ZIEHIRZEESCIIE 11.® 47. J jDingsdag A.® 1842. COURANT. den 14 Junij, BESTUREN EV ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. 'sGRAVENHAGE den 12 Junjj. In het Journal du Luxembourg vindt men menigvuldige bijzonderheden wegens de plegtige intrede van Z. M. den koning groot-hertog in de stad Luxemburg op den 7 dezer. Z. M die met groole geestdrift door de bevolking ont vangen is, heeft die intrede te paard gedaan en had daarbij Z. R. H. den prins van Oranje aan zijne zijde. Dienzelfden dag heeft de ko ning groot-hertog der vergadering dc stenden van het groot-hertogdom mei eene aanspraak in de fransche taal geopend. J— A, INSPECTIE OP I) E STRATEN. BURGEHEKSTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE maken betaid: dat op Zalurdag den 18 dear maand een omgang door de Sad en langs de Dijken geschieden zalom zich te overtui gen of alk de bepalingen van hel Policie-Reglement voor deze Stad alom wofdin nageleefdwordende een iegelijk bij deze gewaarschuwd om te Zorpn dal de straten elk voor en achter zijne woning of grf. behoorlijk choongemaakt en gezuiverd zijn terwijl de beambten der Policie bepnldelijk zijn gelast, om voortaan op eene meerdere reinheid der straten te letten, en zonder oogluiking wegens alle overtredingen en nalalighid behoorlijk proces-verbaal op te maken. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze wor- del» afgekondigd omgeroepen en in de Stads-Courant geplaatst. Zkrikzaden 6 Junij 1842. Burgemeester op. Wethouders voornoemd DE CRANE, tl., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. BRANDWEZEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Overwegende dat de voorzorgen tegen brandgevaar krachtdadig behooren te worden gehandhaafd. Gelet op de bepalingen van het Reglement op den brand Voor deze Stad. Op het voorstel van het Rollegie van Brand- en Brandspuilmeestercn. Hebben goedgevonden: 1.' Tot Keurmeesters over bet opgeslagen hooi voor deze Stad en het Poortamhacht te benoemen Nicolaas van den Bout, Johannes Plaating en Basliuan van der MaasJohannes Geradls Ingezetenen dezer Stad aan welke Keurmeesters hij deze de zorg wordt opgedragen om naar aanleiding van art. 26 van voormeld Brand-Reglemenltegen het broeijen van opgeslagen hooi behoorlijk te waken en zich omtrent de vercischte rondgangen tot inspectie bij de lil- en Opgezetenon te verstaan tnel en zich te gedragen naar de orders van Brandmeesleren 2.' De In- en Opgezetenen van deze Stad en het Poortambacht te herinneren aan de voorschriften van meergemeld art. 26 waarbij bepaald wordt «dal een iegelijk die hooi opslaat of gebruiktgehouden zijn zal om een of meer ijzerster lengte van ten minsten twee nederl. ellenof naar mate der localiteitin de hooiklampen te laten steken, die ten alten tijde voor Brand- en Keurmccsteren toegankelijk zullen motten zijnterwijl niemand zich tegen derzelver orders zal mogen verzetten op verbeurte eener boete van drie gulden." Voorts dat het aan niemand zal vrijstaan kruid of vuurwerken te erkoopen of vervaardigen dan na vooraf bekomene toestemming Van dit bestuur, en onder verpligting om zich in alles te gedragen naar de voorschriften daaromtrent gegeven bij de art. 34 en volgende fan voornoemd Brand-Regiement. En zal deze tot een ieders informatie en narigt worden geplaatst in de Stads Courant terwijl afschriften zullen worden gezonden aan ieder der benoemde Keurmeesters mitsgaders aan het Kollegie Van Brand-en Brandspuitmeestersrespectivelijk tot aanstelling en uitvoe ring en aan den Heer Commissaris van Policie dezer Stad met last om de naleving dezer bepalingen te handhaven daartoe uitgenoodigd de Keurmeesters op derzelver rondgangen lo vergezellen en legen de overtreders te verbaliseren. Gedaanten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 8 Junij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. De Cotmissie voor de Onderlinge Waarborg-Vereeniging van Arbeiders en Werkleden te Zierikzee, maakt bij deze dankbare melding van eene gift van twintig guldens, bij haar op den 7 dezer ontvangen, en betuigt an den edelmoedigen gever of geefster haren welmeenenden dank votr dit blijk van belangstelling en welwillende ondersteuning dezer heibevorderende inrigting. Zierikzee, den 10 Junij 1842. De Commissie voornoemd A MOENS van BLOOIS Ter ordonnantie van dezelve S. G. NA UT A VAN DER GRIJP. GROOT-B RITTANNIEN. LONDEN den 8 Junij. De bill omtrent de belasting op de in komsten zoo als dezelve door het lagerhuis is goedgekeurd is nu ook door het huis der lords aangenomen en zal eerlang in werking worden 'gehragt. Ook van den kant der aanhangers van het tegen woordige ministerie woritl hij voortduring voorspeld dat deze belas ting veel ongelegenheid en misnoegen zal bareu. Gisteren is door lord Ashley in het huis der gemeenten het indienen eener wet, betrekkelijk het werken van vrouwen en kinderen in de steenkolen-mijnen, aangekondigd. De spreker, welke aan het hoofd heeft gestaan eener commissiedie deze zaak van staatswege beeft onderzochtheeft bij deze gelegenheid een zeer treffend tafereel op gehangen van de folteringen en gevaren waaraan de jeugdige en zwakke mijnwerkers zijn blootgesteld. Hij noemde bun toestand oneindig verschrikkelijker dan dien van eenigerlei negerslaven. Zijn .voorstel hield onder andere,n in dat voortaan geene vrouwen noch kinderen beneden de 13 jarén in de mijnen zouden mogen arbeiden. Van onderscheiden kanten heeft de aangekondigde voordragt van wet op dit stuk voorsbands bijval gevonden. Alle dagbladen zijn opgevuld met de nadere bijzonderheden der laatstelijk uil Oost-liulie ontvangen lijdingen wier hoofdinhoud, reeds vroeger is medegedeeld. Bovendien behelzen: zij twee orders, doof den gouverneur-generaal in rade uitgevaardigd bij eene waarvan een naauwkcurig onderzoek naar het gedrag, der troepen te Kabul en dat van den generaal-majoor Elphinstone in Affghanisla» wordt bevolen. De ongelukkige gebeurtenissen te Kabul worden in een dezer berigten oorspronkelijk aan de tegenwoordigheid der echtge noot van sir W. Mac Nagliten en van de vrouwen der overige offi cieren toegeschreven. Toen deze vrouwen namelijk hunne echtgenooten naar Bombay vergezellen wilden riep sir William de opperhoofden bijeen öm vrijgeleide door de onveilige districten te vragen maar deze opper hoofden wilden hierin eene hinderlaag zien om ben gevangen te nemen en naar Hindoslan te voeren en wisten zich door geen ander middel dan een opstand te reddendie dan ook met de bekende verschrikkelijke gevolgen beraamd en uitgevoerd werd, B E L G I E. BRUSSEL den 10 Junij. Bij gelegenheid van dé opening det luxemhurgsche stenden door Z. M. den koning groot-hertog is de heèf d'Huarl. welke de betrekking van gouverneur van het belgische ge deelte van Luxemburg te Arbm waarneemt door het belgische gou vernement naar Luxemburg afgezonden ten einde zijne opwachting bij Z. M. den koning groot-hertog te maken. Men meldt, dat de lieer d'Huarl bij die gelegenheid door Z. jl. is ontvangen en bq hoogstdenzelven lieeft gedineerd. NEDERLANDEN. 11. M. de koningin heeft eergisteren namiddag, vergezeld van HH. KK. HH. prins Alexander en prinses Sophia, een uitstap van Soestdijk naar het Loo gedaan. Bij de intrekking van zijn voorstel, strekkende tot bet aanbie den van een adres aan deo koning, in het belang der hollandsche zce-visscbcrijen heeft de heer Frets eene Verklaring gevoegdhou dende onder anderen dal hij kennis bekomen hebbende van ver schillende bezwaren bij sommige leden waartoe zijn voorstel oni den koning een adres wegens den treurigen toestand der visscherijen aan te bieden aanleiding zal kunnen geven en geene opofferingen te groot achtende tot bewaring van eendragt in het midden der ka mer het voorstel intrekt, en zich eenvoudig tot de hoop bepaalt, dat de regering in Belgie, zonder tusschenkomst dezerzijds, de na doelen zal leeren'inzien welke zij aan eigen landgenoolen door zulk» ingevoerde verbodswetten toebrengt, en dat, bij ongelukkige voort during daarvan bij ons geen verlangen naar wederkeerige middelen van retorsie zal worden opgewekt. Bij de nieuwe wetgeving heeft het stelsel van eigendoms-over- gang die verandering ondergaan, dat bet niet, gelijk vroeger, de koop maar de levering is die den kooper tot eigenaar maakt. Er was de vraag ontstaan in hoe ver dit van invloed moest zijn op de heffing der mutatie-regten door de registratie, te welenx of, nu de koop geen eigendom meer overdraagtdesniettemin op het koop contract nog de mutatie-regten moeten worden voldaan? - Thans heeft de booge raad bij arrest van 20 Mei jl. dat in het Weekblad van het liegt voorkomt zich hierover verklaard ter zake van mutatie- regten die zouden verschuldigd zijn wegens den koöp' en verkoop van zekere herberg, genaamd Maltha, te Amsterdam. De hooge raad heeft hij dit arrest uitgemaakt dat om het regl vim eigendoms overgang te kunnen doen gelden thans tiaar de bestaande neder- landsche wetgeving het niet voldoende is dat er koop en verkoop zij gesloten en bewezen maar tevens dat er overdragt van eigendom van onroerend goed zij geschied. De minister van financiën heeft bekend gemaakt dat de giftett ten behoeve van de stad Hamburg bij de ontvangers der accijnsbn gestort, tot en met den 4 dezer, bedrageu de som Van f 21,977,92, (Van wege de hamburgsche regering is eene eerste lijst van de orit— vangene giften ten behoeve van de noodlijdenden dier stad hekehd gemaakt. Het gezamenlijke bedrag van deze giften, tot den 31 Mëi, is 1,943,000 m. b. [omstreeks 1,700,000.] Berigten uit de kolonie Suriname loopendö tot den 22 April jl.melden, dat onder de slaven, zoowel op de hoofdplaats bis op da piantaadjenhoe langer hoe meer èepe bedaarde stemming de flver-

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1