ZIERIELZ EE SCIIE COURANT. If.® 77. Vrijdag A.® 1841. den 24 September. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERlKZEE brengen hij deze ter kennis van de belanghebbenden dat het kohier der Patentschuldigen in deze Stad dienstjaar 1811 op 42 door Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie op den 17 dezer maand is executoir verklaard en op! heden gesteld wordtin handen van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen te dezer Slede, ten fine van invordering; wordende alle belastingschuldigen mitsdien aangemaand om hunne aanslagen overeenkomstig de wet getrouwelijk te voldoen. Zierikzeeden 22 September 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de circulaire van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gou verneur dezer Provincie, van den 3 dezer maand Prov.'blad no. 66), Brengen ter kennis van de belanghebbende landbouwers en veehou ders dat zij zich ter Stedelijke Secretarie kunnen vervoegen om inzage te nemen van de ten hunnen gerieve aldaar ter lezing liggende; Handleiding ter geregelde uitvoering der wel van, dén 30 Mei 1840, (Staatsblad no. 16,) waarbij op nieuw eene belasting op de runderen paarden en schapenten behoeve van het fonds voor den landbouwis ingevoerd." Welke voorschriften van nu voorlaan getrouwelijk zullen moeten Worden opgevolgdten einde schadeloosstelling voor gestorven of af gemaakt vee te kunnen bekomen, weshalve de kennis derzelve voor alle veehouders belangrijk moet worden geacht, Zierikzee, den 22 September 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, Vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J, P. KROEF. DUITSCHLAND. FRANKFORT, den 18 September. De president der bondsver gadering graaf Von Miinch Belhnghausendie met den prins von Metlernich naar Weenen vertrektheeft van den groothertog van Hessen-Darmstadt hetkrootkruis der Lodewijks-orde met edelgesteenten (naar men zegt ter waarde van 12,000 (1) en van den hertog van Nassau eene doos met edelgesteenten welke op 14,000 fl. geschat wordt bekomen als een blijk van erkentenis voor zijne diensten bij het vereffenen van het geschil tusschen de twee genoemde staten wegens den heruchten steendam bij Bieberich. Uit Athene meldt men dat de verbittering tegen de in griek- Schen dienst staande vreemdelingen hand over hand toeneemtdat de weinige beijersche officieren en beambten die nog in het koningrijk gevonden worden gaandeweg vertrekken en eerlang allen het land verlaten zullen hebben en dat alzoo koning Otto tegen wien zich uit hoofde van zijne vreemde afkomst mede geen gering misnoegen openbaart, genoegzaam alléén aan den partijhaat der Grieken is prijs gegevenen hierdoor meer en meer in eenen moeijelijken toestand geraakt. Te Weenen wil men uit Kottstantinopel onderrigt zijn dat lord Ponsonby onbewimpeld aan de porte verklaard zou nebhen hoe het engelsch gouvernement thans de versterkste plaatsen in Syrië niet zou kunnen ontruimen zonder zich het algemeen misnoegen der engelsche natie op den hals te halen terwijl die ontruiming overigens niet zou kunnen geschieden, tenzij de Franschen gelijktijdig Algerie verlieten. Dit gerucht had in Oostenrijk groote ontevredenheid verwekt. GROOT-B RITTANNIEN. LONDEN, den 18 September. Verscheiden dagbladen zeggen on derrigt te zijn dat de eerste bemoeijingen der nieuwe ministers ge strekt hebben om niet slechts de vriendschappelijke betrekkingen tusschen Engeland en Frankrijk op een vasten voet te brengen maar om daardoor ook tevens een duurzamen vrede onder al de groote mogendheden van Europa te waarborgen. Tot dat einde zouden po gingen aangewend zijn om de zaken van Tunis op zoodanige wijze te vereffenen dat de regten der porte over haren vassal worden gehand haafd en Frankrijk gelijktijdig van de verdenking worde ontheven, dat hel zich ten zijnen voordecle in deze zaken mengen wil. Men ontveinst zich echter niet dat het onder de Franschen heersehend gevoelen hetwelk iedere tegemoetkoming van Engeland als eene ver nedering voor Frankrijk doet aanmerken den gelukkigen uitslag dezer pogingen welligt zal vertragen. F R A N K R IJ K. PARIJS den 18 September. Men heeft thans berigten omtrent den prins van Joinville. Hij is den 17 Julij te Cap-Rouge in Terrs- neuve aangekomen en heeft zich kort daarna weder ingescheeptom de reis naar de Vereenigde Staten voort te zetten, waar hem, onder anderen te Halifax eene aan zijnen rang geëvenredigde ontvangst toefde. De verhooren van den schuldige aan den aanslag van den 13 dezer, omtrent wien nader gebleken is dat hij niet Pappart, maar Francois Quenisset heethoewel hij den eersten naam sedert eenigen tijd had aangenomen worden ijverig voortgezet ook door den pro cureur-generaal Franck-Carrédie gisteren alhier teruggekeerd is. pïa eerst een hardnekkig stilzwijgen bewaard te hebben heeft de schuldige thans mededeelingen gedaan wier gevolg de arrestatie van een twintigtal personen is geweest. De zaffienscholingen in sommige voorsteden blijven Voortdurend ongerustheid inboezemen en houden de geheele municipale garde dagelijks op de been. Indien het waar is dat de ministers besloten hebben den maatregel der opschrijving voor de personele belasting die in andere departementen tot oorzaak of voorwendsel van zoo ernstige troebelen heeft gestrektmet den 25 dezer ook in déze hoofd stad ten uitvoer te brengen dan zou zulks wel aanleiding tot nieuwe volksbewegingen kunnen geven. Men zegt dan ook dat de reeds zoo talrijke bezetting van Parijs eerstdaags nog met verscheiden regemenlcn zal Worden versterkt. Naar verzekert wordtheeft de porte van de expeditie tegen Tunis afgezien wier volvoering sommigen voor eene stremming in de vriendschappelijke betrekkingen tusschch Engeland en Frankrijk deed vreezen. Den 19. De geldleening zal werkelijk plaats hebben. Het regerings blad bevat heden de koninklijke ordonnantie deswege. Dezelve zal 150 millioen franken groot zijn, tegen 3 percent interest, ingaande met den 22 Junij. Den 20. Gedurende de twee laatste avonden is het op de plaats du Chatelet en in de straten S.' Denis en S.' Martin rustig geweest, maar bij de poort S.' Martin hebben nog zamcnscbolingen plaats ge had ten gevolge waarvan weder 63 personen in hechtehis zijn ge nomen. Heden moeten al degenen die dezer dagen wegens deza volksoploopen gearresteerd en niet reeds weder op vrije voeten gesteld zijn voor de reglbanken verschijhêh. Do policie betoont zich ongemeen werkzaam en heeft onder anderen al de geweerwinkels der hoofdstad bezocht om naar verboden wapenen .te zoeken en overigens te-zien of de eigenaars zich stiptelijk naar de hen betreffende voorschriften gedragen. Té Clermont hebben den 16 nieuwe arrestatien plaatsgegrepen, en volgens Sommige dagbladen zou het noodig bevonden zijn de divisie die te Toulouse garnizoen hield in allerijl derwaarts te zenden. Vier militairen en twee handwerkersgezellen zijn aldaar aan hunne gedurende het oproer verkregen wonden overleden. R E L G 1 E. BRUSSEL, den 20 September. Men spreekt van eene üithoodiging, door het fransche kabinet aan het ministerie gedaan, ter in 'hechte nisneming en uitlevering van onderscheidene personen, welke zich alhier ophouden en als beschuldigd von medepligligheid aan den aan slag van den 13 September worden opgegeven. Thans zijn openhaar gemaakt de officiële staten hopens den in- en uitvoer, gedurende het jaar 1839. Daaruit blijkt, dat beide minder dan in 1838 bedragen hebben. Bij gelegenheiddat onze dagbladen eenige Ongelukken mededee- len welke dezer dagen weder op de amerikaansche en engelsche spoor wegen zijn voorgevallen, maken dezelve de opmerking, dat, terwijl op de ijzeren wegen in die staten meermalen ernstige rampen plaats hebben, zulks op de belgische spoorwegen, hetzij door regelmatigheid in de dienst, hetzij door het nemen van de noodige voorzorgen, geens zins het geval is; dat onder de millioenbn mensedenwelke sedert 1835 op onderscheidene belgische Spoorwegen Zijn vervoerd slechts een persoon buiten zijne eigene schuld gewond is gewordenen aan da gevolgen der wond is overleden, namelijk éen grijsaard, welke door een stoot van bet rijtuig in hetzelve gevallen is, en daardoor eena kwetsuur in de borst beeft bekomen. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE den 22 September. Gisteren morgen ten 6 ure, is H. K. H. mevrouw de prinses nan Oranje, vergezeld van de gravin Maria van Wurtemberguit deze-residentie naar Stuttgardt ver trokken. Men verneemt dat de regering eene bezuiniging van 11,000 op bet hoofdstuk van binnenlandsche zaken en van f 50,000 op dat van oorlog toegestaan beeft. Wat aangaat het laatste hoofdstuk zou die bezuiniging naar men verzekert op 's rijks stoeterij te Borculo verkregen worden. Uit Zwolle meldt men dat Z. M. koning Willem Frederik graaf van Nassauvoor cenê som Van f 15,000 heeft deelgenomen in de negoliatie Van het benöodigd kapitaal tot daarstelling van het kanaal van Zwolle over Almelo naar Denèkattlp en Hengelo ën dat de inschrijvingen in die negotiatié tot éene belangrijke hoogte geklom men zijn. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. De dampkring is in bet begin dezer maand meestal zoo helder geweest; dat men den 12 dezer onder anderen te Akenbij helderen dag do planeet Venus aan den hemel gezien heeft; iets waarop zich tot nogtoe slechts de Italianen wegens de gewone reinheid der lucht i'n hun land

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1