ZIERIKZEESCIIE Dingsdag COURANT. BESTUREN EN ADMINISTRATIEF. NIEUWSTIJDINGEN, H.« 4». A.® 1842. den 7 tfunij. '00 '00 mdi >,00 ,00 ,00 |,00 1,00 t, M." ;dag luis <le rtij E- >E- ea NK ide. SCHOUWING OP DE WEGEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE Verwittigen de daarbij belanghebbenden dat de gewone janrlijksche omrid door het Poortambacht bepaald is op Woensdag den 15 dezer maandten einde men zich overluige dat al de Wegen behoorlijk gemaakt en geëffend de Slooten uitgedolven eu de Suatietniddekn zich jn goeden staat van onderhoud bevinden wordende de Gelandert mitsdien aangemaand om de gebreken welke in dezen nog. bestaan vdór dien tijd naarbehaoren te herstellen en in voldoende orde te brengen tot voorkoming van vervolging waaraan zich de nalatigen zouden blootstellen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee. den 1 Junij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. OPROEPING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE roepen bij deze op alle Ingezetenen deelhebbers in het voormalig Kazernements-Fonds om op Woensdag den 8 dezer maanddes mid dags ten Raadhuize te willen verschijnen, tot hel aanhooren van en mede beraadslagen over zoodanige voorstellen welke ten aanzien eener aan hetzelve fonds te gevene beslemming tot algemeen nut alsdan zullen worden gedaan. Zierikzee, den 1 Junij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE C R A N E vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. WAARSCHUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien dé circulaire van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie dd. 1 dezer maand Provklad n.° 64.) Waarschuwen bij deze de Landlieden eb alle andere daarbij betrok* kene personen, om zich te gedragen naar het voorschrift van art. 24 der wet van den 11 Julij 1814, Staatsblad n.4 79,) luidende: «Alle Huislieden Bicekers en ahdere buiten beslolene Steden «wonende personen die honden willen houden zullen niet vermogen «dezelve te laten losioopen op de hieekerijen of werven, zondereenen «behoorlijk slepende beugel met een vast kruis." Zulks op eene boete van twintig 'gulden, met aanbeveling om zich naar dit verbod té gedragen ten eihde zich voor de daarbij bedreigde beboeting te wachtenvermits aan de Opzieners der Jagt laSt gegeveb is, alle nalatigen volgehs de wét te bekeuren. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze waarschuwing worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in de Stads Courant geplaatst: Zierikzee, den 6 junij 1842, Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE C R A N E vt. Ter ordonnantie van dezelven Dé Stads Secretaris W. J. P. KRO F, BEKENDMAKING. Achtervolgehs art. 3 van Zijner Majesleits besluit van den 6 Ja- nuarij 1831, n.° 68, Staatsblad no. 2,) heeft Zijné Excellentie de Minister van Financiën, bij resolutie van dett 2 dezer maand, bepaald, de prijzen, het opgeld daaronder begrepenWaarvoor de KollekleursSplitters en Debitante.n der Koninklijke Nederlandsche Loterij, de loten en gedeelten van dien, voor de vierde week der trekking van de laatste klasse der 186'" Loterij zullen mogen uitge ven te weten Bij Verkoop: Geheele loten f 90,00 Halve - 45,00 Vijfde - 18,00 Tiende - 9,00 Twintigste» - 4,50 Wordende de belanghebbenden bij deze herinnerd, dat bij voornoemd artikel van Zijner Majesleits besluit uitdrukkelijk is vastgesteld, dat de KollekteursSplitters en Debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 6 Junij 1842. Voor den Staatsraad Gouverneur van de provincie Zeeland De Burgemeester der Stad Zierikzee, DE CRANE. G R O O T-B R I T T A N N N. LONDEN, den 1 Junij. De zorg der Voorzienigheid heeft ander maal ziglbaar over het leven der koningin gewaakt. Maandag avond omstreeks half zeven ure keerde H. M. met prins Albertin een open rijtuig gezeten van den gewonen tour in Hydepark en de omstreken terugtoen ter hoogte van Conslitutionhill bijna op dezelfde plek waar zulks den 10 Junij 1840 door den beruchten Oxford geschied waseene pistool op haar werd losgebrand. Terstond werd de dader door een policie-beambte en een soldaat der garde gegrepen en in verzekerde bewaring gebragt. Ofschoon hij weigerde zijnen naam op te geven, is hij echter spoedig erkend als zekeren John Francis, wiens vader machinist aan den schouwburg in Coventgarden is waar hij zelf vroeger ook werkzaam was tnaar nu slechts Weinige dagen geleden een tabakswinkel had geopend uit welken hij door den huisheer verjaagd werd omdat hij iemand die in hetzelfde huis woonde eenig geld had ontstolen. Hij is ongeveer 25 jaren oud en van eeh ongunstig voorkomen. Naardien het onderzoek met de grootste geheimhouding geschiedtkan de beweegrede tot zijnen schandelijken aanslag nog niet opgegeven worden. Zooveel schijnt echter zeker, dat hij niet, zoo als Oxford, krankzinnig is. Het lagerhuis was vergaderd toen sir R. Peel aldaar bcrigt van deze gebeurtenis ontving. Van alle kanton rezen kreten van veront waardiging op die door teekenen der grootste blijdschap vervangen Werden bij het vernemen dat IE M. geen letsel bad bekomen. Men besloot terstond tot het sluiten der zitting. Den volgenden dag i). in dat huis, en insgelijks in het hoogerhuiseene mededeeling ge daan die de belangstellingzoo mogelijknog beeft doen vermeer deren namelijk dat de konihgin het gevaar eenigermate voorzien had ten gevolge der haar gedane waarschuwing dat tijdens zij den vorigen dag met baren gemaal uit de kerk huiswaarts reedeen onbekend persoon vermoedelijk dezelfde Franciseene pistool op haar rijtuig aangelegd maar Weder in den zak gestoken had zonder dat men hem had kunnen grijpen en dat H. M. desniettegenstaande besloten had des maahdags met den prins uit te rijden maar ditmaal zonder eene barer hofdames met zich te nemen ten einde deze aan geen gevaar zoudeh blootgesteld zijn. Ook na de terugkomst op bet paleis van Buckingham heeft zij de grootste bedaardheid van geest aan den dag gelegd, en hare moeder, die derwaarts gesneld wasom haar onder een vloed van tranen met hare redding geluk te wenschen glimlagchende en liefkozende gerust gesteld. Gisteren avond is de koningin in den schouwburg verschenen en onder het aanheffen van hel geliefkoosd volkslied met de luidste toe juichingen begroet zoo als ook geschied was toen zij des namiddags andermaal met haten gemaal was uitgereden. Het paleis Wemelt van eene menigte bezoekers uit onderscheiden standen die H. M. hunne deelneming wegens de redding van haar leven komen beluigen. De beide parletnentShuizen hebben eenparig tot het aanbieden van een adres van gelukwenschirig besloten het welk lieden ingediend moet worden. Sommige personen die in de nabijheid van den moordenaar ge staan baiiben zeggen dat zij hém oneerbiedige Uitdrukkingen hebben hooren bezigen, welke aanleiding tot het vermoeden gevendat hij met revolutionairen haat tegen de vorstelijke waardigheid vervuld is. In het lagerhuis is de derde lezing der wet wegéns de belasting op de inkomsten gisteren niet 255 tegen 149 stemmen doorgegaan. B E L G I E, BRUSSELden 4 Junij. Men begint zich te vleijèn dat ér eerst daags werk gemaakt zal worden van het aan de kamers voordragen voor een ontwerp van wet, ter verleening van een crediet voor het weder indijken van den polder van Lillo; dé hiertoe opgevatte hoop grondt zich voornamelijk op het volgende voorval De minister vöor de publieke werkeh is dezer dagen eenen inspectie-togt naar Lillo gaan doen. Kort voor den laagsten waterstand voor het fort aange komen heeft de minister den steiger niet met zijne loodssloep kun nen bereiken en heeft men z. exc. met deszelfs gansehe gevolg op eehe zandbank moeten ontschepen. Die bank bestaat uit een zamen- ttiengsel van welzand en van wier en is zoo weekdat zij naauwe- lijks de vracht Van een mensch kan dragen. Het is dus niet dan met groote moeite en onder bet doorstaan van doodelijke angsten geweest, dat z. exc. en deszelfs gevolg het vaste strand bereikt hebben gehad. Van dit voor z. exc. onaangenaam uurtje verwacht men thans de heilrijkste gevolgen. 1 Gisteren middag zijn HH. KK. HH. de hertogen van Orleant efi van Nemours uit Parijs alhier aangekomen. Beide prinsen zullea-, van hier naar Luxemburg vertrekken. NEDERLANDEN. 'sGRAVENHAGEden 5 Junij. Z. M. de koning is donderdag avond uit deze residentie over Nijmegen, Kleef, Aken en Trier, naar het groothertogdom Luxemburg op reis gegaan. H. M. de koningin en H. K. H prinses Sophia zijn medé dien.dag naar Soestdijk vertrokken. Z. K. H. de prins van Oranje is vrijdag nacLt uit deze residentie naar Luxemburg en Z. K. IJ. prins Alexander eergisteren naar Soest dijk afgereisd. HH KK. HH. prins eh prinses Albert van Pruissen zijn woensdag avond tnede uit deze residentie over Amsterdam naar het Loo ver trokken. Bij besluit van den 25 Mei, heeft Z. M, bepaald,, dat het be heer en hel bestuur van al betgeen de gevangenen eft de gevangenis sen van het rijk aanbelangt, op den 1 Julij aanstaande, met alle daartoe beboorendv archieven en stukken, van bet departement van binnenlandsche zaken bij dat van justitie zal worden overgebragt,.ul-

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1