ZIERIKZEESCHE N.o 98. Dingsdag 'BESTUREN en administratien. NIEUWSTIJDINGEN. GENEESKUNDE. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND, Gelei op derzelver resolutie van heden n.° 22waarhij naar aanleiding van de bij Koninklijk besluit van den 31 Mei ISIS n.° 63 vastgestelde instruction voor de onderscheidene Geneeskunst-oefenaren is goedgekeurd een door de Provinciale Commissie van geneeskundig onderzoek en toovoorzigt in Zeeland opgemaakt en voorgedragen algemeen Tarief voor de Genees-Heel- en Verloskundige diensten en operation in deze provincie Hebben goedgevonden: Het voorschreven Tarief door plaatsing van hetzelve in het Pro vinciaalblad, achter dit besluit ter kennis te brengen van de Pesturen der Steden en Gemeenten en wijders exemplaren van hetzelve te zenden aan de Plaatselijke Commissiën van Geneeskundig Toevoorzigt aan het Provinciaal Geregtshol', den Procureur-Generaal hij genoemd Geregtshof en door diens tusschenkomst aan de Ambtenaren van het Openbaar Ministerie bij de Arrondissements-P.egthanken en aan de Kanton-llegters in deze Provincie met kennisgeving dat gedacht Tarief met den 1 Januarij 18-52 in werking zal komen, en, behoudens de bij hetzelve gevoegde bepalingen speciaal die vervat in 1,2 en 3, naar welke hij deze meer opzettelijk verwezen wordt, voor een ieder verbindend zal zijn en dat hetzelve hij den Gouvernemenls-drukker u. f. au Kitte Middelburg afzonderlijk zal worden verkrijgbaar gesteld. En zal dit besluit door insertie in het Proviuciaulbladworden gehragt ter kennis van de Districts-Commissarissen Burgemeesters en Wethouders der Steden en Burgemeesters en Wethouders of Assessoren der Steden en Gemeenlen ten platten lande de Provinciale en Plaat selijke Geneeskundige Commissiën, het Provinciaal Geregtshof, de Arrondissemenls-Regtbanken mitsgaders worden medegedeeld aan den Procureur-Generaal bij het Provinciaal Geregtshofen door diens tusschenkomst aan de Ambtenaren van het Openhaar Ministerie bij hetzelve en hij de Arrondissemcnts-Regthanken en aan de Kanton- regters in deze provincie respectivelijk tot informatie en narigten hetzelve wijders in de MiddelburgscheZierikzeesche en Goesschc Cou ranten worden geïnsereerd. Middelburgden 12 lis November 1841. Gedeputeerde Staten voornoemd VAN VBEDENÏÜKCH. Ter ordonnantie van dezelve, VAN DER HEIM. NB. Het Tarief legt ter inzage voor de be langhebbenden ter Stedelijke Secretarie. FRANKRIJK. PARIJSden 3 December. Het regtsgeding nopens den aanslag van den 13 September heeft heden voor het hof der pairs een' aan vang genomen. Eenige beweging verwekte het in de vergadering toen men Quénissct hoorde verklaren dat een zijner mcdepligtigen kort voor den aanslag hem gezegd haddat de leden van het geheime genootschap de adressen van al de parijssche commissarissen van po- licie, maires generaals en ministers bezaten, en dat, ais men met dezen een Bartholomeusnacht had gemaakt, het volk meester zou zijn. Een kleedermakersgeze!door Quénisset aangegeven, als in den aanslag van den 13 September jl. te hebben deelgenomen, heeft zich, liever dan den policie-agenten in handen te vallenuit het venster eener zeer hooge verdieping geworpenen op die wijze het leven ver loren. Die ongelukkige is huisvader, en laat eene vrouw met een groot aantal kinderen na. r De fransche ambassadeur in Belgiede heer de Rumigny is hij zekeren diplomatieken maaltijd door den minister van huitenlandsche zaken te Brussel gegeven beneden den pauselijken internuntius den heer Fornari, geplaatst geworden. Hij heeft zich deswegens be klaagd als over een blijk van minachting jegens de mogendheid welke hij vertegenwoordigde en voldoening verlangd welke hem dan ook dadelijk en gereedelijk is verleend gewordendoor de zaak te doen voorkomen als het gevolg van een misverstand. BELGIE. BRUSSELden 2 December. Dezer dagen zijn weder twee gewe- zene militairen aangehouden, beschuldigd van eenen aanslag tegen den persoon des konings; te weten: de gewezen kapitein Gobert en de gewezen onder-officier van Pollelsberge. Te Arlon schijnt men zich veel bezig te houden met eone om standigheiddie in verhand staat met het brusselsche komplot. Men zegtdat ten huize van eenen der gearresteerde personen een stuk- ontdekt is, waaruit blijkt, dat men zich in een dorpje j genaamd Eischengelegen op een uur afstands van Arlon en op de uiterste grenzen van het groot-hertogdom Luxemburgbezig hield met wape ningen ten behoeve van het komplot. Men zoude aldaar 200 geweren en 1000 kilogrammen buskruid ontvangen hebbenen reeds zoude er een aantal personen geworven zijn. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 5 December. Het Journal de la Haije zegt, uit eene goede broa te kunnen tegenspreken het herigtdoor het Journal de Luxembourg medegedeeld volgens hetwelk alle schriftu ren en opstellen betreffende het bestuur des groot-hertogdomsvoortaan, ingevolge een besluit van Z. M. don koning groot-hertog, in du fransche taal zouden worden gehouden met uitzondering van de zoo danige welke dc betrekkingen met het duilsche verhond en het be stuur der vesting Luxemburg betreffen. Bij vonnis der arroudissements-regtbank alhier van den 21 No vember jl. is, naar aanleiding van art. 197 der wet op de nationale militie van don 8 Julij 1817, een burgemeester en ambtenaar van den burgerlijken standin Zuid-Holland veroordeeld tot eene geld boete van 1000 of, hij volstrekt onvermogen tot eene gevangenis van een jaar ter zake van het aanteekenen en in den echt opnemen van een manspersoon die aan de verpligtingen der nationale militie hier te lande niet had voldaan. Uit eene openlijke dankbetuiging in de Utreclilsche Courant blijkt dat Z. M. Willem Frederil:graaf van Nassau, ten behoeve der in- rigting van het wees-oudemanncn- en vrouwenhuis bij de Evangeiisch- Lutbersche gemeente aldaar, eene som van f 100 heeft bijgedragen, na reeds in 183G de som van /'2000, ter slijving van het toen nog verzameld wordende fonds te hebben geschonken. GEMENGDE BUITEN- EN B1NNENLANDSCHE BERIGTEN. Den '15 November was het vaarwater voor Kroonstadt geheel met ijs bedekt, zoodat de zeilreè liggende schepenviiet in zee konde steken. De rederijk-societeit te Gend onder de zinspreuk Groeijen en Bloeijen geeft thans te Brussel en te Gend voorstellingen in 'tvlaamsch van Hamlet treurspel in 5 bedrijven naar het fransch van Ducis vertaald, en zulks roet grooten bijval. In het dorp Röhe gemeente Eschweiler vond men in den morgen van den 28 November eenen jongen bakker met zijne vrouw, die naauwelijks 13 maanden waren getrouwd met hun kind van 3 maanden en de dienstmaagd in het slaapvertrek door kolendamp ge stikt. Om de wille van het kind had men houtskolen in de kagchel to glimmen gelegd en daarbij de schuif gesloten. Voorwaar een nieuw treffend voorbeeld ter waarschuwing I In Chili zijn de juweelen en andere kostbaarheden ontdekt, die de Indianen in der tijd hij de verovering des lands voor de Spanjaarden verbórgen hadden. De waarde wordt op 180 millioen dollars berekend. Uit Oldenzaal (Overijssel) meldt men dat aldaar in de laatste dagen 25 koeijen door het Iongvuur zijn aangetast, doch dat slechts 5 aan die ziekte bezweken waren. Door het stilstaan der fabrijken liepen omstreeks 500 wevers en weefsters in en om genoemd stadje ledig. Men voorspelt zich thans wondervolle nieuwe ontdek kingen daar men hij toeval den invloed der dierlijke uitwaseming op do planten ontdekt beeft. Uit Rosmalen wordt berigtdat den 29 Nov. in een kltin slootje nabij de herberggenaamd 'Tivoliop den weg van Rosmalen naar 's Hertogenbosch het lang vermiste lijk van den genaam- den 11. Mwaarover onlangs eenige aanmerkingen zijn medege deeld is gevonden. Te Rotterdam is dezer dagen ontdekt geworden dat eene echte coupon nationale werk. schuld 2'/s pc.' van een kapitaal groot fl00 vervalscht was hebbende men het kapitaal op f 1000 en do interest op 5 pc.' gehragten daardoor het te ontvangen bedrag varr f 1,25 vermeerderd op f 25. Te Munohen zijn hij gelegenheid der begrafenis van wijlen de koningin-weduwe door een deel der laagsto volksklassen pogingen aangewend om de orde te verstoren. In Mexiko heeft weder eene geheele omkeering van zaken plaats gehad waardoor het handelverkeer geheel gestremd is. Tusschen de verhevene porto en het bewind van Griekenland zijn geschillen ontstaan over turkscho eigendommen ten gevolge waarvan turksche troepen naar de grenzen zijn getrokken ten einde aldaar eenige kampen op te rigten. Den 1 dezer is er in het dok van Antwerpen brand ontstaan op de groota stoomboot de Britsh Queen. Men is denzelven gelukkig spoedig moester geworden. De oorzaak van dien brand is onbekend. Te Arnhem is door het hof een geldsnoeijer veroordeeld tot geeseling brandmerk met den strop om den hals aan de galg vastgemaakten een confinement van tien jaren. De koningin van Engeland heeft zelve een welge lijkend afbeeldsel van den jongen prins geteekend dat eerlang in steen druk het licht zal zien. Volgens brieven van Alexandrie begint Mchemed-Ali weder meer en meer eene krijgszuchtige houding aan to nemen en slaat zijn leger op een zeer krachtigen voet. Op Jamaica waar de scharlakenkoorts groote verwoestingen aanrigtzijn in de eerste dagen van October herhaalde schokken van aardbeving gevoeld. Te New-Orleans is de gele kourls aan hot afnemen. Eenigen tijd geleden, hebben de fransche dagbladen gewag gemaakt van het voornemen van den abt Guicheteau te Pouillé, in de Vendée om zich met eene jonge doch ter uit diet gemeente in het huwelijk te begeven de voltrekking van dit huwelijk, welke op laatstleden dingsdag bepaald was is door de autori teiten verhinderd. Espartero is den 23 November te Madrid terug gekeerd en door de bevolking met uitbundig gejuich en bijna vorstelijk eerbetoon ontvangen. In den vroegen morgen van den 1 dezer is te Breda brand ontstaan in het magazijn van lompen enz.van den koop man in lompen en oud ijzer J. Keekenin de Karrestraaten is een ge deelte van het magazijn eene prooi der vlammen geworden. Volgens bijzondere berigten in den Times doet zich het uitzigt op dat de rust in Spanje heter bevestigd zal worden. Volgens berigt van Kaap-de- Goede-Hoop is het schip Prince Rupert dat 165 passagiers ambtenaren en emigranten naar Nieuw-Zeeland aan boord had den 4 September op de rotsen van Mouille-Punt gestrand waarbij echter slechts weinige personen het leven verloren hebben terwijl de meesten in do Kaapstad dienst zochten. Naar men zegtwordt er ernstig gedacht aan eene voltooijing van de prachtige domkerk van Keulen. Op.den 10 dezer

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1