ZÏERIKZEESGHE /P s Vrijdag COURANT. den 22 Jfuïij. BESTUREN EN ADMINI5TRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. N.° 58. A.o 1842, PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏFRIKZEE. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie, van den 4 dezer maand Provinciaalblad h.°70,) betrekkelijk de bewaring en instandhouding van het kadaster. Hebben goedgevonden De Ingezetenen aan le manen en onder het oog te brengén Wet belang dat zij hebben om dadelijk van iedere slooping van gebouwen te dezer Stede, tot het bekomen van afschrijving der belastbare op brengst in de kadastrale registers voor de grondbelasting, ter Stedelijke Secretarie aangifte te doen overmits bij gebreke hiervan geene vrij stelling wegens die slooping kan worden verleend. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze Wordên afgekondigd aangeplakt en ih de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 16 Julij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd; DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. GROOT-B RITTANPitEN. LONDEN, den 16 Julij. De voorgestelde wet, strekkende ohi H. M. de koningin beter te beschermen legeh misdadige aanslagen, heeft reeds in de beide huizen van het parlement haar beslag bekomem Bij niemand heeft dezelve tegenstand ontmoet. FRANKRIJK. PARIJS, den 17 Julij. Gisteren hééft de aartsbisschop van Parijs met zijne geestelijkheid en ip tegenwoordigheid der koninklijke familie in de kapel van Neüilfy eene plegtigé mis voor de rust der ziel van den hertog van Orleans gehouden. Ook in ai de kerken Van dé hoofdstad zijn dergelijke 'missen gelézen. Naar men verneemt is uit de lijkschouwing van het overschot des prinsen betWcik de balseming is voorafgegaan gebleken dat zijn dood veroorzaakt geWorden is .Boor het splijten of breken van bet achtergedeelte der hersenpan gaande de breuk van het eene tot het andere oor ëh klimmende regis tut naar den voorschedel op het welk bijna geheel van het hoofd gescheiden is. Al andere organen van den prins waren in normalen toestand bevonden. Ook is uit de lijkschouwing gebleken dat Z. K. H. niet uit het rijtuig inöet ge sprongendoch gevallen zijn teil gevolge van eeh schok Welke den prins, terwijl hij in het rijtuig stond, het eveiiwigt heeft moeten doen verliezen. Na sf!e halsemiilg is het lijk ih tegenwoordigheid der officieren van 's komngs en 's prinsen huis in gewast Unneii gewik keld en in eéne looden met witte zijde bekleedde kist tieêrgelegd. Op het lijk heeft men 's prinsen gerieraals-uniforrri het groöt kordon van het legioen van eer zijne epauletten èn degen geplaatst het opgemaakt proces-verbaal der plaatsing van hbt lijk ih de kistis in eene hermetisch gesloten flesch in de kist gelegd, waarna dezelve ge sloten is met gesmolten lbod en vervblgèns iii eene eikenhouten met fluweel bekleedde kist geplaatstdie met zilveren Spijkers Werd toe gemaakt. Het hart van den prins is in eene looden vaas geiegd éri even als de kist töegetnaakt. De lijkkist is daarop Wéder in de kapel geplaatst alwaar dezelve tót den 30 dezer zal blijveri. Den i Au gustus zal de lijkkist in de kerk Notre-Dame gebragt Worden alwaar den 3 de plegligheid der begravenis zal gevierd worden. De koning zal zich den 4 naar Breux begeven om aldaar de begravenis bij te wónen. De koning heeft den heer Pfairer last gegeven tot het vervaardigen Van een standbeeld ten voete uitvan zijn' overleden zoon voor Versaille bestemd en een ander liggend Voor het graf vati Dréux. Vóór de balseming beeft men ook pleisterafgietsels van het aarigézigt, de handeii en voeten des prinsen genomen, Zijne trekken Wareii niets veranderd. Gisteren heeft men het testament van den hertog geopend. Het zelve Was gemaakt daags voor de expeditie tegen de citadel van Ant werpen terwijl er telkens voor zijn vertrek haar Afrika nadere bepalingen waren bijgevoegd. - Het huis waarin de hertog överlëdeü iszal gesloopt en in de plaats eene kapel öpgèrigt worden. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGÉ den 20 Julij. Na verleende dageiijksche audiën tie gedurende een groot gedeelte van den voormiddagdóet Z. M. Willeih Frederikgraaf van Nassaudes hamiddags óf des avonds in een open rijtuig gezeten eti vergezeld van mevrouw de gravin toertjes door of in de ortislrekeri dézer residentie. Zaturdaggedu rende dat Z. M. audiëntie verleende, heeft mevrouw de gravin te Scheveningen bet magazijn eu vervolgens het kabinet van zeldzaam heden bezocht, waar zich ook het geraamte van den onlangs gestran- den walvisch-bevindtzij heeft verscheiden aankoopen aldaar gedaan. Men Verzekertdat Z. M. eft'de gravin morgen (donderdag) deze re sidentie weder verlaten zyjjen. In het fransche d'a^olad van Maastricht leest mén dat Z. M. bij besluit van den 7 dezerbepaald heeftdat een bataljon Vafi het 7is regement infanterie de uniform en den naam van het Liniiüïjjsche Contingent zal aannemen zonder nogtans op te houden tot genoemd regement te blijven behooren. De officieren thans uitmakende het kader van dat bataljon, zouden naar andere korpsen overgeplaatst en vervangen worden door de reeds vóór het contingent benoemde offi cieren. Thans zijn al de verkiezingen tot leden van de tweede kamer der staten-generaal bekend. Van de 19 leden in wier plaatsen bij de jongste verkiezingen moest voorzien Wórden zijn er 10 herkozen. Dooi- don directeur-generaal van marine is ter kennisse vart alle zeevarenden en daarbij belanghebbenden gebragt: dat de kleinere kustvcrlichling op het eiland Goedëreede aan de zoogenaamde Noord- Batterij, ten gevolge van bekomene schade tot nadere bekendmaking, niet ontstoken, en op dén Houten Kaap, als dagmerkvooreerst geeii staat gemaakt kan Worden. Men schrijft uit Maastricht van den 16, dat het in de naburige gemeente Slein tót ongeregeldheden is gekomenten gevolge van oneenigheden met de gemeente Elsioo omtrent de verdeeling van den heidegrond van Grdëtheide tusschen beide plaatsen gelegen. Die van Stein hebben zich feitelijk tegfen dé landmeters verzet, die met het trekken der grenslijn heiast waren. Eene voldoende gewapende magt is uit Maastricht daar dé plaats vertrokken. - Het schijntdat Z. M. do keizer van Rusland prins Hendrik heeft benoemd tot kommandant van het russische linieschip Azofin Welke betrekking do prins eerstdaags door Z. M. zou worden geïn stalleerd. GEMENGDE BÜITËN- EN IUNNENLANDSCHE BERIGTEN. In e'en dér Wijken Van Parijs zal eené groote werkplaatsonder bescher ming dér koningin worden daargesteld die tusschen de 8- en 10,000 Vrouwen bevatten kan en tot het öpnéffien van en verschaffen van ar beid aan de groote menigte jónge meisjes bestemd zal wezen die zich zon der bestaan bevinden bit daardoor géVaar loopen om ter prooi aan ver1- leiding éri zedeloosheid to wórden. Dë beroemde fransche tragédienne Rachel bevindt zich sedert benige dagén te Brussel. Het congres van Texas heeft eéhe wet aangenomen Volgens welke aan iedere vrohw did in het loopende jaar eenen burger der republiek huwtWelke reeds ten tijde der oiiafhankëiijk-verklaring het burgerregt bezat, 2982 morgen goéde landerijen bewilligd worden. Te 's Hage is iri de afgeloopene wéék in eene vlaag van krankzinnigheid in het Water gesprongen en ver drongen zekere melkboer v. 4- S-.i nalatende epne weduwe met 9>kin deren. Tusschën 's Hagé feil Rotterdam rijden dagelijks ruim 40 diligehéës, dié rriëfest alle bezet zijn én nog door bijwagens gevolgd worden. Indien mèti rui nóg nagaat de partjkuliefe rijtuigen, exlra- poStëh éri reizigers riiet de schuiten dan zullen bijna dagelijks 800 a 1000 personen tusschfeii de heide plaatsen passeren. Men méldt uit Spanje, dat men dén heruchien Felipe bij Vich in eené grot hééft gevon den ih welke hij zichals lijdende aan twee belangrijke kwetsuren had vferborgëti. Men heeft tie.rri dadelijk, zonder vorm van proces door het hóófd geschóten. Eenige gewapende lieden uit Portugal komende, hebbed ëeii der spaariscbe senateurs, dén heer Saezwélke Gallicie be-1 reisdedjjgeligt eh óver de grenzen gevoerd men wil dien persoon niet in Vrijheid kteliéri dan tegen een aanmerkelijk losgeld. In Ruiten- Broek, op de grenzen der provincie Drenthezijn voor -weinige dagen één honderdtal rómeirisehe ziiveren munten in het ruwe vfeen gevonden gelijksöörtig aari die Welke men voor eeh paar jaren te Balioonder da gerriéentë Rólde, heeft Ontdekt. Twee derzelve zijn van de keizers Vèspasianüs éh Trajanus. De verdere ophouw der nieuwe koopmans beurs, te Amstéfdarii, is aangenomen door den heer J. vaii Straaten, architect ëri m.' timhiërhian aldaar voor de som van f 137,000. De Zcitilrig fur dii elegante Welt behelst eeh opstel over de Hollandsgangcrs waarin de zeden eri gewoonten der Westfalers beschreven wordtdie jaat-lijks ih dëii Sorrier haaf Holland trekken om daar door veldarbeid hun hrööd le verdienen, Het getal dezer holiaridsgarigérs wordt op 40,(100 én dé vetdiéiisté ..die iéder medebrengtóp f 80 opgegeven. De aliodiaié artihachts-héérlijkheid Gorlgerie fen verdere goederen gelegen in het éiiririd Nböfd-Öéveidildzullen öp dén 24 Augustus aanstaande te Góbs wöfdéii Verkócht. VijlgchS officiële staten zijn gedurende het jaar 1840 te Pafijs-8Sf2 huwelijken gesloten en bedraagt dë bevolking dier hoofdstad fuiiri 1,-300,000 zielen. (In Amsterdam zijn in hetzelfde jaar 1923 hüwëlijltëii gesloten bij éerié bevolking van ruim 220,000 zielen P In d«j vlaamscbff Stéden worden eenige' woelingen opgemerkt welke dë aandacht der jioiicië bézig houden. Den 14 dezer is de eerste belgischo nieuwe haring té Östendë adrlgébragt. In Weenen werden, onlangs yoöf vijf afgebrande stédefl te' gelijk koliekten gehouden. Ook de Stad Rzeszow, iri Galiciëis geheel door de tldtrirnch verteerd. De stoom boot Giraffe heeft dei» laatStëh logt van Londen naar Rotterdam, in 19'/j iitif gedaan. Bij de afreis van de koning van Pruis'scn van Danlzig, is een der généraals, bij het bestijgen van het stoomvaartiiig,; in zee ge vallen doch dóór (wee onmiddelijk hem naspringeride russische officiereni nog gered. Te Neurenberg is de werktuigkundige Limburger bezig met de zamenstelling yan een lücht-stdonischip waar'lnede hij bevVéert het próbiëma te hebben uitgevonden om een lucht-voerluig naar wille- keür te besturen. Hetzelve zal zoodanig ingerigt worden, dat het, wanneer het in zeé m'ogt vallen zich met de snelheid van.een stoom- Vaarluig kan voortbewegen, In den namiddag van den 17 dezer zijn in de rivier de Maas, nabij Rotterdam twee jongelingen welke'zich met zwemmen vermaakten, vefdïohke'n. Den 19 dézer is de sigaren- fabrijk van den heer Schrijver, slaande éven buiten Arnhem eene prooi der vlammen geworden. Dezelve was tegeii bfaudschade verzekerd. Dezer dagen' heeft ér tussGhén een koflijhuishouder dc IF.te 's llage

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1