lend* dienvolgens met gemeld tijdstip bij bel departement van justi tie overgaan onderscheiden» ambtenarengeëmployeerden en bedien den thans deel makende van het departement van binnenlaudscbe zaken. Naar men verneemt, is dezer dagen een koninklijk besluit ge nomen houdende eene nieuwe organisatie van het departement van financiën. Door 2. M. zijn, bij besluit vaneen 29 Mei laatstl. Voor de algorneebe 'synode der Nederlandscbe Hervormde Kerk welke op den eersten woensdag in de maand Julij aanstaande zal bijeenkomen benoemd; tot presidentde heer B. Nieuwold, predikant te Leeu warden tnt vice-presidentde heer C. de Visser, predikant te Tholen en tot secundus van den vice-president de beer G. Ruitenschild theöl. tl.' en predikant te 's Gravenbage. De schout-bij-nacht, directeur-generaal van marine, J. C. Rijk beeft den 2 dezer zijne funetiën aanvaard. Naar men verneemtzal er ter bevordering van het transport Tan producten en goederen van Samarang naar Kedoe en dé zooge naamde vorstenlanden van Java en vice versa een ijzeren spoorweg ^ofden aangelegd bestemd om le worden bereden met ijzeren wagens, getrokken door buffelsossen of paarden. De Stmts-Couranï behelst eene eerste lijst van giftenwelke ten behoeve van Hamburgbij de ontvangers der accijnsen gestort zijn. Het bedrag dezer 1"° lijst is f 2130,18'/,. Ondet- deze giften is eene van f 300 van H. J. D. te 's Gravenbageverscheidene van f 100 enz. Men leest in da Rotterdamsche Courant van zaturdag onder dbgteekening van vrijdag: «Met leedwezen verneemt men dat gis- tfereti avond bij bet terugkeeren der stedelijke schutterij van eene gehouden Veld-exercitie ongeregeldheden door lieden uit de mindere klasse Vermoedelijk door den drank bevangen gepleegd hebben plaats gegrepen Waarbij eenige be eren officieren in hunne kwaliteit beleedigd en Oa bet afdanken der schutterij bij sommigen hünner en in de woningen van andere vreedzame burgers werwaarls zij zich begeven hadden eenige glasruiten ingeworpen zijn." Sedert dit ge beurde is de rust te Rotterdam niet verder gestoord geworden. f GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BER1GTEN. Den 10 April heeft in verschillende oorden van Griekenland eene aard beving plaats gehad waardoor te Areopolis 50 huizen en te Öelyle 15 törens zijn ingestort. Te Tubingen heeft bet aldaar opgerigte gezel schap paardenclers den 23 Mei weder eenen maaltij<J gehouden waarbij p'aardenvleescb op alle mogelijke wijzen toebereidopgediscbl en met smaak genuttigd is geworden. De spoorweg van Napels naar Rome beeft eindelijk de bekrachtiging des Heiligen Stoels ontvangen. In de pruissische staat is volgens een duilsch dogbladeene Wet in beraadsla ging, om de meer en meer toenemende Weelde tegen te gaan. Men oordeelt eene zoodanige W-et zeer noodzakelijk voor den legenwoordigen tijd de- Wiil men bevindtdat de weelde te zeer in alle standen is doorgedrongen waardoor bet vermogen der middelklassen teveel lijdteh het onderscheid d.èr rangen wordt Weggenomen. Het schijnt dal zich de maand Mei van dit jaar door eene reeks van zware branden heeft moeten kenmerken. Den 24 heeft, zoodanig ongeluk ook het stadje Berga (Weimaïj getroffen, waar van de 110 huizen uit welke bet bestond slechts 35 met moeite hebben kunnen gered worden. Ook de kerk en bet schoolgebouw is ge spaard gebleven. Een noord-duitsche barones is te Rome Wegens diefstal in onderscheidene kerken aldaar, opgepakt. M"° Rachel wordt obk te's Gravenbage en le Amsterdam Verwacht, om aldaar eenige voor stellingen te doen. De stoomboot Amsterdam beeft de laatste reis van Petersburg naar Havre In 163 uren gedaan. Te Ashover (Ftankrijk) is dezer dagen een zeer treurig geval gebeurd. Zeker beer Richard Eaton «en gegoed man van omtrent 60 jaren Vernemende dat er een dolle bond gezien was, wil zijn geweer laden om hem te gaan vervolgen. Onge lukkiglijk schijnt hij zulks niet zooveel overhaasting gedaan te hebben dat bet schotonvoorziens losgaande zijnen zoon een' blocijenden jon geling van tusscben de 16 en 18 jaren, doodelijk in de borst trof. De Wanhopige vader grijpt hierop een pistoolVliegt nadr den tuin eh schiet zich door het hoofd. Om de rooVcrijen in Griekenland te keer te gaan heeft de regering eene premie van 3000 drachmen op het gevangennemen van den bandiet Giataganas gesteld. Naar meh Verneemt heerscbl te Neuzen in vrij sterken graad de kinderziekteen men wenscht aldaar dat de noodige maatregelen tol voorkoming der verdere besmelting zullen Worden in acht genomen, er, de daartoe gegevene voorschriften stiplelijk zullen worden achtervolgd. Dezer dagen is le Vervius in het franseh departement de l'Aisneeene vreemdsoortige bruiloft gehoudennaar dien het getal der tot het feest genoodigden uit 5 een-oogigen 1 kreu- pple, 2 gcbogcbelden1 lamme en 1 blinde was zamengesleld. De heer Joly gaf onlangs in de fransche kamer zijn leedwezen le kennen dat xnen in Algerie, na 12 jaren strijden en overwinningen, niet meerge vorderd was dan op den eersten dag. Deze beraadslaging is met de goed keuring der aangevraagde gelden voor Algiers geëindigd. Volgens het helgisch blad le Fanal, beeft men eerlang, vooral voor het hof te Brussel een zeer zonderling proces te wachten. Dan zal er namelijk in appèl be handeld worden de zaak van den magUeliseur Montius, die wegens het uitoefenen van zijne kunst in eene boete van 25 franken veroordeeld is, en, zoo men verzekert, voornemens is, als eene proeve van zijne be kwaamheid in zijn vak de leden van bet hof, op derzelver regtersloelen, in slaap te magnetiseren, De geschillen tusscben Groot-Brittanniën on de Vereenigde-Staten van Noord-Amerika schijnen eerlang bijgelegd te zullen worden. De nieuwe veldtflgt der Russen tegen de Circassiers is. op eene veel uitgebreider schaal dan aile vorige ontworpen, In de fransche kamer zijn de uilgaven voor 1843 op 1,318,537,177 franken ge raamd. Op den spoorweg van Monlpellier (Frankrijk) is wederom de as van eenen vierwieligen stoomsleper gebroken zonder dat zulks eenige vérdere gevolgen beeft gehad. Dit is het derde voorbeeld van zoodanig voorval zonder verder ongeluk. DeFranSeben bobben in Algerie neder eenen strooplogt ondernomen en bij die gelegenheid 428 personen ge- vèngen gemaakt. In Spanje beeft de wetgevende vergadering ver klaarddat het tegenwoordige bewind het vertrouwen der kamer niet bezit, en of zal moeten aftreden, of overgaan (ol eene onlbinding der kamers. - Hoewel men van de stoomboot British Queen nog niels na ders vernomen heefthebben zich reeds weder onderscheidene personen, meestal Düitscbers aangemeld om bij den aanstaanden ovértogt op den 7 Julij varr Antwerpen naar Amerika te worden vervoerd. Onder die personen bevindt,zich bijna de geheele bevolking van een dorp, met den schout den predikant en den Schoolmeester aan het hoofd. Den 1 dezer is de nieuwe stoomboot van Amsterdam naar het TolÊuis, aan de overzijde van het IJ in de vaart gekomen. Gedurende de maand Mei zijn over den ijzeren weg tusscben Amsterdam en Haarlem vervoerd 36,343 personen; en is de opbrengst geweest, f 16,235,57'/,,-— Uit Weimar wordt geschreven dat er zich in dien omtrek eene hsmfe-tirand- stichters ophoudtwelke er zich op toelegt om woningen en geheele dor pen in de asch te leggen. In Hessen-Darmstadt heeft de tweede ka mer der étenden de regering verzocht hel uitventen van chemische zwa velstokken door rondreizende marsebkramers te verbieden. In Hon- garijen hebben almetts in hel laatst van April en begin van Mei v'eje en groote branden plaats gehad. Bij gelegenheid van een op den 1 dezer te Rotterdam gegeven concert is er door de directie, ten behoeve der door den brand te Hilvarenbeek ongelukkig gewordenen eene kollekte bij de tegenwoordig zijnde leden gedaan welke de aanzienlijke som van f 172,60 heeft opgebragl. Sedert eenigefl lijd bevindt zich te Munchen eert ïndiscnVórstdie aanzienlijke bezittingen in Bengalen heeft. Hij is een zeer beschaafd en kundig man en heeft de verwondering van allen opgewekt welke de gelegenheid hadden «let hem Ve verkéerén. Hij besteedt een groot gedeelte van zijn vermogen tot reizen om europesche zeden en ge woonten te Iccre'n kennen en in zijné bezittingen in tè Voeren. Door Zijne Heiligheid den paus werd hij te Rome op de vriendelijkste wijze ontvangen. Te Munchen beviel het hem bijzonder goed hij deed aanzienlijke inkoopen welke spoedig tiaar Calcutta afgaan. Zijn neef vergezelt hem op zijne reizen. Beiden zijn onlangs naar Londen afgereisd van waar zij zich weder naar Rome begeven. Men zegt dat het doel hunner herbaalde reis naar Rome de aanneming der Katholijke godsdienst iswelke zij tevens bij hunne onderdanen Willen invoeren, t r In de kapel te (Broadgreenby Craydonwerd de gemeente óp Pinksterzondag slecht gesticht. Na voorlezing van het gebed werd de priester Moore door eenèn herbergier om betaling van zijne schuld aangesproken. Toen de geestelijke den waard 'antwoordde dat het hier noch plaats noch tijd Was ter invordering eener bierschuldwerd hij door dezen én twee anderen aangegrepen en in het gezigt gesla gen zij ver'scheufden zijn misgeWaad en mishandelden hein op allerlei wijze. De overige aanwezigen in de kapel kwamen hem nu te hulp en er ontstond eéhé algemeene vechtpartij in het godshuis, tot dat de policie van Craydon de rust herstelde. Deze ergerlijke zaak komt nu voor de assises. De ooslenrijksche regering heeft het volgende nopens het gebruik van een middel tegen de watervrees bekend gemaakt «Wanneer iemand door eenen hond geheten is moét men de op pervlakte der tong van 'ondcreh onderzoeken alwaar ingeval van dolheid de aderen eénigzins gezwollen zijn. Men dient alsdan aan den gehelen persoon eene dosis van het volgende geneesmiddel toe: 25 grammen genliana cruciatadat is de sterkste dosis; inlusscliort moet zij variëren naar gelang van den ouderdom hè't gestel van den zieke eb de belangrijkheid der kwaal men Snijill den gentiaanwortel in kleine stukjes en stampt dezelve in eenen vijzel met water ten einde eene dunne stroop daarvan le erlangen. Dit middel móet negen ochtenden achtereen op dé nuchtere maag genomen worden. »Te geljjker lijd Wordt de boet op de volgende wijze behandeld t Is de beet versch dan wasclit mén dezelve met rosinarijngeesl en legt er vervolgens op eene pap bestaande uit twee déelen roggemeel eert gedeelte fijn gestampt jeneverhout en de noodige kwantiteit bran dewijn om een deeg te vormen. Zijn dé wondert diep en gevaarlijk, dan neemt men de beidé eerste zelfstandigheden In gelijke hoeveelheden. BÜecft do watervreeshaar hoogste toppunt bereikt, alsdan plaatst tnen eetst den lijder in de onmogelijkheid om te schaden door hem het dwangbuis aan te trekken daarna wordt hem bovenstaand ge neesmiddel toegediend j doch neemt men 30 in Stede van 25 grammen gentiaanwortel. bikwijls moet men geweld gebruiken om den lijder het ie doen innemenen na drie uren hervat men hetzelfde. Is dé lijder na de tweede dosisnog niet weder tot kenhis gekomen dan plaatst men hem zorgvuldig eenén geheelen gentiaanwortel in den mond. IJ ij zal denzelven met de meeste gretigheid kaauwen en in dien hij het gekaauwde doorslikt is dit als een goed teoken te be schouwen. Bij deze soort van lijders opent mon de aderen niet dan wanneer zij bedaarder zijn geworden of ten minste gedeeltelijk weder tot hunne kennis zijn gekomen. Wanneer het bloed heeft opgehouden te vloeijen geeft men een weinig soep of bouillon. Het is niet Ongewoon hen alsdan in eene.n diepen slaap te zien vervallen, eri in den mond vormt zich een slijmerig vocht welk het zeer noödig is ie doen uitspuwen." VLISSINGENden 2 Junij. Tijdens hei jongste verblijf van Z. K. H. prins Hendrik der Nederlanden binnen deze vesting werd in hoogsldeszelfs tegenwoordigheid de kiel gelegd en voor- en achter steven gesteld van de nieuw aan te houwen schooner-brik Dolphyn. ZtERÏKZËËden 7 Junij. Donderdag aanstaande, nademiddag 3 ure, zal het schip Borneo van deZer stads werf worden te water gelaten, 186"* KONINKLIJKE NEDERLANDSGHE LOTERIJ, VIJFDE KLASSE. Vier en twintigste Lijst. Drie. en twintigste Lijst. N.° 11036 f 1250 N. "13208 f 1000 19755 - 1250 9641 - 1000 3554 i - 1000 10622 prem. - 1000 ADVERTWriEN. Heden beviel mijne geliefde Huisvrouw J. N. BLOEM- HOF, van eene welgeschapene DOCHTER. Z i f. r i k z e F. den 5 Junij 1842, N. S. POLAK. Bevallen van eene DOCHTER, WJ. van W AGE, geb. van Dort, Brouwershaven, den 5 Junij 184^. De ortJergetéekende is tot den 10 dezer uitgepakt hij den Heer S W A R T S over de Houtenbrtigmet een Assorti ment PAARDE T U I G N enz. Zicrikzee. den 7 Junij 1842, P. A. RUB BENS, Zadelmaker. 4i kmmmémmtmi TE ZIEB1KZEE BIJ DE WED, A. DE YOS EN ZOON, STADSDRUKKERS,

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 2