ZÏERÏKZEESCHE Bingsdag COÜRAMT. den 11 Januarij. BESTUREN EN ADÜEINESTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. flf.® 3 A.® 1842. NATIONALE MILITIE. LiGTING van 1 842. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIEBIKZEE Provincie Zeeland. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie van den 10 dezer maand A, l"c afdeeling, n." :119.5U (Vrovinciaalblad n? 98). Gelet op de wetten der Nationale Militie van den 8 Januarij 1817 cn 27 April 1820 Staatsbladen n.°" 1 en 11); hebben goedgevonden bij deze op te roepen alle manspersonen zonder onderscheid die geboren zijn in 1823 en voor de ligting van het jaar 1842 de eerste klasse zullen uilmaken onverschillig of zij al of niet redenen van vrijstelling hebben om op Ma*idag den 3 Januarij aanstaande en volgende dagen des voormiddags van 9 tot des namiddags ten 4 urezich ter Stedelijke Secretarie dezer Stad voor de Nationale Militie te doen inschrijven waartoe het register geopend zal zijn tot den 20 Januarij wanneer hetzelve provisioneel en op den 28 Januarij daaraanvolgende finaal zal worden geslolen en tevens ter hunner kennis te brengen alsook van ouders voogden curators rn regenten van publieke ge stichten of andere instellingen van weldadigheid, die verantwoordelijk zijn voor eene behoorlijke en tijdige inschrijving hunner kinderen pupillen of geadministreerden hetzij dezelve al of niet tegenwoordig zijn dat na de provisionele sluiting op den 20 Januarij de nalatigen nog zuilen worden ingeschreven tot den 28 Januarij daaraanvolgende doch wegens verzuim van geene aangifte vóór den bepaalden tijd te hebben gedaan worden verwezen in eene geldboete van niet minder dan f 5 en niet te boven gaande de som van /MOO, of ingeval van onvermogen met eene gevangenis van vier dagen tot zes weiten worden gestraft, en dat na de finale sluiting van het register op den 28 Januarij geen inschrijving inner wordt toegelaten maar de nalatigen daarna zullen worden gearresteerd en naar de hoofdplaats der Provincie worden overgebragt om aldaar, geschikt voor dej dienst zijndeaan den Provincialen Kommandant ter inlijving te worden overgegeven onverminderd de betaling van het duhbeld der boete en onverminderd dc strafbepalingen die ingevolge de wet op de nalatige ouders voogden curators of regenten züüen worden toegepast. Voorts dat de wettige woonplaats voor de inschrijving wordt ge houden voor hen die ongehuwd zijn de woonplaats der ouders en hij overlijden die van den eerstbenoemden voogd of curator voor de gehuwden de plaats alwaar zij hun bestaan hebben of op den 1 Januarij voor de personele belasting zijn beschreven en voor gealimenteerden of die in Godshuizen zijn opgevoed, de plaats alwaar de Godshuizen welke de alimentatie bekostigen gelegen zijn. Dat een ieder, die zich ter inschrijving aangeeft verzekerd moet zijn van zijnen ouderdom waartoe de geborenen binnen deze stad de gelegenheid hebben op het Bureau van den Burgerlijken Stand doch de van elders geborenen zijn verpligt om bij de inschrijving over te leggen eene geboorte-akte hetwelk op aanvrage, vrij van zegel en leges zal worden afgegeven. Al verder worden opgeroepen allen die de vereischten bezitten en genegen mogten zijn om in mindering van het kontingent dezer stad als Vrijwilliger bij de Nationale Militie te dienen om zich daartoe ter Secretarie aan te meldeu gedurende de geheele maand Januarij aan staande waarvoor bet register van inschrijving gereed zal leggen zullende aan eiken vrijwilligerna door den Militie-raad in deze Pro vincie te zijn goedgekeurd eene premie van dertig guldens uit de stedelijke kas worden ter hand gesteld en waartoe alle Ingezetenen welke op den 1 Januarij ongehuwd bun 19de jaar zijn ingetreden en hun 30sl<! nog niet hebben volbragtworden toegelaten ten ware zij vroeger hadden gediend in welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaren worden toegelaten, de lengte hebben van 1 el 570 strepen en gedurende de laatste 15 maanden binnen de stad hebben gewoond. Eindelijk worden opgeroepen de voor zichzelven dienende manschap pen die in den loop van dit jaar hetzij door overlijden van oenen vader of wei moeder weduwe zijnde of door eene plaats gehad heb bende regterlijke separatie of echtscheiding der ouders of door het overlijden van een of meer broeders of zusters regt op vrijstelling Lebben verkregen overeenkomstig de bepalingen van art. 91 en 94 der wet van den 8 Januarij 1817, en dien ten gevolge hun ontslag ver langen om de schriftelijke bewijzen daarvoor volgens het bepaalde bij art. 21 der wet vóór den 5 Januarij aanslaande ter Stedelijke Secretarie over te brengen waartoe ook de ouders voogden curators of gemagtigden van de belanghebbenden evenzeer als de manschappen zelve, bevoegd zijn. En opdat niemand, die in de termen der Militie valt en tot bet doen der aangifte voor de inschrijving verpligt is eenige onwetend heid voorwende maar zich zoude kunnen waarborgen dat de straf bepalingen bij de wet tegen de nalatigen vastgesteld niet op ben behooren te worden toegepastzal deze worden afgekondigd en in (le Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadkuize der Stad Zierikzee, den 22 December 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vl. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. F R A N K R IJ K. PARIJS, den 6 Januarij. Laatstelijk zijn uit de haven van Toulon twee korvetten naar zee gezeild welke zoogenaamde marine-troepen aan boord hebben en welker bevelhebbers hunne lastbrieven niet zullen openen voor dat zij zich in den At'antischen-Oceaan zullen bevinden. Men vermoedtdat deze schepen bestemd zijnom zich ,van bet bezit eener franscbe kolonie op Nieuw-Zeeland te verzekeren. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 9 Januarij. Het heeft Z. M. behaagd bij een besluit van den 1 dezer de eerloosverklaring en het confinement in een tuchthuis voor den tijd van 5 jaren waartoe de gepensioneerde majoor Gennet, bij arrest van het geregtshof dezer provincie, dd. 23 Jiinij jl. wegens dubbel huwelijk was veroordeeld te verwisselen in eene correctionele gevangenis voor den tijd van 3 maanden en alzoo de criminele veroordeeling op te beffen. Men verneemt dat het Z. M. den koning onlangs beeft be haagd om voor den tijd van 15 jaren octrooi te verleenen op de invoering van eene draagbare, toeslaande en onzinkbare schuit, en dit wel ten behoeve eener vereeniging van zeer aanzienlijke parijsche kapitalisten welke sociëteit domicilium heeft gekozen ten kantore van C. Soetens te 's Gravenhage. •Met belangstelling ziet de zeevaart en koophandel tegen, het aan staande open water proeftogten met dit vaartuig te gemoette meer daar deze schuit welligt ook bestemd is om als reddingsloep aan boord der zeeschepen zeer dienstig le zijn. De directeur-generaal van marine heeft ter kennis van alle zeevarenden en daarbij belanghebbenden gebragt dataangezien do vaarweg loopende tussehen den wal van Walcheren en de bank do Schotsman in het zeegat van Vere in diepte is toegenomen en het onder eenige omstandigheden van wind of getij veiliger kan worden geachtlangs dien vaarweg naar binnen te zeilen dan wel langs den vaarweg tussehen den Schotsman en Onrust mitsdien tot aan duiding van, den Schotsman zijn geplaatst: twee zwarte joonen met zwarte zeildoeksche vanen aan den top van deu koning op de na volgende merken De buitenste voorzien met bet n." 2 legen de noord-westvlakte van den Schotsman de molen de Koe te Vereeven beoosten een huis met roodpannen dak, onder Vere; een klein huisje op Kamperland tussehen twee boerenwoningen in 22 palmen diepte. De binnenste, voorzien met het n.° 1, almede tegen den Schotsman; de voorschreven molen de Koeeene scheepslengte beoosten het Wachthuis een kroonboorn tegen den zuidhoek van het witte duin van de Schans in 68 palmen diepte. Welke beide zwarte joonen bij het binnenzeilen aan bakboord moeten worden gehouden. In de Uelflsche Courant treft men een berigt aan van de directie van het genootschap van Moederlijke liefdadigheid te Delftdie met genoegen aan hare stadgenooten kennis gegeven heeftdat het H. M. de koningin behaagd heeft de jaarlijkscbe gift van f 100 ten be hoeve van bet fonds voor dit jaar aanmerkelijk te verboogen uit hoofde van het groot getal behoeftige kraamvrouwen in het afge- loopen jaar door dit genootschap verpleegd. Mogt dit edelmoedig voorbeeld van hulpvaardige menschlievendheid zegt de directie bij de ingezetenen dezer stad vele navolgers vinden en eene algemeené deelneming daarvan het gevolg zijn en mogten allen die in het lot van behoeftige kraamvrouwen belang stellenzich vereenigen om 's Hemelsch zegeningen al' te smeeken over onze weldadige koningin die dit genootschap onder hare hooge bescherming heeft gelieven te nemen. Te Gend wordt hij inteekening uitgegeven eene steendrukplaat naar de schilderij van wijlen den ridder van Breeberoemd schilder uit Antwerpen voorstellende Willem de Zwijger bij Hembyze tus sehen beide komende voor de in 1578 gevangen Katholijken van Gend. Men verneemtdat het IIH. MM. den koning en de koningin als mede BH. KK. ,HH. den prins en de prinses van Oranje, prinsen prinses Frederik, de prinsen Alexander en Eendrilt, en prinses Sophia, behaagd beeft op deze uitgave iu te schrijven die in Belgie reeds GEMENGDE BUITEN- EN B1NNENLANDSCHE BERIGTEN. De hongaarsche rijksdag heeft een besluit genomen om de doodstraf, en ook de stokslagen-straf, af te schaffen. In den avond van den 1 dezer zijn te Blokzijl twee woningen van den landbouwer L. de Lange, benevens bet badhuis der Israëlitenverbrand. Tussehen Bristol en Gloucester is in eene loods een vat buskruid gesprongen waardoor 3 menschen zijn gedood en 5 zwaarder o!' ligler gekwetst. Terwijl een smid met het slijpen van zijn gereedschapop den slijpsteen bezig was is eene vonk op bet vat gevallen en heelt het buskruid daardoor vuur ge vat. Den 29 December is een belgiscb vaartuig uit Ostende de Èr- nemingbij Blankenberg verongelukt. Men Schrijft zulks toe aan de dronkenschap van bet. scheepsvolk. In Engeland bestaat het plan tot kolonisatie van het Westelijk Australië. De lord-bisscbop van Jeruza lem bevond zich den 19 der vorige maand te Gibraltar, en heeft aldaar eene indrukwekkende leerrede over den geestelijken toestand en de voor- uitzigten der Israëlitische natie uitgesprokennaar aanleiding van Jesaia 30 vs. 19. Te Tolbert, in Groningen is den 26 December II. over leden F. J. Berghuis, wed. van D. II. lluiter, in den hoogen ouderdom van bijna 93 jaren, nalatende 7 kinderen, 38 kindskinderen en 56 achterkindskinderen, Te Plymouth is eeu engelsch schip aangekomen

Zierikzeesche Courant | 1842 | | pagina 1