ZIERIKZEESCHE COURANT. JOingsdag A.® 1841. rfew 28 September BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. ft.® 78. i ytXUf. WAARSCHUWING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEË. Gezien bet dwangbeveldoor den Ontvanger der Directe Belastingen te dezer stede opgemaakt tegen de ten achteren zijnde belastingschul digen voor de grond- en personele belasting, wegens de verschenen termijnen voor het loopende dienstjaar. Waarschuwen de achterlijke, cor.tribuabelen d?t tegen hen, vervol» gingen zullen worden ingesteld en dat zij zich nog daartegen kun nen vrijwaren door eene onverwijlde aanzuivering van hetgeen zij ten kantore der Directe Belastingen alhier schuldig staan en waartoe zij hij dezetot voorkoming van vervolgkostenten ernstigste worden aangemaand. Zierikxee, den 27 September 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesteit? besluit van den 6 Ja» huarij 1831, n.° 68, [Staatsblad n.° 2,) heeft Zijne Excellentie dê Heer Minister van Financiën bij resolutie van den 23 September 1841, bepaaldde prijzenhet opgeld daaronder begrepen waarvoor de KollekteursSplitters en Debitanten der Koninklijke Nederlandsche Loterij, de loten en gedeelten van dien, voor de tweede week der trekking van de laatste klasse der 184"° Loterij zullen mogen uitge ven te weten Geheele Halve Vijfde Tiende Twintigste Bij Verkoop loten f 76,00 - 38,00 - 15,20 - 7,60 - 3,80 Bij Verhuring Geheele loten f 30,00 Halve 15,00 Vijfde - 6-,00 Tiende 3,00 Twintigste- 1,50 Wordende de belanghebbenden hij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van Zijner Majesteits besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat de Kollekteurs, Splitters en Debitanten gehouden zijn om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikxee, den 27 September 1841, Voor den Staatsraad Gouverneur van de provincie Zeeland, De Burgemeester der Stad Zierikxee, DE CRANE. DUITSCHLAND. FRANKFORT den 23 September. Men vreest hier dat de woe lingen die sedert oen igen tijd weder'in Frankrijk bestaan, de voor- genomerte ontwapening., ten minste in genoemd rijk, zal vertragen, Brieven uit Rome verzekeren, dat de geschillen tusschen den pauselijken stoel en de pruissische regering, wegens de zaak van den aartsbisschop van Keulen, eindelijk vereffend zijn, doch op welken voet wordt nog niet gemeld. FRANKRIJK. PARIJS, den 22 September. Sommigen spreken van een plan, Dm den hertog Van Aumale met de jonge koningin van Spanje, Isa bella IIin het huwelijk te verhinden. Men gelooft echter dat Zoo danig ontwerp weinig bijval onder de Spanjaarden vinden zou, en dal Engeland zich daartegen ernstig zou verzetten. Het hof der pairs, waarvan de leden in groeier getal zijn op gekomen dan veier afwezigheid om deel aan de werkzaamheden def departementsraden te nemenhad doen vooruitzienheeft gisteren zitting gehoudenen onder anderen eene commissie uit zijn midden benoemd om rapport wegens den aanslag van den 13 dezer uit te brengen. Het aantal der gearresteerden, als vermoedelijke medepligtigen aan dien aanslag, beloopt 34, en dal dergenen die wegens de volksoploo» pen in hechtenis genomen zijn, 522, terwijl 160 personen reeds we der op vrije voeten zijn gesteld. Gisteren avond heeft de grootste kalmte in deze hoofdstad ge- heerscht en Was nergens eenig spoor van zamenscholing te bespeuren. In de woning van eene portierster in de straat Charonne is een beduidende voorraad wapenen en buskruid verborgen gevonden, en deze vrouw, dien ten gevolge, in verzekerde bewaring genomen. Men zegt dat de ministers ten gevolge der jongste gebeurte nissen 2 ontwerpen van wet aan de kamers zullen voorleggen waar van het een ten doel zou hebben eene plaats van deportatie ih de afrikaansche' Volkplantingen te vestigenterwijl het ander strekken zou om de wijzigingen in te trekken.bij de wet van den 28 April 1832 in art. 88 en 89 van het lijfstraffelijk wetboek gemaakt, en die artikelen weder door den oorspronkelijken tekst te doen vervangen. Den 23. Gisteren is Quenisset verhoord geworden, Aangaande hetgeen door denzelven verklaard is heeft men tot op het öogenblik niets bepaalds vernomen. Intusschen zijn weder eénige 'personen waarschijnlijk ten gevolge van hetgeen Quenisset heeft opgegeven, in hechtenis genomen. Gisteren hebben er zich oproerige bewegingen vertoond onder de arbeiders welke aan den rondom de hoofdstad aangelegd wordenden aarden Wal werken. Eenige gendarmes en soldaten hebben zich naar de plaats Van het Oproer begeVen de orde hersteld en eenige bel hamels in verzekerde bewaring gebragt. i Der, 24. Men verpekert stellig, dat Quenissef zou bekend hebben, dat er een komplot gemaakt was, om de leden rail de1 koninklijke' familie te doodenwaar men dezelve ook vond en dat het op den hertog van Orleans voornamelijk gemunt wasdat de leden van dat komplot voornemens geweest waren hun plan in het kamp van Compiègne uit te voeren doch dat zij op liet gerucht van de pleg- tige inhaling van den hertog van Aümaïe besloten hadden van die gelegenheid gebruik te maken dat acht leden van een geheim genoot schap met eede zich verbonden hadden te gelijk met hem Quenisset vuur te geven; dat niemand echter, dan hij zijn woord gehouden had en dat hij nu ook van zijne zijdegeene zwarigheid maakte zijn woord te breken en hunne namen aan de justitie bekend tö maken. Ten gevolge dier bekentenissen zijn op nieuw drie werk lieden in hechtenis genomen. BELGIR. BRUSSELden 23 September. De koning en de koningin zijn heden uit Parijs op het paleis van Laeken teruggekeerd. De Septernber-feesteh ter Viering van dé elfde verjaring der om wenteling hebben lieden eenen aanvang genomen en zullen met bui- lengcwoncn luister gevierd Worden. Een groot aantal vreemdelingen bevindt zich thans in deze stad. NEDERLANDEN. 'S GRAVENHaGE den 26 September. Gisteren is door de tweede kamer der stalen-generaal met algeméene stemmen aangenomen het ontwerp van wet houdende transitoire bepalingen voor het hertogdom Limburgin Verband met het bepaalde bij art. 6 der grondwet. In de antwoorden der regering op de aanmerkingen der afdéè- lingen van de tweede kamerbetreffende de begrooling voor heè departement van oorlog wordt aangemerkt, dat het Van zelf spreekt, dat het massaal beloop der kosten het gevolg moet zijn van de sterkte en organisatie van het leger, en dat een eh ander weder in behoor lijk verband moet staan met het algemeen stelsel van Verdediging terwijl de krijgsmagt ook in vredestijd moet kunnen'worden geoefend eh tot het verrigten vah zoodanige diensten aangehouden dat daar over in geval van oorlogmet eenig uitzigt op goed gevolg kan worden beschikt, Dit alles-in het oog houdende, en wel bijzonder lettende op art. 202 der grondwetvolgens hetwelk de koning zorgen moetdat er te allen tijde eene toereikende Zee- etl landmagt onder houden worde meent mén dat de sterkte der onderscheidene wa penkorpsen Van het leger niet voor Verdere Vermindering vatbaar is. Het voorname doel toch Van deszelfs instelling is geen ander dan de verdediging in tijd van nood van den vaderlandschen grond. De mogelijkheid moet dus bestaan om het doel te bereiken. De bere kening van het benoodigde om in geval van oorlog, ten minste die hoofdpunten te bezetten die zulks volstrekt vorderen en eenige magt bijeen te houden om zich tegenover den vijand te stellen of buiten gewoon bedreigde plaatsetl te hulp le komen, heeft tot grondslag gestrekt Van dé thans voor het leger bepaalde sterkte, en der aan hetzelve gegevene organisatie. Voorts wordert in die antwoorden vele bijzonderheden aan de kamer medegedeeld nopens de Organisatie der krijgsmagten gezegd t dat het aantal manschappen hetwelk in vredestijd voortdurend onder de wa penen mag worden gehouden tér naauwernöod toereikend is om de dagelijksche dienst te verrigten. Verder wordt gezégd dat bet cijfer voor Oorlogmet den 1 Januarij 1840 vastgesteld, ruim 14 miliioenen bedroeg; dat de vermindering tot 12 millioenerl grootendeels op het personeel van het leger gedrukt heeft en heeft moeten drukken én dat het verieénen van veelvuldige pensioenen het onvermijdelijk gevolg daarvan geweest is. Wijders wordt opgemerkt dat bij de tegenwoordige organisatie van hbt leger, de strijdkrachten inderdaad zijn vermeerderd, door het grooter aantal vrijwilligers in de zamenslelling der korpsen opgeno men en de kosten voor liet personeel aanmerkelijk zijn Verminderd dat de ingezetenen eehé belangrijke veriigting zullen vinden in de bepalingen volgens welke de miliciens die hij de vroegere organi sation, in (ijd van vrede, gedurende hunne vijfjarige dienstpligtigheid 15 maandën Onder de wapenen moesten wezen, thans, bij vrede, slechts 7 maanden werkelijke dienst zullen te verrigten hebben. De regering zégt dat -op de kosten voor het departement verminde ring plaats hééftdat het iot van vele officieren op eenen voegzamen voet moest Worden verzekerd dat bet houden van eene naauwkeurige en Volkomene cöntróle op het werkelijk aanwezen der paarden waarvoor de fourrages inöeteH betaald worden onuitvöcrlijk is dat men hief Vertrouwen moet schenken. De verlangde vermindering der rijdende artillerie van 7 tot op 4 batterijen mag met regt voor ondoenlijk worden gehouden. De veld-artillerie is reeds van 12 op 8 batterijen gereduceerd verdere redücliën zijn dus onraadzaam. Ook bij de genie is reeds veel be zuinigd en verminderd. Eene verdere vermindering van het wapen der kavallerie wórdt volstrekt onraadzaa'm geacht. Zij telt thans slechts

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1