ZEETIJDINGEN. ADVERTENTIES. volbtagte expeditie van liet groole leger naar Engeland is opgerigten ■"rAi eerstdaags tiroet ingewijd worden, zal Let land i,<516,000 fr. gekost hebben. De bureaux van weldadigheid te Parijs hebben zich eelien Voorraad van wollen kleëderèii aangeschaft tot dekking van ruim 80,000 behoeftigen die in de 12 arrondissementen gevonden worden ill welke 'die hoofdstad verdeeld is. ■«- Te 's Hage zijn -aangekomen de hertogen WM Cadix en van Sebiela, zonen van dén infant D. Francisca da Paula Van Spanje zich begevende naar Jeruzalem In het lazareth van Kon- 'stantinopel zijn eenige gevallen van pest voorgekomen. De Maatschappij i Tot Nut van 't Algemeentelt thans 243 departementen en 13,818 leden. Er zijn in Schotland op verscheiden plaatsen schokken van aardbèving geYoeld vergezeld van een dof onderaardséh gedruisch. Bij de reeds Vermelde opschudding te Rome is het aantal der dooden volgens nadere folïiciële opgave 3 geweestnamelijk eene vrouw en 2 kinderen terwijl '97 iiienschen ernstige wonden door mes- en dolkstekengekregen heb ben en ongeveer 600 anderen in het gedrang kneuzingen hebben be komen. Bovendien hebben meer dan 600 nieuwsgierigen zoo geeste lijken als wereldlijken zoo vróuwen als mannen hunne zucht om open bare regtsplegingen hij te wonen met het verlies van beurzen hoeden 'én rottingen moeten békoopen. Te Amsterdam is de heer IE. J. F. ■SleumeY door eene 'st'oom-machine medegesleept en op de deerlijkste wijs vermorseld. Men vreest dat de hertog van Bordeaux levenslahg kreupel zal blijven. In Odessa had het gedurende twee maanden bij Veene hitte van 30 graden Reaumurniet geregend toen er in dejj.jta- niiddag van den 20 Julij een hevige orkaan losbarstte. Er viel eciiter Zeer weinig regen en de hitte was later ondragelijk sterk. Den 10 "dezer is de ingenieur Brunei de eerste van het eene einde tot het andere, Vloot' den tunnel óf ondéraardschet) gang onder den Pheems gegaan. Er blijven nog eenige werkzaabhèderi aan dit reusachtige werkstuk ovef Waarna de opening daarvan voof het publiek zal plaats hebben. Eenige weken geledenbij gelegenheid vat) eené veftimmering aan het huis van den logementhouder Levinus van Oppen, te Geldrop, bij Eindhoven, ontdekte men, even onder den vloer, eenige gouden 6n zilveren muntenen bij verder onderzoek een pot van gebakken aarde, bevattende eén groot aantal gouden munten van Verschillende grootte en Waarde, als pauselijke, spaanscheportugeschefranSche, Bourgondische, nederlóndsclie enz., Uit de löle eeuw en vroeger, Welke thans in het bezit zijn Van den eigenaar en bewoner van het buisden gezegden L. van Óppen. Men verneemt dat eerstdaags Voorde arrondissements-regtbank te Eindhoven .een rogtsgedjng zal ge voerd worden, betrekkelijk dezen gevonden schat, tusschen nieerge- hielden van Oppen en den persoon die denzelven heeft ontdekt. Van Amburghde vermaarde leeuwentemmer, heeft jl. dingsdag voorstellingen in de Surlgaté-Meadowste Tewkesbury) gegeven. Maar des nachts is de merkwaardigste opgevoerd geworden. Om streeks 2 ure des morgéns-, terwijl bijna de geheele wereld sliep, heeft de olifant den stal opengedaan, waarin hij opgesloten was, en hij is begonnen door de stad te kuijerenzonder in het minst zich aan de verschrikte nachtwachts en aan eenige hevig ontstelde vrouwen te be-, kreunen, welke hij op zijne wandeling ontmoette Zoo marcheerde hij achiervoigens Highströet en Smith'slane door. Daar vopd hij ver maak in eenen enormen wijngaardstam uit den grond te rukken, tot grooten angst der damedie het appartement boven dien wijngaard be woonde, iets Verder snoepte hij de koeken op, die in trossen tot V-a der van varkens neergelegd waren, en nu ging hij op den uit eene brouwerij voortwalmenden reuk af, alwaar hij zijnen dorst wilde les - keben daar eebter de poort voor hem te eng wasvergenoegde hij zich met eenige vruchlboomen niet verre van daar, uit den grond te rukken. De policie, die op bet rumoer was toegeschoten haatste zich den cornac in de menagerie wakker te roepen en deze heeft den nachtelijken spektakel-maker in zijnen stal terug geleid. Voor de assises van Wallis stond onlangs een persoon teregt Wegens een zwaar misdrijf, waaraan hij zelf moést bekennen schuldig te zijn. Toen de regter de gewone vraag aan de jury deed, sprak de chef deszelvenna zijne collega's te hebben geraadpleegd het niet schuldig uit. Nadat hierop de regter verlangde te Weterihoe de jury zulk eene uitspraak koude doen daar toch de beschuldigde de daad zelf had beledenantwoordde de waardige chef vati dén jury dat de jury den aangeklaagde van kindsbeen af kende, en dat bij gedu rende zijn ganschö leven de grootste logenaar Van het dorp was geweest. Onder de bijzonderheden tot welke de tegenwoordige weêrsgesteidbeid aanleiding geeft, wordt uit het departement van de Eure (Frankrijk) het volgende verhaald Zekere landman had omstreeks Venables een tame lijk groot haverveld hetgeen ondanks koudestorm en regen vrij voordfielig stond. Hij ging hetzelve vlijtig bezoeken, maar op zekeren morgen is het haverveld niet meer te vinden. Verbaasd kijkt hij rond én wordt eindelijk gewaar, dat op de plaats, waar hij het nog den Vorigen avond gelaten hadthans een bosch staatuit sparre-ber- kenboomen en kreupelhout zamengesteld. Daar hij nu toch begreep hoe overvloedig de regen en hoe zonderling het weder was, dat niet Wel haver in böscbboomen kon veranderenonderzoekt hij de zaak iets naauwkeuriger en bevindt, dat eene aanmerkelijke streek bosch- landin den vorigen nacht, door stortvloeden van een nahurtgen heuvelrug weggespoeld en öp zijn land neêrgezet was. Een blad hetwelk dit voorval mededeelt, doet nu, ten gevolge van hetzelve, deze vragen «Wat zal thans de eigenaar van het bosch én Wat die van den haver doen 7 Art. 604 van het burgerlijk wetboek legt aan de eige naars der lager liggende gronden de verpligting op om het water te ontvangen, dat van boogére gronden afstroomt, mits geene menschcn- hand er iets toe bijdrage. Kan nu die eigenaar niet bewerendat hem de eigendom toekomt van hetgeen de wateren tot op zijnen grond gesleept hebben 7 Of wel zal het als eene alluvie beschouwd wor den of Ook nog, zal men het art. 555 van het burgerlijke wetboek laten gelden en het overgeplante bosch beschouwen als het werk van een derde op vreemden grond? De beslissing dezer vraag laten wij aan de regtskundigen over wier tusschenkomst voorzeker ingeroepen zal worden om het pleit te beslechten." Wiet innig godsdienstig gevoelwelk het dan ook zijn magte spotten of hetzelve te kwetsen. De prins Corsini had in zijne dienst zekeren néger, lamor gehceten. De neger beleed de Mahomedaansche gods dienst-, maar ondanks deze omstandigheid en die zijner kleur beminde hij niet z'onder hoop zeker italiaansch meisje Maria-'Nunciala Goldoni genaamd welke van haren kant eene ijverige Katholijke was. Gér(timen tijd in dienst bij een' zoo rijk edelman geweest zijndehad Zamor een aardig sommetje gelds hijeen gespaard hetgeen waarschijnlijk had toe- gebragt om Nunciata's ouders te bewegen hunne toestemming tot het huwelijk te verleenen. Do eenige inderpaal was het verschil, gods dienstwant noch zijne liefde, noch eenige andere bedenking of drang reden kon don neger bewegen zijn gelöol te verzaken. Men beproefde duseh wel met den rampzaligstén uitslagde volgende list. Op zekéren .vrijdag noodigde Nunciata's vader haren minnaar op eene soort Van familie-maal. Ónder anderen werd hem een geregt van rijst met vleesch voorgezetwaarvan hij smakelijk at. Naauwelijks was zulks geschied, of Nunciata reikt hem eenen bekér wijn toe, dien hij ver baasd en verontwaardigd van zich stoot. «Kom kom zegt zij met eenen grimlach, «nu moet gij zoo bedenkelijk niet meer wezen, want gij zijt toch geen Mahomedaan nicer gij hebt immers daar zoo even varkenvleesch gegeten." De woorden waren tér naauwernood gespro ken of 'de néger in woede Opgevlogenhad zijne ofivoofziglige be minde een tafelmes in de borst gestootcti. De ouders wildeü liuti kind te hulp snellen met een' tweeden stool velt Znmcr den Vader valt toen de moeder aan die een jonge zoon vruchteloos poogt te beschermen ook dó oude vrouw en de jongeling worden de slagtoffere van dén razenden neger. Op het geschreeuw sprongen twee knrahi- niers toe maar Zamordie eenen snaphaan gevonden had schiet ook nog den eenen dood on valt bijna oogenblikkelijk daarna onder het schot Van den tweede. MIDDELBURG, den 13 Augustus. Gisteren voormiddag is ie Vlis- sing'en het bckleede Standbeeld van den admiraal 'de Buyter, door dé zorg van dé he'ereh Ws. van Uije en Zonen, steenhouwers alhier, in de beste orde, en in tegenwoordigheid dor commissie, Op het daartoe geschikte voetstuk gesteld. Indien wij wel onderligt zijn is dé justitie óp het Spoor van de bedrijvers van onderscheidene diefstallen, welke, gedurende doft afgeloopcn winter en later, alhier én in dé omstreken hebben plaats gehad; reeds zouden eenige der daders op vermoeden zijn gevat. 'Té' Florence, in Italië, is een verschrikkelijk geval gebeurd hetwelk tiet alléén toont hoe onbehoorlijk) maar ook hoe gevaarlijk het is, ZIERIKZEË den 15 Augustus. Uitgezeild: liet ncderiaiidscti kof schip Zeelust, kapt. 1). J. Mik, op avontuur, met hallast. Te Soerabaija is aangekomen het schip de Stad Zierikx'Cekapt. D. C. T. Sassvati Batavia; BROUWERSHAVENden 16 Augustus. Blnnehgekomeiihet fregatschip Rato, kapt. J. Keyzervan Batavia; het schoonerschip Ejford, kapt. D. Nutlcensvan Liverpool, heide naar Dordrecht, en het brikschip Helen Scollkapt. E. Scotland, vaii Liverpool naaf Rotterdam. Uitgezeild: het schóonérschip Forttinakapt; M. SorensumVan Flekkefiord naar Antwerpen. 184"s KONINKLIJKE NEDERLANDSCHÉ LOTERIJ. tweede klasse. Zevende Lijst, N.-1872 f 75Ö0 19648 1000 Achisie Lijst: N.° 16531? f 1Ö0Ö 9385 prerti, - 2500 ZETTING van het BROOD te Z1ERIKZEE: Prijs der Granen per mudde Taruiè f 10,50. Rogge f 7,50; hoogste prijzen van iiet ltrood Het fijn Witbrood kost! 37'Jf cents 1 pd. 0 one. 0 ld. 0 wt. 19 n 0 5 0 0 9'/» 0 2 5 0 Het grof Wit- 'en zoogenaamd Fransclibrood kost 3.3 Cents 1 pd. 0 one. ld. 0 wt. 161/, 0 5 0 0 81/, 0 2 0 Het grof Tarwenbrood kost: 20cents 1 pd. 0 one. 0 ld. 0 wt. 10 5 16 8 4 0 0 0 0 5 s> 0 Het Ro'ggènhrood kost cents 1 pd. 0 one. 0 ld. 0 wt. 0 0 0 0 5 0 Het masteluinehrood kost: 18 cents 1 pd. 0 one. ld. 0 wt; 9 0 5 0 0 4'/2 0 2 5 0 Gedaan hij dé Commissie der Broodzetting te Zierikzèedén 14 Augustus 1841; K. W. de JONGE, vl. De Secretaris H. J. DER G. Getrouwd Zierikzèe den 13 Augustus 1841. Eenige kennisgeving. J. D. WIJNMALEN, van Steenbergen eh A; M: O LI VIE R. Heden beviel voorspoedig van een' ZOON, ADRI AAN- TJE BEVELANDER, geliefde Echtgenoot van Zierikzee den 14 Augustus 1841; A. P; BE LOOZE.- Eenige kennisgeving. Gedurende de afwezigheid van den oudergeteekenden Agent van den Algemeenen Rijks-Kassier, is, met vergunning van Zijne Excellentie den Minister van Financiën, tot de waarneming van het Agentschap gemagtigd de Heer HENDRIK JAN HALFFMAN, die per procuratie zal teekenen.- Zierikzee, den 16 Augustus 1841; J. S. B O E IJ E. TE ZIERIKZEE BIJ DE WED. A. DE VOS EN ZOON, STADSDRUKKERS.

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 2