ZIERIKZEESCHE 05. JDingsdag Av° 1842. COURANT. den 16 .Augustus, BESTUREN EN ADMINISTRATION. NIEUWSTIJDINGEN. m NATIONALE MILITIE. INSPECTIE VERLOFGANGEBS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de gewone drie-maandelijksche Inspectie, over do Verlofgangers der Nationale Militie zal plaats hebben op Dingsdag den 23 dézer maand, des voormiddags 10 ure voor het Raadhuis alhier waarvan echter zijn uitgezonderd'tie .manschappen die nog niét gekleed of gewapend zijn. Zierikzeeden 15 Augustus 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vl.. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. B E K E 'N D M A It I N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stéd ZIERIKZEE. Provincie Zeeland. Gezien de Wet op het Patentrégt van den 21 Mei 1819, Staats blad n.° 34.) Gelet op Zijner Majesteits besluit 'van den 17 October 1820, [Staatsblad n.° 22.) Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen Dat de gezegelde Patenthladen voor het loopepde dienstjaar van i.° Mei 1842 tot uil." April 1843, ter Stedelijke Secretarie ingevuld gereè'd liggen alwaar te rekenen van Donderdag den 18 dezer maand tot én met Donderdag 'den 25 daaraanvolgende zal worden gevaceerd tot het uitgeven derzelve na verloop van welken tijd do onafgehaalde Patenten zullen wordert tel' hand gesteld aan de Deurwaarders der Directe Belastingen om dezelve aan de woningen der Paten'tpligtigeh 'rond te brengen tegen betaling van tien cents Voor ieder Patcnthlad 'wordende de. belanghebbenden herinnerd, dat aan niemand anders dan aan de Patentpligtige'n in persoon het Patent zal worden uit gereikt. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gédaan ten Randhuize der Stad Zierikzee, den 15 Augustus 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CR A NE, et.. Ter ordonnantie van dezelveh De Stads Secretaris W. ,fP. K R E F. FRANKRIJK. PARIJS 'den il Augustus. De vertegenwoordigers der vreemde mogendheden hebben bijna allen sedert het overlijden van den hertog van Orleans, bijzondere l'nstructiën bekomen van hunne hoven strek kende om de minste blijken van volksbeweging Welke zich in Frankrijk ioude.n mógen openbaren niet de meeste naauv,'keurigheid na te gaan eti hunne legeringen onmiddelijk daarvan kennis te geven. - Men zegt ook, dat de duitsehe regeringen, welke den aanleg der vestingwerken van het duitsehe verbond langs den Rijn in den laatston tijd é'en weinig hadden doen vertragen last hebben gegeven om deze werkzaamheden met ijver te hervatten. Men heeft hier tijding dat door de engëlSche regering bevel gegeven i'som zoo snel 'mógelijk te Plymouth 12 oorlogschepen uit te rusten. Zij moeten in de Levant gaan kruisen wérwaarls Frankrijk van zijnen kant meerdere vaartuigen vari Dorlög zal afvaardigen. BELGIE. BRUSSELden 12 Augustus. Men meldt dat de kolonel de Puijdï uit Guatimale is aangekomen voorzien van de noodige be scheiden der bevoegde overheid waarbij de haven eri het district van S.'-Thbmas aan Belgie wordt afgestaan, óm tot kolonie te verstrekken, NEDERLANDEN. 's GBAVËNHAGE den 14 Augustus. Men verneemt, dat Z. M. zich dingsdag aanstaande naar Gelderland zal begeven. De minister van financiën heeft bekend gemaakt, dat het bedrag van de inzamelingen door tusscheniiomsl van de nederjandsche rege ring gedaan tot leniging van de ramp welke de stad Hamburg heeft getroffen, ter som van f 111,918,79'/, in handen is gesteld van den consul der gezegde stad te Amsterdam den heer S. G. Broekman ter overmaking aan de regering van Hamburg zijnde het aan hem minister gebleken dat daarenboven en met hetzelfde oogmerk bij zondere overmakingen van'gelden uit onderscheidene sleden hebben plaats gevonden, té zamen lol een bedrag van f 70,504,97. Dezer dagen zijn hier te lande kaapsché couranten tot den 6 Mei ontvangen. De engelsché troëpën onder kapitein Smith, waren den 1 April op hunnen weg naar Natal de rivier Umzimvoobo overgetrokken en alles in hun kamp was' Wel. De meerderheid der uitgewekèn boeren scheen tot vredelievende maatregelen geneigd te zijn geworden terwijl eenige meet vurige aanvoerders huune ambten hadden nedergelegd. Men sprak in da kolonie veel van een plan tot het maken van een weg over de kaapsche vlakte waardoor de invoer van vrije europesche arbeiders gemakkelijker zou gemaakt worden. Meer dan 2000 vrijge maakte Afrikanen waren in de westelijke districten verdeeld het gerucht wilde dat reeds om meer dan 15,000 aanzoek was gedaan. 'Het gedrag en de arbeidzaamheid dezer lieden werden hoog geroemd. GEMENGDE BUITEN- ÉN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Men verzekert, dat de postilirectie in Frankrijk een proces wil aanvan gen tegen de verzenders van berigten per duif. De pruissische troepen- werden den 16 dezer, in de legerplaats hij Grimlifighausen verwacht. Die legerplaats heeft hét voorkomen eener stad door al de menigvul dige winkels en andere gebouwen, welke aldaar zijn opgeslagen, teri einde het den bezoekers aan niets moge ontbreken. Ook wórdt aldaar een gezelschap schouwspelers en een troep kunstrijders verwacht. Aan de fortilicatiewerken rondom Parijs werken dagelijks 25,000 arbeiders, zoo civile als militaire. Ten einde het toenemende misbruik van ster- kep drank tegen te gaan, heeft de keizer van Rusland gelast, dat in de gouvernementen alwaar tot dusver dergelijke beperkende voorschriften niet bestaan geen Sterke drank benéden den van regeringswege vastgé- slelden prijs verkocht, en dat het aantal tapperijen niet vermeerderd zal mogen 'worden. Den 12 Juiij heeft op het eiland Sicilië eene hevige aardbeving plaats gehad welke in de stad Calamatla 30 huizen en eeii groot klooster vernield had alle overige gehouwen zijn meer of min be schadigd. Bij Groningen, in de gemeente Noorddijkis den 4 dezer een pelmolen afgebrand. De baron James Rothschild hoeft, hij zijne jongste doofreize te Brussel een kanten bruidsgewaad voor zijne doch ter aangekochtvoor 30,000 franken. Volgens berigten uit Vriesland is de oogst in die streken heerlijk. Aardappelen en boekweit staan zoo schoon ze maar kunnen. Alleen heeft men voel minder hooi gewonnen dan 'in gewone jaren zoodat daarvoor zeer hooge prijzen betaald wor den. Ook uit Drenthe meldt men van een rijken oogst en goedé kwa liteit van aardappelen. De nachtregenhoogwaargenomen te Gorin- chem op den avond van den 21 Julij is ook ten noorden van de stad Groningen opgemerkt. Er bevonden zich onlangs in de kerkers te Rome niet minder dan 60 gevangenen die van opzeitelijk'eh moord be schuldigd zijn. Véle van deze beschuldigden verzuchten reeds sedert ja ren in hunneti kerker, zonder dat, het regtsgedirig tot eelt einde wordt gehragt. Dé groole branden die het tegenwoordig jaar in de geschie denis berucht zullen maken zijn weder met twee vermeerderd van de ■500 huizen te Kamenz in Saksen zijn tusschen den 4 en 5 dezer ruin» 400 door de vlammen vernield benevens het raadhuis, eene kerk, het postkantoor enz. terwijl hij het afzenden der berigten de brand nóg voortduurde, én hét dorp Ruschberg, in het trierschois den 28 der vorige maand zoodanig door gelijke ramp geteisterd dat van de 70.woon huizen liaauwelijks 10 slaande gebleven zijn. Uit het verslag der on langs le Amsterdam gehouden 58,t0 jaarlijksche algemeene vergadering van de MaatschappijTot Nut van 't Algemeenis geblekendal in het afgoloopen jaar een aantal van 154 personett eereblijken waren toege kend voor het bedrijven van edelmoedige of rMenscbliëvetide daden. De maatschappij telt thans 246 departementen uitmakende een aantal van 13,841 leden, zijnde in bet afgeloopen jaar met 4 nieuwe departementen Vermeerderd. Te Amsterdam heeft zich eene onderneming gevormd lot het regelmatig dagelijksch do,en aanvegen der straten en reinhouderi der straalgoten. Bij algemeene deelneming zou ieder bewoner der stra ten hiervoor 's wekelijks 15 cents en die der hoofd- cn meest aanzienlijke grachten 20 cents bijdragen. In de maand Julij is .le Bristol eene groote vergadering yan landbouwers gehouden. Bij die gelegenheid heeft ééne spoorwagetitrein in eens 2115 passagiers overgevoerd, eene vracht voor op zijn minst genomen 150 diligences. De heer R tondel consul-generaal van Belgie in Egypte, die, op een zijner loglen in het binnenland door de zwarte stammen gevangen genomen en ais slaaf weggevoerd wasis vrijgekocht en in Cartum aangekomen. Uit Rome meldt men dat aldaari-de zomer in vergelijking mot tlien van het vorige jaarzeer gematigd le noemen isWant de théfniomeler is lot dusver zelden hoven 25° Reaumur gestegen. Daarehtegen onderscheidt hij zich door vele ziekten. Den 11 dezer is door de directie van den hollahdschen spoorweg een proefrid gedaan van Haarlem naar het lijde lijke stations-gebóüw hij Leiden welke allezins naar wensch is uitge vallen. Dé .afstand is ih den tijd van drie kwartier uurs afgelegd. In het vorige jaar zijn in het groot-hertogdom Baden 72 dolle honden ont dekt en 97 tnenschén bénevfens 389 dieren door dezelve gehelen. Het getal der honden is, van liet jaar 1836 tot 1842, van 36,000 tot 45,000 gestegen. in Manchester en. elders iri dis éngelsphe fabrijkdisjrictën hébben Weder oproerige tooneeleh plaats gehad. In een der oploopen zijn twee pplicie.dienareh gedood ook verscheidene dér oproerlingen ziju gevallen. Ben 10 is Manchester letterlijk in de handen van hét graauw geweest. Het instituut tot onderwijs van Blinden ten jare 1808 te Amsterdam opgerigtis sedert eenigen lijd belangrijk uitgebreid; Eeno te Brugge nieuw gebouwde brik, groot ongeveer 230. tonnen, is voor eene roiè rond dé wereld bevracht. Volgens onderscheidene opgaven heeft men (1. woensdag dén 10 dezer eene zoodanige warmte gehad, als sedert het jaar 1733 niet staat aangeteckeridstaande de thermometer des middags op 28° Reaumur, terwijl dezelve in dal jaar een halvcn graad minder heeft gestaan. Die von Fahrenheit, die de lantstvorigè wèek op 54° stond teekende 85°gelijk staande met de felste hitte in Oost-Indien. In do zittingen van het provinciaal geregtshof van Zuid-Holland, van donderdag en vrijdag jl. den.4 en 5 dezer, is behandeld da zaak van den officier van justitie hij de arrondissements regtbank te Briéllétegen J. Bolluit, dia hij vonnis dier regtbank Van den 14

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1