ZIERIRZEESCnE Dingsdag BESTUREN EN ADMINISTRATIEF NIEUWSTIJDINGEN. den 20 julij W.° 58. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZTERIKZEE brengen bij deze ter kennis van de gegadingden dat op Donderdag den 22 dezer maand, des voormiddags 10 ufeop het Raadhuis alhier, in het openhaar zullen worden verkocht: de STADS TIENDE- VRUCHTEN, over den jare en oogst van 1841, waartoe de conditiën van heden af ter Stedelijke Secretarie ter lezing liggen. Zierikzeeden 14 Julij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, VI., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. j. P. KROEP. D ti T iS C H L A N D; FRANKFORT, den 14 julij. Uit Locarno wordt van den 4 Julij gemeld dat de opstand in Tesino destijds gedempt was. Dert 2 heeft nog een gevecht met de opstandelingen plaats gehad, waarbij zij ech ter even als den vorigen dag, geslagen zijn gewórden. Hun verlies wordt begroot op 10 dooden. De advokaat Nessi, een der gevangen genotüene hoofden van den opstandmoet te Localrnó ter dood veroordeeld en dert 6,"doodgescho ten zijn. GROOT-B RITtANNIEN. LÖNDÉN, den 14 Julij. Een der dagbladen meldt als Stellig dat het nieuw, traktaat tot regeling der oostersche aangelegenheden gis teren namiddag op het bureau van büitenlandschc zaken door de ver tegenwoordigers van Oostenrijk Frankrijk .Engeland Pruissen ën Rusland geteekend is. FRANKRIJK. PARIJSdén 14 Jüiij. De gebeurtenissen te Toülouse beginnen ernstige bekömrneri'rig lè wekken. Nadat het aldaar eergisteren ge durende den. geheclen dag, weder zeer onrustig geweest was, heeft het oproer des avonds het karakter van een opstand vertoonddié door dé geheime genootschappen georganiseerd was. Versperringen zijn andermaal opgeworpeh en de gewapende mag't heeft de oproer lingen niet zonder moeite beteugeld. Den 16. Hét protocol van Londen, nopens de egyptischê aange legenheden dal dingsdag 11. is geteekend is eergisteren avond alhier bvergebragtheden is hetzelve feeds geratificeerd door onze regering, naar Londen opgez'óhden. NEDERLANDEN. 'sGRAVEÏtHAGEden 18 Julij. Morgen (maandag) vertrekken ïlunne Majesteitendé koning en koningin benevens HH. KK: HH. prins Alexander en prinses Sophie, naar Amsterdam, om zich van daar naar. Vriesland te begeven. Bij koninklijk besluit van den 12 dezer (geplaatst ili het Staats blad n.° 23 van dit jaar) is bepaald dat het tfaktaat van handel ed scheepvaart, op den 25 Julij 1840, te Parijs tiisschen Nederland en Frankrijk gesloten in het Staatsblad zal worden geplaatst. Bij Z.' M.' besluit van den 30 Jrinij jl. n.° 465 is aan deri heer Dirk Drohkers, te Middelburg de concessie verleend, tot het in dienSt stellen eenér stoomboot van Vlissingeri op Antwerpen. Z. M. dè koning heeftbij besluit van den 2 dezer n.° 223 de straf des dortds waartoe Janna Sikkes Lontdoor het provinciaal geregtshof van Groningen bij arrest van den 1 Februarij II. ter zake Van kindermoord j is verwezen verwisseld in een tuchthuisstraf voor den tijd van 20 jaren. Dit was het eerste doodvonnis onder de rege ring vaii Z. M: Willem II geslagen. Men verneemt dat de heer J. D. Krusemahdie door Z. M. met eene belangrijke zending naar Java belast is en wien vervolgens waarschijnlijk het generale beheer der indische financiën zal worden toebetroüwd eerstdaags het vaderland zal verlaten. In het dagblad van Munster leest men het volgende: «EenS dezer dagen hier aangekomen deputatie van ICatholijke Nederlanders heeft heden (13 Julij) de eer gehad deh hoogw. heer Clemens August aartsbisschop van Keulen een kostbaar kruis een geschenk der Katho- lijken van beide de Nederlandente overhandigen. Nadat de gede puteerden in de voorkamer van deri heer aartsbisschop het geschenk geplaatst hadden vielen zij bij het binnenkomen van den Vereerden kerk-vorstop hunne knieën en baden om deri zegen voor hen eri voor de landen van waar zij afgevaardigd zijn. Daarop betuigde de heer pastoor Wolffs Van Nijmegen, in eene korte aanspraak, de ge zindheden, waarmede alle Katholijke Nederlanders jegens den rijnschen opperherder bezield zijn. Met diepe ontroering en mét dank nam de heer aartsbisschop deze uit het hart gesprokene woorden aan verzocht ook verder de voorbede der nederlaridsche Katholijken voor hem eri zijne kudde, en beloofde ook aan hen in zijn gebed gedachtig te zullen zijn." Het kruishetivelk de deputatie ovefbragtis zeer kostbaaren A.o 1841. COURANT. wordt met het kastje, waarin zich hetzelve bevindt, op f 50,009 holl. geschat. Maar de geschiedkundige waarde van dit kruis is nog an veel hooger waarde. Hetzelve werd door paus Martinus V, (over leden in 1431 aan het Aguieten-klooster hij Géertruidenbergge- fahonken én, kwam tijdens den afval der Nederlanden in handen der tiollandsche Hervormden. Door een gemengd huwelijk uit hetwelk c.e kinderen Katholijk werden kwam hetzelve weder in Katholijka inden ee is thans bestemd om in de huiskapel van den aartsbisschop Clemens August te prijken. De nederlandsche stoomboot Heklaaan wier boord zich prins Hendrik der Nederlanden, bevindtis den Taag opgezeild. Het es kader waartoe die boot béhoort zou zich naar Madera verder begeVen. Men heeft de javasche couranten ontvangen loopende tot den 27 Maart 11. Ten gevolge der officiële mededeeling wegens den af stand van Z. M. Willem Ien de troonbeklimming van Z. M. Willem II, is den 6 en den 8 Maart de eed van getrouwheid aan den thans regeferiden koning door de, officieren en manschappen der land- en zeemagt alsmede door de schutterij afgelegd. Vóórts behelzen de gèrioemde dagbladen het volgeüdé berigt uit Ba taviaderi 18 Maart: «Volgens berigten van Padang, van den 26 Februarij, was den 24 in de padangsche bovenlanden een opstand uitgebrokenwelke het aanzien had van eérien ernstigen aard te zijnhebbende de regent van Batipo zich aan het hoofd van denzelveri gesteld. De zwak be zette sterkte Vari Goegoe Malintang, alsmede het fort de Koek, eri het kampement té Padang-Riboe-Rihoe, waren tegelijkertijd aangeval len. Dé gouverneur van Sumatra's Westkust, kolonel Michiels, maaktó zich gereed om met de te Padarig aanwezige magt naar de boven landen op te breken. Met het schip Eagle, gisteren ter reede aangekomen, is dè na dere tijding ontvangen dat het den kolonel Michiels gelukt isin wei nige dagen dezëri opstand te dempen. Bijgestaan door een groot ge deelte der trouw geblevene bevolking'; is Batipo veririeesterd en ver nield, en zijn de muitelingen van alle kanten verslagen en op de vlugt gedreven. De regent van Batipo zwerft in het gebergte met zijnen, riecf, den Pamoentjah; rond. Men vleide zich, hem spoedig magtig te zullen worden. Eene latere mededeeling van den kolönel Michiels, van den 11 aangebragt per het schip Medora, bevat de belangrijke tijding, dat Ka lle Radja, van de Sóekoe Sio Kocmbang, gewezen regent van Batipo, in hechtenis is genomett, eri gevankelijk naar Padang werd gevoerd, en dat voorts de staat van zaken in de padangsche bovenlanden zich weiftrom zoo gunstig voordeed dat gegronde hoop bestond dat rust en orde spoedig aldaar zouden zijn teruggekeerdterwijl van dé meer noordelijke en Zuidelijke landschappen de meest geruststellende tijdin gen hij dén kolonel Michiels waren ontvangen. De troepen en derzelver aanvoerders hebben wederom uitgemunt. Men kan dezen kortstondigen oorlog, waarvan de bijzonderheden na der zullen worden medegedeeld als geëindigd beschouwen." Volgens een bijzónder berigt uit Batavia, van deri 29 Klaart, wa ren drie forten gelijktijdig onverhoeds aangevallen doch slechts één voor het geweld bezweken. De verdediging van dit laatste, hoewel slechts door 40 man bezet, was heldhaftig en roemrijk, tot dai een Serjantdie reeds gekwetst washet kruidmagazijn ia brand stakeri daardoor een gröot aantal vijandenmet de meesten der zijnen deed omkomen. GEMENGDE BfJITEN- EN BÏNNENLANDSCHE BERIGTEN, Zoowel iri Frankrijk als in Belgie worden thans pogingen aangewend, öiri de tollinie tusschen heide.rijken opgeheven te zien. Bij eene onlangs door de overheid te Weenen genomen bepaling is bevolen dat voortaan alia honden op straat met muilkorven of neusriemeu zullen moetèn voorzien zijn. De menigvuldige gevallen van hondswoede die zich in den laat- sten tijd hadden.vótirgédaan gaven aanleiding tot dozen maatregel, welke te Parijs sedert jaren bestaat en in volkrijke steden zeer aanbevelenswaar dig is. In Campo-Mortoberucht wegens de ongezonde lucht, en nog befttebter wegens zijne bewoners (gevlugte rooversmoordenaars eri kwaaddoeners van allerlei soortdie daar eene schuilplaats vinden) is het tusschen deze.cn de landlieden, die uit het gebergte komen om te oogsten, tot een bloedig gevecht geltomen waarin aan beide zijden vele dóoden eri gekwetsten zijn gebleven. Gedurende de valkenjagt op het Loo, zijn niet minder dan 237 reigers gevangen. Die jrigt is den 10 dezer al daar gesloten. Twee der valkeniers zijn onmiddelijk naar Noorwegen en IJsland vertrokken qm aldaar op den giervalk en witten ijslandscheri valk te jagen, ten einde, door middel van dezelve, eeri' meerderen luister aan het jagtsaizden van het volgende jaar bij te zétten. De valkenjagt op het Loo is thans de eenige in Europa welke op zoo grooto schaal ge voerd wórdt. Uit Wolsk in Galliciowordt geschreven, dat een brandewijnsioker aldaar een man wiens woekerzucht Iiern tot een waren bloedzuiger maakte zoö zeer dat zelfs een paar winkeliers uit Wolsk door hem tot den bedelstaf gebragl zich uit wanhoop van het leven heb ben beroofd dezer dagen nadat men hem in verregaanden staat van dronkenschap had gezien .èenigen lijd vermist is geworden en eindelijk als een zwarte klomp gehaald is uit een bloedzuigers-putin welke hij waarschijnlijk in zijn dronkenschap gevallen zal zijn. Het lijk was aan alle zijden met duizenden vari bloedzuigers overdektdie hem thans uit zogen even gelijk hij in zijn leven zoo menigeen uitgezogen had. Te Waterfortin Ierland heeft eeri man tot driemalen met een pistool op

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1