ZIERIRZEESCHE Vrijdag COURANT. den 24 December BESTUREN EN ADMIMSTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. W.o 103. A.o 1841. NATIONALE MILITIE. LIGTING VAN 1842. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEÉ Provincie Zeeland. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie van den 10 dezer maand A Is" afdeeling, n.° 11954' (Provinciaalblad n.° 98). Gelet op de wetten der Nationale Militie van den 8 Januarij 1817 en 27 April 1820 Staatsbladen n1 en 11); hebben goedgevonden bij deze op te roepen alle manspersonen zonder onderscheid die geboren zijn in 1823 en voor de ligting van het jaar 1842 de eerste klasse zullen uitmaken onverschillig of zij al of niet redenen vaii vrijstelling hebben om op Maandag den 3 Januarij aanstaande en volgende dagen des voormiddags van 9 lot des namiddags ten 4 ure zich ter Stedelijke Secretarie dezer Stad voor de Nationale Militie te doen inschrijven waartoe het register geopend zal zijn tot den 20 Januarij wanneer hetzelve provisioneel en op den 28 Januarij daaraanvolgende finaal zal worden gesloten ên tevens ter hunner kennis te brengen alsook van ouders voogden curators en regenten van publieke ge stichten of andere instellingen van weldadigheiddié verantwoordelijk zijn voor eene behoorlijke en tijdige inschrijving hunner kinderen pupillen of geadministreerden hetzij dezelve al of niet tegenwoordig zijn, dat na d'e provisionele sluiting op den 20 Januarij de nulatigén nog zullen worden ingeschreven tot den 28 Januarij daaraanvolgende doch wegens verzuim van geene aangifte vóór den bepaalden tijd te hebben gedaan worden verwezen in eene geldboete Van niet minder dan f 5 en niet te boven gaande de som van [100, of ingeval van onvermogen met eene gevangenis van vier dagen tot zes roeken worden gestraft, en dat na de finale shilling van het register op den 28 Januarij geen inschrijving meer wordt toegelaten maar de nalatigen daarna zullen worden gearresteerd en naar de hoofdplaats der Provincie worden ovérgebragtom aldaar geschikt voor de dienst zijnde aan den Provincialen Kommandant ter inlijving te worden overgegeven onverminderd de betaling van het dubbeld der boete en onverminderd de strafbepalingen dié ingevolge de. wet op de nalatige ouders voogden curators of regenten zullen worden toegepast. Voorts dat de wettige woonplaats voor de inschrijving wordt ge houden voor hen die ongehuwd zijn de woonplaats der ouders en bij overlijden die van den eei'stbenoemden voogd of curator voor de gehuwden de plaats alwaar zij hun bestaan hebben of öp den 1 Januarij Voor de personele belasting zijn beschreven en voor gealimenteérden öf die in Godshuizen zijn opgevoed, de plaats alwaar de Godshuizen welke de alimentatie bekostigen gelegen zijn. Dat een iederdie zich ter inschrijving aangeeft verzekerd moet zijn van zijnen ouderdom waartoe de geborenen binnen deze stad de gelegenheid hebben op het Bureau van den Burgerlijken Stand doch de van elders gebóreneu zijn verpligt om hij de inschrijving over te leggen eene geboorte-akte hetwelk op aanvrage, vrij van zegel en leges zal worden afgegeven. Al vérder worden opgeroepen allen die de vereischten bezitten en genegen mogten zijn omin mindering van het kontingent dezer stad als Vrijwilliger bij de Nationale Militie te dienen om zich daartoe ter Secretarie aan te melden gedurende de geheele maand Januarij aan staande waarvoor het register van inschrijving gereed zal léggen zullende aan eiken vrijwilliger, na door den Militie-raad in deze Pro vincie te zijn goedgekeurd eene premie van dertig guldens uit de stedelijke kas worden ter hand gesteld en waartoe alle Ingezetenen welke op den 1 Januarij ongehuwd hun 19d" jaar zijn ingetreden en hun 30'" nog niet hebben volbragt worden toegelaten ten ware zij vroeger hadden gediend in welk geval zij tot den ouderdom van 35 jaren worden toegelatende lengte hebben van 1 el 570 strepen en gedurende de laatste 15 maanden binnen de stad hebben gewoond. Eindelijk worden opgeroepen de voor zichzelven dienende manschap pen die in den loop van dit jaar hetzij door overlijden van eenen vader of wel moeder weduwe zijnde of door eene plaats gehad heb bende regterlijke separatie of echtscheiding der Ouders of doof het overlijden van een of meer broeders of zusters regt op vrijstelling hebben verkregen overeenkomstig de bepalingen van art. 91 én 94 der wet van den 8 Januarij 1817, en dien ten gevolge hun ontslag ver langen om de schriftelijke bewijzen daarvoor volgens het bepaalde bij art. 21 der wet vóór den 5 Januarij aanstaande ter Stedelijke Secretarie over te brengen, waartoe ook de ouders voogden curators of gemagtigden van de belanghebbenden evenzeer als de manschappen zelve, bevoegd zijn. En opdat niemand, die in de termen der Militie valt en tot het doen der aangifte voor de inschrijving verpligt is eenige onwetend heid voorwende maar zich zoude kunnen waarborgen dat de straf bepalingen bij de wet tegen de nalatigen vastgesteld niet op hen behooren te worden toegepastzs1, deze worden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 22 December 1841.- Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vl.. Ter ordonnantie Van dezclven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF, PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de resolutie van H. E. G. A. Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 19 November jl. n." 22 waarbij definitief worden vastgesteld de tableaux houdende Massificatie der buurtwegen van de 2d' en 3de klasse in Schouwen en Duiveland Brengen zulks ter kennis van de daarbij belanghebbende In- en Opgezetenen welke van dezelve tableaux inzage kunnen verkrijgen ter Secretarie dezer Stad met bepaling'dat, te rekenen van den 1 Januarij aanstaande het Reglement op het beheer en onderhoud en Policie der buurtwegen en voetpaden in deze Provincieop de geklas- siïiceerde buurtwegen zal worden toegepast. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee. den 22 December 1841. Burgemeester eu Wethouders voornoemd DE CRANE; vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. F R A N K R IJ K. PARIJS, den 18 December. Eergisteren is de zitting der alge- meene raden van landbouwkoophandel en fabrijkendoor den lieer Cunin Gridaine, met eene aanspraak geopend, waaruit blijkt, dat de buit.enlaiidsche handel van Frankrijk in 1840 eene vroeger onbekende hoogte bereikt heeftnaardien hij over eene waarde van 2063 miliioeu franks heeft beloopen zijnde gemiddeld 518 milliean of 33'/» ten honderd meer dan in hot tienjarig tijdvak van 1830 tot '1839 Het bevestigt zich dat Dufoureen der medepligligen van den aanslag belangrijke ontdekkingen gedaan heeft, alsmede Colombier, de jicrsoon in wiens wijnhuis de zamengezworen bijeenkwamen. Ten gévolge dier ontdekkingen zijn onmiddelijk verscheidene policie-beamb- ten naar de woningen van drie door de beschuldigden aangéduidè personen afgezonden. Twee hunner zijn gevat en onmiddelijk in de gevangenis van het hof der pairs opgesloten waar zij des avonds een- verhoor hébben ondergaan. Men zegt, dat belangrijke stukken aan ti.lt huis dief personen gevonden zijn, die tot een' aanzienlijker maal- schappclijken stand behooren dan Quénisset en de zijnen. Voorts zijn nog zes militairen van de bezetting dezer hoofdstad gevat, die Dufour heeft aangewezenals hém van schérpe patronen te hebben voorzien. Een geneesheer is insgelijks gevat. Colombier zou ook de adressen van de meest belangrijke leden van een geheim genootschap hebben medegedeeld. Verscheidene inhechtenisnemingen hebben dien ten gevolge bij de lagere volksklassen plaats gehad. Men voegt er bijdat de policie zich met liet opsporen van een persoon bezig houdt, dien Colombier onder den naam van Clement beeft aan geduid maar die tot een' aanzienlijken stand schijnt te behooren. Quénisset wordt dagelijks tot de biecht toegelaten. De aalmoeze nier hij het hof der pairs heeft hern genoopt zich met God te verzoe nen (in zich gereed te houden voor Hem la verschijnen indien de mérischélijke geregtigheid geene genadé aan hem beschuldigde kon bewijzen. Brieven uit Madrid mélden dat do regent een dekreet heeft uitgevaardigd waarbij aan al de soldaten welke deel hebben geno men aati den oproerigen aanslag van den 7 October vergiffenis wordt verleendop gronddat déze lieden aan den band der kfijgstucht gewoon bij die gebeurtenisserieefder blindelings gehoor hebben gegeven aan de stem hunner officieren dan door misdadige oogmerken zijii geleid geworden. Don 19. Met hóf def pairs is heden niettegenstaande den zondag, ten 12 urebijeengekomen en hield bij het vertrek van den post nog zitting met gesloten deuren. Men houdt liet er voor, dat het nog onderscheidene vergaderingen zal moeten houden ten gevolge der in de laatste twee dagen gedane bekentenissen. Men verzekertdat na deze bekentenissen 7 of 8 personen in hechtenis zijn genomen. B E L G I E. BRUSSELden 20 December. De kening en de koningin zijn eer gisteren naar Mons vertrokken ten einde bij de inwijding van den ijzeren weg van hier derwaarts tegenwoordig te zijn. De minister van oorlog heeft bepaald dat de onder-officieren en Soldaten, die zich door een goed gedrag en langdurigendienst onderscheiden een metalen kruis zullen dragen. Deze verordening wordt doof de bewegingspartij vobrgesteld als strijdig met de consti tutie welke geene oiïderScheidiugsteekencn gedoogd dan die bij de wet zijn bepaald Het regterlijk onderzoekten aanzien van het komplotis nog niet geëindigd. Verscheidene personen zijn weder gevat, en men is eene briefwisseling meester geworden van de pruissische grenzen, die gezegd wofdt zeer belangrijk te zijn. N E I) E RLANDE N. 'sGBAVENHAGE dén 22 December. Het heeft Z. M. behaagd, in hoedanigheid van vice-superior der hollandscbe zending, te erken nen mgr., Innócéntius Ferrierikanselier van Z. Heil. paus Gregorius XVI, en zaakgelastigde van den Heiligen Stoel hij hét hof der Neder landen en zulks ter vervanging van mgr. Franciscus Cappaccinitot andere betrekking geroepen.

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1