If.«50. ZIERIKZE ESCIIE A.® C O IJ H A T. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. v Vrijdag den 24 Jfunij. LOTING VOOR DE SCHUTTER IJ. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIK7.EE. Gezien de Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, Staats blad n.° 17 en art. 11 van Z.' M.' besluit van den 28 Maart 1828, Staatsblad n.° 6,) brengen bij deze ter kennis van de daarbij be langhebbenden Dat de alphabetische naamlijst van al de personen die ingeschreven zijn om aan de Loting voor de Schutterij in dit jaar deel te nemen op het Raadhuis dezer Stad voor een ieder ter inzage zal liggen van beden tot en met den 28 dezer maand ten einde de belanghebbenden in de gelegenheid te stellen om van de daarop voorkomende aanmer kingen kennis te kunnen geven aan de Lotings-Commissie. Dat de Loting zal plaats hebben op Woensdag den 29 dezer maand des middags 12 ure, in een der zalen van het Raadhuis alhier, en dat geene andere personen zullen worden toegelaten dan de inge schrevenen zelve of derzelver gemagtigden voorzien van het oproe- pingsbiljct dat aan de woning van ieder hunner zal worden bezorgd. En opdat een ieder hiervan kehnis drage zal deze worden afge kondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Zierikzee, den 20 Junij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen ter kennis van de belanghebbenden dat het kohier van Per sonele Belasting voor wijk B van deze Stad, dienstjaar 1842, op den 17 dezer maand door Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir verklaard, en op heden gesteld wordt in handen van den Heer Ontvanger der Directc-Belastingen alhier, ten tine van invordering; wordende de belastingschuldigen mits dien aangezocht om hunne aanslagen getrouwelijk, ingevolge de wet, te voldoen. Zierikzeeden 21 Jdnij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEP. PUBLICATIE. Het Verbod op het Schuren en Glazenwasschen gedurende de droogte wordt bij deze opgeheven. Zierikzee den 22 Junij 1842. Burgemeester en Wethouders der Stad Zierikzee, DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. B E L G I E. BRUSSEL, den 21 Junij. Men h»eft niet vruchteloos gehoopt, dat het besluit van straNerandering betrekkelijk de veroordeelden we gens het jongste slaats-komplot nogmaals eene verandering zou onder gaan. Dat besluit, hetwelk de dagteekening van den 13 droeg, is opgevolgd geworden door een ander van den 19, welk laatste de generaals van der Mcere en van der Smisse slechts aan 20 jaren en de beeren Verpraet en van Laelhum aan 10 jaren opsluiting réclasion onderwerpt, met bijbepaling, dat alle vier 20 jaren onder opzigt der speciale policie zullen blijven. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 22 Junij. Z. M. de koning is jl. zondag van Soestdijk in deze residentie teruggekeerd. Men verneemt, dat de koning uit zijne partikuliere kas ƒ8000 ter ondersleuning der ongelukkige bewoners van Wasserbillig heeft toegestaan. Bij Zijner Majesteils besluit van den 31 Mei is tot staatsraad in buitengewone dienst benoemd, de heer m.' J. Boeijebij het ministerie van financiën belast met de behandeling der zaken van de in- en uitgaande regten en accijnsen. In de zitting van de tweede kamer der staten-generaal Van gisteren is het ontwerp van wet betrekkelijk de Maatschappij van Weldadigheid met algemeene stemmen aangenomen. Z. exc. de minister van financiën heeft, bij resolutie, bepaald, dat mangelsters (mangeihoudsters) wanneer zij alleen of met behulp van geene andere personen dan hare huisgenoolen werkenniet in het patentregt behoeven te worden aangeslagen. Ten gevolge der moeijelijkheden welke in sommige provinciën aan het verkrijgen van juiste opgaven wegens de hoeveelheden granen en andere voortbrengselen van landbouw zijn verbonden geweest hebhen den minister van binnenlandsche zaken de noodzakelijkheid doen inzien, om ten dezen opzigte eene jaarlijksche opgave te vorderen. Mitsdien zijn de gemeente-besturen verzocht, om voortaan ieder jaar, in hunne gemeente eene opneming te doen van de bundertallen welke met verschillende veldgewassen worden bebouwdten einde daardoor in de gelegenheid te worden gesteld om te beginnen met het jaar 1843 jaarlijksvóór den 15 Januarij eene naauwkeurige opgave van den oogst des vorigen jaars te doen toekomen. Door dé binnen 'slands zich bevindende officiëren, onder officieren en manschappen van het korps mariniers is éën dag trakte mentten bedrage van f 365,19, afgestaan, ten behoeve der slagt- offers van den brand te Hamburg. Eeu boeren arbeider Cornell's can der Hoeverdie zich in het laatst van het vorige jaar zoo moedig verdedigd heeft tegen 3 boos wichten die in den stal van zijnen meester, onder Loosduinen, ingebroken hebben zalnaar wij vernemen van gouvernementswege een schriftelijk bewijs van goedkeuring en eene geldelijke belooning voor zijn gehouden gedrag erlangen. Bij de commissie voor de ramp ontstaan door den brand in Hamburg te Amsterdam is in het geheel ontvangen 36,367,46 waaronder van eenige Israëliten door hen in eenen vriendenkring bijeengébragt 4035,32'/,. Bij de bekendmaking voegt de commissie nog het volgende: «Zij meent niet te moeten verzwijgen dat het haar bewust is dat een8 meer dan aanzienlijke som, ter plaatse van het ongeluk zelve, van alhier wonende Hamburgers dadelijk hij het bekend worden der ramp aldaar is gestorten dat verscheiden geachte handelhuizen alhier in teruggezondene circulaires kennis gegeven hebben dat zij zelve door hunne correspondenten in Hamburg hunüe giften uit gereikt hadden." (De commissie van onderstand te Hamburg heeft eene tweede opgave gedaan van de Voor de noodlijdenden door den brand ingekomenè giften. Daaruit blijkt dat het gezamenlijke bedrag van die giften tot dén 8 Junij beliep 2,200,000 m. b. [Omstreeks ƒ1,925,000.]) GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BER1GTEN. Te Alexandria is, voor rekening der engclsch oosl-indische compagnie, eene maatschappij met eelt kapitaal van 1,250,000 opgèrigt, ter bevor dering van den vervoer van goederen en reizigers over Suez uit en naar Oost-ludre, Te Marseille beeft den 11 dezer een onweder gewoed bij hetwelk behalve andere ongelukken in eene schuit op de reede 4 der 9 aan boord zijnde personen door den bliksem gedood zijn geworden; een 5,lc Was slechts bedwelmd. Alle stonden tusschen deks rondom den mast, op welken bet bliksemvuur nedergekomeu is. Sedert eenige dagen kruist tusschen Scheveningen en Katwijk eed engelsc.he oorlogs stoombootgekomrnandeerd doorkapt. Washington, diejl. zondag mét eenige officieren en adelborsten te Scheveni'ngen aan wal is gestapt, en de residentie een bezoek heeft gegeven. Uitgegeven bij van Goor té' Gouda; De pantoffel-regering, of de kunst om mannen ónder het ink te brengen en te beheerscben. Een onmisbaar handboekje voor êlkë vrouw. In het Maas- en Waalsche is een duivelbanner opgestaan, genaamd Peter Zieren. Uit Nemen Wórdt als volgt geschreven Drie menscben te Gelbressée zijn plotseling in hetzelfde huis overleden. Wij welen niets zekers aangaande de oorzaak van dit ongellïkkig voorval. De 3 slagtoffer moeien zich vergiftigd hebben door bij vergissing dolle kervel te hebben gegeten die in ouzo streken in menigte groeit. De procureur des konings en de geneesheer hebben zich Haar die gemeente begeven, om een naauvvkeurig onderzoek in te stellen. De nooddruft der geestelijke zusters te Sevilie (Spanje) is zou grootdat men genood zaakt is geweest in den schouwburg eene voorstelling ten behoeve ran dezelve te geven. ln Spanje nog geen ministerie. -* De rooverbende/i' nemen in dat rijk schrikbarend' tol'. Op den spoorweg tusschen Luik en Gend hebben onlangs eenige kwaadwilligen dwarshouten gelegd en bevestigd op de ijzeren spoorregels ten gevolge waarvan een wagentreih, tot liet vervoeren van goederen bestemd bezijdfeii bet spoor is geraakt en onderscheidene personen meer of minder zwaar zijn geWond gewór den. Hut belangrijke etablissement te Sëraing '(Belgie) is thans weder in volle werking en wordt beheerd door het-bestuur van dë belgisch'ë bank. Bij Painte-Livrade (Frankrijk) heeft men op de bedding eener rivier eene olifantstand gevonden. Tusschen Koord-Kabul ën dë' bergpas van Juggullah (Oosl-lndiëri) liggen 15,006 lijken van Engelscheh en 4- a 5000 van kameelen onbegraven. Te Zalt-Bommel zijn 3 dra gonders met baden verdronken. Ter een: van den kroonprins van Han nover, die zich te Berlijn bevindt hebben Cr luisterrijke partijen ten bóve plaats. (Het is jammer, de prins kan er niet vee! van zien.) De ko ning en koningin van Belgie zijn over Ostende naar Londen vertrokken. Volgens beriglen van de groetilandsehe visschcrijbad het Har]iiiger'scbip Spitsbergen den .30 Maart 3300, en Dirkje Adama den 5 Mei 3500 rob ben geslagen. D.T Strauss, door zijn Leven van Jezus en zijne beroe ping tot hoogleeraar te Zurich algemeen bekend zal zich binnen kort in het huwelijk begeven, en wel met eene actrice aan het tooneel te Slutt- gardt, met name Agnese Sbhebcsl. Het eerste- arahische oorlogschip dat ooit in Engeland- gezien werd, is den 12 dezer te Deptford aangeko'meh. Aan boord daarvan bevonden zich 4 kostbare arahische paarden en andere geschenken, door den koningvan Mtiskaf aan koningin Victoria gezon den. Dit vaartuig meet 5- a 600 tón voert 10 stukken geschut en is geheel cn al met Arabieren bemand den tolk uitgezonderd die hen ver zeil. Ui Algiers blijft het hij het oude vechten strooptogten men- sohen Verliezen en weidsche bulletins. Door de Handel-Maatschappij is-het dividend over het boekjaar 1811 bepaald op een bedrag van 45

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1