liïimjsdag ar. o 73. ZIERMZEESCHB A.o 1842. COURANT. flew 2© September BESTURE?€ EN ADMINISTRATSEN. bekendmaking. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majes'teit's besluit van den 6 Ja nuari] 1831 n." 68, Staatsblad n.° 2t) heeft Zijne Excellentie de Minister van Financiën hij resolutie van den 15 dezer maand be paald de prijzen hot opgeld daaronder begrepen waarvoor de KollêkteursSplitters en Debitanten der Koninklijke Nederlandsche Loterij de loten en geaeelten van dien, voor de tweede weck der trekking van de laatste klasse der 187st° Loterij zullen mogen uitge ven te weten Bij verhoop Geheele loten 76,00 Halve ...- 38.00 Vijfde i - 15.20 Tiende - 7,60 Twintigste- 3.80 Bij verhuring: Geheele loten f -30,00 Halve - 15,00 Vijfde ...- 6,00 Tiende - 3,00 Twintigste» - 1,50 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd dat bij Voornoemd artikel van Zijner Majestoit's besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat do Kollekteürs Splitters en Debitahlen gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen cil dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 13 September 1842. Voor den Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierikzee DE CRANE. AFKONDIGING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen ter kennis van de patenlpligtige In- eh Opgezetenen dat het Kohier van het Patentregt voor deze Stad en het loopende dienst jaar op den 16 dezer maand door Zijne Excellentie den heer Staats raad Gouverneur dezer Provincie is invorderbaar verklaard en op lieden gesteld wordt in handen van den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier wordende de patentpligtigêh mitsdien aangezocht om hunne aanslagen getrouwelijk overeenkomstig de wet, te voldoen. Zierikzee, den i9 September 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd D E R A N E vt. Ter ordonnantie van dezelveh De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. NIEUWSTIJDINGEN* NEDERLANDEN* 's GRAVENHAGE den 18 September. Z. M. de koning is vrijdag morgen ten 12 ure. van zijne reis naar Keulen, over Tilburg, in deze residentie teruggekomen. Ook zijn HIJ. KK. IIH. de prins en prinses van Oranje donderdag avondinsgelijks van hunnen togt naar Keulen in deze hofstad teruggekeerd. Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden is bereidsvan hoogstdes- zelfs uitstap naar Vlissingenin deze residentie teruggekomen. Naar men verneemt zal het huwelijk van FI. K. H. prinses Sophia der Nederlanden, met Z. K. H. den erfgroothertog van Sakseh- Weimar, in de eerste dagen der volgende maand gevierd worden. De doorluchtige bruidegom wordt den 24 dezer maand in deze resi dentie verwacht. Do directeur van policie te Amsterdam heeft kenbaar gemaakt dat in omloop zijn gebragt Valsche Coupons, 5 percent nationale werkelijke schuld van het administratie-kantoor 5. en D. Snportas ran Maarseveen en le Jolle en Buys en Kerkhoven, verschenen 1 April 1842 groot f 24,75. De kentcekenen der valsche zijn dat dezelve geheel zijn gelithogra- phieerdmet uitzondering van de naamteekèning J. C. Barbewelke met eenen valschen stempel is gedrukt dat in het eerste woord Coupon de C niet vol is afgedrukt doch van onderen een wit vlakje heeft; dat in het jaartal 1842 de 2 iels kleiner is dan de overige cijfers; dat de lettors P en R in het woord April en O en V in het woord over le kort op elkander staan dat in de naamteekening J. C. Barbe, de letters B en E aan elkander zijn verbonden, en inzonderheid dat het Watermerk in bet papier ontbreekt. Antonio Bovianode gesignaleerde uitgever der valsche coupons, is, in den vroegen morgen van den 15 dezer, bij zijne aankomst le Leiden gearresteerd. - Ook te Rotterdam zijn den 16 dezer twee personen aangehouden, zijnde vader en zoon, de Groen genaamd, de een wonende te Antwerpen en de ander te Rotterdammede wegens het des bewust uitgeven van valsche coupons.) De beer 5. G. Broekmanconsul der vrije en hanzestad Ham burg te Amsterdam beeft de volgende aankondiging gedaan Landgenooten De senaat der vrije en hanzestad Hamburg heeft mij opgedragen de tolk harer gevoelens te zijn om u voor de zoo aanzienlijke bij dragen aan de slagtoffers van den brand den harlgróndigsten dank toe te brengen woorden zijn daarvoor ontoereikende het edele be wustzijn der gevers van zoo krachtig de hulpbehoevenden aan de Elbestad reddend ter zijde geslaan te hebben moge dooi' de Voor zienigheid beloond en door Zijnen zegen bekroond worden dat uwe ruime giften dankbaar erkend worden hiervan geef ik u de plegtig- sle verzekering en met Gods hulp mogen na eenige jaren de nieuwe stadsgedeelten, als schoonere en gezondere de afgebrande vervangen, tot herinnering strekkende, wel is waar aan de vreesselijke ramp, maar niet minder tot dankbaarheid aap de edelmoedige vrienden in den nood waarbij de Nederlanders niet zullen vergeten worden daar zij ook hier op .nieuw blijken hunner menschlicvondheid gaven." GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Op de hofstede Voorburgfusschen Boxtel cn Yughtis dit jaar eene meloen gewonnen"welke de buitengewone zwaarte van 23 pond bereikt had. Dezelve was bijzonder gaaf en overtrof alle andere in aangenaam heid van smaak. Te Amsterdam is de huisvrouw van D. M. Vcrsch~ water, nn'cene zwnrigcrschap van ruim zeven maanden, van drie welge schapene li in deren verlost■zijnde twee dochters en een zoon. Omtrent de bijzondere vruchtbaarheid dezer vrouw is het opmerkelijk dat zij in ruim dcie jaren tijds acht kinderen ter wereld heeft gebragtwaarvan tweemaal tweelingen. De spaansche minister van financiëh na allo pogingen om zich geld voor de schatkist te verschaffen mislukt te zien zabeerstdangs zijn ambt nederleggen. In Portugal zal men om aan geld te gefaken de belastingen van het volgend jaar bij vooruitbetaling heffen. Volgens ontvangen brieven der zendelingen tot uitbreiding van het Christendom onder de Israëliten zijn al de geruchten omtrent mishandelingen, die zij te Jeruzalem zouden hebben ondergaan, ten eenenmale verdicht, en ondervinden zij, integendeel, zoowel van de turksche autoriteiten als ingezetenen de grootste welwillendheid. D.' Blom, in 'l Woud (bij Delft) heeft in zijn huis des nachts drie dieven op de vlugt gejaagd. Te Rome zijn onlangs drie in Engeland vervaar digde stoombooten aangekomen. Deze booten hebben de vaart van En geland door Frankrijk gédaart en zijn langs de Seine cn verder door dë kanalen in de Middellandsche-Zce gekomen. Abd-cl-Kader begint zich wederom le verloohen. ïn Madrid zijn onlangs plotseling des nachts huiszoekingen gedaan hij welke men 170 ligie vroutven en 100 mans personen zonder vast verblijf of kostwinning heeft opgeligt. De hitte was in de laatste dagen in Lissabon zoo fel geweest als men in die mate sedert verscheiden jaren zich niet herinnert. Nacht cn dag hield die aan makende het schier onmogelijk te slapen. De thermometer stond den 3 dézer op 96 graden. Den 15 dezer is de koornmolen de Batavieraan de Weesperzijdein de gemeente Nieuwer-Arostelmet de huizing en verdere omliggende gehouwen een prooi der vlammen geworden. 200 zak graan en 60 zak meel zijn daarbij verbrand of door bet water bedor ven. Een nahtal aanzienlijke kooplieden in manufacturen te 's Bosch hebben zich tot de kamer van koophandel aldaar gewend bezwaren indie nende tegen de openbare verköopingen of afslagén van goederen dte in het klein verkocht worden en niet alleen den ondergang van gevcstigdö wmlcel\bewerken maar ook aanleiding geven dat door het verkoopen tjsgen tferminderde of lage prijzen vele faillissementen plaats hebben. In Baden wil men de marskramerij welke de met monsters reizende kooplieden en kleedermakers bij partikulieren drijven, verbieden. Dezer dagen is de aan de te Middelharnis gevestigde maatschappij toebe- hoorende stoomboot, welke bestemd is voor eene geregelde vaart van Middelharnis op Dordrecht en Rotterdam in dienst gesteld. De inrig- ting van dit middel van gemeenschap is in het bijzorlfler voor de eilanden Over-FlakkeeGoedereedeVoorne cn de Beijerlandeii van zeer groot belang. In het nieuwe kerkgebouw der Hervormde gemeente le Apel doorn heeft in den nacht op 11. woensdag eene, inbraak plaats gehad. Men heeft al de kasten opengebroken in en bij de consistófie-kamer dié bestemd zijn tot berging van bet Nachtmaalzilver of tol gebrdik Van dó diaconie (inch Waarin gelukkig niets van geldswaarde aanwezig Was zooa dat de schade zich bepaald tot eenige flesschcn wijn en de kosten van her stelling van het verbrökcne. Te Arnhem is in de laatstvorige week een diefstal gepleegd van omstreeks f 17,000 aan geldswaarde. In het pruissische legerkamp is eene houten tent, in welke kolTijliuis werd ge houden ingestort, waardoor een onder-officier is vetpletterd. Reeds vroeger was mede eene tent ingevallen waardoor slechts eenige flesscbeii den hals werden gebroken. De vrouw Van een' ambachtsman te Parijs is op haar 58!tc jaar, bevallen van haar 22"e kindj Uit Alkmaar wordt het Volgende gemeld «Men verneemt vari goederhand dat do hfer K. Sloovcswóoriachtig in het dorp Winkel cn burgemeester aldaar bij de aanhoudende drüogte gedurende den loop dezes zomers zoo mogelijk in de behoefte zijner gemeente wil lende voorzien op het denkbeeld is gekomen om den aldaar in de nabijheid nog aanwezigen doch alstöeii digt en overgroeiden put welken graaf Arnoud iri do maand September van het jaar 993, in een' Velritogl legen de West-Vriezen in de vlakte van Winkelmade ("thans de Zoutkaag genaamd) had doen graven van deszelfs onrein heden te ontdoen en geheel te doen zuiveren. Vijf man waren ge durende zes dagdn hieraan met ijver werkzaam toen men hel geluk had, het water, ter diepte van 3 elien en 16 duim hcderl. maat, le ontdekken hetzelve was aan de oppervlakte met' een groenachtig schuim bedekt doch is later helder en göed vah smaak geworden zoodal voornoemde heer burgemeester in dit zijn oogmerk ollezins is geslaagd en gelijk in vele andere opzigten óp nieuw een blijk heeft gegeven volgaarne leri behoeve van zijne dorpelingen te willen werk zaam zijn. Do mond van den pul heeft thans eenen omtrek van 25 nedcrl. ellen." Uit Leeuwarden wordt van den 12 dézer gemeld «ITèden mórgen heeft alhier eeno huilengewone harddraverij plaats gehad tusschen

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1