betaling van renten het 'öfi noeitït' Rem ook. 'hét ptibiiek. Tót het toediénen 'van iléti 'dörip is water uit den Jordaatr, opzettelijk daartoe overgezonden-, ge- -bézigd. x Na den afloop der doop^plégtigheid is óp het kasteel vah Windsor 'een kapittel van de ridder-orde van den Kousenband gehóuden-; bij Velkè gélègenheid ,M. de koning van PruiSsen tot 'ridder 'van die orde is benoemd. Vervolgens is ten hove èen uiterst'prachtig feest maal gegeven waartoe ook een groot aantal der aanzienlijkste personen gcnöodigd is 'géworden. Gisteren avond zijn in deze hoofdstad en te Windsor verscheidene 'huizen ter .gelegenheid van dè plegtigheid van den dag geïllumi- 'ueerd geweest. De winkels en kantóren waren meerendeels. gesloten 'en in het geheel is de dag als een plégtige feestdag gevierd geworden. BELGIË. BRUSSEL den 26 Januarij. De personenwelke bij arrest van ;de kamer van beschuldiging van het geregtshof van Brussel naar het W'vSü assises Van Braband zijn verwezen worden aangeklaagd als zijnde gedurende de ixiaanden Augustus September en October vah Bet' jaar l'84l Onderling overeengekomen om het hoog bewind om ver ter werpen; hetzelve en de trooris-opvolging te veranderen»; 'dè ingezetenen tegen hel koninklijk 'gezag te wapenen êencn burger oorlog te verwekken door de inwoners tegen elkander-in de wape nen te brengén en eene omwenteling, met plundering, te doen •uitbreken'', zoo in Brussel als in de verdere gemeenten des rijks. Om daartoe te geraken moet de aangeklaagde de Crehen, in October', té Antwerpen twee stukken kanon hebben gekochten moet de gé» 'itëraal vah der 'Méere daartoe hebben medegewerkt., en de neodigè gelden hebbën verstrektmoet de Crehen onderscheidene hoeveelheden krijgsbehoeften hebben aangekocht', als, onder anderen 150 kogels, 100 schrootbussen benevens 51 kilo's buskruid en het bcnoodigde merino's tót het Vervaardigen van kardoezen en moet de aangeklaagde van der Smissen daartoe hebben medegewerkt en de noodige gelden 'hebben "verschaften moeten beide de gebroedersvan 'der Smissen cén lokaal voor het in gereedheid brengen van een en ander hebben aangéwezen. De verdere aangeklaagden worden beschuldigd van pogingen te Bèbben aangewend om zoowei militairen als burgers om te koopen 'én over te halen ten einde deel te nemén aan dit komplotter omverwerping van de thans in Belgie bpstaande orde van zaken. A3 en heeft van de engelsche zijde langs den diplomatieken weg 'pogingen aangewend om hét 'régtsgeding ten aanzien van het kom plot tè' smoren. Dit ik 'échter ondoenlijk en de openbare beban- 'delïng 'dézef aangelegenheid moet in het laatst van February een aanvang nemen. - NEDERLANDEN. 'sGRAVENHAGÉ den 30 January. HH. MM. de koning en de koningin en de prinsen en prinsessen Van het koninklijk huis hebben dingsdag avond met hunne 'tegenwoordigheid vereerd de luisterrijke partijWelke de britsche gezant, sir Edward Cromwell Disbröwe, ge- gpv'en heeftbij gelegenheid der toediening van den H. Doop aan den jeugdigen prins van Wallis. Bij besluit van dén 7'dezer heeft Z. M. de koning eenige al gemeens maatregelen voorgeschreven tot instandhouding en opbeuring der kust-visScherij. Daarbij wordt onder anderen bepaald dat het Van dén 1 February aanstaande af, voortaan aan ieder verbóden zal >.ijri om op de kusten van het koningrijk, met haauw gebreide -netten geschikt voor de vangst yatv garnalen of zoogenaamde sasijems getrokken door mensehen of paardeh langs het strand of tussehen de banken te visschenindien ér kleine of onvolwassen visch in de nabij heid der kust zich ophoudt, en dit bij het ophalen der saaijems of kuiltiëtten komt te blijken. Indien bij hel ophalen dezer netten bevonden wordt dat de vangst voor een achtste gedeelte uit kleinen onvolwassen visch bestaatzal de bedoelde garnalen-visscherij voor den tijd van 8 dagen door het plaatselijk bestuur gesloten moeten worden,, en deze sluiting zal alzoo telkens vernieuwd worden lot dat er geen onvolwassen visch zich op de kust meer ophoudt, De over treders dezer bepaling Zullen gestraft worden met eene boete van 25 tot 50 en daarenboven, naar gelang van omstandigheden of bij herhaling van overtreding, met eene gevangenis van 7 lot 14 dagen, De verbeurde boelen zullen komen ten voordeelë van de gemeente-kasj der plaats, waar de bekeuring geschied is. Uit deze kassen zal eenige belooningbij wijze van gratificatieaan den aanbrenger uitbetaald kunnen worden. Men leest in het Handelsblad het volgende i Men verneemt uit i eene wel onderrigle bron dat er bij hel hooge bestuur overwegingen aanhangig zijn om eenigè der thans geheven wordende accijnsen geheel en eeniglijk te heffen voor het rijk met afschaffing van alle opcenten voor de steden en gemeenten en daarentegen andere ac cijnsen geheel over te laten aan de steden en getneenten zonder eenige vérdere heffing voor rekening van het rijk. Onder de accijnsen welke volgens dit plan onder het rijk zouden verblijven noemt meii bepaaldelijk het gedisteleerd. Dit plan schijnt allëzins tot vereenvou diging te zulleh leiden en het ophouden vah botsingen ten doel lei hebben. j t. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTÈN. In Spanje heeft de koude zich in ongemeen sterke mate doen gevoelen zoodat te Valencia de thermometer van Reaumur 4 gr. onder nul heeft geteékend de Ebro op vele plaatsen met ijs bedekt is geweest eti men zich te Madrid met schaatsrijden heeft kunnen vermaken. De span ning tussehen Rusland en Frankrijk schijnt weer uit dén weg geruimd. De beroemde taalkundige, zijn weleerw. de heer P. Weiland, is den 25 January te Botterdam in den ouderdom van 87 jaren overleden. De Allgemeine Preüssische Siaais-Zeitung behelst de verzoening van den aartsbisschop van Keulen en den koning VanPrüissén. Kapitein Snij ders, voerende de brik Triton, heeft 1065 balen koffij over boord moeten werpen. De stoomboot Van Toulon op Tunis is vergaan. lii Kan dahar zijn 100 Éngelschen stuk gehouwen. Te Berlijn is eene ka- toenfabrijk afgebrand schade 100,000 thalers. De koning van. Pruls- sen heeft de fraaije monteringen der belgische lansiers bewonderd. Te Gend heeft alleen de gouverneur der provincie zijne opwachting bij den koning van Pruissen gemaaktde plaatselijke staf en een detache ment troepen kwamen eefst aan bet station van den spoorweg, toen Z. M. reeds, een uur geleden, gepasseerd was. In 1822 Werden in Vriesland Overijssel, Groningen en Drenthe ruim 10 millioen tonnen turf veéveend in 1840 bedroeg het ruim 19'/, millioen. Te Amster-' dam zijn gedurende het jaar 1841 hij den burgerlijken stand ingeschre ven 1843 paren gehuwden, overleden 7451 personen, geboren 7798 Ikindërën, waaronder 865 onechteechtscheidingen 9. Het aantal inüitairë gevangenen in Belgie wordt óp 3000'begroot. Een achtste ge deelte van het belgische leger bevindt zich dus in verzekerde bewaring. ,De p r ins: Joinville'is yan zijne'zeereis te Parijs teruggekeerd. Bij Nöordbroek, (Groningen) 'zijn den 22 Januarij twee 'knapen van'11 en 12 jaren ouddoor het ijs gezakt en verdronken. Te Middelburg heeft eene verloting van vrouwelijke handwerken ten behoeve der ar men van alle gezindheden aldaar, opgebragt de vrij aanzienlijke som van 'ruim ƒ892. Door den banketbakker van dó koningin van Engeland is een doopkoek vervaardigd, ter zwaarte .van omtrent 200 ponden welke óp de hoofdtafel van het feestmaal prijkte eri óp een zilveren voet stuk ter hoogte van ruim vier voet stond, De vermaardfe 40 bergzan- gers bevonden zich,, kort geleden, te Wcenën. Van daar zonden zij zich ovër Triest naar Kome begeven het eigenlijke doel vatt 'h'üüïtfe'l-affg» durige 'pelgrimaadjè, In den omtrek van Maastricht heeft men in de sneeuw.sporen van verscheidene wolven waargenomen. To Andel is den 19 Januarij overleden de wed. J. A. van Andel, in den ouderdom van bijna 82 jaren, nalatende 152 kinderen, kleinkinderen én achter kleinkinderen. Men verneemtdat de .keizer 'van Kusland besloten heeft aan verscheidene Polen, welke, verzocht hebben in de amnestie begrepen te mogpn worden het verlof tot terugkeer toe 'te staan. Onder dezelve-mpet zicb.ook prins Oginshi bevinden, die zich in Frankrijk, als boekbinders-baas had nedergezet, en op deze wijs 'verscheidene jaren lang in zijn levensonderhoud voorzien had. ZIER3KZEÊ den 31 Januarij. Onlangs heeft Z. M. höogsldes- Zelfs toestemming verleend tot de oprigting van eene afgescheidene Christelijke Hervormde gemeente binnen deze stad. ÉESTI JDINGEN, BROUWERSHAVEN, den 28 Januarij, Binnengekomen het fre gatschip Rancakapt. B. C. ten Ham, en het barkschip Louize, kapt. J. F. Verschuurbeide van Batavia naar Rotterdam. - 'Xi Heden overleed., ten gevolge van eene hevige zenuwzinkings- ziekte mijn geliefde Echtgenootj. Q. V fi H A A R N in den ouderdom van ruim 53 jaren. Z.ierikzee, C. VÉR HAAR E N den 30 Jannarij 1842. geb, Geradts. SïRJAtfSLA.Sri» den 30 Januarij 1842. Heden overleed alhier, tot bittere droefheid zijner nagelatene Weduwe en Kinderen na e'en lang en smartelijk lijden, in den ouderdom van bijna 66 jaren den achtingswaardigen STEVEN de RIJKE. Degenen, die iets te vorderen hebbén Vah of Verschuldigd zijn aan 'den Boèdel van AND.' Van LANGEBAAl), gelieven daarvan opgaaf of betaling té doenVóór den 7 Februari) aanstaandebij L. vak IANGERAAD, te Hikmeet. De óndergeteekenden géven bij dezé kenftls dat zij biet elkander zijn overeengekomen het Contract van Vennootschap in W IJ N E N en G E D I S T L E R D in'et 31 Januarij 1842 te vernietigen zoodat alle verdere handélibgen irt dit artikel door ieder hunner in privé en op eigen naam zulleh plaats hebben. De liquidatie der firma isbij'onderlinge 'schikking, opgedragen aan den contractant H. J. GU DDE, die bij déze vriendelijk uitno'o'digt alle diegenen welke nog iets vah dó firlha competeren daarvan voor den eersten Maart aanstaande opgave te doen benevens hén', wélke nog iets aan dezelve verschuldigd zijn, zoo spoedig mogelijk daarvan aan hem betaling te willen doen. Zitrilizeeden 31 Jannarij 1842; GU DDE vafe BLÖPPOEL. der Inschrijvingen op. bet. Grootboek deé 2'/, pC.' Werkelijke Schuld Verschenén den 1 Januarij 1842, ten Kantore van H. W. te SAGE ten BROEK, Makelaar-, Uitinuiitenll gewonden W E 1-H O I té bekomen bij deri ondergetêëkëndeó ih de PoSlSlraat. Zieriiizeéden 1 February 1842. J. de KATER, Jz. h9:~r*~ Tot den 15 February UIT D F HAND TH KOOP, een zeer ter: neringstaand KOF F IJ HUIS én TAP- P E B IJ des verlangd met Ameublementslaande op de Nieuwe Haven, wijk D, n.°,2(S4, té Zièrikzee; te bevragen bij den Notaris D. q. de JONGE van deii HALENjte Zierikzee, O P E V R A li ii VERKOOP ING. De Griffier G. van W a G e zal ien verzoeke van B. janse, op Vrijdag den 4 February 1842, 's voormiddags elf ureaan de Haven te Brouwershaven, puliek veilen en verkoopen Een qanziehlijke partij PLANKEN, BALKEN enz., waarvan er véle tot Werkliout geschikt zijn afkomstig van het Zweedsche Brikschip FANNY. De Notaris b; q. de jn gvan der HALEN zal op D'Ugsbpg ben 8 February 1842 des voormiddags ten 10 ureten verzoekë vari zijn principaal op het Hoefje genaamd hei Lange Stuit, onder Noofdgaxmpubliek presenteren te verkoopen, .2 kalfdragfcnde VAARZEN., 1 PAARD, 1 GEIT, eenig W EI-H OOI, een MESTPUT en eene partij H U1SRAAD alles breeder bij biljetten omschreven; - i S Rij P. de LOÖZE komt ih den' loop dezer week van de PerS, kei Vergaan der Siöomboot DE PRÉSIDENT. te zierikzee bij de we». a. de vos en zoon, stadsdrukkers

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 2