ZIEKIKZEESCIIR X/ C ti R A W T. PT.o'13. Din ag A.° BESTUREN EN ADMINI8TRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. GROOT-B RITTANNIEN. den 15 February BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE verwittigen bij deze alle belanghebbenden, dat van beden af aan dagelijks in den voormiddag ten kantore van den Stedelijken Ont vanger zal worden gevaceerd tot de uilbetaling der Interessen op de Obligation van dezer Stads gevestigde Schulden over 1841.en vroeger; kunnende de respective Obligatie-houders zich ten kantore voornoemd daartoe aanmelden, 'Zierihzeeden 10 Februarij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Slads Secretaris W. J. P. IC R O E F. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, bréngen ter kennis van derzelver In- en Opgezetenen dat de Heer DIE DE RICH, Stads Muzijkmeester zich voorstelt op aanstaanden Arijdag den IS dezer maand des avonds 6 ure, ten huize van den Kastelein J. Sw arts, te geven groot Instrumentaal Concertwaarvan de opbrengst geheel ten behoeve van de Armen te dezer Stede ver strekken zal, om welk edel doel men verwacht, dat eene ruime deelneming op de inteekeningslijstwelke aan de huizen der Ingezetenen zal worden aangeboden algemeenen bijval vinden moge. Zierihzee, den 12 Februarij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. PUBLICATIE. De GEDEPUTEERDE STATEN van de Provincie ZEELAND Brengen bij deze ter kennis van, alJen die zulks- zouden mogen aangaan, dat door de Staten is vastgesteld, en bij Zijner MajesteilVs besluit van den 5 Januari) laatst leden, n.o 69 ten,gevolgd der niet (Gedeputeerde Staten daaromtrent door het De partement van Binnenlar.dsclie Zaken gevoerde briefwisseling, met wijzigingen is goed gekeurd het navolgende REGLEMENT tot voorkoming van de verspreiding der Long ziekte ondet het Rundvee in de Provincie Zeeland. Art. 1. Zoo lang de longziekte onder het vee in het Rijk zal bestaan, en tot tijd en wijle de uitvoering van dit reglement bij publicatie van Gedeputeerde Stalen zat worden opgeheven, zal eeen rundvee, liet zij oud of jong. in de provincie Zee land mogen worden ingevoerd noch van het eene district naar het andere, of van liet eene eiland naar liet andere binnen dezelve mogen worden vervoerd, dan onder inachlneinpig der volgende bepalingen. Art. s. De bovenbedoelde in- en vervoer van rundvee te water zal niet anders dan aan de kaaijen der navolgende havens mogen plaats hebben: Voor het iste district, te Middelburg en Hlissin gen Voor het 2de district, te Zierihzee en Tholenmitsgaders aan het veer ter laatst- gcmelde plaats, ook voor liet. eiland St. Philips land Voor het 3de district, te Gom, Balk en Colijnsplaat; Voor het 4de district, te Bres hens Voor het 5de district, te Neuzen. Het is diensvolgens verboden rundvee op andere plaatsen of aan dijken en schor ren te lossen of in te voeren. De invoer te lande uit Belgie zal niet dan op eene speciale vergunning van den Gouverneur der provincie, en onder inachtneming der daarbij te makene bepalingen, mogen plaats hebben. Art. 3.' De Plaatselijke Besturen zullen voor de nakoming hiervan waken, en in geval desniettemin hiertegen wierd gehandeldhet op eene verbodene wijze ingevoerde rundvee door de policie doen aanhouden ten koste der invoerders of eigenaars in afzonderlijke bewaring doen stellen, en deswege de beschikking van den Gouverneur der provincie vragen. Art. 4« Het in de aangewezene havensingebragte vee zal als verdacht worden be schouwd en dadelijk na de lossing buiten aanraking met alle ander, en vooï zoover het Plaatselijk Bestuur niet mogt verkiezen daartoe een bijzonder lokaal te bestem men, in eenenonder goedkeuring van hetzelve, door den eigenaar of vervoerder aan te wijzen afzonderlijken stal of weide worden geplaatst, en zoo spoedig mogelijk door den naast bijzijnden gebre vetteerder! of erkenden Vee arts worden gevisiteerd die deswege verslag zijner bevinding zal opmaken. Het vee zal in het eerste district niet verder mogen worden vervoerd, dan op bij zondere vergunning van den Gouverneur der provincie en in de overige districten niet dan met. toestemming van den Distric ts-Commissariseen en atitler te verleenen op schriftelijke aanvrage der belanghebbendeninhoudende opgave van het »etal den ouderdom, de soort, het haar en de bestemming der ingebragte runderen, met bij voeging van het verslag van den Vee arts. Art. 5. De Districts-Conunissarissen zullen van de door hen verleende vergunningen maandelijks aan den Gouverneur der Provincie berigt geven, met opgave van het aantal, den ouderdom, het geslacht, de herkomst en de bestemming der ingebragte runderen, alsmede van den door hen, tot voorkoming van gemeenschap of aanrakih" met ander vee, genomene beschikkingen. Art. 6. Op de bestemmings-plaats zal het vee, tot nadere voorziening, onder spe ciaal toezigt van de Policie worden gesteld, en steeds, op de wijze door het Plaat selijk Restuur te bepalenafgezonderd worden gestald of geweidmet dadelijke af scheiding van zieken en gezonden, en zonder speciale vergunning als boven niet verder mogen worden vervoerd of geslagt. - Voor zoo ver dit vee ter consumtie mogt worden geslagt, zal daaromtrent worden opgevolgd lietgeen hier onder bij art. 12 is bepaald. Art. 7. Het toezigt fen de behandeling, bij het vorige artikel bedoeld, zal overal in acht worden genomen waar het vee binnen deze Provincie verder wordt overgebvant. Art. 8. Zij aan wie vergunning tot in- of vervoer van vee,, invoege voorschreven is verleend, zullen verpligt zijn hetzelve ter plaatse, in de vergunning opgegeven te houden, en hetzelve aldaar te allen tijde op aanvrage van het hoofd van het Plaatselijk Bestuur, van den Commissaris van Policie of van den met die functièn belasten Ambtenaar te vertoonenhet alzoo vervoerde of ingevoerde vee zal zonder voorkennis van het Plaatselijk Bestuuv niet mogen worden geslagt, en ingeval van- afsterven zal daarvan aan het Plaatselijk Bestuur moeten worden kennisgegeven, al vorens tot de begraving zal mpg^n worden overgegaan. Art. 9. Zoodra zich de longziekte in eene gemeente openbaart of zich kenteekenen bij het vee opdoen, welke het ontstaan der ziekte doen vreezen, zal zoodanige ge meente, of zoodanig gedeelte of buurtschap derzelve, als daarvoor vatbaar zal worden geacht, door Gedeputeerde Staten in het eerste geval als besmet, en in liet andere.als verdacht worden verklaard, en de aangrenzende gemeenten of gedeelten derzelve of buurtschappen als verdacht kunnen worden opgegevenzullende de besmet- of verdacht- verklaring later door Gedeputeerde: Staten tot eenen omtrek van ongeveer een half uur of circa 2800 ellen van de hoeve of de weiden, in welke zich het zieke of verdachte vee bevindt, worden bepaald. In de besmette gemeente, buurtschap of omtrek zal gec- nerlei ïn- uit- of vervoer, en uit de verdachtegeen uitvoer mogen plaats hebben, dan op den voet bij art. 4 bepaald.. Art. 10. Het zieke of verdachte vee zal in zoodanige gemeente, buurtschap of om trek dadelijk van het uezonde afgescheiden en in eenen volkomen staat van afzondering, op de wijze door het Plaatselijk Bestuur te bepalen moeten gehouden worden. De wei denen stallen waarin zich zoodanig vee bevindt of bevonden heeft zullen onder bijzon der toezigt der policie worden gestelden aan de ingang derzelve door den gebruiker een opschrift worden geplaatst en gehouden, waarop in letters.van ten minste drie dui men groot liet woord longziekte zal worden gesteld. Geen rundvee zal uit of naar dezelve zonder speciale vergunning mogen worden ver plaatst, en alle gemeenschap met dezelve, behalve van de eigenaars en hunne huisge- noolen ,'de Vee artsen en de tot het openbaar gezag beboerende personen verboden zijn* Art. li. Al het verdachte en zieke vee, in het vorige artikel bedoeld, zal door de zorg der Vee-artsen door het wegsnijden van het haar op de regtér bil van liet dier in den vorm van eenen gelijkzijdigen driehoekwaarvan de zijden ten minste eene Neder- landsche palm lapg en twee Neder landsche'duimen breed zullen moeten zijn, worden gemerkt. Dit kenmerk zal, zoo lang het. vee ziek is of verdacht wordt gehouden duidelijk in aanwezen moeten 'behouden blijven. •Art. 12. Voor zoover hot besmette of verdachte vee ter consumtie mogt worden ge slagt, zal zulks niet anders dan onder toezigt van het plaatselijk gezag, cn ten overstaan van eenen ambtenaar der policie ntogen geschieden. Ingeval het bij de shtgling blijken mogtdat het rund kenteekenen der longziekte op levertzal bet vleesch, voor zoover hetzelve.als onschadelijk voedsel kan worden aan gemerkt, en door de keurmeesters van het slagtvee wordt goedgekeurdaan don eige naar gelaten wordendoch de ingewanden en de huid ingekorven in pulten van twee, ellen diepte worden bedolven. Indien het vleesch niet ter consumtie geschikt mogfc worden geacht zal het rund met de ingewanden en de huid ingekorven door indelving als voren onschadelijk worden 'gemaaktterwijl in beide gevallen de putten in dewelke dé bovengemelde indelvingen zullen geschieden niet zullen mogen worden geroerd of geopend. (Het vervolg en slot in o'ns volgend Nummer.) De I.EDEN dér P R O V IN CI A LE C OM M IS SI E van LANDBOUW adverteren: dat de keuring der S P R I N G-H E N G S T E N op Donderdag den 24 Februarij aan staande za! plaats hebben des namiddags ten drie ure in dé Stad. Zierihzeeachter op het Plein van den Heer A. PAULUSSE, in de Nobeislraat aldaar. :rJ DeLOTERIJ van HANDWERKEN en VOOR- WERPEN, welke op den 28 Februarij zal getrokken worden zal ter algemeene bezigtiging opengesteld worden op den 24 en 25 van dczolfJo maand dos middags van 12 tut üalf lire. Elkeen des verkiezende kan op deze Loterij zich LOTEN bezorgen bij P. nis LOOZE, Boekhandelaar, doch niet later dan tot en met den 26 Februarij. leder die nog iets zoude willen bijdragen lot vermeerdering van de Voorwerpen wordt verzocht dit vóór den 24 te willen inzenden aan eene der Dames van de Directie. In de Courant van den 1 Maart zal de bekendmaking geplaatst worden op welke Loten de Prijzen zijn getrokken en de belanghebbenden wor den verzocht hunne getrokkene Prijzen op Donderdag defi 3 Maart, tussnben 3 en 6 urete laten afhalen op vertoon der Loten. Do entreé is bepaald op 10 cents het Lot op f 1. De bezigtiging zal op bet Stadhuis in de Raadkamer plaats hebben. Uit naam der Dames van dé Directie H. de JONGE, geb. van BreugkÏ'. LONDEN, den 9 Februarij. Volgens tijdingen uit Britsch-Indre; van den -'0 December, waren aldaar beriglcn uit China tot half Oc tober ontvangen inhoudende, dat de troepen der engelschc expeditie, in de eerste helft van die maand, de steden Chinbne en Ningpo (aan de kust van bet vasteland) vermeesterden ook Ting-Haide hoofd stad van het eiland Chusan weder bemagtigd hadden. De laatstge noemde stad was door de Chinezen met zeer uitgebreide werken ver sterkt geworden', doch de verdediging had slechts een paar uren ge duurd. De Engclschen hadden eene groole hoeveelheid kanonnen en1 ander oorlogstuig, alsmede veel leeftogt, in heide stéden gevondeny en zouden, volgens eene aankondiging van den heer Pottinger, Chu san niet eerder aan het chinesche bewind teruggeven, dan nadat het zelve in alle opzigtcn aan de vorderingen der britsche regering vol daan zou hebben. Te Ningpo hebben de Cliinezcn zich niet teweer gesteld. Men dacht, dat het chinesche bewindten gevolge van do voordeelendie de Engclschen thans behaald hadden, rekkelijker zou zijn geworden, en welligt nu weder in onderhandelingen zou willen treden. Ten aanzien van den staat van zaken in Brilsch-Indie luiden de berigten allezins ongunstig. Tegen den door de Engclschen op den troon van Kabul geplaatsten en met kracht van wapenen beschermden scliach Soojd is in het begin van November eensklaps een bedenkelijke opstand uitgebroken, die zich over geheel Afghanistan schijnt uitgebreid te bobben. Op verschillende punten zijn de britsche troepen aange vallen geworden en hebben dezelve belangrijke verliezen ondergaan. N E D E R L A N D E N. 's GRAVENHAGE den 13 Februarij. Z. K. H. prins Fredcrik der Nederlanden die Z. M. de koning van Pruissen tot Arnhem uitgeleide heeft gedaanis donderdag morgen in deze residentie terug gekeerd. Z. M. heeft goedgekeurd de akte van oprigting eener naamlooze vennootschap onder den titel van Stoomboot-Maatschappij van Over- flakkee en Goedcréede die gevestigd zal zijn te Middelharnis. Het

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1