w ZIEMRZEESCHE Vrijdag A.° 1842. COURANT. den 19 Augustus. BESTUREN EN ADKHNISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN; H.o 68. NATIONALE MILITIE. INSPECTIE V E ULO F GANGERS. BURGEMEEST E R en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de gewone drie-maandelijksclie Inspectie over de Verlofgangers der Nationale Militie zal plaats hébben op Dingsdag den 23 dezer ina'itnd des voormiddags 10. ure, vóór bet Raadhuis alhier, waarvan echter zijn uitgezonderd de manschappen die nog niet gekleed of gewapend zijn. Zierikzee 'den 15 Augustus 1842. Burgemeester én Wethouders voornoemd ÖE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezélven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, Provincie Zeeland. Gezien de Wet op hot Patentregt van deh 2i Mei 1819 [Staats blad, n.° 3-4.) Gelet óp Zijner Majesteit» besluit van den 17 October 1820 [Staatsblad n.° 22.) Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgézetenen Dat de gezegeldé Patentbladen voor bet loopende dienstjaar van 1." Mei 1842 tot uit.0 April 1843, ter Stedelijke Secretarie ingevuld gereed liggen alwaar te rekenen van Donderdag den 18 dezer maand tót én met Donderdag dén 25 daaraanvolgende zal worden gevaceerd tot het uitgeven derzeive na verloop van welken lijd de onafgehaalde Patenten zullen worden ter hand gestéld aan dé Deurwaarders der Directe Belastingen om dezelve aan de woningen der Patentpligtigen rond te brengen tegen betaling van tien cents voor ieder Patentblad wordende de belanghebbenden herinnerd dat aan niemand anders dan aan dé Patentpligtigen in persoon het Patent zal worden uit gereikt, En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal dezé worden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzcc-, den 15 Augustus 1842: Burgemeester én Wethouders voorhoemd, DE CliANE, vt. Ter ordonnantie van dëzelven De Stads Secretaris W. 1. Is. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en. WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gelet hebbende óp hél Reglement Op dé Buurtwegen en Voetpaden goedgekeurd bij Zijner Majesteit"» besluit van dén 4 Augustus 1838, n.° 106, in het bijzonder op de art. 32 en 33, bij welke de verplig- ting van dé eigenaars öt bruikers Van Landen wordt oms'cHreven om, of gcëhe Dammen te leggen in de Waterleidingen, Sprinken, Slooten of Gruppcn, langs de Wegen loopende, of dezelve weg té nemen of wel binnen bet jaar na de afkondiging dézer verordening daarin bekwame Duikers, Heulen of Buizen te doen léggen. Gelet dat dit tijdstip bereids verstreken is en het Bestuur zich overtuigd heeft dat op weinige uitzonderingen ria dë vorenstaande bepalingen verzuimd zijn evenzeer als over bet algemeen de eigenaars of bruikers van landen, gelegen irt het Poortambacht der Stad, na latig zijn gebleven in de uitvoering dér andere bepalingen bij dat Reglement omschreven. Gelezen hebbende eene missive op dit onderwerp géschreven dooi de Centrale Directie van Schouwen, in dato 21 Julij jl.litt. G n." 346: Besluiten: Al de bewoners van het Stedelijk Poortambacht Worden aangemaand om in het algemeen de bepalingen voorkomende in het Regiement op de Buurtwegen en Voetpadenbéter dan tot nu toe gedaan is op te volgenzooals bij het delven van slootenhét verbéteren der wegen en andere aldaar opgenoemde. Meer bepaaldelijk dé cigeriaar» en bruikers van landen; palende aan de wegente herinneren aan dërzclvé.r verpligling oin in liet belang eenct geregelde goede watérjoozitigin verband tot die; welke door al de Poldcr-Bestureii is vastgesteld, te zorgep dat de artike len 31 32 en 33 van dit Reglement al dadelijk worden in acht geriomenté wetenhet zuiveren der slootenOpdat het water on verhinderd alloopen kunne. Geene dammen in deze té léggen en de bestaande te doen weg nemen of wel in dezelve zoodanige heulen, duikers of buizen te doen aanbrengen als op derzelver verzoek door het Bestuur zal worden bepaald WaarVah dë maatstaf zijn zal de belangen eëner geregelde waterloozing en de breedte en hoogte bij de Reglementen vastgesteld. Een iegelijk te Waarschuwenom met het vervullen van deze ver- pligtingeA ai dadelijk aan te vangen en zich daardoor té vrijwaren van" de boeten welke bij dit Reglement zijn geslatueerd daar liet Bestuur in den loop der maand September aanstaande eene behoor lijke Schouwing over de Wegen, Wateringen enz. zal houden, en dë nalatigen ter VerVo'fgiiig van den Regter kennelijk maken. Terwijl do Landeigenaarsdie zich nader zouden willen overtui gen van de op hen ruslende verpligtingen in dezert de gelegenheid wordt aangeboden, om zich te vervoegen ter Secretarie van de Stad; alwaar voor hen zal te lezen zijn zoowel het hier aangehaalde Re glement, als eene Lijst van alle die verbeteringen, welke aan de sloo ten dammen waterleidingen beulen én buizen moeten aahgebragfc worden. En zal deze worden afgekondigd en in de Stad's-Coiirant geplaatst, tot ieders narigt en naleving. Zierihzeeden 17 Augustus 18-42. Burgemeester en Wethouders voorno'emd, DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Sinds Secretaris W. J. P. K R O E F. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. !n overweging nemende dat de tegenwoordig onder het Vee heer- schende Tongblaar zeer nadeelig kan werken op de menschen wanneer de Melk de Boter of het Vlee'seh van de besmette dieren gebruikt wordt. Gelet op de art. 9, 12, 13, 14 en volgenden van het Reglement op de Longziekte ook op andere algemeen heerschende besmettende ziekten van het Rundvee toepasselijk gemaakt. Besluiten: De Eigenaars van Vee in de Slad of het Poortambacht worden aangemaand om zoodra zich do Tongblaar onder bun Vee vertoont, daarvan dadelijk kennis te geven aan bet Hoofd van het Plaatselijk Bestuur, opdat door hem, in overlpg met hen alle die maatregelen kunnen genomen worden welke bij bet Reglement zijn voorgeschre ven of tei' 'voorkoiniiig van besmetting nuttig zijn. De Keurmeesters der Vleeschbal worden gelast om zoolang zich eene ziekte van dezen of anderen aard odder het Véé vertoont het Veédat tei- singling wordt aangeboden eene dubbele keuring te dóén ondergaan te weten levend en dood opdat zij zich overtuigen dat hét vlceSck hetwelk ter verkoop wordt aangeboden zuiver en gezond is, De verkoop en invoer van boter èrt melk herkomstig van vee het welk aldus hesmet.is, te verbieden; - tot welk einde de Beambten der Belastingen bij den invoer Van boter of melk zich volgens do lijst dergenen wier vee met dé Tongblaar besmet is, Overtuigen zullen of deze voorwerp.;n van de aangeduide plaatsen, en personen wordert ingevoerd waartoe aati hen bij déze een afschrift Wordt gegeven van dé lijst der Eigenaars van Vee hetwelk door de Tongblaar iS aangetast.. Dezelve té gelasten om dézeh invoer tegen té gaan éh de boter of melk herkomstig van besmette stallen of weiden aan te houden en tot. wedcr-uitvoer aan de eigonaars bij derzelver vertrek ter hand te stellen. Eindelijk té bepalen: dat tegen de nalaligen zal worden geverbali seerd én zij gestraft worden niet dé boeten én straffen voorzien bij belvigerend Wetboek van Strafregt, envolgens art. 16 van het Reglement goedgekeurd bij Zijner Majesteit's besluit van den 5 Ja- huarij 1S42, n.° 69. Na afkondiging en aanplakking zal dit besluit worden geplaatst in dé Stads-Courant en afschriften gezonden aan de verschillende be ambten tot narigt en uitvoering. Zïerikiee, den 17 Augustus 1842; Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. NEDERLANDEN. 'S GRAVENIIAGE den 17 Augustus. Gisteren heeft de reis van Z. M. den koning naar Ziilphen enz. geen voortgang gehad. Men verzekertdat zij eenige dagen is uitgesteld. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BER1GTEN. Bij peil zwaar onvveder 't welk voor. eenige dagen hij Londen plaats had, heeft men een vreemd verschijnsel opgemerkt: het électrifeke vuur vertoonde zich langs de rails van den ijzeren spoorweg, gedurende eënéri geruiinen tijd. In. de jongste bërigten uit Algiers klaagt men zéér over dë vreesselijke hitte, die ook aldaar heerschip; De thermometer slond den. 30 Julij, in de schaduw op 35° Réaumur öf bijna 111° Fahren- ■heit. Volgens liet wek.elijksche badberigt van Sckcveriingeh zijn er in Junij 760 en in Julij 910 baden meer gegeven dan in die maanden van liet vorige jaar; terwijl bet getal van 1 tot 12 dezer tot 2630 ge klommen.is. De gerégelde dienst van den spoorweg vaii Amsterdam naai' Leiden heeft op den '17 dezer een aanvang genomen en wel zes ma len daags van beide sleden, Te 's Hage. is te .bezigtigen een zeldzame ihlJndsche kogclielverbeeldende ecu' italiaansclien orgelspeler in wiens orgel het vuur'gestookt wordt, gelijktijdig eenige aria's spelende; dezelve beeft de natuurlijke beweging van een mensch. In de gemeente den ïlafn (Overijssel) zijn den 15 dezèr 44 buizen afgebrand. Defranscho vloot, onder den admiraal Hugonstevent naar de Levant en zal zijne vlaggen wel denkelijk op de kust van Syrië vertoonen. Uit Dresden meldt riten Van den 8 dezerdat de nóg altijd voortdurende hitte al meer éh meer tot éëiïe fllgenieéne ranip dreigt te worden. De grond is ver-

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1