ZIERIKZEESCHE A/' Oingsdag ïtoy BESTUREN EN ADMINISTRATIEF BEKENDMAKING. A.o 1842. COURANT» den 8 Maart. BUITSCÏILAND. i¥.° 19. NOTIFICATIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door Zijne Excellentie den Opperhoutvesterniet overleg van Hun Ed. Gr. Achtbare de Gedeputeerde Staten is bepaald bet navolgende 1." dot de Jogt op Ganzen en Eendvogels binnen deze Provincie op den TO dezer zal gesloten zijn terwijl die op Watersnippen tot den 1 April daaraanvolgende wordt opengelaten met dien ver stande echter dat de laatste wat de publieke jagt aanbelangt alleenlijk geopend blijft op hGt water langs de stranden en oevers van waterplassen en op lage moerassige landen en be paaldelijk is gesloten in en langs bosschen alsmede op bouw en weilanden tot hel gewone jagtveld behoorende. 2." dat gedurende de sluiting bij de voorgaande bedoeld het rapen bf zoeken van eijeren van Eendvogels, anders dan op eigen of gehuurde gronden grienden of rietvelden zal verboden zijn. 3.° dat de Visscherij binnen deze Provincievan den 15 dezer tot en met den 31 Mei daaraanvolgende, zal gesloten zijn, na welk tijdstip dezelve op de gewone wijze weder zal mogen worden uitgeoefend terwijl de visschers van beroep de door hen vóór den aanvang der sluiting gevangen visch tot op den 1 April aanstaande zullen mogen verkoopen. Dat van deze sluiting is uitgezonderd de Palingvisscherijwelke echter gedurende den gesloten Vischtijd niet anders dan met Aalkorveti van wisschen of teenen gevlochten en met het kruisnel zal kunnen uitgeoefend worden vermogende riogtans die visch- tuigen alleen daar te worden gebezigd alwaar het gebruik der- zelve iiiet volgens de policie-reglemenlen is verboden. 4.° dat een ieder die zich aangaande het bij de voorgaande be paalde eenige overtreding mogt veroorloven tot de straffen bij de Wet bepaald zal worden vervolgd. En zal ten einde niemand hiervan onwetendheid voorwende deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks gewoon is te ge schieden mitsgaders in het Provinciaalblad geplaatst. Middelburg den 4 Taart 1842. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENBURCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, hrengnn hij deze ter kennis der belanghebbendendat öp den 28 Fe- bruarij jongstleden door Zijno Excellentie don Heer Staatsraad Gou verneur dezer Provinciezijn executoir verklaard het kohier der Grondbelasting over dit jaar, benevens het suppletoir kohier van het Pa- tontregt voor het dienstjaar 18"/i2, tweede kwartaalwelke op heihui worden gesteld in handen van dan Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Stede, ten fine van invordering; wordende de belastingschul digen mitsdien aangezocht om hunne aanslagen getrouwelijk ingevolge de Wette voldoen. Zierikzee den 4 Maart 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vl. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. K R O E F. NATIONALE MILITIE. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de Alililie-Baad in deze Provincie dcszelfs zittingen houden zal in de Abdij te Middelburg voor het 4Ut'ö1*0 en èd" kantonop de vol gende dagen te weten Tweede zitting op Vrijdag den 25 dezer maanddes morgens ten 10 ure ter beoordeeiing der ingediende reclames van alle in dit jaar geloot hebbende personenwelke vermeenen moglcn regt op vrijstel ling te hebben. Derde zitting op Dingsdag den 12 April daaraanvolgendemede des morgens ten 10 uretot bet beoordeelen en goedkeuren der Plaatsvervangersalsmede tot regeling van hetgeen betrekking beeft tot de Nummerverwisseling; eindelijk, dat de belanghebbenden zich niet moeten verlaten op het ontvangen van een oproepingsbiljet tot verschijning voor den Militie-Raadop den bepaalden tijd aangezien liet voorgeven van geene oproeping te hebben ontvangen nimmer als verschooning voor de ontijdige of niet verschijning kan worden aangevoerd. Zierikzee, den 5 Maart 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. De Dames van de DIRECTIE der L O T E R IJ van IIA N D- WERKEN en VOORWERPEN, brengen het geëerde publiek de hartelijkste dankzegging toe voor do zoozeer betoonde goedwillig heid in het bijdragen van Voorwerpen en Handwerken en het nemen der Loten waardoor voor de Loterij zelve een zoo gunstige uitslag beeft plaats gehad. De zuivere opbrengst bedragende de som van 392is aan het Dorkas-Gezelschap ter hand gesteld volgens het besluit van Z. Exc. den Heer Staatsraad Gouverneur van Zeelandom daarmedo bare werkzaamheden bestaande in verschillende bemoeijingen die aan meer dan 60 vrouwen van allerlei gezindheden werk verschaffen te kunnen vervolgen hiermede ten doel hebbende de nadeelige gevolgen vau L'ibeid en werkeloosheid in de armen-klasso zooveel mogelijk tekeer 'te gaan cn de zucht tot het verdienen van eene eerlijke aalmoes op te wekken. Daar nu de fondsen die dezo bemoeijingen behoeven niet bestreden kunnen worden door de gewone Dorkas-inscbrijving en bet gezelschap reeds de som van f 100 in voorschot is zoo is aan hetzelve de op brengst dezer gelukkig geslaagde Loterij in alle opzigten welkom en vindt men zich nu in slaat gesteld om aan alle deze vrouwen nog gedurende eenige weken hetzelfde werk te verschaffen. Vclo moeite en zorgen zijn aan dit alles verbonden en niets dan belanglooze mensohènliefde is de drijfveer van deze handelingen. Wij twijfelen dus niet of alle de Ingezetenen dezer Stad zullen hunne goedkeuring kunnen hechten aan bet doel voor welke de zuivere op brengst van deze Loterij moet strekken en dezelfde goedwilligheid betoenen wanneer zij in den volgenden winter weder geopend zal wordenwij bevelen haar dus aan de medewerking van alle Ingeze tenon dezer Stad aan. Uit naam der Dames van de Directie, H be J ÓN G geb. van Bebiicei. FRANKFORT, den 27 Februnrij. De Pruissische Staats-Courant van heden déelt thans de overeenkomst mede, welke den 12 Septem ber des vorigen joars gesloten is tusscben den beer John Wardcom missaris van H. briUanriische M. in naam der Nieuw-Zeelandscha Maatschappij te Londen en den heer Sievekingsyndicus der vrije stad Hamburg in den naam van eene nader op te rigteu duitsche Kolonisatie-Maatschappij betrekkelijk de overdragt aan laatstgenoem den van de in do Stille Zuid-Zee gelege.n groep der Chattam-Eilanden. 'Genoemd blad voegt er bij dal do bamuurgsclie maatschappij thans Onverwijld zal overgaan tot uitrusting van een eerste schip waar mede zich eene commissie naar Warekanri zal hegeven om de Chat tam-Eilanden nader naauwkeurig 1c onderzoeken en in bezit te nemen. NE DE Pi LANDE N. 'sGRAY.ENHAGEden .6 Maart, Z. M. de koning van Pruissen heeft aan Z. II. II. prins Frederik Hendrik der Nederlanden do orde van den Zwarten Adelaar geschonken. Zijne exc. de minister van hinnenlandsche zaken heeft aan dó gewestelijke overheden zijn verlangen te kennen gegeven, om eene opgave ie bekomen der verschillende soorten van granen en andere voortbrengselen van den landbouwwelke bet gewest gedurende de laatste vijf of meer jaren heeft opgeleverd en eene gelijksoortige op gave van de hoeveelheid beetwortel voor Suiker, tabak en hennep, gedurende hetzelfde tijdvak. De quaëslor-generaa! van de algemeene synode der nederlandsche hervormde kerk heeft ter kennissB van zijne Christelijke gcloofsge- nooten gebragtdat de algemeene inzameling ten behoeve der nood lijdende kerken en personen, in den jare 1811, heeft ópgebragl da som van ƒ31,944,141/., waaronder: van Amsterdam, ƒ5528,031/,; Rotterdam 2734,85; 's Gravenhage 3662,52. Utrecht 1540,797, Leydcn 1394,447,; Haarlem ƒ1126,14; Zutphen 1062,22, Mid delburg f 914,347s, Goes 233,437s, Zierikzee 223,38, IJzendijks 170,057, enz.; van de commissie lot de zaken der waalsche kerken ƒ1324,791/,; de waalsche gemeenle te Amsterdam, ƒ1013,371/!- In dé Staais-Courant leest men het volgend belangrijk artikel ais uittreksel uil een partikulieren brief van Koustantinopel gedag- teekend 2 Fébruarij «Personen met den staat der oostersche zaken en met de soort van verdraagzaamheid der Turken ten aanzien der niet musehnansche geloofsbelijders, eénigzins bekend, bobben mot bevreemding de zon derlinge oordeelvellingen vernomen waartoe bet plan tot oprigting van een Evangelisch of Protestantsch bisdom te Jeruzalembijzonder in Frankrijk, aanleiding heeft gegeven, terwijl intussohen do oorzaak dezer instelling zeer eenvoudig is voortgevloeid uit een menschlievend en godsdienstig overleg, en bestuurd door eene wijze schikking, naar de begrippen en omstandigheden hier te hinde. »Tot handhaving der rogten van cenig kerkgenootschap in liet turk- srhe rijk, isnoodig, dat hetzelve hoofden of vertegenwoordigers beeft, door een erkenden titel en rang bevoegd om als beschermers hun ner geloofsgenooten bij de regering op te treden. Deze bestaan voor de Grieken de Armeniërs, do Roomscb-Katholijken en de Israc'ilen, maar niet voor de Protestanten eri het weidadig beleid van Groot- Briltanniën cn Pruissen, de magtigsle der Protcstantsche mogendheden; voorziet thans in dit gebrekwaaruit (blijkens de ondervinding) vele nadoelen en onaangenaamheden voortvloeideri. Een voorbeeld kan hiervan len bewijze strekken. Een jaar of tien geleden werden eenige Joden die door een cngelsch missionaris tot bet Christendom bekeerd en als leden der Protestantsche kerk gedoopt waren, op aanklagt van den oppcr-rabbiin in de gevangenis van den Bostangi geworpen tot dat zij zich zouden hebben verklaard tot welke der in bet turksche

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1