IV.» 86. ZIERIRZEESCHE Dingsdag A.» 1841. fiOttRAST. den 26 October NIEUWSTIJDINGEN, BESTUREN EN ADMINISTRATIEN; BËKENDMAKtNGr. éUR&EM|ÈSTËR en WETHOUDERS der Stad ZÏERTÈZEE Sals daartoe béhoo'rlijk gémagtigd zijn voornemens op Woensdag den 3 November aanstaande, des middags, ten Raaihuizè alhier, in het openhaar aan den hoogstèii. bieder te Verpachten: Het ui tsf uitend regt tol het houd'ti v'a'h S T A D S-L E E N B ANK overeenkomstig het bestaande Reglement en op dezelfde door den Raad dezer Stad vroeger gearresteerde conditiën der loopCnde pachtzulks voor een vernieuwd tijdvak van «ei /oré»k aanvang nenicttdó primó Januari'j JÉ42 en zullende eindigen mal ultimo December 1S47, lig gende de voorwaarden deter verpachting, van heden af, dagelijks op de Stedelijke Secretarie ter lezing van de gegadingden. Zicriksteèden 20. October 1841. Burgemeester 'en Wethouders voornoemd DÉ CRfNE, vt. Ter Ordonnantie van dezelven De Stad3 Secréiaris W. j. jp. KR OEF. PROVINCIE Z E A N D. Op Dingsdag den 2 November 1841 des voormiddags ten 10 ure zal, onder tiadere goedkeuring dóór den Districts-Comrrtissaris té Goesin het bijzijn van den Hóofd-Iiigetlieur vart 'dén Watérstaat of bij deszelfs afwezigheid dóór den Ingenieur ff. Schraverte Goes, aan het lokaal Van hel Districts-dbmmis'sariaat aldaar,-worden aanbesteed Het maken van eene nieuwe EIKEN BESÉHOEfJING, met éen Hoofd cf Bol van Rijspakwerk én eeiié bestrate LOS PLAATS en V O P A D te Bath; zullende het bestek ter lezing liggen 'op de plaatsen in deze Provincie waar zulks gewoonlijk ge schiedt én drie dagen vóór dé besteding de U'oodige Aanwijzing in loco Worden gedaan terwijl bij den Hoöfd-Ingénieur te Middelburg én bij den Ingenieur te Goes nadere irtforrhatiën té bekomen zijn. De Staatsraad Gouverneur van de Provincie Zeeland, VAN YREDENBURCH. G R O O T-B ÜITTANNIES. LONDEN den 20 October. Mén hééft heden be rijten uit New- York ontvangen waaruit blijktdat hét regtsgeding van M'Leoi wederom tot den 4 October was uitgesteld uit hoofde verscheidene getuigen dié van dén kant dés beschuldigden zouden bijgébrsgl wor den nog uil Kanada verwacht werden. Ten aanzien van bet opligtén van den amerikaansclieri kolonel Grogan worden nog geéno omstandige Opgaven medegedeeld, waaruit dï.ware loedragt der zaak blijkt maar hetgeen nu in de kanadascbb bladen daaromtrent voorkomt stelt de zaak aanvankelijk in een minder be denkelijk daglicht. Het dagblad vaii Montreal geeft namelijk te ken nén dat de opligting niet door manschappen van bet brilsche leger, maar door een hoop vrijwilligers die zich aan de krijgstnagl aange sloten hëbbeti is verrigt eri verklaart tevens; dat ingeval het nader óp eene voldoende wijze blijken mogt dat de opligting op het grond gebied dér Vereériigde Staten is geschied (waaraan niet te twijfelen schijnt të zijn) de gearresteerde alsdan aan de bevoegde amerikaansche overheid zal bebooren uitgeleverd te worden hoedanige zware mis daden henl ook van den britschen kant mogen ie last gelegd worden. Sedert de laatste 25 jaren beeft in de engelsche zeehavens en pp de werven gdene zoo groote drukte als tegenwoordig geheersebt. Niet minder dan 30 oorlogsvaartuigen van verschillend kaliber worden tot dadelijke dienst in gereedheid gebragt, ten gevolge van den orize- kereri staat der betrekkingen met China eri de Vereeriigde Staten. Een groot bezwaar dóet zich echter In de mooijelijkheid op om bekwame zeelieden voor Üe dienst der marine te vindenuit hoofde de meeSten de koöpvaardijvaart of dè dienst dei VereenigdB Staten verkiezenwaar de soldij hoogei en de behandeling minder gestreng is dan in Enge- land. De lords-commissafisséh der admiraliteit hebben in alle zeeha vens oproepingen doen aanplakkenOm iri dit gebrek të voorzien j daar zij de gedwóngen aanvverving zooveel mogelijk werischéri te ver mijden. De conservative bladen varen hevig üit tegen den aanslag te Madrid in den nacht van den 8 dezeren komen woorden te kort Om hunne verontwaardiging tegen de béramers en uitvoerders daar van aan den dag te leggen terwijl zij de fransche regering vrij dui delijk beschuldigen van de hand in dit werk te hébben gëhaden van dienzelfden invloed blijvend op de binnenlandsche aangelegenheden van, Spanje te willen doen gelden, die sedert den tijd van Lodewijk XIV Europa op zooveel bloed én schatten is té staan gekomen. FRANRRHK. 'PARIJS, dén 20 October. De nieuwe 3-pereen!-teen!ng van 150 mifiioen franks is eergisteren aanbesteed aan Let bankiershu.s der' liee- reri gebroeders Rothschild. De zee-handelaars van Havre hebben een zeer belangrijk adres bij-het boog bewind ingeleverd in' 'twelk zij betoogen dat dooc de onevenredige bescherming welke de inlaudsche of beet-suiker thans ten dèel valt, 'en dén vrijdom welken de aardappelén-suikèr geniet, de koloniale of rietsuiker bijna onverkoopbaar is geWordcn én dó volkplantingen daardoor geheel zullen worden bedorven. De regering schijnt in bet zekere dndérrigt te zijn dat. de turk- sché expeditie tegen Tunis althans vooreerst geert plaats zal hebben J naardien de fransche 'schepen welke voor die Stad kruisten, eerstdaags naar Toulon terug zullen keeren. Uit den inhoud der ..laatste telegrafische depêches uit Spanje blijkt dat dé opstand der Christinos in de baskische provinciën hij- val vindt eh veld wint, en het schijnt, dat de constitulionclen daar te lande nog niet magtig genoeg zijnom den opstandelingen het hoofd t.e. bieden. Do aldaar plaats hébbende beweging zal alle kabinetten ernstig gaan bezig houden. Daar të lande verheffen zich drie partijen.dé carlis- liscbe partij, die niet talrijk is, de republikéinsche partij, op welk Efpartefó steunt en dié nog minder talrijk is, de partij der koningin Christina, of gematigde constitutionele partij, die voorzeker hel vcr- lichlstn en talrijkste is van alle, maar die tot dus verre niet diege'est- kraoht en die voorziening heeft, weten te ontwikkelen, zonder, welkó geehe booj> bestaat aan de revolutionaire 'ondernemingen een einde to maken en een vast gouvernément te vestigen. Eene der eerste werkzaamheden een'er buitengewone militaire regt- bank te Madrid is geweest het loregtstellen van den generaal Diegó Leone, den bekenden aanvoerder van den aanslag op. het paleis aldaar. Den 14 dézer iS deze generaal ter dood veroordeeld, en. den volgen den dag is hij werkelijk ter dood gebragt. Hij was in hu2areti-uni- form én heeft, alvorens zijn lot te ondergaan, geroepen: Lette Isa bella., feve de Constitutie; ik ben nooit een verrader geweest. Hij beeft zelf .be.l noodlottige woord vxkir willen uitspreken, en is terstond doodelijk getroffen. Den 11 dézer is dé jeugdige koningin van Spanje; Isabella, haaf twaalfde jaaf.ingetreden. De régent heeft de 18 héilebardiers, welke zooveel tot de verdedi ging van bet paleis hebben bijgedragen, tot hoogcre militaire rangen bevorderd, en aan élk dér-zélve 1000 realen Cf 125) doen uitreiken. Ooggetuigen Verzekerendat de deüren van dé, vertrekken der jonge vórstinnen met meer dan, 100 kogels doorboord, zijn en dat zelfs haró 'bid—kapel niet gespaard is, in welke een beeld der H. Maagd door kogels is geschonden: Üit Algerie blijven de lijdingen zoo gunstig luiden, dat then hoop voédt dén borlbg aldaar weldra geëindigd te zien. Den 22: De perSoon van Gfaïidrienin den aanslag Van den 13 September betrokken én door bel belgische gouvernement uitgeleverd, is te Rij'ssel aangekomen en wordt iiaar deze hbofdslad vérVo'erd. Da gelijks, hebben er in die zaak nieuwe arrestatiën plaats. Yah Toulön wórdt nader gemelddat de fransche vlootwelke Voor Tunis lag; onder bevél van den kapitein l'e Ray, terug is geroe pen en dat ook dé britsche schepen wélke daar ter plaatse ten an ker lagen, in de haven van Malta zullen gaan overwintereh derwijze, dat van beide de mogendheden slechts een of twee ligte vaartuigen op die station, welke; iri elk geval, in bet harre jaargetijde ëenë slechte reede Oplevert, zullen verblijven. NEDERLANDEN. 'S GRAVÈNHAGÉ den 24 October. Bij besluit van den 10 de zer heeft Z. M. onder anderen bepaald,dat de wet van den 26 Mei jl. omtrent dé rëgterlijke organisatie in Zuid- on Noord-.Hoiland met den 1 Januarij aanstaande in wérking zal worden gebragt. De Criminele regtbank ih Holland zal met dat tijdstip zijn eri blijven ont bonden en hpt provinciaal geregtsbo.f in Nöord-LIolland Zal alsdan aan vangen deszeifs regtsmagt uit te oefehert. - Het Staatsblad n.° 43 houdt een besluit in Van het tijdstip; waarop de nederlondsche regts-wetgeving in Limburg zal worden in gevoerd. Zulks zal plaats hebben met den klökkenslag van midder nacht; tusschen den 31 December 1841 en den 1 Januarij 1842. Aan de; bij koninklijk besluit van den 2 dezer, benoemde commissie tot herziening der militaire wetboeken is bepaaldelijk op gedragen de herziening omwerking én wijziging van de wetboeken van strafregt en regtspleging vöor de land- en zeemagtmitsgaders Van de reglementen van krijgstucht voor dezelve, en van de provisi onele insifuctie voor liet boog militair geregtsbof. De commissie zal bare Werkzaamheden met den 1 November aanvangen en bare op stellen van wetten en reglementen met de Vereisclite meihbriën van toelichting, binnen bet jaar aan Z. M. inzenden. De veranderingen in dé montering en de uitrusting dei land- magt van hoogef hand bevólendie zich tot nti toé tot de kavallefis en artillerie, bepaald hadden, schijnen zich Ook eerlang tot dë infan terie te zullen uitstrekken; Als eën begin daarvan; verneemt men, dat al dè Officieren der infanterie voorlaan witte pluimen öp de hoe den zullen dragen volgens het model tot nu toe bij de officieren van het regement grenadiers gebruikelijk voor laatstgenoemden is ;een ander modelmet wit en rood uitgemonsterdvoorgeschreven. Z. exc. de minister van binnenlandsche zaken heeft aangekon digd datiri onderscheidene oorden van het rijkdoor volstrekt onbedrevene eh ook in andere, opzigten onbevoegde persoden inwen dige geneesmiddelen tegen de longziekte en andere ziekten onder het vee verkocht en toegediend worden; dat het gebleken is dat Sommiga van deze geneesmiddelen als ondoelmatig te beschouwen zijn terwijl andere voor een .gedeelte bestaan uit vergiftige zelfstandigheden wier

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1