ZIER1KZEESCHE O R A N TV H.° 21. A.° 1842. den 15 Maart BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. NATIONALE MILITIE. B E IC E N D M A K ING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dér Stad ZIERIKZEE, Brengen dopr .deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden a dat do Militie-Raad in deze Provincie deszelfs zittingen houden zal in de Abdij te Middelburg voor het 4de', 5d' en 6d" kanton, op de vol gende dagen tè wéteïi Tweede zitting 'pp Vrijdag den 25 dezer maand des morgens ten ÏQ ure ter beoordeeling der ingediende reclames van alle in dit jaar geloot [hebbende personen', Wélke vermeenen mogten regt op vrijstel ling te "hebben. Derde 'zitting op Dingsdag den i'2 April daaraanvolgendemedé 'des morgens ten 10 uretot het beoordèelen en goedkeuren der plaatsvervangers -alsmede tot regeling van hetgeen betrekking heeft tot dé •Nummerverwisselingeindelijkdat de belanghebbenden zich öiet moeten verlaten op het ontvangen 'van een oproepingsbiljet tot Verschijning voor dén Militie-Raad op den bepaalden tijd aangezien het 'voorgeven van geenè oproeping te hebben ontvangen nimmer hls verschóoning 'vóór de ontijdige of niet verschijning kan worden •aangevoerd. Zierik'zeeden 5 Maart 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd DÈ CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. PUBLICATIE. Burgemeester en wethouders der stad zïèrïkzeè, in ervaring gekomen, zijnde dat de verordeningen van polici'e in het Reglement op het beheer der .buurtwegen en voetpaden in deze pro vincie goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 4 Augustus 1838-, n." 106meermalen uit het oog verloren worden. Hebben goéd ge v on de n'; De In- éh Opgézetenen te herinneren aan de bedoelde verordenin gen van gezegd Reglementbli publicatie opgenomen in de Stads- Coura'öten vat» den, 28 September, 2, 5 en 9 October 1838, ter kennis van het publiek gebragten speciaal abn de bepaling'en vaii de art. 49 en volgende, luidende: «Art. 49. Ten aanzien van bet uithalen óf uitwijken Van allé rijtuigen vracht- en postwagens daaronder begrepen wordt de van óuds gevolgde régel van algemeens toepassing gemaakt', dat namelijk iederéen de helft van den weg van de linker- naar de rëgterband (van 'de hand) moet alktaan. »De voerlieden moeten, wanheer dezelve elkander Ontmoeten.'elk van de linker-naar de regterzijde (van de band) uit hét spoor wijken, wanneer de gelegenheid yan den weg dit toelaat enz. «Art. ^50. De voerlieden zijn verpligt op de weg'eh steeds bij of op hunne rijtuigen te blijvenin staat om dezelve te geleiden eh te Voeren en d'ezelvë niet te verlaten. «Art. 51. De geleiders van voertuigen of rijtuigen door andere in draf of ahdërzins spoediger voortrijdende voertuigen wordende inge haald zijn, daartoe aangezocht wordende, verpligt, indien, de gele genheid van dén weg zulks toelaat, ter regterzijde (van de hand) ge noegzaam uit het spoor te wijkeriom dergelijke voertuigen té laten voorbijrijden." En wordt een iegelijk bij deze gewaarschuwd tegen de gevolgen vaii de overtreding dezer en verdere bepalingen Van het Reglement hetwelk algemeen behóórt te worden nageleefdzullende öj) de over treders de boeten en,straffen, daarbij bedreigd, worden toegepast. Zkrikzeèden 9 Maart 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd E C R A N E j vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Sécretaris W. J. P. KROEF: BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERÏÉZEE zijn voornemens om behoudens nadere goedkeuringop Woensdag den 23 dezer maand, des middags, ten Raadhuize dezer Stad, in het openbaar de verpachting té beproeven van het uitsluitend regt tot het houden van STAD S-L E E N B A N K alhierop zoodanige con ditiën als daartoe van heden af voor de gegadingdón dagelijks ter lezing op de Secretarie zullen voorleggen. Zierikzée den 14 Maart 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRAN.E, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF: De COMMISSIE voor de Onderlinge Waarliorg-Vereeniging van Ar beiders en Werklieden, brengt bij deze ter kennis vah dé deelnemers dier inrigtingdatte rekenen van Zaturdag den 19 dezer maand weder een aanvang zal worden gemaakt met het ontvangen der in lagen en noodigt wijders alle binnen dézè Stad woonachtige Dagloo- ners en Arbeiders, diodes Witiiéfs ztinpr iefdiens(en welmee- xiehd uit, óm, van (af gemeld tijdstip, of zoodra hnnhe werkzaam heden zullen beginnenaan deze Waarborg-Vereeniging deel te ne men en zich alzoo diezelfde voordeelen te verzekerendiereeds door een 'aantal buisgezinnen binnen deze Stad in den afgeloopen Winter 'zijn genoten. Zierilizeet, dén 14 Maart 1&42. De Commissie voornoemd A. MÓENS VAN BLOOIS. Ter ordonnantie van dezelve,, S. G. NAU.TA_.vab DER GRIJD. GRÓÓT-BRITT ANNÏEN. LONDENdén 9 Maart. De ongunstige berigteh vaii bet vasté land Van Oosl-Indiedezer dagen ov'er Frankrijk ontvangen', zijn thans door andere aangevuld die de algemeene verslagenheid en ongerustheid 'nog vernióerderd hebben, daar zy den val van Kaboul én de vernieling van een dapper en aanzienlijk léger vernielden. Het garnizoen '6000 man sterk niet langer in st'aat 'om koude én honger te verduren had, besloten uit te trekken ten einde zich een uitweg te banen of l'e stervenZooclra was liét niét aan het moeijelijkste gedeelte vaii den weg genaderd die van alle kanten door bergen is ingesloten of bet zag zich door eene ontelbare menigte opstandelin gen 'overvallen. D'i'ie dagen Van onafgebroken gevecht Volgden maar liet gebrek aan ammunitie was oorzaak dat de engelsche soldaten zich als schapen moesten laten slagten 'zoóda't vaii de 6000 man rüim 5000 zijn omgekomen. Do officier die het keurig nieuws te, Bombay heeft overgebr'agtzag zeven zijner medeofficieren voor zijne bogen ver moorden. Zeventien vïóftwén van deze en atldèren zijn als gevan genen weggevoerd'. t-, B E L G I E. BRUSSELden 12 Maart. Uit het verboor der beschuldigden Wegens bet. komjplot. is',, 'onder anderen reeds gebleken dat dé Samenzweerders ten doel hadden koning Leopold en zijne gemalin in verzekerde bewaring tè nemen en dat zij zou worden onthoofd j iiidieb oen franscb legerkorps in Belgie mógte binnenrukken. NEDERLANDEN. 's GRaVeNHAGE déii 13 Maart. Z. D. H. de erf-gropthertog Van Saksen-Wivrïïa'rverloofde van H. K. II. prinses Sophia der Nederlanden is 11. woensdag avond iii deze residentie aangekomen en aan 's konings paleis afgestapt, Uit Breda schrijft men von dén 9,dézer': «Naar wij vernemen beeft het Z, M, oiizen 'geëerbieeligdeti koning goedgunstig gelieven ta behagen aan liet bestuur der alhier gevestigde Maatschappij lot leni ging en opbeuring dér beh'oeftigeh door het^verschaffen van werk, een 'schitterend bé'wijs vah böögstdesz'elfs belangstelling iii die weldadige inrigting fe geven 'en aan hetzelve de aanzienlijke bijdrage van f 50Ö uit Z. M. bijzondere fondsen te verleenen." Uit Groningen meldt men, dal H. M. de koningin, ten blijka .van het genoegen Waarmede boogstdezelve iri 'dén vorigen zomer (let Instituut voor Doofstommen aldaar bezocht besloten heeft bet volle beloop van het kostgeld voor twee kinderenbedragende to zamen f 500 jaarlijks aan dat instituut te schenken in te gaan oji den 27 Julij 1841 zijnde de dbg waafop H. M. het instituut met een bezoek beeft vereerd. Op den 13 November 1841 is Cornells van der RijdetiCz. gewoon zeolóods vah bet .loodswezen van de Góedereedê en Maas, in die hoedanigheid van de kana'allöod'sboot h.° 7, op dé hoogte van dé Singels overgegaan op het nederiandscti. kofschip Cdthgrina,, gevoerd dóór kapt. M. M. Pot, J.r; Voerende 'dê néd'. vlag van het Col legio Zeemanshóopn.° 206, welk schip met de géhëele equipage wordt gezegd op den 1,4 der voornoemde maarid op de Oosterbank totaal té zijn vèrohgelukt. Het bcsituur van gezegd 'collégie hééft'- aan dè Weduwe van voormelden loods, te Brifclle woonachtig, een maand geld van f 1 toegekend. De weldadige strekkirig dier instelling té hieruit op nieüw zigtbaar. Door den waarhemerideii gOuverHéur-genéraal van Nedèrlandsch- Indi'é is den invoer vah opium in entrepót op Java eh Madurd anders dan voot rekening en ten behoeve vin bet gouvernement verbóden. GEMENGDE BÜIÏEN- EN BINNENLANDSCHE BER1GTEN. Do éngélscKe fegërihg heeft te kennen gegeven dat wé! geètié schepen ihet blankeh bemand; aridèrhiaal naar den Nigbr gezonden zlillen wor den maar dat trien toch welligt wedér een engelsch Schip tot het doen van tögtén op die rivier zou bezigen waarvan dan de équipage uit Negers hés.taan zóu, oji wier gèzoiidliéid hel klimaat niet dien iiadeeligen in vloed uitoefent. Te MaaSeijck was deb 28 Februari]zekere Cup- pérs bezig met zijn zoon eén booih om te houwen. De vader Wil een Stuk hout oprapén buigt naar den grond eh ontvangt een houw van zijn zoon in bet hoofd. Deze sebfeeuwt óm hulp doch te vergeefs. Da vader leéfdè sléchts' zob lang, dat bij kon verklaren dat zijn zoon on schuldig was dewijl liij het ofigeluk aan zijne onvoorzigtiglieid te wijten had. Dé overledene laat eefie weduwè en zeven kindéren na. LI. woensdag middag is té Amsterdam een persoon, welke tót eene correcti onele straf was veroordeeld van hét paleis Van justitie afkomende, door het graauw achtervolgd rriisliahdèld en tot tweemalen in het water ge worpen dezelve (S jtudeliik po'licie ontzet cn naar zijne woning

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1