ZIERIKZEESCHE rriidaa A.° 1842. COÜRA3VT. den 21 Jfanuarij. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN, I N.o 6. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIÏÏZEE Brengen ter kennis van derzeive'r In- en Opgezelenen dat op Maan dag den 24 dezer maand en volgende dagen «ene algomeene Brand- schoüwing door al de wijken dezer Stad zal gehouden wordenen worden mitsdien alle eigenaren en bewoners uilgenoodigdotti Heeren Brandmeesteren den vrijen toegang in deVzelver woningen te verlee- nen overeenkomstig de bepalingen van bet Brand-Reglemont voor deze Stad. En opdat niemand hiervan onwelend zijzal déze worden afgekon digd en omgeroepen mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Zierikzeeden 17 Januarij 1842. Burgemeester en Wethouders Voornoemd DE C R A N Evt. Pc:1 ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KRO E f. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad 7AERIKZÉË. In aanmerking nemende dat een aantal Huizen te dezer Stede on genummerd zijn i waartoe de verpligting op de eigenaren rust en Waardoor dikwerf ongelegenheid ontstaat. Hebben goedgevonden De In- én Opgezetenen van deze Stad en het Poortamhacht te her inneren aan de navolgende bepalingen van het reglement op het daarstellen en houden der registers van bevolking cn inwoning binnen de gemeenten dezer provincie, goedgekeurd bij Koninklijk besluit Van den 27 October 1825, n.° 96 luidende i «Art. 2. De hoofden der plaatselijke besturen zullen zorgen, dat «dadelijk na de afkondiging dezer, alle de woonhuizen in de gemeenten »met een doorloopend hummer worden gekenmerkt. Dit nummer zal in olieverw ter grootte van 50 strepen op de «post der deur of op eene andere zigtbare plaats aan de voorzijde van «het gebouw Worden gesteld. «Art. 3. Gemeenten welke meer dan honderd woonhuizen bevatten «kunnen in wijken worden verdeelden zal in dat geval nevens «het nummer de wijk Waartoe ieder huis behoort Worden vermeid. «Art. 4. leder eigenaar zal verpligt zijn, dit nummer steeds zigt- haar te doen onderhouden. »Art. 15. De overtredingen van art. 4 enz. zullen worden gestraft «met eehe boete van twee gulden, of bij onvermogen, met eeöe ge vangenisstraf van één dag. «Art. 16. De overtredingen tegen dit reglement zullen hij he- «hoorlijk proces-verbaal worden geconstateerd hetwelk voor den «Vrederegter van het Kanton volgens de bestaande wetten zal «worden vervolgd. «Art. 17, De vervolging zal echter geen plaats hébben wanneer »de bekeurde binnen drie dagen nadat het proces-verbaal ter zijner «kennis is gebrogtde boete in handen van den plaatselijken ünt- vanger met voorkennis van het hoofd van het plaatselijk bestuur, »zal hebben Voldaan. «Art. 18. De boeten volgens dit reglement verbeurd komen ten «voordeele van de gemeente-kas," Burgemeester eh Wethoudersverpligt om het voorschreven reglement te doen opvolgenStellen een termijn van e'dne maandgerekend vart heden tot herstelling van het verzuim der bepaling in art. 4 hierboven Voorkomende en noodigen mitsdien allo nalatige eigenaren van huizen en gebouwen binnen deze Stad en het Poortamhacht uitom de wijk- lettér en het volg nummer op derzelver huizen le doen schilderen overeenkomstig art. 2 van het reglementen te zorgeh dat zulks voortaan beter onderhouden Worde onder bedreiging dathij éene Opzettelijk daarop te houden inspectiewelke hij deze den Commissaris van Policie wordt opgedragen na de gestelde tijdruimte dé alsdan nog nalatig gehlevene eigenaren zullen worden vervolgd en gestraft achtervolgens de art. 15 en volgenden van het reglement, En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal dezé worden afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in de Stads-Göurant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den li) Januarij 1842. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het Dwangbevel door den Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Stede opgemaakt tegen de ten achteren zijnde belasting schuldigen op de Grondbelasting over het afgeloopen jaar 1841 mitsgaders de verschenen termijnen op het Personeel en het Patenlregt over het loopende dienstjaar. Gelet op het besluit van Zijne Excellentie den Heer Staatraad Gouver neur dezer Provincie, van den 21 Maart 1836, (ProviriciaUlblad n.° 35.) Willen de achterlijke belastingschuldigen hij tiëzë ten ernstigste hebben aangemaand om door eene onverwijlde voldoening van het door hen verschuldigdezich van de kosten van vervolging te bevrijden die, hij langer verzuim door het ten uitvoer leggen van het dwang bevel noodwendig daaruit moeten yoortvloeijen. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden afgekon digd en in de St'ads-Courant geplaatst. Gt'daau ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 19 Januarij 1842, Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie van dezelven -, De Stads Secretaris W. J. P. KR O E F. De PROVINCIALE GENEESKUNDIGE GOM- MISSIE in ZEELAND, verzoekt bij deze de Hecreh Art. Obst. Doctores, Vroed meesters 'en Vroedvrouwen in deze Pro vincie, voor zoo verre dezelve niet in het Ist0 District of in plaatsen woonachtig zijn waar 'eene Stedelijke Commissie is gevestigd of niet alreeds hunne Verloskundige Tabellen over het jaar 1841 hebben in gezonden, om dezelve, voor het einde der maand Januarij 1842, te doen toekomen aan de Heeren Leden dezer Commissiein hun District Woonachtig en bij gevolg die van het 2a° Districtaan den Heer D/ R. C. ERMÉRINS, té Zierikzee; van het 3d° District, aan den Heer T. PIETERSË, te Goes j van het 4,df Districtaan den Heer Dj P. J. HÈNNEQU1N, le Sluis, en die van het SJa- District aan den Heer D j J. J. J A NS S E N te Axelwelke Heeren tot het ontvangen dier Tabellen gemagtigd zijn. Wordende Wijders hij deze Heeren Burgemeesters en Wethouders der Steden en Burgemeesters en Wethouders of Assessoren der Steden en Ge meenten ten platten Lande, in gezegde Districten, uitgenood igd om van nu voortaan aan bovengemelde Heeren in welker District zij Woonachtig zijn wel te willen toezenden de jaarlijksche Staten be trekkelijk het personeel der Geneeskunst-oefeharen in hunne Ge meenten alsmede die der gedane vaccination en der aan kinderziekte behandelde personenWaarvan de toezending tot heden regtstreeks aan deze Commissie elk kwartaal is geschied. Middelburg, den 11 Januarij 1842. De Provinciale Geneeskundige Commissie in Zeeland, Namens dezelve B. de J ON G Voorzitter. Jj de MAN, Jz. Secretaris. NEDERLANDEN, 's GBAVENHaGE den 19 Januarij. Z. M. heeft, hij besluit j feenige algemeene maatregelen genomen tot instandhouding en, op beuring dei- kleine of kustviSscherij. De Slaats-Courant behelst het onderstaande berigt «Eene bevóegdë hand schrijft het volgende, uit Arnhem Nadat reeds vroeger verscheidene aangiften wegens aanrandingen Op openbare wegen in do provincie Gelderland bij ambtenaren van regterlijko policie in dié provincie gedaan en ten ëenenniale leugen achtig bevonden warenis weder voor eehige weken eene dergelijks aangifte Wegens Oenen zoo het scheen bijzonder géwclddadigen aanslag tegen dë openbare veiligheid Waarvan zekere vóermansknechl op den wég tusschet) Heerde en Hattem het slagtoffer zou zijn geweestbij diezelfde ambtenaren ingediend. Het is echter al spoëdig gebleken dat al het daaromtrent öpgegevene door den persoon die het voor- welp der misdaad zou geweest zijn verzonnen Was mét het doét om zich wegens het wangedrag waaraan hij zich onder weg schuldig had gemaakt bij zijnen meester te verschoonen. «In de laatste dagen heeft alweder eene soortgelijke misleiding der justitie plaats gevonden door de aahgifte welke zekere vléesch- houwer Uit Amsterdam hij de ambtenaren Van regterlijké policie irl het arrondissement Arnhem gedaan heeftwegens eetie gewelddadige beröoving waaraan hij op den Weg tusschen Renswóude eh Ede zou hebben ten doel gestaan. Na een onderzoek dat veel moeite heeft gekost, is ook nu weder bevonden dat deze aangifte geheel verdicht WaS; hebbende men Ontdekt, dat een zilvcreii zak-horlogièhetwelk Volgens de aangifte Onder de Ontroofde goederen behoorde door den aangever zeiven in eene hérberg té Scherpenzeél tot onderpand voor verteringen Was achtergelaten, «Daaf dusdanige bij herhaling gepleegde bedreigingen niet alleen strekken om noodetooze ongerustheid bij de ingezetenen te verwek ken maar bovendien niét zelden kosten Vari öndérzöek aan 'S lahds schatkist en nutteloozen arbeid aan de ambtenaren der justitie opleg gen Zou het Wenschëlijk zijn het algemeen door eene eenvoudige mededeéling van het bovenstaande op deze aangelegenheid Opmerk zaam le maken en daaromtrent voor te lichten." Z. éxc. de minister van birinenlandsclie zaken heeft de heereii gouverneurs in de provinciën berigtdat het óp dén 23 li. te Zwöllè voorgevallen ongelukhaar aanleiding van een daartoe ingesteld on derzoek voorshands met genoegzame zekerheid is geblekenveroor zaakt te Zijh door dén zwakken en bouWvalligen toestand van de brug en heeft hen uitgenoodigd de gemeente-besturen aan te schrijven om onafgebroken toe te ziendat de in hunne gemeenten aanwezige brug gen in goeden staat worden onderhoudenen in dat opzigt dé be staande verordeningen ten naauwkeurigSte na té leven. - In de strafgevangenis le Leeuwarden is thans éèhe zekere hóe-

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1