ZIERIRZEESCHE If.° 63. Vrijdag BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIÈUWSTIJBINGEN. L BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZïERÏEZEE. Verwittigen hij deze de belanghebbenden dat de gewone K E R- MlSöf JAARMARKT dit jaar binnert deze Stad zal gehouden borden als van ouds aanvangende op den la'atsten Maandag in Augüstus gedurende twee wéken en alzoo van den 30 Augustus tot in met den il September aanstaande. De Kramers worden verzochttot bet bekomen van plaats'eh zich In tijds niet vrachtvrije brieven, bij den heer A. van der Velde, Cz Stads-Architect en Marktmeester alhieraan te melden en zal een ieder hunner van behoorlijk patent moeten zijn voorzien terwijl geene rijfelaarshorosko'opt'rekkers of bedelaars op de Kermis zullen worden toegelaten. Zierikzeeden 4 Augustus 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, VI.. s Ter ordonnahtie van dezelven. De Stads Secretaris W, j. P. KR OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden dat het kohief der belasting op het personeel over het loopende dienstjaar i van wijk D, dezer stad, door zijne eXcellchtiö den heer Staatsraad Gouver neur dezer provincie, op den 30 Julij jongstleden, is executoir ver klaard en op heden gesteld Wordt in handen van den heer Ontvanger der directe belastingen alhier, ten fine van invordering; wordende alle belastingschuldigen mitsdien aangezochtom hunne aanslagen getrou- NEDERLANDEN, 's GRAVÈNHAGE den 4 Augüstus. Eergisteren iriiddag Zijnde de geboortedag van Z. K. H. prins Alexander, heeft die vorst ver gezeld Van Z. M. onzen geeerhiedigden koning en in tegenwoordigheid Van een aanzienlijk publiek den gedenksteen geplaatst aan de eerste der vier kavallerie-kazemen wélke voor eigene rekening van Z. M. Worden gebouwd doof de heeren aannemers F, Evan Ellinlchuizén en P. Schroot. Men verzekertdat bij het hoog béwind eeil Ontwerp tn over weging wordt genomen, strekkende om de geheele uitgestelde Schuld, zoowel diewaarvoor de kansbiljetten reeds zijn uitgelootais die voor Welke deze uilloting nog zou moeten plaats hebben op te rui men en dit fonds in rentegdvende schuld te vëfwisseleh tegen do tegenwoordige koersen derwijze dat voor 870 millioenen uitgestelde schuld zoudeh' worden uitgegeven 70 millioenen 2'/, percent werkelijke schuld en dat, in stede van do som, welke jaarlijks op de hegfoo- iing Wordt gebragt Voor den overgang van een gedeelte dei uitgestelde Werkelijke schuld deze begrooting met omtrent fi,750,000 zou wor den beiast, Men meent, dat dergelijke verwisseling niet onbillijk vöbf de houders en Voordeellg Voor 's rijks middelen zou zijn en den Weg zou kunnen baneu ter vestiging van het staatskfediet. Door het departemeht van oorlog ik aan dé daarbij betrokkene militaire autoriteiten de noodige aanschrijving gedaafi dat de aan werving van buitenlanders voor Zijner Majesteits troepen dienst doende in de Oost- en West-Indiënwelke sedert eenigen tijd was gesloten voortaan weder geopend zal zijn. Naar men verneemtzou het bewind zich bezig houden met het ontwerpen eener constitutie voor het groot-hertogdom Luxemburg. GEMENGDE BtjlTEN- EN BINNENLANDSCIIÈ BERIGTEN. Te Napels zijn den 14 Jutijbij het vuren der artillerie naar de schijf, door eenen kanonkogeldie eene verkeerde rigting nam twee visschcrs cn een meisje, die aan de kust met hunne netten bezig Waren gedood. Dit ongelukkig geval mogebij alle soortgelijke oefeningentot waar schuwing dienen. Be prulssiscbe regering heeft het verbod van den 14 October jl.betrekkelijk den uitvoer van paarden, ingetrokken. Ook de badetische regering heeft mede dien uitvoer weder veroorloofd. Te Rijswijk heeft II. zondag een gevecht tusschen lansiers, jagers en boeren plaats gehad. Tusscheii Rotterdam en Delft is de ijzeren jaagschuit in de vaart gebragt; als het paard niet moede wordt, Zal de afstand in minder dan vijfkwartier worden afgelegd. Tcy'ar-pacha is tot gou verneur van Jeruzalem benoemd. - De fransche soldaten die te Albu- cemas op de afrikaansclie kustzulke schandelijke gruwelen hebben be dreven, zijn thans meerendeels te M.allaga aangebragt,; Zij hebben zich overgegeven, op voorwaarde, dat ook de schuldigsten in het leven zoude worden gespaard. Desniettemin zijn 70 hunner Voor den krijgsraad gebragt en velen daarvan reeds ter dood veroordeeld Te Parijs is eene vróuw aan de cholera overleden. De stoomboot Giraffe, varende van Londen óp Rotterdam treeft de laatste reis in minder dan 23 urert gedaan. Men spreekt er van, dat eene ronde ijzerbaan in de omwal ling van Parijs zal Worden aangelegd-, en op welke baan gestadig eene soort van stoom-omnibus zoude Circuleren. -Te Sheffield heeft het levende visschen geregend. De weeherbeurs is uitermate gederangeerd vooral door gebreken aan kontanten. De regering van Portugal is door dia Van Oostenrijk erkend. In de europesche provinciën van Turkije is da rust ten volle hersteld. De gevlugte Christenen zijn meest allen in hunna dorpen teruggekeerd én Jncoi-pacha voer voort het vertrouwen der ra jahs döor zij'nê Welwillendheid te verwerven. De fransche minister van financiën Ilümann heeft het publiek gerustgesteld, dat vooreerst niet tot het sluiten der nieuwe zoo veei besprokene leening- zal worden overgegaan. Dö aartsbisschop var. Parijsmops.' Affrelégt dezer da gen bezoeken in dé voornaamste steden van Belgis af. Twee eskadrons zware dragonders zijn uit Amsterdam naaf Iiaariem vertrokken. In New-Orleans (Noord-Amerika) zijn verscheidene menschenten gevolgö der verzengende Z'onshilte gestorven. Te Rotterdam is zondag avond bij een kleedermakerin de Breggesteegbrand ontstaan, waardoor het huis geheel is uitgebrand. -De Grieken voeren den Kandioten aller hande krijgsvoorraad toe. De Hydrioten ruster, branders uit ten hunnen behoeve, en desniettegenstaande is men beducht, dat Kandia zal moeten hukken. De spaansche eilanden Fernando Po en Annobon op dö kust vail Afrikazijn aan Engeland .verkocht voor 50,000 p. st, Deze eilanden bevindeh zich aan de mondingen vati den Nigeren dCrzelver ligging is uitermate geschikt ter begunstiging en bevordering van de plan nen welke men tot beschaving van Afrika wil beproeven. Overleden t>. Ross, geb, 1734, oud-korporaal in érigelsebe dienst. Uitgegeven bene afbeelding Van prinses Sophia in Vriessche kleederdragt, Te Brus sel is de vijfjarige tentoonstelling van voortbrengselen der openbare nij verheid geopend. Volgehs hélgeen Van deze tentoonstelling gezegd Wordt zou zij die van 1830 en 1835 nog verre overtreffen. Bij voortduring ontvangt men tijding Van het springen van duitsche handelhuizen. Meh spfeekt van ernstige Otiiiisteh onder dé banketbakkers té Zulphen Wögens de aanbesteding der jevërartcie van het koningsmaal aan een spits broeder te Deventer. Te Nijmegen is een afshijder van paardenstaarten Veroordeeld lot een jaaf gevangenisstraf. in 1-ct journal d'Anvêrs ieesfc men De bekommering wegetis de Voortduring' des regens, eii liet gemis van de lot rijping der Veldgewassen vefeischte Warmte, strekt zich ongelukkigerwijze Overeen grööt gedeelte des Vastelands uit. De duit sche en hollandSche dagbladen doen dezelfde klagteh hoofeh. Een dagblad vati Parijs drukt zich onder anderen volgendér wijze uit: Wij zijn het niet alleen, die van het ongunstige Weder te lijden hebben. Ér zijrt 6en aantal lieden, aan wie de rampspoed van an deren tot tröost irt hun eigen ongeluk verstrekt: dezulken zuilen waar schijnlijk met tevredenheid vernemen, dat allerwege dit jaar de zomer verbannen is. In liet zuiden houdt men processiën om de regens te stuiten. Het bal-champötre is in geheel Europa geschorst. Bij de engelschë verkiezingen zijn de hustings doornat geregend en dit ver klaart Welligt dé zégépraal der Tories. Geheel Italië is eene prooi der stormweders. In Baden is de beau monde genoodzaakt den ge- heeien dag, Van. dén morgen tot den avond in de speelbank-Zalen door te brengen; het göud valt in groote stortvloeden op de groene tafel neór zoo als de regens op de grasperken neêrplassen en in dien orkaan verliest de bank enorme sommen." Men ieest in het belgische dagblad den Züderhtndef van dén 28 Julij het volgende Gisteren vroeg in den fflorgend is alhier (Gerid) eene dobbeiö moord gepleegd. Den genaemden Jacob Erancies Migomherbergier, Woortende in het Blauw Lam, in het Okkersiraetjeuytkomende in de Veidstraetheeft gepoogd ten gevolge van eenen twist met zynö teedere Wederhelft, zyne Vrouw ié vermoorden. Het iS terwyl da vrouw nog in haer béd lag dat Migom eene pistool op zytie vrouw heeft afgelostpoögendë haer door den kop lè schieten. Dö onge lukkige is doör deze pistoolscheut niet gedood maer zy is het onder- kaekbeeii verbryzeld ëh de bovenste tanden zjm gebroken en dé tong is doorschoten. Aldus gewond verminkt er! bloedend is de vrouw uyt haer bed gesprongen op dé straei geloopen en is by den bakker Piéus gevlugtalwaer méri haer de eerste en bondigste zorgen heeft toegediend 1 Den man Woedend en schüymbekkend van gramschap liep zyne vrouw achter naer op de straetom haer tc dwingen terug te keeren; doch zy Was réeds by den hakker e'ii Migom ging Weder in zynett kelder, alwaef hy zich inslot. Wejnige minuten nadien, terwyl ffien bezig Was met de vrouw ta Vermaken hoorde men iii het kroegje van Migom eene tweede los branding, Het Was den moordenaérwelken zich dóór den kop schot. Den man had den loop der pistool in zynen mond gehouden en aldus het Wapen losgebrand ten gevolge Van welke iosbran'ding een deel van het aengezigt is weggenomen zoodanigdat hy niet méér keil- nelyk was, Na eenige stonden van schifiklyk lyden, is Migom ovèrledën. De vrouw Maria Roels genaamd is in eenen deèrniswaerdigen toe- Stand naar de Byloke gedragen. Men wanhoopt haar te konnen behouden. Trien men in den kelder was gedrongen heeft men op het bed der echtgeilooten jïigomtwee pistolen en een mes gevonden. Men schrijft die moord aan de jalöezy toe, Volgens eeü fransclt welijk overeenkomstig de wette voldoen, Zierikzee, den 5 Augustus 1841, Burgemeester en Wethouders Voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven 4 De Stads Secretaris, W. J, P. KROËP.

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1