34. ZIERIRZEESCHE Vrijdag A.° 1842. COURANT, den 29 April BESTUREN EN ADMINISTHATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. 'Mc,, BEKENDMAKING. BURGMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE On tv jen hebbende het besluit van Z. E. den Heere Staatsraad GotiVèrnetir dezer Frovinc van den 2§ Maart jongstleden Provinciaalblad n.o 37), betrekkelijk de fceschnig van het Palentregt voor het dienstjaar 1842. Brein door deze ter kennis van alle 'daarbij belanghebbende Ingezetenen dezer Stad en-vit oir dat bij welgemeld besluit liet volgende is bepaald n aanzien der Tatentpligtigen in de ia eerste tabellen der wet van den 21 Meiwaaronder krachtens art. der wet van den 16 Junij i832, ook zijn begrepee Pnardenpostmeesters j a. Dal verklaringen ter verkrijging van Patent, voor deze Patentpligtigen Din ner provincie zullen worden uitgegeven vin den 3 Mei 1842 tot en met dèn li maand. b. Dal verklaringen, behoorlijk ingevuld, zullen moeten zijn ingezameld en in- ged, in de steden Middelburg Klissingen, Goes en 7jicrila.ee op den 2 en in jverige steden en gemeenten op den 18 Mei aanstaande. c. Da'registers van gemelde Patentpligtigen gesloten en daarna geene verkla- ri timeer zullen worden aangenomen, in de stad Middelburg op den 11 Junij, in steden VlissingenGoes en Zicrikzce op den 4 Jun-ij en in de vefdere stt en gemeenten op den dier maand. 2.n aanzien der patentpligtige schippers, eigenaars en directie voerenden van bhschepensclmiten en Vaartuigenvermeld in de t6de tabel der wet van den 6il t8s3 waaronder krachtens liet reeds aangehaalde art. 12 der wet van den 6ij I&32, ook zullen begrèpen worden, diegenen welke bestendig in hunne vaar te wonen, en geene buiten rivieren of wateren bevaren, Dij, te rekenen van den 3 Mei aanslaande tot den i4 derzelver maand, zfoor het Patentregt van het dienstjaar, 1842 zullen behooren aan te geven bit bestuur der plaats waar zij zich zullen bevinden onder overlegging ven biljet; hetwelk daartoe bij die besturen verkrijgbaar gesteld is, lertvijl iolge de hiervoren aangehaalde wet, door de aan het Patentregt onderwor- schippersnnauwkenrige opgave zal moeten worden gedaan: of zij in het ve jaar geen andere huisvesting hebben gehad, dan aan boord hintier sche pen met die schepen geene bui ten rivierende Zuider-Zee. noch de z'éeuw- stroomen bevaren of in bet voorgaande jaar bevaren hebben. Teinzien van de kramers, dat zij zullen gehouden zijn, om bij het doen hun- ner trage om patent op te geven de onderscheidene goederen welke zij voorne men si te koop aan te bieden, zoo mede de wijze op welke zij bun beroep uit oefen naar aanleiding der onderscheidingen bij i der fde tabelgevoegd bij de wet den 16 Junij 1832, (Staatsblad n.o 3oalsmede de. gezamenlijke inkoops- waalder door hen te koop aangeboden wordende goederen zullende dien onver* mint1 doör de pfttentpligtigen bij lilt. b en c van i der c'/engenoemde tabel ver- meier gelegenheid en ten gelijken einde als bovenopgave moetën geschieden van den tijd during, wat eerstgetioeinden betreft, van hun verblijf inde gemeente en wat laav.nOemden aangaat, van dier» ter te lioudene verkooping; terwijlzoo zij de wijze vanrkoop veranderen de Waarde hunner waren vermeerderen of den duur des ver blijf der te houdene verkooping verlengen zij daarvan op den voet van art. 19 dei* wetn den 21 Mei 1819 en °P boeten bij art. 37 bepaald, aangifte zullen moeten doei dé gemeente alwaar zij zich bevinden, en zoodanig aanvulling»-regtvoldoenals Van-'nbij Werkelijk-toegenohiene belastbaarheid; zonde kunnen Worden gevorderd. Vlers zullen de bedoelde Kramersbenevens de Devilanten van Loterijbriefjes iratens Zijner Majesteil's besluit van den 17 October 1820 (Staatsblad n o 22), op; boete bij 1 en 2 van art. 3a der wet van den 21 Mei 1819 bepaald, ver pij zijn steeds hun gezegeld patent met zich te voeren. Jdelijk met betrekking tolde schippers, eigenaars en directie-Voerenden van bin- necb'epen, schuiten en vaartuigen hierboven bedoeld a. Dat het Patentregt door her. zal moeten worden voldaan ten kantore van den Ontvanger ter plaatse van de aangifte, en wel in ééns, voor zoover die plaats niet isof die van hun vast verblijf, of de vaste le.gpla.1ts van bel vaartuig, of wel einde lijk die, alwaar liet bedrijf wordt uitgeoefend doch anders bij tWaa/fde gedeelten. b. Dat nogthaos van de laatste wijze van betaling bij twaalfde gedeeltenook door de eigenaars schippers of directie-voerendenwelke zich niet in hunne vaste woon-, leg- of verblijfplaatsen bevinden, zal kunnen worden gebruik gemaaktmits zij zicli gedragen naar het voorschrift van i5 der ibde tabel van de Vvet van den 6 April 1823, door zich inden loop der maand Mei, voorzien van een bewijs van aat> gifte hetwelk echter niet langer dan gedurende die maand van kracht zal zijn, naar funne vaste woon-, leg- of verblijfplaats te begeven of wel dat bewijs van aangifte derwaarts op te zendenom aldaar te worden gepatenteerdin welk geVal de beta lingen bij den Ontvanger dier plaats Zullen moeten geschieden. CDat. door al de Patenlpligligen van de 16de tabel vóór den 6 Junij eerstkomende gelieele of gedeeltelijke betaling, invoège Voorschreven zal moeten zijn geschied; en ook de Patenten, op vertoon der kwitantiên vin de Ontvangers; vóór dien tijd,, bij de Plaatselijke Besturen door ben zullen moéten worden afgehaaldaan gezien van dien dag af de recherche op de niet gepatenteerde schippers een* aanvang zal nemen. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze Won den afgekondigd en aangeplakt ter plaatse waar zulks gewoon is te geschieden. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 6 April i84s. Burgemeester en Wei houders Voornoemd, DÉ C RA N vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Seóretaris, "W". J, p. K R O E F, B E K END MAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het besluit van Z. Exc. den Heer Staatsraad Gouverneur de zer Provincievan den 29 Maart jongstleden Prixvinciaalblad no. 38.) Gelet op de bepalingCTv van art. 30 2 der xvet van den 29 Maart 1833 Staatsblad no. 4), vaststellende de belasting op bet Personeel, waarin voor bet ophanden zijnde belastings-dienstjaar geene verande ring wordt gebragt. Verwittigen hij deze derzelver In- en Opgezetenendat met het pfimitief beschrijvingswprk voor de belasting op het Personeel voor bet dienstjaar 1842een aanvang zal worden gemaakt op Dingsdag den 3 Mei omstaande, en dat de aan de Ingezetenen uittereiken beschrijvings- biljetten den 8,tcn dag' na derzelver uitgifte van wege den Ontvanger dér Directe Belastingenopvoigelijk zullen worden opgehaald. Verder, dat tot tegenschatters van de zijde der belastingschuldigen binnen deze Stad en bet Poortambacht zijn benoemd de Heeren A. wn Her Velde, Cz.P. van der Linden L. Koote, APhaff, ten eindeingeval van herzieningachtervolgens het bepaalde bij art. 32 2 der genoemde wet te dienon. En zal deze worden afgekondigd, mitsgaders in de Slads-Courant geplaatst. Zierikzee den 6 April 1842. j Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt. i Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris W. J. V. KHOKf. B E L G I E. BRUSSEL den 24 April. De belgische gedeputeerden hebben he£ beginsel aangenomen dat er een kanaal van Zelzaete naar zee zal worden gegraven ter verzekering van den afloop van bet overtollige water uit 'de beide Vlaanderen en dat de daarbij onmiddelijk be langhebbenden voor een vierde in de kosten die op 4 miliioenen worden begrootzullen deelen en wei bij bepaalde jaarlijksche termijnen. NEDERLANDEN. 'sGBAVENHAGE den 27 April. Zondag jl. had door het vallen van 'een der paarden voor het rijtuig Waarin zich H. M. de koningin en prinses Sophia bevonden bijna een ongeluk van ernsti'gen aard kunnen plaats hebben. Door het tijdig en gelukkig stil houden van bet rijtuig hadden echter de vorstelijke personen gelegenheid af to stijgen en begaven zich vervolgens te voet zonder eenig letsel hoe genaamd ontvangen te hebben naar het paleis. Met genoegen verneemt men dat Z. K. H. de prins twi Oranje genoegzaam hersteld is, en zondag II. feeds in het Bosch.gewandeld heeft. Heden zijn meer gunstige berigten omtrent den toestand van Z. M. koning Willem Frederilc, graaf Van Nassau, uit Berlijn ontvangen. Z. K. H. prins Frederïk der Nederlanden, in den namiddag van den 18 dezer uit deze residentie vertrokken, is ih den voormiddag Van deh 21 'te Berlijn aangekomen. In de zitting van de tweede kamer der staten-generaal van gisteren zijn onder anderen ingekomen1'een ontwerp van welwaarbij de staten-generaal hunne toestemming Verleenen tot de sluiting van het huwelijk van H. K. H. mevrouw de prinses Sophia der Nederlanden met Z. K. H. den erf-groothertog van Saxen-Weimar cn 2." drié ontwerpen van wet nopens bet stem- en kiesregt in de steden en ten piatten lande voor de zamenstelling van de plaatselijke stedelijke en provinciale besturen. Nog is ontvangen eene missive van zijn exc. den minister van justitie waarbij, ten gevolge van bet in de afdeeiingen dér kamer te kennen gegeven verlangen bet aan hangige ontwerp van wet nopens de conflictenteruggenomen en tevens aangekondigd wordt dat er later een nader ontwerp dienaan gaande zal worden ingediend, De directie der Nederlandscbe Handelmaatschappij heeftdoor middel eener circulaire aan de respective heeren cargadoorszoowel te Amsterdam als elders de aandacht van heeren reeders gevestigd op de nuttige en doeltreffende strekking van het in teer bewerkt mosbelegblad door den beer IE. van Houten uitgevonden en tevens bescheiden aanbevolen het bij zoodanige schepen als zij mogt be vrachten onder de koperen- zinken- of spijkerhuid aan te leggen ten, einde de digiheid te bevorderen en zulks mede in het belang Yah de reederijen zelve als assuradeurs. Van den Helder schrijft men van den 21 dezer: «Ten gevoiga van de Xveder opengestelde Werving voor den dienst in onze overzee- scbe bezittingen hebben zich behalve enkele manschappen van het 3"° regement artillerieweder 200 fuseliers van de alhier in bezetting liggende 34e divisie van bet algemeen depót der landmagt n.° 33 voor dien dienst gèbngageerd. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. In de habij Frankfort gelegene badplaats Homburg vor der Hölie heeft de speelwoede ahdermaat eeh offer gebad. Een Ehgeiscbman verspeelde aan de batik aldaar in de drié laatste weken niet minder dan omtrent ƒ250,000, maakte nog ongeveer ƒ30,000 speelschulden én bevindt zich thans in de gevangenis. Volgens eeh staat nopens de instructie der miliciens tlit de provincie Luikkonden er van de 604 personen der ligting van 1841 292 lezen nog schrijvenen van de 594 miliciens der ligting van 1842 Waren er 314. die niet bét minste onderwijs genoten hadden. Een der gendscbe bladert berigt dat de belgische bisschop pen op bot voorbeeld vaa den aartsbisschop vatt Parijs met gemeen overleg, besloten hebben om gevolg te geven aan de pauselijke bulla betrekkelijk bet instellen van openbare gebeden voor de afwending der onheilen waaraan de kerk van Spanje is blootgesteld. Uit Spanja klaagt men sterk over droogte cn diensvolgens voor eene aanzienlijks rijzing der levensmiddelen. Eene bende boosdoeners in dat rijk met zekeren Felip aan het hoofd ontkomt aan alle vervolgingen. Zij beeft reeds een zeker aantal nationale gardessiagtoffers hunner vaderlands liefde, gedood. Op de kermis te Nijmegen is een boer te zien ge naamd van Cbrp, geboren te Turnhouten den ouderdom van 28 jaren bereikt hebbende welks grootte en zwaarte niet overtroffen wordt. Hij weegt 375 halve iiederlandsche, ponden en een zijner vingeren heeft de dikte van 4 vingers van een gewoon mensch zoodat hij met regt een natuurwonder mag genoemd worden. De koning van Beijeren reist thans in Italië en zou den 11 dezer te Rome arriveren. De voet chirurgijn van de koninklijke familie in Engeland den heer Durlacher is van Londen te Rotterdam gearriveerd. Men heeft het ontzettend berigt ontvangen omtrent het vergaan der stoomboot de Star, wier stoomketelshij gebreke van water den 25 Februari] jl.op 15 mijlen beneden Tuscaloosa gesprongen zijn. Na de uitbnrsiing is het vaartuig aan brand ter prooi geweest doch ten gevolge van een gelukkig toeval hetwelk den stroom der rivier stuitte, is hetzelve op den oever gestrand. Er zijn daarbij 15 personen om het leven gekomen en vele andere ge kwetst. Ook de engelsche stoomboot the Dee isop 30 mijlen noord waarts van het eiland Haïti met man en muis vergaan. De schat kist der Vcrecnigde-Staten van Noord-Amerika is eene bankbreuk zeer fifltij. 'n de omstreken van Buenos-Ayres (Zuid-Amerika) beerschte

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1