ZIRRIKZEESCHE COURANT. Vrijdag A.° 1841. den 10 December. BESTUREN EN ADMINISTRATIEF NIEUWSTIJDINGEN. B E K E NDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad Z1ER1KZEE maken bekend dat het suppletoir kohier van hét Patentregt voor deze Stad, dienst 18"/», 1 kwhrtaal op den 3 dezer maand door 1 Zijne Excell. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is execu toir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den heer Ontvanger der Directe Belastingen te dézer Stede ten fine van invor dering; wordende de belastingschuldigen mitsdien aangezocht om hunne aanslagen getrouwelijk overeenkomstig de wette voldoen. Zierikzeeden 9 December 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd1 DE CRANE; vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. DUITSCHLAND. FRANKFORTden 4 December. Het ultramontaansche dagblad van Wurzburg behelst een bérigt uit Rome, van den 23 November, inhoudende', dat dè onderhandelingen over het sluiten van een con cordaat met Nederland niet tot het treffen van zoodanige overeen komst geleid hebben; dat alles bij bét oude blijft, namelijk dat de apostolische vicarissen en aartspriesters de geheele missie zullen bestu ren even als vroeger onder de leiding van den vice-superior. G R O O T-B R T T A N N I E N. LONDEN, den 4 December. Sommige bladen willen de zekerheid hebben, dat de graaf van Aberdeen binnen weinige maanden de rigtige uitvoering van het traktaat van 1S24 van de nederlandsche regering vragen zal. Zij komen daarbij terug op de reeds meermalen aangehe ven en wederlegde klagtenwegens bet heffen van te hooge inkomende resten op engelsche goederen die op Java worden ingevoerden op de herhaalde veroveringen der Nederlanders op Sumatradie voor de Engelschen als hoogst nadeelig in de gevolgen worden afgeschilderd. De ratificatie der porte van het op den 13 Julij geleekend traktaat, wegens de sluiting der Dardanellenis eindelijk hier en te Parijs ont vangen. Het lang uitstellen dezer bekrachtiging wordt door sommige dagbladen aan geheime pogingen van Rusland toegeschreven. FRANKRIJK. PARIJS, den 5 December. Gisteren avond hebben talrijke pa trouilles, te voet en te paardde hoofdstad in alle rigtingen door kruist. Sedert eenige dagen is een deel der bezetting in dé kazernes geconsigneerd. Men vermoedtdat deze maatregelen van voorzorg ten gevolge van het regtsgeding voor het hof der pairs genomen worden. BELGIE. BRUSSELden 6 December. Men beweertdat het huis Roth schild heeft aangeboden, om het aandeel van Belgie in de nederland sche schuld derwijze te kapitaliseren, dat hetzelve 95 millioeneh in klinkende munt aan Nederland zoude verstrekkenwaartegen Bèlgie jegens dien staat zoude zijn gekweten, terwijl genoemd huis a'sdpu voor eene jaarlijksche rente van 5 millioen op bet grootboek van Bel gie zoude worden ingeschreven. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 8 December. Bij Z.r M.' besluitvan den 6 dezer is bepaald dat de rok voor de generaals eenige verande ringen zullen ondergaan en dat de gepensioneerde generaals de thans in gebruik zijnde uniform bij voortduring zullen blijven dragen. Naar wij vernemen beeft Z. M. zich aan het hoofd gesteld dergenen die door milde bijdragen de echt nationale stichting van eén gedenklceken voor Rembrandt hebben willen schragen. Z. M. heeft aan de daartoe benoemde commissiën de aanzienlijke bijdrage van f 1000 doen toekomen en aldus een bewijs gegeven van hoogstdes- zelfs bijzondere belangstelling in de vereering van een' dér beroemdste vaderlandsehe kunstenaars. Ook de andere leden van het koninklijk gezin doen van die belangstelling voortdurend blijken. Zoo beeft Z. 'K. H. prins Fréderik eene bijdrage van f 200 tot gemeld einde aan de commissiën dóen toekomen. Het kasteel van Vashartelt, op een halfuur afstands van de stad Maastricht, is door Z. M den koning aangekocht. HH.' KK HH. prins en prinses Frederik der Nederlanden fiébbenj aan de commissie tot inzameling van liefdegiften voor de nagelaten betrekkingen der met de scheveningsche pink omgekomen visschers de som van 100 doen toekomen. De minister van marine en koloniën heeft ter kennis van alle zee varenden gebragt, dat, vermits door bet verloop der gronden weinig of bijnb geen gebruik meer wordt gemaakt van het vaarwater de Noord- bank van het Brielsché Zeegat, en daarentegen het vaarwater de Zuid- bank bij voorkeur wordt gebezigd de binnenste zwarte joon uit de N'oordhank is opgenomen, en tot betere aanduiding van bet vaarwater, de Zuidbank is geplaatst geworden in het laatste tegen eene aldaar ontstane schaar, op de volgende merken: de kijkpbab te Brielle eene scheepslengte buiten den watermolen aldaar, en de kerktoren van Maassluisover de boerensledegenaamd de Vinkop het eiland Rozenburg. Omtrent de klagten uit Oldenzaal wegens den broodeloozên toestand van vele inwoners aldaar, ten gevolge van het staken der orders van de Nederlandsche Handelmaatschappij leest men in een dagblad het volgende •>v«Wij vermeenen te mogen verzekeren, dat die maatschappij, wei Terre van in dit saizoen hare orders te stakenzich liever bij do tegenwoordige stremming in den handel van katoenen lijnwaden op Java, nieuwe opofferingen getroost heeft, door hare orders op cali- cots op de helft der gewone bestellingen te houden terwijl zoowel in de orders aan de zakkenfabrijk (vroeger door haar tot leniging van den nood der armen te Oldenzaal opgerigt) alsook in die van de zijdefabrijk geene vermindering van eenig belang heeft plaats gehad. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Hot nieuwe beursgebouw te Hamburg is den 2 dezer met groote pleg- tigheid ingewijd. Te Frankfort hebben de overheden, uit aanmerking der openbare zedelijkheid bepaald dat daar ter stede voortaan geene ge maskerde bals verder mogen plaats hebben. Den 18 November is te Cowesuit gebrek aan bet. noodige volk binnengeloopen het neder- landscb schip Christina Agathakapt. G. Fabius, van Batavia naar Am- slerdnm van eene equipage van 32 man waren slecbls 3 matrozen en 4 jongens in staat om te werken, terwijl alle anderen door scheurbuik aan getast of zeer ziekof reeds overleden waren. De vijandelijkheden tusschen de Drusen. en Maroniten hebben opgehouden. Een oorlog tusscben de Engelschen en Birmezen staat voor de deur; de koning van Birmabijgenaamd de vorst met de gouden voeten is in aantogt tegen Maulmain. De Britten zijn voornemens eenen gedüohten slag te slaan 12 oorlogstoombooten 6000 keursoldaten en 40 stukben geschut zullen hem spoedig tot rede brengen. - De heer van Aken, de gewezen bezit ter der groote, menageriën van wilde dieren sedert eenigen tijd te Brus sel wonende is door,krankzinnigheid aangetast en naar h.et gesticht der Collébroers te Leuven vervoerd geworden. Te Diepenveen wordt eeno Protestantsche gemeente gesticht. Bij een dekreet der pauselijke in quisitie is weder een reeks van 16 verschillende ,bock.werken voor de Ka- tholijke Christenheid verboden. De scheikundige Frittan, te Londen, is bezweken aan eene gasproefdie hij op de longen nam. De berig- ten uit Demerarij luiden ongunstig; vele Europeanen bezweken aan de koorts. De duitsche bladen beginnen op verbolgen toon Nederland te beledigen. De koningin-weduwe van Grool-Brittanniën die sedert eenigen tijd aan eene borstkwaal lijdtbeeft uit onderscheidene oorden des lands van partikulieren, eene groote voorraad van geneesmiddelen dran ken, poeders en pillen ontvangen met de bijgevoegde verzekering dat zijdoor bet getrouw gebruik daarvan stellig.genezen zou., De hoer Tijs, onder-kommandant in liet huis van .opsluiting en tuchtiging te Leeuwarden, neemt, ondanks deszelfs gevaarvollen toestand, in beter schap toe. Een wolf, die reeds twee menscben heeft, verscheurd ver spreidt aanhoudend schrik en ontsteltenis in de omstreken van Preméry (Frankrijk). Tot nu toe is hij aan de talrijke klopjagten ontsnapt. Den 8 November iszoo men gist ten gevolge van de aanhoudende plas regens, eene boven het lyroler gehucht Pecolaan de helling van den zoogenaamden Fa.loriaberg, hangende steenmassa losgegaan en naar bene- 1 den gestort, waardoor 12 huizen en even zoo vele schuren van de 19 uit welke dit gehucht bestaat, vernield zijn, terwijl betdoor den aan drang van de daarin gevallen brokken puin en aarde, buiten deszelfs oevers gejaagde meertje Bigonlina nog aanmerkelijke schade aan velden en ge bouwen aanrigtte,Onlangs eenige uitgravingen doende in de nabij heid der kerk van Backwell, heeft nren het lijk van Dorothea Vernon. welke in 1584 begraven was, nog in goeden staat gevonden; bet hoofd haar was nog geheel ongeschonden en aan den schedel vastdaarin waren nog zes haarspelden geheel van den tegen woord igen vorm. Een der olifanten uil de menagerie van den heer W.QmbweUte Leeds, is onlangs gestorven. Dezelve is aan de phiiosophiscbe maatschappij te Leeds voor /"240 verkocht; de huid woog 500 engelsche ponden. Te Londen is een vervaardiger en uitgever van valsche schatkist-biljetten veroordeeld tot levenslange verbanning. Van alle plaatsen komen berigten in wegens de feestelijke viering van Z.' M.' geboortedag. „Uit Leeuwarden schrijft men,„van den 4 dezer: «JJjjj. gelegen heid, der gewone -weekmarkt op gisterenzekere landschipperverge- zeld van zijnen 24jarigen zoon een kloek, vaardig jongman z:ch mede alhier ter stede bevindende, ontstond,er eenig geschil oi' twist onder dezelven, hetwelk aanleiding gaf, dat des schippers zoon, die onge lukkiglijk, naar men verneemt, te veel sterke drank bad gebruikten daardoor opgewonden, van zijnen vader zich verwijdert, om als vo lontair hij.de alhier .opengestelde werving tot 's lands dienst, zich te doen enrdleren de vaderdit hoorende en zich hiertegen verzettende neemt de zoon zonder aarzelen het besluit, zich met kracht uit'sva ders handen los te maken en ijlings in de gracht te springen met dat noodlottig gevolgdatongeacht den spoed waarmede men hem uit het water toog, en de dadelijk aangebragte geneeskundige hulp, op drenkelingen toepasselijk, men hem echter niet weder tot bet leven heeft kunnen terug brengen, en deze alzoo weder in den bloei ties levens een sl gtoffer geworden is van het misbruik van den drank, die reeds zoo velen in het verderf stortte en nog dagelijks zoo vele jammeren na zich sleept." Ijzeren spoorwegen, ijzeren bruggen ijzeren sluizen ijzeren koe pels ijzeren stoombootcn al deze ijzeren werken moeten ook zelfs

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1