ZIERIKZEESCHE COURANT. A.° 1842. den 8 Februarij V NIEUWSTIJDINGEN. If.O 11, BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NATIONALE MILITIE. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIÈRIKZEE brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat de eerste zitting van den Militie-Raad in deze Provincie voor dit kanton is bepaald op Donderdag den 10 dezer maand des voormiddags ten 10 ure, in de Abdij te Middelburg, voor welken raad zullen, moeten Verschijnen de vrijwilligers casu quo en de voor een jaar vrijgestelde dienstpligtige lotelingen van de ligtingen 1838, 1839, 1810 en 1841. voorzien van de bewijzen tot staving hunner redenen van 'vrijstellingterwijl de zoodanigen welke op den bepaalden dag plaats en uur aldaar niet verschijnen zullen geacht worden geene reclame.te hebben, en mitsdien voor de dienst worden aangewezen. Gedaan té Zièrikzeeden 7 Februarij 1842. Burgemeèster en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie van dezelven De Stgds Secretaris W. J. P. KROEE. BEKENDMAK IN G. Acbtervolgens art. 3 van Zijner Majesteit's besluit van den 6 Ja- nuarij 1831.68, Staatsblad nó. 2,) heeft Zijne Excellentie de Heer Minister van Financiën bij resolutie van den 3 Februarij 1842, bepaald de prjjzeh bet opgeld daaronder begrepen waarvoor de Kollekteurs, Splitters en Debitantcn der Koninklijke Nederlandsche loterij, de loten en gedeelten van dien, voor de vierde week der trekking van de laatste klasse der Ï85slc Koterij, zullen mogen uitge ven te weten Bij Verhoop: Geheele loten 80,00 Halve - 40,00 ■Vijfde - 16,00 Tiende - 8,00 Twintigste)) - 4,09 Wordende de belanghebbenden bij. deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van Zijner Majesteit's besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat de KollekteursSplitters 'eh Débilanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage vooï' het publiek beschikbaar te hébben. Zxerihzee, den 7 Februarij 1842. Voor den Staatsraad Gouverneur van de provincie Zeeland Do Burgemeester der Stad Zierikz'eè, DE CRANE. GROO TB RITTANNIEN. LONDEN den 2 Februarij. Z. M. de koning v.an Pruissen heeft in de laatste dagen vele merkwaardigheden hier en in onze omstreken bezigtigd eri onderscheidene groote partijen bijgewoond te zijner eere aangelegd. De berigtén vain de Kaap-de-Goede-Hoop, van den 7 December, behelzen eene proclamatie van den gouverneur-generaalwaarin üezs Eet verzoek van tie bewoners van Port-Natal (de uitgewekehe boeren); om erkend te worden alé.een onafhankelijke staat, afslaat, met bij voeging der verklaring, dat H. M, ben niet als zoodanig zal erken nen, en niét zal dulden, dat. zij zich binnen H.' M.s grondgebied als een onafhankelijk volk vestigen en dat hij, op last van H. M. zon der verwijl troepen zal afzendenom het door ben in bezit genomen land weder té bezetten. F R A N K R ij R. PARIJSden 3 Februarij. Men verzekert dat bet traktaatmet Engeland gesloten ter wederzijdsche aanhouding en onderzoeking van schepen welke verdacht mogtën voorkómüh van tot den slaven handel te worden gebruikt door ons ministerie is geratificeerd geworden. Men spreekt van eetié nieuwe zeereis welke de prins van 'Jóinvitle (zoOn des konings) tegen het einde van Maart zou aanvangen met oogmerk om Pondichery te bezoeken enidè chinesché zeeën te doorkruisen. BELGIE. BRUSSEL den 3 Februarij. De dagbladen zijn vervuld met dé akte van beschuldiging tegen tie aangeklaagdenter zake van het komplot. Bij dezelve wordt als zéker gesteld dat het doel van het zelve is geweestom de' vórige, dysnatie hier te lande, te, herstellen doch met behoud van de belgische vlag van een afzonderlijk bestuur, en wel de bepalingdat het belgische leger alléén Belgen en geene Nederlanders zoude kunnen lellen. In de akte komt voor dat het iiéderlanJsch bewind stellig heeft verklaard hoegenaamd geeri deel aan den aanslag te hebben gehad; en men merkt in 'talgèmeen op, dat faet stuk zelf in een zeer gematigden zin is gestold, De kamer van afgevaardigden heeft zich dezer dagen bezig ge houden met de beraadslaging over een wets-ontwerp op de nationale visscherij hetwelk deszelfs oorsprong verschuldigd is aan de ernstige en langdurige klagten dat de smokkelaars in zee visch koopen van de Hollanders, en die als belgische invoeren, waardoor aan de na tionale visscherij groot nadeel wordt toegebragt. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 6 Februarij. Zijne Majesteit de koning van Pruissen heeft zichna nog verscheiden feesten te Londen bijge woond en merkwaardigheden bezigtigd te hebben den 4 Februarij naar Woolwich begeven begeleid door prins Albert, de hertogen van CambridgeWellingtonBüccleugh enz. Daar hééft de koning de tuighuizen in oogenSchoClw genomen en de oefeningen der artillerie 'bijgewoond waarna Z. M. zich in dén namiddag op het stoomjagt 'ZEirehrand heeft ingescheèpt onderscheidene bewijzen zijner milddadig heid in Engeland achterlatende. In den mórgen van den 5 heeft de koning te Östende voet aan wal gezet en zich langs den spoorweg 'naar het kasteel vari Laekeri begeven waar Z. M. bij den koning der Belgen een dejeuner heeft 'gébruikt, "s Namiddags is de koning Van dat kasteel vertrokken en heeft dadelijk de reis naar 's Gravenhage .voortgezet. Na te Breda het nachtverblijf te hébben gehoudeni's Z. M. heden namiddag ten 4 uré in deze residéntie aangekomen alwaar hoogstdezelve in het paleis van zijnen Schoonbroeder Z. It. H. prins Frederih der Nederlanden zijnen intrek heeft genomen. H. K. H. mevrouw de prinses Albert van Pruissen is dén 1 dezer te Beïliju gelukkig van eene prinses bevallen. H. K. H. alsmede de jong geborene prinses beVonden zich in volkomeneri welstand. -- ?tlen léést in de Stdals-Couranl hot volgende: «Het Journal Hu Limbourgvan den 29 Januarijtreedt op als de folk van het ongeduld, waarmede men in timburg het tot stand brengen van een handeltraktaat met Relgie verbeidtwaaraan lïet hertogdom gezegd wordt eene gróoté behoefte t'e hebben. Het Journal beroept zich. daarbij op eene koninklijke belofte door Z. M.tijdens hoogstdes- zelfs jóngste verblijf in Limburg gegevenen gaat zoo ver van ta zeggen Het koninklijke woord moet heilig zijn." «Maar zou men ér dan aan twijfelen, dat de regeringévenzeer als Limburg, en evenzeer ais Belgie. verlangt de grondslagen van zooda nig traktaat Vastgesteld te zien Zou men dan niet weten dat da meest afdoende voorbereiding tot zoodanig werk bestaan moet in eene éindregéiing van zoo t vele nog aanhangige geschilpunten mot Belgie? En indien men nu aan het Journal du, Limloürg té gemoet Voerde, dat, ten einde. de vriendnabuurlijke betrekking met dat rijk te vestigen, aan de afdoening van die geschilpunten alhier met klem en nadruk gearbeid werd; dat in den laatsïen tijd, dezerzijds, zoo voel irjschik- kelijkhéid werd betoond als met de belangen en 'de waardigheid des lands,slechts ëèhigziiïs bestaanbaar is; dat de belgische comreisSaHssed 'met (ie dezerzijds gedane voorstellen en de nood (ge bescheiden huis waarts 'gekeerd zijn en dat het nader antwoord daarop te gemoet wordt gezien zouden dan de schrijvers van het genoemde blad niet Erkennen moeten dat hunne klagl 'op zijn minst voorbarig was Hst is liiet genoeg te klagen over het onvervuld blijven van wen- Schen. Men behoort daarbij gelijkerwijs ha te gaan of die vervul ling riu redds tot bét rijk dér mogelijkheden behóórteh dit is uit éon staalkundig oogpunt téii déze voor alsnog het géval niet." Den 21 Januarij jongstleden heeft de hooge raad dér Neder landen het arrest gewezen in de zaak Van de zich bewerende erven Van den baton von Weibnumeen der dapperste generaals onder Willem III. die in 1691, als gouvernedr vari Breda, gestorven is. Bij zijn overlijden doden er zich geene bloedverwanten of erfgenamen van born op, noch Waren die bekend, Willem III ;.als beer eri baron van Bréda heeft daarop in het beheer van die vacante na latenschap 'eh de verzorging van des overledens begrafenis voorzien. Nadat vergeefs de geregtigden tot de bedoelde nalatenschap waren opgeroepen;, heeft de vorst zich in 16Ö2 geregtigd geacht, om daarover als aan hem jure fisci toegevallen te beschikken en die weg te schenken aan den graaf van Portland. Daarna hebben zich nu en dan wel pretendenten tot die nalatenschap opgedaan doch eerst omstreeks het jaar 1779, en dus meer dan 70 jaren na dp voormelde inbezitneming', zijn door zekeren Jan Racbenlergals procuratie-houder van een aantal pretense geregtigden procedures aangevangen tot afgifte dier nalatenschap echter met geen andeir gevolg dan dat dé exceptie van verjaring tegen de eischers werd opgeworpeiien tot in appelin 1777, bij oen hoogen raad werd aangenomen. Later, in 1808 en 1817, en alzoo meer dan 30 jafeii na voormelde sententiën zijn nieuwe pogingen in. regten door sommige pretendenten gedaan doch even vruchteloos. Ook nu heeft de hooge raad de namens den staat opgeworpen exceptie van verjaring aangenomen: GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. De schatkist van. het federale gouvernement der.Vereenigde-Staten vari Amerika verkeert in staat Vari faillissement. Do cngelsche nieuwsbla den zijn nog aanhoudend opgevuld met bijzonderheden van de feesten ter gelegenheid van den doop des prinsen van Wallis. De Times had 20 zijner kolommen met de beschrijving van die plegtigheid gevuld. Tegen het tijdstip dat de post vertrok had genoemd blad reeds meer dan 35,000 exempiaren verkocht. Te Amsterdam is aangekomen de beer Daru, beroemd kunstenaar van Parijs voor de vervaardiging van daguerreqlype- portretten. In Belgie klaagt men tegenwoordig sterk hver het bin nensmokkelen van suiker uit Holland. Een twaalftal fransche bisschop pen bevindt zich thans in Parijs, waar zij eerlang een concilie willen ope nen. In. Geneve heerspht weder eenige onrust. Op het eind van hel jaar 1840 waren in de bank vari léening tfe Parijs in pand gebleven

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1