ZIERIRZEESCïIE ag den 2 September BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. N.°70, A.° 1842. COÜ RANT» 1 jg—i—■fun ni'ill i'jgg krijgen op derzelver hulp en beschermingwelke met minder grond van regt kunnen worden ingeroepen ingeval van moeijelijkheden dié welligt mogten voortvloeijeh uit het bézit van onregelmatige papieren, waarop, overigens het visa der nederlandsche legation niet kan wór den verleend, aangezien die formaliteit alleen kan worden verkregen op zoodanige documenten, die blijkbaar, zoowel door vorm als door inhoud het kenmerk dragen dat dpzelve voor het doen van reizen naai^ Vreemde rijken of staten zijn afgegeven." Mên verneemtdat bij dó ontwerpen van wetbetrekkelijk het nog niet gearresteerde gedeelte van het Wetboek van strafregtWelké hintien kort aan de leden van de staten-generaal zullen worden toe gezonden onder anderen hij eenen afzonderlijken titelzeer strenge strafbepalingen togen het tweegevecht worden bedreigd. GEMËNGDE BUITEN- EN B INN ENLANDSCHE BERlGTEN. De koninklijke schouwburg te Berlijn bezit thans een personeel van omstreeks 1900 leden. De schade op het eiland Haïtiwelke de jong ste aardbeving aldaar veroorzaakt heeft, wordt op twee millioen dollars begroot; 8000 mcnschen zijn er bij omgekomen. Te Liverpool heb ben verscheidene brandstichtingen plaats gehad. Twee groote houtma- gazijnen zijn aldaar in het hart der stad door kwaadwilligheid in dé asch gelegd omdat de eigenaren hun hout door machinerien lieten be werken. Door onvoorzigtigheid en overmatig gebruik van Sterken drank is de zoogmin van den kroonprins Van Engeland bedankt gewor den. Met) schat hare voordeelen op het oogenblik dat de prins zoudé gespeend worden op 2000 p. st. 24,000.) Den 22 Augustus zijn op verscheidene plaatsen van Nbord-Wallis (Engeland) vrij sterkp schok ken van aardbeving gevoeld. De drie—jaarlijksche tentoonstelling vail schilderijen te Brussel is den 21 Augustus geopend. Bij gelegenheid van het 25jarig huwelijks-feest van den keizer van Rusland heeft ge noemde monarch aan al de troepen een geschenk in geld gegeven. Men zegtdat de deelneming van de stad Petersburg aan de viering van dit feest geenszins aan de verwachting zoude hebben beantwoord. Als de reden daarvah wordt Opgegeven de ontevredenheid, welke onder de russische grooten zoude heerschcn over 's keizers pogingen om zijne on derdanen meer en meer te beschaveh, als waardoor de eerstgenoemde!» zouden begrijpen dat hunne tot nog toe uitgeoefende willekeurige magt over hunne óndergeschikteh wordt verkort. Nederlanders past op jé zakken; er komën weder financiële agenten uit Noord-Amerikahet bankenland op Welke banken menigeen zijn schoepje van vlijt zag vef- nielch; uit Engeland zijn de bedoelde agenten, zoo men zegt, mét de kous op het hoofd teruggekomen. De posten doen opgeld; eerst prijkten de aanvragen oin posten en bedieningen in de couranten met belooningen van /250 a 300 langzamerhand stegen die fooitjes; thans is er al een nulletje achter die sommpn gekomen. Geen wonder, bij de groote navraag. De heer Gr'een heeft onlangs zijn 280"" luchtreis over Engeland gedaan; onder anderen heeft hij de schim van zijn éigen lucht bal gezien, omringd met kransen als fegenbogen, overheerlijk om te zien jammer dat zoo weinigen lust hebben dat schouwspel te genieten. Dé Seine was onlangs zoo laag dat op sommige plaatsen niet meer dan 37 centimeters water stond. Sedert 1719 heeft deze rivier zulk laag water niet gehad en zelfs in dat jaar was het nog hoöger. De uitgaven tot" het maken der haven van Algiers vereischtdie ongeveer 20 linie schepen benevens nagenoeg 300 koopvaardijschepen moet kunnen be vattenworden op 12 millioen franks begroot, Te Marseille is een dér arabische legerhoofden vroeger een der heetste vijanden en later een der warmste bondgenooten van Frankrijk de aga ElMezary aange komen. Bij zijn Vechten tegen Frankrijk heeft hij drie en bij zijn vech ten voor Ffankrijk vier wonden bekomen. In Mexiko heerscht burgeroorlog; Arista en Santa Anna stpnden gewapend tegenover elkan der. Onder genot van het voortreffelijkste wéder is de rijke oogst iii West-PrüisSen overal onder dak gebragt.; de speculanten met groote hoeveelheden graan zullen het hard te,verantwoorden hebbeh. Op dé korenbeurs vaii Dantzig heeft alle Vraag opgehouden én dé prijzen zijn aanzienlijk gedaald. In Hanover zijn de matigheids-genootschappen zoo toegenomen, dal, ten gevolge daarvan de belasting op de brandewijn 56,000 kroonen minder heeft opgebragt. Te Bedum wordt, ter v.er- frissching, een wedloop te voet gehouden in eenè baan van 175 ellén iangdoor jongelingen of mannen om eene fraaije zilveréh zweep. Worden' uitgegeven de navolgende belangrijke geschriften 1.' Natuur kundige beschouwing van het huwelijk in betrekking tot de zedelijkheid; de bevolking en de gezoudheid behevens eene aanwijzing van alle voor waarden en vereisebtén welke tot en in hetzelve gevorderd Worden; 2.° Handleiding tot de zwemkunst; en 3." NatüliHijke historie der kanarie vogelen enz. Te Roine heeft men de winterkleëderen moeten aan doen. Toen onlangs inde belgische kamer der gedeputeerden ovèt eene vergoeding aan de wijnhandelaars werd geraadpleegd, bestónd ds vergadering uit 75 leden een kwartier uurs daarnaterwijl er over eerio belangrijke wet (die op het volksonderwijs) gehandeld werd, waren er slechts 40 te vinden. Té Serajevode hoofdstad van Bosniëheeft dezer dagen mede een vreeséelijke brand gewoed. Naaf men meldtzijn daarbij ruim 500 woonhuizen en bog een veel gröoter aantal winkels loodsen en dergelijke gebouwen in de asch gelegd; Ook zijn daarbij vér scheiden personen omgekomen. Het voorheen zoo magtigé Spanje kan thans geen enkele oorlogsbrik naar dé Plata-Rivier zenden, om de gebo rene Spanjaarden eenigermate.tegen de onderdrukking der overheden van Montevideo te beschermen. Uit Noord-Amërika schrijft men, dat er in geene jaren zoo vele en zoo hevige onweders gewoed hebben als in het tegenwoordige. Ondanks de bovenmatige hitte duurden de proces- siëu van bedevaartgangers naar Kevelaar nog altijd voort, en men merkte WAARSCHUWING. BUKGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZKK Gezien het Dwangbevel door den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier opgemaakt tegen de ten achteren zijnde belasting schuldigen voor de verschenen vier termijnen op de Personele Be lasting over het loopende dienstjaar. Gelet op het beslui?' van Tiijhe Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie, van den 21 Maart 1836, [Provinciaal- blad n.° 35.) Waarschuwen de vermelde belastingschuldigen dat de Ontvanger hen overeenkomstig de wet moet vervolgen zelfs door beslag en verkoop hunner goederen en manen hen mitsdien dringend aan om door eene onverwijlde voldoening van het door hen verschuldigdezich van de kosten van vervolging alsnog te bevrijden. Zierikzeeden 1 September 1842, Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRAN.E, vt.. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KRO EF. G R O O T-B R I T T A N N I E N. LONDEN, den 27 Augustus. De bekende IÉ. Bean, welke op den 3 Juiij II, te vergeefs getracht heeft op een dér koninklijke rijtuigen in hetwelk zich H. M. prins Albert en eene hofdame bevondeneen pistool met los kruid te lossen heeft eergisteren voormiddag voor de balie van het crimineel hof dezer hoofdstad teregt gestaan en is toen tot 18 maanden gevangenis in de Penitentiary te Millha'nk veroordeeld.. In de dagbladen wordt een bijzondere brief van de Kaap-de- Goede-iioop van den 15 Jonijmedegedeeld, inhoudende, dat da delijk na de ontvangst van het berigt omtrent de nederlaag die de baar Port-Natal gezondene expeditie geleden hadversterking der waarts is afgezonden te welen 2 zesponders, 1 houwitser, 2 artil lerie-officieren eh 6 artilleristen en 400 man van het 25"° regement infanterie. Deze versterking werd met het fregat Southamptonvan 50 stukken, overgevoerd, en men vertrouwde, dat dezelve toerei kende zou zijn om spoedig aan allen tegenstand' der uitgewekenen een einde te maken. De Kaapslad was nu bijna geheel van troepen ontbloot. F R A N K R IJ K. PARIJS den 28 Augustus. Sedert eenige dagen is een gedeelte der bezetting van Vincennes onophoudelijk met het maken van pa tronen bezig. Niet minder dan acht millioen daarvan zijn gedurende de laatste vijf maanden vervaardigd. De hertog van Montpensier heeftals artillerie-officier eene woning aldaar genomen en reeds meermalen de exercitiën bijgewoond. Het fort van Vincennes wordt aanmerkelijk vergroot. Voortdurend worden Spaansche troepen naar de grenzen van Portugal afgezonden om aan de eischen der regering van Spanje tót rigtige uitvoering van het door koning Ferdinand VII gesloten -verdrag, wegens de scheepvaart op den Taag, kracht bij te zetten. Men ducht echter geen oorlog. Den 29. De wet op het regentschap is heden in de kamer der pairs met 163 tegen 14 stemmen aangenomen. NEDERLA N DEN. 'sGRAVENHAGË den 31 Augustus. Op de audiëntie te Does burg is Z. M. den koning onder anderen door den 107jarigen Hendrik Kuipers begroet en heeft hoogstdenzelven zich niet alleen met dezen grijsaard minzaam onderhouden maar denzelven ook met eene aanzienlijke gift verblijd. Bij besluit van den 21 dezer, heeft Z. M. eene commissie be noemd tot vervaardiging eener geheel nieuwe redactie van het artsenij- mengkundig formulierboekonder den titel van Pharmacopoea Belgica met inachtneming dat daaruit worde weggelaten hetgeen de onder vinding als overtollig of min noodzakelijk heeft doen kennenen daarin worde opgenomen heigeen voor de genèeskundige behoeften van de inwoners van dit rijk in het algemeen noodig en gepast zal erkend wordenen in allen öpzigle ingerigt op de tegenwoordige hoogte der wetenschap. De commissie zal haren arbeid zooveel mo gelijk bespoedigen zoodanig dat nog in den loop van het jaar 1843 de nieuwe. Pharmacopoea kan worden ingevoerd. In de Slaats-Courant leest men de volgende bekendmaking: «De minister van huitenlandsche zaken ontwaard hebbende dat som mige personen in het denkbeeld verkeerendat tot het doen van bóitenlandsche reizen het genoegzaam wezen zoudevoorzien te zijn van een binnenlandsch paspoort, waarop, ter verdere ongehinderde voortzetting van hunnen logthet visa hij een of ander nederlandsch gezantschap zoude kunnen worden aangevraagd vermeent ter kennis te moeten brengen van elk die zulks kan aangaandat volgens de deswege bestaande bepalingenhet voor allé reizen buiten het rijk volstrekt vereischt wordt zich lot dat einde het henoodigde buïten- landsch paspoort aan te schaffen waardoor de belanghebbenden .bij Zijner Majesteits gezantschappen builen 's lands billijke aanspraak ver-

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1