ZIERIRZEESCIIE COURANT. N.° 66. ffin/ Din9sda9 A.° 1841. den 17 Augustus BESTUREN EN ADMSNISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. NAÏI0HA1E M I L I T I E. inspectie Verlofgangers. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad zier1kzee brengen door deze ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat «Ie gewone drie-maandelijksche Ihspectie ovér de Verlofgangers der Nationale Militie za! plaats hébben op Woensdag der) 18 dezer maand, des vóormiddags lO ure vöor het Raadhuis dezer Stadwaarvan zijn uitgezonderd de manschappen welke vah geene kleedingstukken en wapening zijn voorzien deze behoevenzoo lang zij in die positie blijven verkeeren niet pp de Inspectie te verschijnen. Zierikzeeden 11 Augustus 1841. Burgemeester en Wethouders Voornoemd DE CRANE, vt. Ter Ordonnantie van dezelvéh; De StadS Secretaris W. J. P. K R O E F, BEKENDMAKING, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad zierikzee, afgezien hebbende van bet vroeger besluit om de betrekkingen van Stads Muziek- ert DanSnrieeStei vereenigd te houden roepen bij deze op sollicitanten naar de openstaande betTekking van S'tADS MUZIEKMEESTER alhierwaaraan eene jaarwedde van drie honderd gulden verbonden is om zich daartoe te vervoegen binnen dezelve stad op Maandag den 20 September eerstkomendevoormiddags tien ureih een nader té bepalen lokaal ten einde vergelijkend te worden geëxamineerd. Hoofdvereischten zijn grondige kennis van de Vlooi en Clarinet en verdere bekwaamheid om op andere Blaas- en Strijkinstrumenten onderwijs te kunnen geven. Zierikzeeden 17 Augustus 1841. Burgemeester eh Wethouders voornoemd, DE CRANE, vt.. Ter ordonnantie van dezelveil De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. DÜITSCHLAND, FBANKFORT den ll Augustus. De buitengewone maatregelen, welke ten gevoige van de vrees voor oorlog waren gértómen hóuden langzamerhand op sedert Frankrijk tot het gemeenschappelijk mede werken van Europa is teruggekeerd. Het verbod op den uitvoer van paarden is thans door al de bondstaten ingetrokken gewórden. De bezetting van Maintz is door het vertrek der pruissisché reserve tot derzelver Vroegeren stand terug gébragtbetgeen ook het geval is met de bezetting van Landauwaarvan omsirëeks 2500 mart door ontslag of verlof zijn heengezonden. Daarentegen echter zal gèWis dë hisop niet worden teleurgesteld dat dé blijvende maatregelen ter betere Verdediging des vaderlands te wétën van zuid-Westelijk Duitschtarid als ook de oprigting eener landweergeene vertraging zal ondervinden ten gevolge van de verwijdering des OOrlogsgevaars. Een onzer dagbjaden deelt eene opgaaf medë Vah de verliezen der egyptische armeé in Syrië Sedert den Opstand der berg-bewoners in Junij 1840tot aan dë ontruiming van dat landin het laatst van Januarij jl. De slotsom daarvan isdat die krijgsmagt óp eerst genoemd tijdstip 104,386 man sterk was, met 619 stukken vesting- geschut en 288 veldstukken en dat daarvan slechts 30,2l3 man mét 140 stukken veld-geschüt binnen de grenzen van Egypte zijn terug gekomenweshalve het verlies heeft bestaan in 74,473 man, 619 stukken vesting-geschut en 148 veldstukken. GROÖ T-B RITTANNiËNi LONDEN, den 11 Augustus. Men heeft berigten uit de Verec- ftigde Staten tot de helft der Vorige maand. Er döet zich nog me nige stem in en buiten de huizen van vertegenwoordiging op, die zich beducht toont vöor eene eindelijke vredebreuk tüsschen Noord- Amerika en Engeland ten gëvolge van de Zaak vah M'Leod. Naar aanleiding van de jongste berigten uit Oost-Indie; waafuit bleekdat het britsch-indisch bestuur nog altijd gewikkeld was in oorlogen niet onderscheidene rijken of stammen in Middel-Azia vesti gen thans de bladen der oppositie de aandacht op' de ohgünstige uit komsten welke de Oorlogzuchtige staatkunde van den tegenwoordigen gouverneur-generaallord Auckland, te dien aanzien en wel bepaal delijk met betrekking tot den óoriog met Afghanistan, heeft Opgele verd. De slotsom dezer redeneringen komt hierop neder dat bij den 2den veldtogt naar Afghanistan, van Januarij 1840 tot Maart jl.de britsche troepen 23 gevechten hebben geleverd waarbij zij 13 nederla- gen geleden 1400 manschappen en 17 europesche officieren verloren hebbendat het britsch-indisch leger thans jaarlijks eene uitgaaf van 3 a 4 miltioencn p. st. vordert; dat die veldtogten hoofdzakelijk strek ken moetenom den sbach Soojah op den troon van Kaboul te hand haven maar dat deszelfs gezag zich bijna uitsluitend bepaald tot de punten waar hij tijdelijk doör de britsche troepen ondersteund wordt, en dat inmiddels de vijandige gezindheid der aziatische bevolking te gen het hritsch bestuur steeds toeneémt én zich uitbreidt. Men verneemt, dat de nieuwe onderhandelaar met China, sir H. Póttihger, ih last heeft, om bij zijne komst in China den keizer bepaaldelijk af te vragen, of deze tot behoorlijke vredes-voorwaardeu Wi; kómen zoo nietzou onze magt *e land Cr te water terstond tegen Peking oprukken. F B A N K R IJ K. PARIJSden 11 Augustus, Sedert eenigen tijd was hiermet of zonder grónd, van eén huwelijksontwerp tüsschen den prins van Join- villé en prinses Sophia der Nederlanden gesproken. Thans zegt men, dat de onderhandelingen deswege, ten gevolge van vreemde tusschen- komst, afgebroken zijn. Het fransch eskader ónder den Vice-admiraat Bicgondit 11 li nieschepenSen fregat en eehe korvët zamengesteld is den 2 dezer ter reede van Algiers ten anker gekomen. Men zegt; dat dit eskader zich bestendig gereed móet hóudert om naar de Dardanellen te zeilen, bijaldien de gebeurtenissen in het Oosten zulks vorderen mogten. NEDERLANDEN. 'sCRAVENHAGEden 15 Augustus. Z. M., de koning, benevens HH. KK. HH. de prins van Oranje eH prins Alexander, zijn den 12 dezer uit deze residentie naar Tilburg vertrokken, ten einde de in de nabijheid dier Stad gekantbnneerde troepen in oogenschouW te nemeit en dezelvb gróöte manmuvres te latei) verrigten. De hofmaarschalk van Z. K. H. prins Frederik der Nederlandeil hééft aan den héér staatsiaad burgemeester dezer stad eene som van f 2000 doen toekomenom ter gelegenheid van dë alhier gevierde doopplegtigheid aan de armen dezer hofstad te wórden uitgedeeld. Alhier is aangekomen de commissie uit aanzienlijken van Luxem burg door M. den groot-hertog bijeengeroepen om de grondslagen te leggen van de toekomstige organisatie van dat groot-hertogdom en ter voorziening in deszelfs dringendste behoeften. Men schrijft uit Gouda, dat kerkvoogden der Hervormde ge meente in onderhandeling rijft met den heer van Rijckèvoïsel te 'sGra- venhagé over het bijwerken van het glas n.° 7, in de S;1 Janskerk aldaaren dat tot dit einde ëéne subsidie uit 's rijks kas zou zijn ge vaagd. Mei) Schrijft uit Koevórden datten gevolge vah den hoogen Waterstand aldaar de dijk om dé koevordsche mars is doorgebroken en deze geheel is geïnundeerd waardoor de veehouders genoodzaakt zouden zijn hun vee op stal te brengen zoo niet de ingenieur van de genie provisioneel bad toegestaan om het vee op het glacis dier vesting te bréngen; waar nu omtrent 300 stüks melkbeesten weiden. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BERIGTEN. in eene kolenmijn te Thornley in Sunderland zijn teh gevolge eener ontploffing, 9 menschen omgekomen en 3 andere zwaar gekwetst. Te Morefield is dezer dageii eené oude vrijster van 150 jaren overleden. Zij had een muzijkant kan haar sterfbed ontboden Om hem, onder be dreiging dat haar geest hem anders plagen zóu het spelen van oen oud volksdeuntje hij hare begrafenis te bevelen, aan welk bevel de bijgeloo» vige virtuoos zich biet heeft durven onttrekken. Men heeft iu Enge land wedei eene proef genomen met een stoomrijtuig Voor gewone Wegen, welke zoo gehield wordt, een gunstigen uitslag heeft gehad. Het rij tuig bevatte 16 passagiers gezeten op vier banken, en het stoomwerktuig was van achteren aangebragt. De doorgeloopen afstand was van 8 a 9 mijlen en deze is binnen éen half uur afgelegdofschoon de grond Soms rijzende was. De EngelSclien hebben Weder eehe ontdekkingsreis naar de Zuidpool volbragt. De door hen gevondene landen ieverden het treurig schouwspel op Van geheel niét Sneeuw en ijs bedekte woestenijen Te midden van oen dier woestenijen echter hebbeh zij eenen vuurspuwenden bërg ontdekt. Te Londen zijn vele graanpakliuizen door eeneh hevigert brand vefnield. Uit Vlaanderen wordt gemeld dat van de hooge grondendie een derde van het bebouwde land uitmaken de ró'gge tamelijk wel is binnengekomen. Op de lager liggende landen was meft echter zoo Verre nog hiel gevorderd. Uit geheel Kléin-Azia ontvangt men dé gunstigste berigten betrekkelijk dén oogst welke dit jaar zoo voordeëlig Uitviel dat het aan magazijnen ontbreekt om de overvloedige gaven vaü Ceriis te bergen. Dit is een groot geluk voor die arme pro vinciën in welke wegens een driejarig ihisgeWas een vroesselijke hongersnood dreigde uit te breken. Ook te Rome is een. leger sprink hanen aangewaaid. De engélsche fabrijkstad Manchester teldein 1801, 94,753 inwoners; in 1841 niet minder dan 308,893. In Spanje schijnen weder belangrijke gebeurtenissen voorbereid te worden. Op dé rolterdamSche kermis is een Zakkenrolder gearresteerd. Aldaar heeft een schoenlapper zich uit armoede verhangen. Als eèn blijk vau den minderen welstand der volksmenigte in Engeland wordt door een onzer dagbladen opgegeven dat in het laatste jaar de hoeveelheid der verbruikte suiker een derde Verminderd is ofschoon de prijs mede om streeks een derde lager1 was. Sedert 1830 zijn in de franscfae koloniën fuim 38,000 slaven vrij verklaard. Er is eene stoomboot-maatschappij ontworpen voor de vaart tüsschen Botterdam DordrechtOverflakkée eh Goedereede. Tijdens de aankomst van den gewezen franschèn mi nister Thiers te Iveülen heeft men hem onder aanheffing van het bé kende lied van Becker, van den vrijen duitschen Rijn eene serenade willen geven doch hetgeen de overheid heeft weten te verhinderen. De kolom te Boulogne die tot vereeuwiging der voorgenomen maar nooit

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1