N.° 84» ZIERIKZEESCHE 9 Hingsdag A.® 1841, COURANT. «lew 19 October BESTUREN EM ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, brengen ter kennis van de belanghebbende houders van Stads Effecten dat de Commissie tot amortisatie der stedelijke gevestigde Schulden op Woensdag den 27 dezer maand, des middags in eene der zalen van het Raadhuiszal overgaan tot de jaarlijksche uitloting van Obli- gatiën welke zullen kunnen afgelost en vernietigd worden volgens het bestaande planmet uitnoodiging aan iederen houder van Effecten op de Stad om bij die uitloting, des verkiezende tegenwoordig te zijn. Zierilizeeden 13 October 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien het besluit van Zijne Excellentie den Beer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie van den 2 dezer maand(Provinciaalblad n.° 76 houdende aanschrijving lot openbare afkondiging der bepa lingen van dc artikelen 27 en 42 der wet op de personele belasting Van den 29 Maart 1833, (Staatsblad n.° 4,) betrekkelijk de belasting naar tijdsgelang en do suppletoire aangifte. Hebben goedgevonden: De In- en Opgezetenen te herinneren aan de bedoelde wetsbepalin gen luidende als volgt Artikel 27. 1. Zoo wanneer een perceel hetwelk op den 15 Mei niet in gebruik was of ook een woonhuis op hetzelfde tijdstip, enkel en op den voet bij de laatste zinsnede van art. 26 2 bepaald, door ecnen huisbewaarder bewoond zijnde gedurende den loop des dienstjaars betrokkenin gebruik genomen of van mobilair voorzien wordtzal de belasting volgens de vier eerste grond slagen naar do hierboven bepaalde regten deswege moeten ■worden voldaan; doch slechts naar gelang van dat gedeelte des dienstjaars, hetwelk op het tijdstip der ingebruikneming, betrekking of ineuhelering overig blijft. 2. Ingeval de belastingschuldige welke zoodanig perceel als hij 1 bedoeld aanvaardt in het dienstjaar bereids wegens een ander perceel was aangeslagen cn hij dit tot dien tijd toe door hem gebruikte perceel verlaat met wegvoering van alle roerende goederen hoe ook genaamd en zonder achter lating van huisbewaarder of van andere personen in zijne dienst, zal het bedrag van den te zijnen name op het kohier gebragten aanslag voor al de vier bedoelde grondslagen gezamenlijk en in evenredigheid van het nog te verloopen tijdvakworden afgetrokken van dat des op den voet als boven te doenen aanslags zonder dat indien deze aanslag minder bedraagt dan de vroegere er eenige ontheffing zal kunnen worden gevorderd. 3. De uitbreiding vermeerderingverwisselingen of aanschaf fing van belastings-voorwerpen der vier eerste grondslagen na 15 Mei, zal behalve in de gevallen, bij 1 en 2 hierboven vermeld geen grond geven tot eenen nieuwen of verhoogden aanslag in den loop des dienstjaars. 4. Ter zake van zoodanige voorwerpen der vijfde en zesde grond slagen als na 15 Mei in dienst of gebruik genomen of aange schaft worden zal de belasting naar gelang van den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd met dien ver stande dat geene verwisseling van dienstboden of paarden met anderewaarvoor geene hoogere regten verschuldigd zijn op zichzelve tot het nogmaals aanslaan van denzelfden belasting schuldige zal kunnen aanleiding geven. 5. Het aanwenden tot belastbaar gebruik van zoodanige voor werpen van de vijfde en zesde grondslagen als aanvankelijk tot onbelastbare einden aangelegd of gebezigd waren zal met aanschaffing worden gelijk gesteld zoomede wat aangaat de paarden derzelver geheel verlies van het tweede viertal hunner melktanden in den loop des jaars. 6. Naar gelang der omstandigheden eens belastingschuldige in den loop des dienstjaars met betrekking tot deszelfs voorwer pen van de vijfde en zesde grondslagen veranderen, zulks, dat volgens de tarieven van art. 17 en 21 de opklimming der belasting ten zijnen aanzien toepasselijk .zoude worden zal wegens de dienstboden en paarden aanvankelijk gehouden die verhooging voor den nog overigen tijd des dienstjaars zijn verschuldigd. Deze bepaling is mode van toepassing in betrekking tot de paarden bij het opkomen van de omstandigheden aan het einde van 7 van art. 20 vermeld. 7. Paarden bij verschillende personen of gezinnen in gebruik zullen, ingeval die gelijktijdig voor een en 't zelfde rijtuig worden gespannen hem die zulks doet of wel den eigenaar of gebruiker des rijtuigster zake van het grooter aantal paarden hetwelk door hem alzoo mogt zijn gebezigd dan waren aangegevenmede aan de opklimming der belasting naar 6 doen onderwerpen. 8. Hooger belastbaar gebruik van dienst- en werkboden of paar den aanvankelijk minder belastbaarzal de verpligting tot eene evenredige verhooging der belasting voor den nog overigen tijd des dienstjaars ten gevolge hebben. 9. De tijd waarover de belasting loopt zal in betrekking tot al de grondslagen worden berekend bij vierendcelen 's jaars op het dienstjaar overschietende zonder dat een vierendeel jaars zal kunnen worden gesplitst, en zullen cl» vierendcelen jaars wor den beschouwd de tijdvakken aanvangende met primo Mei primo Augustus, primo November en primo Februarij. Art. 42. De zoodanigenwelke door eenigo der omstandigheden voorzien bij art. 27 in den loop des jaars komen te vallen ouder de toepassing van het aldaar bepaalde zullen alvorens en naar gelang van het ontstaan dier omstandigheden en op de boete bij art. 35 en 39 vastgesteldverpligt zijn tot het indienen van behoorlijke aangiften deswegein voege als bij art. 30 voorgeschreven zullende zij daarvoor een biljet ter invulling bij den Ontvanger kunnen bekomen. En zullen do vorenstaande wetsbepalingen door openbare afkondiging en bekendmaking in de Stads-Courant worden gebragt ter kennis van het publiek ten einde een ieder zich dien overeenkomstig gedrage. Zierilizee, den 16 October 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de Wet op bet Patentregt van den 21 Mei 1819 (Staats- blad n.° 34.) Gelet op Zijner Majesteits besluit van den 17 October 1820, (Staatsblad n.° 22.) Brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen Dat de gezegelde Patentbladen voor bet loopende dienstjaarvan primo Mei 1841 tot ultimo April 1842, ter Stedelijke Secretarie in gevuld gereed liggen alwaar te rekenen van heden af tot en met Zaturdag den 23 dezer maand, zal worden gevaceerd tot het uitgeven derzelve na verloop van welken tijd de onafgehaalde patenten inge volge art. 2 van welgemeld besluitzullen worden ter hand gesteld aan de Deurwaarders der Directe Belastingenom dezelve aan de woningen der patentpligtigeu rond te brengen tegen betaling van 10 cents voor ieder patentblad wordende den belanghebbenden herin nerd dat aan niemand anders dan aan de patentpligtigen in persoon het patent zal worden uitgereikt. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze wor den afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Slad Zierilizee, den 18 October 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE C R A N E vt. Ter ordonnantie van dezelve De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. FRANKRIJK. PARIJS den 14 October. Zoo ver uit dc op heden ontvangene be- rigten is op te maken bepaalt zich de opstand ten behoeve van de koningin-regentes van Spanje, tot een gedeelte der baskische provinciën. Na het volslagen mislukken der poging van de aanhangers der ko ningin-moeder om Isabella II en hare zuster op te iigten, hebben de generaals Diègo Leon en Concha, met 40 ruiters, in allerijl een goed heenkomen uit Madrid gezocht. Den 15. Het fransche bewind gaat voort mol het tot stand brengen der voorgenomene ontwapeningen. Dezelve betreffen echter grooten- deels de landmagt. Yan de zijde van Engeland wordt ook op het Verminderen der thans nog uitgeruste aanzienlijke zêemagt aangedron gen doch in dit opzigt schijnen de bewindslieden zich meer huiverig te betoonen. Men beeft nadere bijzonderheden nopens bet gebeurde te Madrid ontvangen. Er is aan het paleis, tot voor de kamer der koningin, lievig gevochten geworden van 8 ure 's avonds tot 's morgens ten 4 ure. De kogels drongen tot in het slaapvertrek der koningin door. De generaals Diègo Leon en Concha ten laatste ziende dat zij niet door de stad ondersteund werden én dat bet paleis door troepen met Esparlero aan het hoofd, omsingeld was, ontweken door eena geheime deur waarop de soldaten de wapens nederlegden. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGEden 17 October. Eergisteren is de gewone zit ting van de staten-generaaldoor z. exc. den minister van binnen- landscbe zakenmet de volgende aanspraak gesloten «Edelmogende beeren 1 De zitting der staten-generaal, welke beden eindigt, zal eene be langrijke bladzijde in de gescbiedroilcn des vaderlands beslaan. Zij werd geopend weinige weken na de herziening der grondwet, weinige dagen uadat de grijze vorstdie meer dan een vierde eene

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1