ZEETIJDINGEN. ADVERTENTIEN. jienigheid hetgeen Voorat van groot aanbelang is om de zucht naar vrijheid te matigen., die bij deze menschen is opgewekt door de be spoedigde emancipatie hunner lotgenooten in de engelsche koloniën. Welke toch in het Vervolg de maatregelen mogten zijn waartoe deze staat van zaken voeren zalzeker is hetdat alleen door gods dienstige verlichting en zedelijke beschaving de vrees kan verminderd wordén Voof 'de nAdeeli'ge gevolgen der verandering welke vroeger ■of fetei* te 'verwachten isterwijl daarentegen een onberaden ijver ter bespoediging van de gewenschte vrijverklaring hoogstbedenkelijk moet geacht worden niet alleen voor ons vaderland en voor de bezitters der plantagiën maar ook voor de slaven zelve over het geheel nog zoo weinig rijp voor die vrijheid. tiit dat oögpunt meent dan ook deze maatschappij die juist tot dat doel is ingerigt zich bijzonder aan de belangstelling aller vrienden Van Christendom en menschheid te mogen aanbevelen. Zondag namiddag 'ten 4 ure is te Vlaardingen aangekomen ■de eerste haringjager welke dén 27 Uit de viool 'naar het vaderland zeilde met 361/, tonnen haring. De gewone geschenken zijn daarvan 'dadelijk per expressen gezonden aan Z. M. den kohi'ng en hoogstdes- zeifs koninklijke familie waarna de eerste openbare verkoop is ge schied tégen f 700 de ton. Ten half 7 ure werden deze geschenkèn in deze residentie aangebragt. De berigten omtrent de vangst luiden niet ongunstig. •GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN." In onderscheidene zeeplaatsen van Frankrijk en Engeland bedient men zich van katoenen zèilen die gelijk men algemeen zegtdé voorkeur boVen de tot hu toe overal in gebruik zijnde linnen zeilen verdienen. Het schijnt dat men de municipale garde van Parijs en zelfs ondanks het 'gevaarlijke vah zulk een whpeh wannéér het op snel vuren aankomt, ook de armeé of een deel derzelve met dubbele geweren wil wapenen. Tevens zouden de driekante baijonettén op de geweren door twee-snij dende dolken (iels dat 'reeds in oudere tijden gebruikelijk was) vervangen worden. Eenige onder-officieren van het parijzer-garnizoen hebben reeds 'snaphanen Van dit nieuwe model ontvangen. Koning Leopold komt per stoomboot uit Engeland terug want het land is waarlijk in gevaar na een hevelschrift in Frankrijk, waarbij de vreemde garens verboden worden. In Vlaanderen züllen daardoor duizenden broodeloos worden als Frankrijk voor Belgie geen Uitzondering maakt. Al de fransche prinsen worden Van noord en zuid naar Parijs terug ontboden; waarom weet men niet. De turtnel onder de Theenis is thans dagelijks voor het publiek opengesteld; dezelve heeft eene lengte van 1209 voet. Het passagegeld is op 1 sh. por persoon gesteld. Sir R. Veel, eerste mi nister in Engeland vindt de staatkunde van Rusland omtrent Polen on wijs en onstaatkundig. Hij wil er echter geen oorlog om maken. Het provinciaal geregtshof ih Limburg heeft den heer Gensredacteur vah het Journal du Limbourgaangeklaagd van lasterlijke ert honende uitdruk king jegens den heer poit-directeur Rouffard, veroordeeld tot eene gevan genisstraf van eene maand eene geldboete van f 25 eh bnlzegging zijner ïmrgerreglen gedurende 5 jaren. De heer Gens heeft zich onttiiddelijk Sii cassatie voorzien. Het vervoer over den spoorweg van Amsterdam paar Haarlem en terug heeft 11. zondag, bij gelegenheid der kermis in jaatstgemelde stad het aanzienlijk bedrag van 4339 personen opgeleverd. Alles is in de beste orde afgeloopen de laatste trein vertrok ten 11*/. ure uit Haarlem. Te Amsterdam is maandag avond het bovenste ge deelte van den voorgevel van het huis n.* 15, in de Lango Koningstraat, terwijl 3 metselaars aan hetzelve Werkende waren, ingestort'; een der werklieden met name Cornells de Jongeen jongeling van 19 jarenis (op de plaats dood gebleven de tweede, met name Gertit de Jongvader van den jongelingwas zoo zwaar verwond dat hij niet vervoerd heeft kunnen worden, de derde is aan het been gekwetsten met eene slede haar zijne woning overgebragt. Te New-York heeft zieh ook een co- tnilé voor de ongelukkigen van Hamburg gevormd bij hetwelk reeds Voor 20,000 mark banco was ingëteekend. -- Men verzekert, dat het de heer J. P. Wagnerte Frankfortmet zijne electro-magnetische pröeve Jgeiukt is eene beweegkracht daar te stellen welke met die van 100 paar den gelijk staat. Thans strekten zijne pogingen daar henen om dit gtoöte vermogen naar welgevallen te kunnen leiden en op allerlei werk tuigen toe te passen. Den 1 dezer is van de Schelde naar zee gezeild hét belgiSche barkschip Macasscr, onder hevel van den Iuitenant-ter-zee van den Broeke. Het état-major bestaat geheel uit belgische zee-officieren en adelborsten. Genoemd vaartuig zal zich haar de ICaap-de-Goéde- Hoop, Batavia eh Singapore begeven, en is uitgerust voor ëehe reis van ruim 18 maanden. Dé éérste reis, welke het belgische stoomschip de British Queen naar Amerika volhragt heeft, levert eene rekeningdie met een verlies van 110,000 franken sluit. Bij voortduring ontvangt men nog treurige berigten wegens brand. Zoo heeft nu wederom te Londen een brand gewoed waardoor 15 woon- en 3 pakhuizen en eene massa goederen zijn vernield. In het duitscbe dorp Steinbach zijn omstreeks 50 huizen tnet kerk en raad huis in de asch gelegd ook moeten bij dit ongeluk eénige kinderen Verbrand zijn na de blussching van het vuiir ihéefit men sporen van brandstichting ontdekt te hebbenen schijnt grond te hebben om dit gruwelstuk aan eene bende zoogenaamde Heidens té last te leggen 14 dier lieden moeten reeds in hechtenis genomen zijn. Te Mass- munster mede in Duilschland is eenén brand uitgebarsleh waar door bij het afzenden der berigten reeds 30 huizen in vlam stonden. De badplaats Salzbrunn in Silëzië heeft mede een heVigen brand getroffen waardoor minstens 31 woningen in de asch zijn gelegd de bad-inrigtingen waren verschoond gebleven. Ook te Meppel (Drenthe) zijn 4 woningen afgebrand waaronder slechts eene tegen brandschade was verzekerd. Te Berlijn heeft zich weder een verschijnsel in (iet godsdienstige opgedaan dat hoezeer het lijnregt tegenovergestelde uitersten be treft gelijkelijk van de dwaasheid getuigttot welke de mensc'h door de zucht tot het overdrevene vervallen kan. Er is namelijk eene verbroedering van lieden ontdekt wier doel niets minder is dan hét ondernemen van een nieuwen kruistogt, tot verovering van het Heiligè Land en van het grèf des Zaligmakers, Zij Bestempelen hunne ver- eeniging met den naam van het Leeuwenburgverbond en ieder lid ontvangt bij zijne opneming eene metalen plaatwaarop een leenw is afgebeeld waarbij hij zich verbindt mede uit te trekken als het tiur van den grooten togt slaat. Tot hiertoe zijn de namen van ruim 500 dezer moderne kruisvaarders die groolendeels tot den geringsten stand behoorenter kennis der autoriteiten gekomen. Uit Donauriebën (Wurtemberg) wordt het volgende gemeldOp den 18 Junij sloeg een militair paard aan een ander paard Jen regter poot afwaarop het ongelukkige beest terstond werd geslagt. De aanVvezige regements-paardendocter verklaarde het vleesch volkomen gezond en eetbaar. Daarop werd in onzen omtrek algemeen bekend gemaaktdat gezond bruikbaar paardenvleesch voor niets te verkrijgen was. Naauwelijkk was dit hekend of van alle kanten stroomden menschen aan ona dit vleesch weg te halen zoodat in den tijd van 5 uren de laatste overblijfselen van het geslagte paard verdwenen waren. Een zeer treurig geval is onlangs bij Monvalin Zwitserlandge beurd. Men is er met het aanleggen van eenen nieuwen rijweg bezig waartoe dikwijls mijnen aangelegd worden om stukken rots te doen Wegspringen. Bij Zulke gelegenheid wordt aan reizigers de doorgang ontzegt. Nu laatstelijk had iemand meteen rijtuig, ondanks de voorzorgen der beambten, zijnen togt voortgezet; een der arbei ders, ten einde de mogelijkheid van een ongeluk te voorkomen liep snel naar de mijn om nog, zoo mogelijk de brandstof weg te nemen dan het was te laatde mijn sprong en de brave man werd het slagtoffer van zijnen menSchlievenden moed en van de onverstan dige balstarrigheid des reizigers. ZtERIKZEE den 7 Jul ijBij Zijner Majesteits besluit Vaft den 2 dezer, n.° 57, is tot officier van justitie bij de iarrondissentents- regthank alhier benoemd *'je heer in.' Z- J. {van Mkanen. BROUWERSHAVEN den-5 Julij. Binnengekomen het brikschip Aurora, kapt. W. Leewelijn van Cardiff naar Dordrecht. PRIJZEN oer EFFECTEN te AMSTERDAM. Woensdag den 6 Julij 1842. Nederlanden, 2'/, pC, Werk. Schuld RÉSLAVD, Spanje Oostenrijk, Amort. Syndikaat 4'/. pC. Handel-Maatschappij 4'/, Oost-Indiën 5 Èope en Gomp. 5 Negot. 1834 bij Ardoin 5 Bij Gall, en Comp. 5 Metuliek 5 gebleven. 527,0 P& 101 a 93s/, 151 99'/, a 1067s 19'/. MIDDENI'RIJZEN van dé volgende ARTIKELEN te ZIERIKZEE, Van den 7 Julij 1842. De Néd, Mudde. O. Tarwe 18"/,-. N. dito 1841 Zaai-Zóméf-dito Ordinaire dito Rogge N. Wintér-Gerst Zomer-dito Haver Paardeboonen Witte dito Bruine dito 9,00 a 11,00 7,00 a 10,00 0,00 a 0,00 7,00 a 8,00 6,50 a 7,ÖO 3,50 a 3,80 3,20 a 3,00 h 6,00 a 0,00 0,00 a 3,50 3,10 6,50 0,00 0,00 GraSUwe Erwten Groene dito Geelé dito -. Koolzaad Zaai-Lijnzaad [-Lijnzaad De Ned. Mudde. f 7,00 a 6,00 a 0,00 h 0,00 a 0,00 a 0,00 a 9,00 8,00 0,00 0,00 0,00 0,00 Raap-Olie te Zierikzee, f 52,00p.v. Palent-Olië -56,00 Uijn-OIie -44,00 Bgapkoekéh f00-,00 de 1040 stuks. Lijnkoeken -00,00 MARKTPRIJZEN dér MEEKRAP te ZIERIKZEE, van den 7 Julij 1842; Teelt 1841 Per 50 Ned, Pond Twééert een,1'kw,/'28,00 a 30,00 2' -26,00 a 27,00 3* - 24,00 a 25,00 Een en een, 1' -28,00 a 30,00 2' -26,00 a 27,00 3e - 24,00 a 25,00 Per 50 Ned. Pond. Onberoofdé, 1' kw. ƒ28,00 29,00 2" -26,00 a 27,00 3* -23,00 a 25,00 Mullen 1* soort - 0,00 a 0,00 2' - 0,00 a 0,00 Vórige gewassen in ëen doen. Heden beviel vrij voorspoedig vati ëen welgeschapen ZOON C.» IC R S T E N geliefde Echtgenoot van Meerdervóort, den 30 Junij 1842. F. ROEKSMIT; De Notaris M.' J. J. ÈRMERINS zal, op Dingsdag den 26 Julij 1842, des morgens ten 9 ure, irt de Herberg te Dreischor. krachtens Regterlijke autorisatie, pfesëntéren te Verkno pen eerst in perëëelen en daarna in massa Eene HOFSTEDE, staande in de Gemeente Dreischor. thans bewoond door C. van der LINDE, met 52 Bun ders 27 Roeden 65 Ellen KÖÓRN- en WEILAND; gelegen onder de Gemeenten Dreischor, Kerkwerve en DuivenA dijke, alsmede '/,0 feortie in de NIEUWE MEESTOOF. te Dreischor. Nadere informatiën te hekomen ten Kantore Vaii Vöornöemden Notaris. opeNbarè VRIJWILLIGE yerkooping. De Notaris C. J. van der HALEN, residerende té Brouwers haven, is van meening op Vrijdag den 29 Julij 1842 des namiddags ten 3 ure, ten Huize van den Kastelein STOFFEL DUIN- HO W B.te Brouwershaven, in het openbaar te veilen en verkoopen 1.° Een bijzonder goed gesitueerd HUIS en EËVE, staande en gelegen op het Marktveld te Brouwershaven, sectie C, n." 240, ter inhoudsgrootte van 1 R. 44 EH. zijnde het Loge ment en Tapperij genaëmd het Schippers-Éuih; welke Affaire daarin sedert vele jaren met goed succes is uitgeoefend. 2." Een PAKHUIS en STALLING, staande en gelegen als voren sectie C, n." 178&", a 1 R. 50 Ell. Alles aankomende de hiervoren genoemde Kastelein STOFFEL DUINHOUWER. Gemelde Panden zijn inmiddels UIT DE HAND TE KOOP, waartoe men zich vervoegd ten Kantore van voornoemden Notaris. TE ZIERIÉZEE BIJ DB WED. A. DE vos EN zoon STADSDRUKKERS.

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 2