N.o 54. ZIËR1KZEESCHE A.° 1842. COURANT, BESTUREN ÈN ADMINISTRATIEF NIEUWSTIJDINGEN. ag den 8 tf utij. SCHUTTERIJ. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏERIKZEE Provincie Zeeland. gezien de wjat op (ie SctiuUërijen Van'dén 11 April 1827 Staats- llad n.' 17), en Z.' M.' besluit van dén 28 Junij 1828 Staatsblad n.' 42) brengen bij deze ter bennis van de daarbij belanghebbenden Dat de Commissie van Onderzoek voor de dienstdoende Schutterij binnen déze Stad hare tvlèede gewone jaérlijksche zitting zal houden op Zaturdag den 16 dezer maand, des 'middags 1& urein een der zalen van het Raadhuis alhier, 'tot het onderzoeken eh bèoordeélen van al de reclames, welke tot Vrijstelling of 'uitsluiting van de dienst der Schutterij door geloot hebbende personen van dit jöpr en door de reeds ingelijfden van vorige jaren zijn ingehragt, en dat diegenen, welke voot de Commissie iïi'et Verschijnen om hunne redenert vah vrij stelling tè staVeïibij dè Schutterij zullen worden ingelijfd, vóór zoo verre zij dienstpligtige nummers getrokken hebbende niet Vallen in de termen van art. 3 en 4 der wetblijvendè het hun evénwel vrij om hunne redenen tot vrijstelling daarna in een Volgend jaar té doen gelden. Dat aan personen die voorgeven met ziekten of gebreken behebt tè zijn geene vrijstelling zal worden verlêènd óp vertoon van attesten aangezien de zOodanigen moeten onderzocht worden door dèïl Gen'eeS- of Heelkundigen bij dè Commissieen dat hijdie buiten staat is om voor dezelve te verschijnen in zijne woning het onderzoek zal ondergaan; terwijl bereids ingelijfde Schutters, dié voorgeven tot de dienst onbekwaam te zijn op afgegeven certificaten tusscbenlijds niet zullen ontslagen worden, tnaar in dè maand Julij van elk jaar, ge durende de tweede zitting der Commissie van onderzoekmoeten be oordeeld wordenen eindelijk Dat dè belanghebbenden welke éenige inlichtingen mogten verlan gen in zaken der Schuttèrij of voor dc bewijzen tot staving der réde nen vaii vrijstelling zich tot dat einde dagelijks kunnen vervoegen ter Stedelijke Secretarie, alwaar de vereischte terègtwijzing Zal 'wor den gegeven. En opdat niemand hiérvan ónwetend z'óüde zijiïzal dèzo afgekon digd en in dé Stads-Couraht worden geplaatst. Gedaan tett Raadhuize der Stad Ziërikzëeden 4 Julij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd; D EC RA N vt. Ter ordonnantie van dezelveh De Stads Secretaris W. j. P. K R O E F. B E IC N D M A. K l N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZÏÊRIKZEE maken bekend; dat het Kohier voor dè belasting op het Personeel over het loope'nd dienstjaar vah wijk C dezer Stad -, 'op den 1 dézer maand door Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir verklaard èh Op heden gesteld wordt in hahdch van den Heer Ontvanger der directe belastingen alhier, teh fine vah invorderingwordende 'de daarop voorkomende belastingschuldigen aangezocht om huhne aanSlagert overeenkomstig de wet, getrouwelijk te voldoen. Zierikzee den 7 Julij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd NELEMANS; L. P., Ter ordonnantie van dezelven De SladS Secretaris J. B O IJ ELid van den Raad L. S. BURGEMEESTER en ASSESSOREN van dë Gemeente RE N E S S E brengen bij deze ter kennis van élle daarbij belang hebbenden dat de géwohé jaarlijksche KERMIS in dië Gemeente zal gehouden worden op den 25 en 26 dezer maand (zoo als in den Zeeuwsckén Y'olks-Almanak goed 'staat aangéléekelid terwijl allé hazardspelen hetzij met kaarter) dobbelsteeneh of op éenige andere wijze, benevens allé bedelarij; ten strengste zullen wórden géWeërd. Renesseden 7 Julij 1842. Burgemeester en Assessoren voornoemd R; STEUR, vt. Ter ordonnantie van dezelven W. Van der STARP, Secretaris. G R O O T-B R I T T A N N I E N. LONDEN, deil 3 Julij. Ten gevolge Van een gisteren dotfr den geheimen raad genomen besluit, heeft H. M. aan den veroordeelde J. Francis lijfsgenade geschonken ert de doodstraf veranderd in het Vervoer naar Botany-Baai Voor geheel zijn leven. De berigten uit Indie Ontvangen (feédS hoofdzakelijk in ons vorig nömmer vermeld), houden nog in dat Akbar Khan den kapi tein Mackenzie, zijnde een der gevangen officieren aan de britSche' generaals heeft afgezonden met aanbiedingom al de gevahgehen waaronder ook de Vrouwendie in zijn bezit zijn óp vrije vóeten te stellen en om verderzoo het schijntin onderhandeling te tre den óver hét sluiten van den vrede. Wat deze onderhandeling zal op leveren kan niemand vóórzien doch zeker is het, dat de géneraals Pollock eh Sale van de oostzijde en de generaals England en Nolt van de zuid-westzijdèmet al hunne magt óp Kabul aanrukken, De voorgenomene togt der Engelschen haar het noordeii Van China *sn ciqdè (jen keiler in deszelfs hoofdstad tcJ bestoken ,Werd nog Vertraagd door het wegblijven der uit Gost-lndie en Engeland ver wacht wordende versterking doch inmiddels werd al het mogelijke 'daartoe voorbereid. Aan dén anderen kant maakten de Chinezen bij voortduring allerhande verdedigings-werken bij Canton. De rivier bij die stad was met ijzeTen staVen boomen steenen enz. geheel afge sloten. Dag en nacht werden de Chinezen in en bij de stad in den wapenhandel geoefend. Zij hadden raderbooten vervaardigd (in na volging van de stoomboóten) die mede met geschut en manschappen bezet waren. F R A N K R K. PARIJS, den 2 Julij. Z. M. de koning heeft gisteren de forten 'welke op den berggenaamd Mó'nt-Valérién en te Ivry worden aangelegd bezocht én zijne tevredenheid betuigd óver den spoed waarmede het bouwen dier vestingwerken wordt voortgezet. - Het liberale oppositie-blad ï'e Commercehetwelk zich van den beginne af ban allerhevigst heeft uitgelaten over die vestingwerken en steeds heeft 'beweerd-, dat dezelve 'minder óm oenen büitenland'schen vijand tekeer te gaan, dan om dè hoofdstad in bedwang te houden, zijn aangelegd geeft in deszelfs nummer van heden een platten grond der hoofdstad mét de onderscheidene afzonderlijke forten en tracht op nieuw zijne 'stelling te Verdedigen door aan te wijzen dat de geheele stad Parijs aan de werking van het geschut zal zijn blootgesteld met uitzondering van het gedeelte waarin dè paleizen van de Louvre eft 'der Tuilerién zijn gelegen. ben 5. Dè avondbladen behelzen dé 'vólgende telegrafische depêche Londenden 3 Julij. «Men bèrig't, 'dal 'er een nieuwe aanval op het leven der koningin 'gedaan is. Het schot is niet afgegaan. Men zeide dat de moorde naar ontwapend geworden maar ontsnapt was." Deze aanslag is 11. zondag geschied. Daar nu de gewone dagbladen óp jlie'n dag niet uitkomen weet men van de gebeurtenis nog geen'é bijzonderheden, maar briev'èti uit Lonii'êi'j" Zéggen dat zij in de stad eene geweldige gisting teWeeggebragt hcéft. Bij het vertrek van den post zeide men dat de moordenaar gevat Was. BELGtE. BRUSSEL den 4 Julij. Er is dézer dagen weder Veel gesproker» over eene nieuwe zameh'zwering tót herstel der voormalige orde van zaken waarvan de spóren zouden zijn ontdektzoo door gelduit- jJeélingeh aart personen tot de mindere klasse behoorende als door het vinden van naamloozé brieven waarbij de menigte wordt op merkzaam gemaakt op aanstaande oproerige bewegingen. Een én ander VereiScht écfile'r allezins bevestiging. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGEden 6 julij. De eerste kamer van de statefi- generaal heeft, in hare zitting van eergisteren, aangenomen': 1." het Ontwerp van wet, houdende toestemming tot de echtverbindténis van H. K. H. mevrouw de prinses Sóphia der. Nederlanden met Z. K. H. den erf-groot-hertog van Saxen-Weïmar-Eisenach, en 2.° het ontwerp van wet betrekkelijk de Overbrenging dei onder de vroegere wetgeving ingeschrevene hypotheken en privilegiën in de thans bestaande nieuwe registers. Irt de zitting, dér tweede kamer vah gisteren is de wet wegens het af- eh overschrijven der geldsommen op de staats-hegrooting voor 1841—1843 Voor dè dienst der gevangenissen toegestaan van hoofd stuk V op hoofdstuk IV, met. algemeene stemmen aangenomen. Ver volgens in dé wet betrekkelijk hét fonds voor den landbouw aange nomen ihet 32 tégen 12 stemmén. Heden is door zqne excellentie den Woh tfa» Zuïjlen vah Nijevelt. minister van staat, belast met de generale directie vóór de zaken der Hervormde kerk enz. vergezeld van den neer secretaris en adviseur Janssende 27'le vergadering van de algemeene synode der bederland- ïche Hervbrrnue kerk geopend. Déii 30 dfer vórige tiiaand is de twaalfde vergadering van het lioofdbestuiir der maatschappij ter bevardei'itig van het godsdienstig onderwijs onder de slaven en verdere heidensche bevolking in da kolonie Surihame te 's Gravenhage gehouden .onder voorzitting van deh vice-president Janssen eri werd, ónder anderen ook bijgewoond döor deh heer Oitb Tankafgevaardigde van het hoofdbestuur der brqcder-vereenigihg te Berthelsdórf. liet jaarlijkSche verslag, döor deri secretaris van de Wijnpersse overgelegd was zeer belangrijk eh leverde hieuwe bewezen van den günstigen voortgang der ijverige werkzaamheden van de Evangelische Broeders. In het hijzonder bleek daaruitdat de bedenkingen welke nog tèii aanzien dier Werkzaamheden in de kolonie bestonden ge noegzaam geheel zijti verdwenefi zoodat Ook de eigenaarsadmini strateuren en directeuren van de plantagiën dio nog niet voor de broeders geopend Warén zich thans beijveren om hunne slaven aan het godsdienstig onderwijs aan te bevelen v.ah Evangelische zèndelin- gehdie mei zoo veel voorzigtig beleid éls Christelijke Wakkerheid arbeiden èh daarbij hunhen invloed aanwendenotii de slaven te overtuigen van hunnen pligttót het getröuw dienen hunner mees ters biet kalme berusting in het bestuur eener wijze en goede Voor-

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1