aangiften door hün welke wenscuen tot de cursussen te worden toegelaten. Dat wijders de contributie van eiken Leerling Voor dit saizoén be paald is op f 5,15, boven en behalve het benoodigde materieel, door bun aan te schaffen; terwijl aan hun, die volstrekt onvermogend zijn gratis onderwijs zal worden gegeven zullende in geen geval op dit School Leerlingen worden toegelaten die niet den ouderdom van 12 jaren zijn ingetreden. Directeuren van opgemelde School noodigen ten slotte alle de zoo- danigen welke daarbij éenig belang hebbenuitom van deze nuttige en onkostbare instelling gebruik te maken eene instellingwaardoor de werkman zich in staat zal zien gesteld eenmaal deszelfs beroep knet vrucht te kunnen uitoefenen. Zierikzee, den 23 September 1842. De Directie van de Teekerischool voornoemd It. W. ue JONGE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Secretaris J. N. van dei HALEN. G R O O T B R I T T A N N I N. LONDEN, den 18 September. Gisteren morgen ten 10 ure is het stoomschip Trident, waarmede de koningin en prins Albert de terug reis uit Schotland hadden aangenomen te Woolwich aangekomen. Een half uur later waren hoogstdezelven ontscheept en hebben on middellijk den togt naar Windsor voortgezet. Zij schenen door do zeereis niets geleden te hebben. H. M. zou het voornemen aan den dag hebben gelegd om Schotland jaarlijks met een bezoek te vereeren niet alleen Voor haar elgefi genoegen maar ook dewijl zij zulks voor de gezondheid harer kinderen nuttig acht. In Manchester blijver! de wevers nog altijd onwillig bm hun werk te hervatten. Uit de rapporten van verschillende commission tot onderzoek blijktdathoe strafwaardig ook het gedrag der ar beiders moge zijn de eigenaars van vele fabrijken nogtans aanleiding tot het misnoegen gegeven hebben door het ioon gedurig te vermin derenen bijna nooit in klinkende munt, maar meestal in zeer hoog aangerekende levensmiddelen én kleedingstukkcn te betalen. De bestaande geschillen tusschen Engeland en de Yereenigde- Staten van Amerika zijn thans zoo goed als vereffend. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGÉ den 21 September. Z. It. H. dé prins van Oranje is naar Soestdijk vertrokken om met hoogstdeszelfs broeder prins Alexander, aldaar van de jagt gebruik te maken- HH. KK. HH. de prins en prinses Frederik der Nederlanden zijn gisteren van S.'-Petersburg laatst van Keulen in deze residentie teruggekeerd. Z. M. heeft voor 12 exemplaren ingeteekend op de Rijmkens en Liedekens, door C. van Schaik, predikant te Dwingeloowelke uitgegeven worden ten voordeele der ingezetenen van Ruinendis door den brand van den 4 April jl. zoo groote verliezen geleden hebben. Eene lijst van bijna 600 inteekenaren niettegenstaande den hoogen prijsis een schoon blijk van de weldadigheid onzer landge noten Het heeft H. M. de koningin behaagd eene som van f 100 te bestemmen voor de bij den brand op den 15 Augustus jl. ongelukkig geworden ingezetenen van Ham. Men verzekert, dat de sluiting van het vorstelijk huwelijk den 8 October zal plaats hebben. Dezelve zou van luisterrijke plegtighe- den vergezeld gaan. Men gewaagt, onder anderenvan eene alge- meene verlichtingalsmede van eene groote serenadewelke door een aanzienlijk getal loonkunslcnaren aan het in den echt te treden vor stelijk paar zou gebragt worden. Ook zouden ér ten hove festivitei ten gehouden worden. Den 9 zou de wel eerw. heer hof-prediker in de Kloosterkerk eene leerrede houden en den 10 October het vor stelijk paar van hier vertrekken. De arrondissements-regtbank te Amsterdam heeftbij vonnis van den 8 September, P. W. Berkcmeijer, G. Lauenrolhcn R. G. Kra merveroordeeld ieder tot eene gevangenzetting in een huis van cor rectie voor den tijd van drie maanden en tot betaling eerier geldboete vail f 25 ieder, benevens in de kosten, ter zake, dat de beklaagden door onvoorzigtigheid onoplettendheid en verzuim van inachtneming der reglementenonwillig den dood van C. C. Bierhuis hebben veroor zaaktbij welk vonnis tevens is uitgemaakt, dat het laten afglijden van balen als anderzins uit de pakhuizen zonder daartoe windas of eenig ander hijschmiddel te gebruiken in lijnregtcn strijd is met dé bestaande verordeningen op het hijschen van koopmans-, en anderé goederen. Burgemeester en Wethouders der stad 's Hertogenbosch in over weging genomen hebbende, dat de publieke danspartijen op zon- ett feestdagen al meer en meer aldaar toenemen waardoor veeltijds aan leiding tot ontheiliging dier dagen en het ontstaan van ongeregeld heden Wordt gegeven hebben een besluit genomen inhoudende dat van af primo October aanstaandealle publieke danspartijen op zon en feestdagen verboden zullen zijnen zijn de herbergierstappers en speelhouders mitsdien gewaarschuwd op die dagen ten hunnen huize of elder^ voor hunne rekening te dier stede van af dien tijd niet meer te doen muzijk spelen of dansen. In het programma van de Nederl. Maatschappij ter bevordering van Nijverheid, 1842 vindt men onder anderen de vólgende hij dia maatschappij uitgeschreven prijsvraag «Vermits de productie var. meekrap buitenlands zeer sterk toeneemt en dit fabrikaat zich niet alleen door zijne goedkoopheid aanbeveelt maar zelfs jn sommige opziglen de voorkeur schijnt te verdienen boven de inlandsche meekrap gelijk blijken kan uit den betrekkelijk sterken aanvoer van vreemde meekrap ten dienste der fabrijken van ons vaderland wordt gevraagd: In hoe verre is de in Zeeland en elders in ons vaderland sedert lang gebruikelijke wijze van verbouwing en bereiding der meekrap voor verbetering vatbaar en kunnen zij goed- kooper plaats hebben. Voor de voldoende beantwoording dezer vraag looft de maatschappij hare gouden medaille en drie honderd gulden uit. Monsters bewijzen en getuigschriften in te zenden voor of op den laalsten September 1846." GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BER1GTEN. In den loop dér maand Mei van het volgende jaar zal er wederom te 's Gravenhage eene algemeeue tentoonstelling vari schilderijen en verdere kunststukken vari levehde meesters, zoowel binnen als buiten het rijk gevestigd plaats hebben. De aanwas der bevolking iri de koloniën der Maatschappij vén Weldadigheid bedroég iri de riiaarid Julij wederom 137 personen en daar het zich liet aanzien dat zulks in den loop dezes jaars nog zal toenemen is het bestuur op middelen bedachtom meerdere plaatsruimte daar te stellen. Ook dit jaar is de Jungfrau en wel dei hoogste spits van dien geweldigen berg beklommen géworden den 14 Augustus heeft majoor Sluder van Rem dien togt gelukkig volbragt. Al de fransclie dagbladen der zuidelijke departementen zijri met deiberig- tbn wegens verwoestingen opgeyüld in liet laatst der vorige en het begin van deze fnaand door zware onweders en daarmede gepaarde ovérstroo- mingeh aangerigt. In een enkel gehucht worden niet minder dan 72 inworiers vermist. Öp eene jagtpartij bij Kenmore .(Schotland.) heeft prins Albert, gemaal van de koningin van Engeland alleen 20 reeën ge scholen. In Baden is de krooten-suikermakerij voor dit jaar mis lukt. In Amsterdam wordt niet de kennis veel verloren, vermist en gerold. Een zeer rijkeonlangs gestorven engelsche zonderlingsir II Worsléy heeft hij zijn testament bevolen dat op het kerkhof tot zijn aandenken een obelisk zal worden opgerigtwelke aan de beroemde Naald van Cleopatra in hoogte en alle andere afmetingen volkomen gelijk moef zijn. De kosten zullen ongeveer 100,000 p. st. bedragen. De bevolking vari Londen is sedert 1830 dagelijks 76 personen aangewassen cn beliep den 1 Jariuarij 1841 ,1,863,727 te weten:. 874,139 van het mannelijk en 989,588 van het vrouwelijk geslachtdé sterfte beliep in 1841 een getal van 45,284 zielen waarvan 10,994 aan teringen. Men hoeft onlangs in Engeland uit China een stuk steen aangehragtwe gende 234 pond bevattende 40 a 50 percent zilver. Hij is in hezit van

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1