Ui.» 100. ZIERIKZEESCHE BESTUREN EN ADMÏNISTRATIEN» NIEUWSTIJDINGEN, De heer Falcknederiandsch gezant bij het belgische hof, heeft laatstleden maandag te Brussel eene luisterrijke soiree gégeven op welke al de ministers het korps diplomatiek de prins en prinses de Chimay eert aantal leden der beide wetgevende kamers en vele andere aanzienlijke personen tegenwoordig waren. Dingsdag B E K E N D M A K I N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het besluit van H. E. G. A. de Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie van den 19 November jl. Provinciaalblad n.° 95) tot mededeeling van de opgave der goedgekeurde Springstieren in de provincie. Brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbende Vee houders Dat voor deze Stad twee Spring triieren zijn goedgekeurd te wéten één vaalbont W/,jari'ge van M. A. BAKKER, zeep. goed, en één zwartbont ijkrige van W. Van WESTEN goed bevonden. En worden de Veehouders bij voortduring opgewekt om tot het doen bespringen hunner koeijen bij voorkeur gebruik té. maken van die Slieren welke bij de keuring bevonden zijn bóven anderen uit te munten als middel om het runderras steeds te verbeteren. Zierikzeeden 11 December 1841. Burgemeester eti Wethouders voornoemd DE CRANE, vl. Ter ordonnantie van dezelven Dé Stads Secretaris W. J. P. KR O EF. F R A N K R ÏJ K. DARIJS den 9 December. Vólgens de organen van de bewegings partij zal het bewind zich niet vergenoegen met dé hoofdstad door eene reeks van afzonderlijk geslotené forten té omgeven inèar zal het oók binnen in de 'stad eéne soort van citadel aanleggen onder den naam van militair-arsenaal, hetwelk in eene afgezonderde positie, als zoodanig, zoude, v/orden Versterkt, ei'i voor verdediging vatbaar gemaakt. Men is willens geweekt Om dit arsenaal op bet voormalige eiland van bouviers te stichten doch men heeft dit voornemen laten véren. Ten gevolge van hel hoogst ongunstige weder is thans de arbeid aan den aanleg van de vestingwerken rondom Parijs zoo goéd als ge staakt. Een grojat deel ..der gegravene grachten staat onder water. Dé arbeid aan de afzonderlijke fortéri is zoo ver gevorderd dat dezè, zonder grooté opofferingen in staat kunnen worden gesteld om tégfcii- weer te bieden. Dé jongste berigten uit Algiers zijn van den 30 November. Uit den inhoud blijktdat men inderdaad een begin zal rhaken mét het tot stand brengen van eene afsnijding; door welke een gedeelte Vati dé vlakte van Metidja tegen de aanvallen en stróóperijén der Arabiefeii zal beveiligd en alzoo de kolonisatie bevorderd wórden. Deze af snijding moet aan dén zeekant éven boven Kolcah beginnen eh van daar tot Blidah worden voortgezet. Mét éene tweede afsnijding van het Vierkantën-huiszal mén dit werk voltooijcn. Gédaféhde den winter zal een groot deel van het leger tot dezen arbeid Worden gébruiktalsmede lot het ontginnen en vruchtbaar maken van tién ged'eeite grónds. Men stelt zich veel goeds daarvan Voordoch het is de eerste réize niétdat men een dergelijk gunstig uitzigt hééft geopend en de uitkomst göeiiszins aan de verwachting heeft Voldaan. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 12 December. Bij besluit vah Z. M.van den 1 dezer, is aan P. Uijen kwijtschelding van de doodstraf ver leend; waartoe hij, bij arrest van het hof Van Gelderland; dd. 10 Julij dezes jaars, terzake Van gewelddadige aanranding ea Verwonding Van meisjesop dén openbaren weg, was veroordeeld zijnde denzei véri, hij gezegd koninklijk besluitin de plaats der doodstraf opgelegd ge worden de straffen van geeseling niet den strop öm den hals aan dë galg vastgemaakt; brandmerk en 20jarig confinement; met bepaling dat hij nimmer tér bekoming vart afslag mag worden voorgedragen. Ook in den jare 1823 is aan dezen zelfdén Veroordeelde door den voOr'maligen koning kwijtschelding der doodstraf Verleend geworden waartoe hij destijds door het hof van assises in Noord-Braband Wegens dezelfde hierboven gemelde misdaad was veroordeeld welke straf Ook toén behalve zware schavötstraffen in één 20jarig confinement werd verwisseld. Volgens ontvangen berigt zou ér eén pian bestaan om op een der pleinen van de residentie 's Gravenhage een standbeeld op te rigieb ter eere van Willem 1den grondlegger der nederlandsche vrijheid en onafhankelijkheid. Men wil dat de impulsie daartoe van wege de hoogé regering zal gegeven worden en dat deze bereids om conside ratie en advis tot dat einde met het Koninklijk Nederiandsch Instituut in correspondentie zou getreden zijn. Wat-—hier ook van zij men vleit zich dat zoodanig plan hij de natie me^ welgevallen zou worden ontvangen. Den 8 dezer heeft te Leijden de private promotie in de régien plaats gehad van den heer B. CCa», van Zierikzee, na de verdedi ging zijner Theses Juf. In September zijn in de koloniën der Maatschappij van Wel dadigheid opgenomen 211 persoiien van desertie teruggekeerd 11, ontslagen 101 weggeloopen 19 gestorven 25. Op den 1 October' bedroeg de geheele bevolking 9683. Het getal der opgenómenert te Ommerschans blijft dat der ontslagene overtreffenbetgéërj bij de nadering des winters en de duurte der levensmiddelen geen wonder is. D.' van Rintelnte Veenhuizcn heeft in October 87 zijner discipelen als lidmaten der Protestantsche gemeente aangenomen en bevestigd waarvan 5 mede zijn gedoopt. Uit Berlijn meldt mén van den 30 November De graaf van Nassau heeft van zijnen zoon, prins Fredcrik der Nederlanden, het aan dien prins >- na den dood der koningin van Holland door wils beschikking tóèhehoorende paleis, onder dé.Linden, gekocht en het zelve gedurende zijn verblijf in Silezie en Holland zeer gemakkelijk en luisterrijk voor zich en zijtie gemalin doen inrigten. Door dezen aankoop is nu dë graaf van Nassau burger geworden van Berlijn hetwelk zich vleit voor zijne armen-inrigtingen rijke ondersteuning van dien doorluchtigcn medeburger te ontvangen. Aan een belgisch blad wordt uit Batavia dd. 31 Julijgeschreven Naar het schijnt zal ons gouvernement zich zoo spoedig mogelijk in hét bezit stellen van de twee eilandjes S.' Paul én Amsterdam, in dë Zuid-Zee gelégen. Daar er sprake van is om eene geregelde stoomvaart tuóschen Batavia en het moederland tot stand te brengen, zoude men sjl'ee'nkolen-magazij'ne'n oprigten op een dezer eilandjes welke op. 6ÖÓ of 700 mijlen afstands van hier op den weg naar de Kaap-de-Goedé-Hoop liggen. Gedurende het grootste gedeelte des jaars zijn zij onbewoond soms alleen houden èënige Zuid-Zee-wal- vischvaarders er zich eenige weken óp. GEMENGDE BUITEN- EN B1NNENLANDSCHE BERIGTEN. Den 29 November is het gedenkteeken op last van keizer Nicolaas tp Warschau "opgerigt, ter eere der Poleh die op denzelfden dag nu 11 jai-eh geleden hun leven in den strijd voor de regering gelaten hebben, friet groote ptcgligheid ontbloot en ingewijd geworden. Sedert eenigó 'dagen zijn er te Brussel valsche tienguldenstukkenmet het borstbeeld Van Willem, IIin omloop. (Tot dusverre zijn er geene echte geslagen althans niét uitgegeven.) Alen heeft ontdektdat er valsche bankbil jetten van de hrussëlsché maatschappij in omloop zijn gebragt. Een der- zelve is te Antwerpen in betaling aangeboden doch dadelijk herkend. Dé gouverneur van de beigische provincie Limburg heeft eenen rondgaan- deh brief afgezonden tegen het in die provincie keerschend misbruik van. hel opbrengen var, tienden der veldvruchten aan de pastoors. Hij zegt in den brief, dat dé rijksbezoldiging diergeestelijken de vroegere tienden heeft 'vervangen. In de engeische zeehavens blijft groote levendigheid heerschen. De bisschop van Jeruzalem heeft zich te Woolwich naar de plaats zijner bestemming ingescheept. Het gfoote stoomschip the Great Western varende tusschen Engeland en Noord-Amerika, heeft reeds, zonder het geringste ongeluk zijne 46'" reis volbragt. De stad S.' Johnsin Niéuw-Rruhswijkis den 15 November door een zwaren brand geteisterd dié 75 huizen 40 grootere en kleinere Schepen en eene. aan zienlijke hoeveelheid koopmansgoederen vernield heeft. Ook te Vicks- bnrg in Nieuw-Orl.cans heeft, een hevige brand gewoed wiens gevol gen echter nog niet in bijzonderheden opgegeven Worden. De ellende op het eiland Sicilië is zeer grootgewapende rooverbsnden te paard en të voet doorkruisen het in alle tigtingén. Het afgebrande gedeelte van den Tower te Londen wordt thans door de etigelsche dames druk bezocht, die Dier eh daar wat rariteiten in de rediculo stoppen, bijv. bajonetten eh kogels van den ouden tijd met en benevens al wat.er méér te'grijpen en ie 'vangen is. De wacht is er nog tijdig achter gekomen én hoéft de rariteitézucht paal etl perk gesteld. In Spanje schijnt alles rustig le blijven. De turksche armee krijgt nieuwe uniformen en bij de fransche wil men de tegenwoordige chacot afschaffen en een ligter hoofddeksel aannemen. Men heeft dezer dagen irij gunstige berigten omtrent don toestand der britsche koloniën van Nieü.w-Zuid-Wallis.en Vati-Diemëiislahd ontvangen. Dé stad Cartogo, in Centraol-Amerika, zou volgens brieven den 2 September bijna geheel door eene aardbe ving verwoest wezen. De inwoners hadden zich echter grootendeels ge red zoodat van 10,000 niet meer dan 40 gedood of gekwetst wa ren. Ook te Éyon (Frankrijk) zijn den 2 dezer ligte schokken van aardbeving gevoeld geworden. Men begroot, naar eene gematigde berekening, het aantal personen weike jaarlijks de britsche ijzeren wegen herelzen op 15 millioeneh en de vrachtprijzen in alles, op 36 millioen guldens. I ft België wordt thans hoegenaamd géene munt vervaardigd, 'eh verdwijnt het zilvergeld meer en meer. De koning vati Zweden (de oudste monarch van Europa als zijnde ruim 77 jaren oud houdt zich nog dagelijks gedurende 9 of 10 uren met de behandeling van staais- aangelegénhedèn bezig. Onder deengeische op China handeldrijvende kooplieden heorscht groote teleurstelling; zij haddeh gedacht een deel uit de afkoopgelden van Canton te zullen bekomen, doch zij krijgen niets,. Rubiniwiens succes te Madrid buitengewoon is, zal zich naar Lissabon begevenvan daar zal de vermaarde, tenoristgeheel Europa van het zuiden tot het noorden doortrekkende zich aaii het keizerlijke hof vah Petersburg doen hooren. Te Amsterdam is een broodbakker, le Weesp wonende tot eene geldboete veroordeeld als hebbende 175 rog- gebrooden inaevoerd die alle Ié ligt bevonden en verbeurd verklaard 7;;„ Sedert het begin der vijandelijkheden tusschen Engeland en China zijn de handelsbetrekkingen tusschen Rusland en China veel uitge breider gewórden. Er is weder een geschiedkundig drama in het licht verschenen van den hoer A. Ruysch, te Vlissingëti ten titel voerende: Albrcchtvan Bcijeren, graaf van Holland, of de St.-Mauritius-dag (1339)

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1