ur.° so. ZIERMZEESCHE Dingsdag BESTUREN EN ABMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. I Ul - i..-' mm LOTING voor DE'SCHÜTTÉRIJ. BEKEND HI AKIN G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE. Gezien de wet óp de Schutterijen van den 11 April 1827 Staats- blad n.° 17 en art. 11 van Z.r M." besluit van den 28 Maart 1828 Staatsblad n." 6 brengen hij deze lor kennis van de daarbij be langhebbenden Dat de alphabelische naamlijst van al de personen, die ingeschreven zijn en aan de Loting voor de .Schutterij in dit jaar moeten deel nemen op het Raadhuis dezer Stad voor een ieder ter inzage zal liggen van Vrijdag den 18 tot en niet Vrijdag den 25 dezer loopende maan'd ten einde de belanghebbenden in de gelegenheid té stellen, om vpn de .daarop voorkomende aanmerkingen kennis te kunnen govcri aan de Lotings-Conunissie. Dat de lotihg zal plaats hébben op Zajurdag den 26 dezer maand des voormiddags elf ure, in eené der zalen van hel Raadhuis alhier, en dat niemati'd andersdaartoe zal worden toegelaten, dan de inge schrevenen Zelve óf derzelver gemagligden voorzien van hei oproeping's- biljet, dat aan dt? 'woning van ieder hunner zal worden bezorgd. En opdat een fégelijk hiervan kennis drage Zal deze worden afge kondigd en in,dé Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuizfe der Stad Zierikseederi 16 Junij 1841. Burgsméestcr en Wethouders voornoemd DECRANE; M. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KRÖEE. De ARRONDfSSEMENTS-REGTBANM. ie ZIERIKZEE. Gezien art. 1,7 en 18 der Wét op de Regterfijke organisatie ert het beleid der Justitie, mitsgaders art. 15 van het Reglement n.° 1 goed gekeurd bij Koninklijk Besluit van den 14 September 1838, Staats blad n.° 36.) Heeftna den Heer Officier van Justitie te hebben gehoordgoed gevonden te bepalen Dat gedurende de vakantie van den 1 Ju lij aanstaande tol en met den 31 Augustus daaraanvolgende de Regtbank tot afdoening der spoed vereischende Burgerlijke zaken hare teregtzittingen zal hou den telken Vrijdag, des Voorihiddags ten tien ure, terwijl de behan deling der Strafzaken ten elf ure daatna zal plaats hebben. Eri zal deze ddor aanplakking aan bet Geregtsgébouw en door aankondiging in de Stads-Courantopenlijk worden bekend gemaakt.. Aldus gedaan ter vergadering der Regtbank voornoemd dezen 15 Junij 1800 een eri veertig; bij de Heèren M." van Adfichem, Presi dent; de Jonge, Rost van Tonningen eh Mocns van BlaoisRcgters Egler, Officier, en RóeijeGriffier. Mij békend M. J. S. B O E IJ E Griffier: D UI T S C II L A N D. FRANKFORT den 17 Junij. Tijdingen uit Kandia melden, dat de vijandelijkheden den 19 Mei'waren aangevangen. Voorts wordt van elders gemeld dat er eene" groote onrust onder al de Christen- bewoners van het turksche rijk heerscht die zich overal van het, juk der Mohammedanen, Wadrórtdér zij zoo lang gezucht hebben .schijnen te willen ontslaan. De Archipel wórdt thans méde door zeerooverS zeer onveilig gemaaktdie reeds onderscheidene,.koopvaarders uitge plunderd hebben. Volgens sommigen zouden die zeeroovers in be trekking staan met de opstandelingen op Kandia, en aan' deze dén gemaakten buit toevoeren. De verbonden mogendheden schijnen Vast besloten te hebben zich' onzijdig te houden in den strijd welke tuMchen de grieksche bevolking en de Turken op dat eiland is aange vangen. Hieruit kah men voorzien dat het èen strijd op loven én dood is><n er voor die ongelukkigen niets anders o'vers'chietdan te overwinnen of. te sterven. FRANKRIJK. PARIJS den 17 Junij.. Men merkt in de IaStste dagen in deze hoofdstad vele doortrekkende krijgslieden op die met groot verlof naar hunne haardsteden terugkeeren het Schijnt alzoo dat de rege ring de zekerheid heeft dat er aan geen oorlog te denken is. Per telegrafische depêche is gisteren hértgl ontvangen dat eene vloot van 12" linieschepen 1 fregat en 1 korvet van Töulori haar de Levant onder zeil is gegaari. NEDERLANDEN. 'sGRAVENHAGE den 20 Junij. De dagbladen van Limburg déelen omstandige berigten mede wegens 'skonings plegtige ontvangst in dat gewest. Even als in de andere provinciën vroeger door Z. M. bezochtheeft ook het hertogdom Limburg dcszelfs liefde voor en ge hechtheid aan Z. M. op eerie schitterende wijs doen blinken. Maandag avond is Z. M. te Maastricht gearriveerdvan ü-aar boogstdèzelve onder anderen de onderaardsche gangen van den vermaar den S.' Pietersberg bezocht heeft. Ook is van stadswege een hal tér eere van Z. M. gegeven waar ook onder de aanwezig zijnde per sonen werden opgemerkt de belgische officieren behoorende tot da commissie voor de grensscheiding in hunne groote uniform. Woensdag is de gewone ja'órlijksche vergadering van den raad der Nederlaridsche Handelmaatschappij te Amsterdam geopend en heeft het overzigt, bij die gelegenheid door den president, den heer staatsraad van der Houvengeleverd, aangetoond dat deze inrigting, ook gedurende haar met ultimo December 1840 geëindigd zestiende boekjaar, wederom volledig aan hare nationale bestemming heeft be antwoord en op hieuw geenszins ongezegend werkzaam is geweest. In die redevoering wordt bij herhaling geklaagd over de onmatige doorzetting van deri -scheepsbouw bier te lande de nadeélige gevolgen waarvan bereids ondervonden worden. In hot afgeloopen boekjaar was aan de maatschappij kennis gegeven vari het op stapel zetten vari niet minder dan vijftig schepen. In 1.840 heeft, de Maatschappij nage noeg f 10,500,000 aan vrachteri betaald er. is eene verdere trapswijze vrachtvermindering voor de schepen van groot charter ingevoerd. Naar men verneemt heeft do ingenieur JU. C. Brade het plan der kettingbrug over het IJ ten gevolge der bezwaren daartegen door de commissie ingehragt gewijzigd eri het op nieuw aan Z. M. inge- diend. De brug is thans zooveel hoogcr, gelegd dat de kleine schoep- vaart die de groote massa op het IJ uitmaakt daaronder inet mast en volle zeilen vrijelijk kan doorgaan terwijl de middelsoort en dfe groote schepen die de minderheid uitmaken door vijf met draai bruggen afgëslotene openingen zullen passeren. De nederlandsche haringvloot bestaat dit jaar uit i23 schepen als: vari Vlaardingen 79, Delfshaveh 2, Zwartewaal 4, .Middel- harnis 2, Schèyeningeri 1 Permis 1 Schiedam 1 Maassluis 16, Enkhuizen 4 dé Rijp 6 en Amsterdam 7. GEMENGDE RUITEN- EN BiNNENLANDSCHE BERIGTEN. Eene jonge vrouw te Gray (Frankrijk), die nimmer moeder scheen t° kunnen Worden heeft hel sclioone pas geboren kind barer buurvrouw uit de wieg gestolen en, om alle vermoeden van diefstal weg te nemen, de wieg in den brand gestoken.. De wanhopige moeder vond toen zij te huis kwam niets dan asch en verteerde beenderen zijnde het overschot van eenig geitertvleeseh en gebeente vooraf in de plaats vari het kind gelegd. Vervolgens met dén roof ontv/ugt, om, schijnbaar, elders te kunnen bevallen,.en later met het wicht terug te. keeren werd zij echter door hare familie zelve opgespoord, eh ontdekt, zoodat nu de moeder haar kind (dat middelerwijl goed door eene geit gezoogd was) frisch en gezond weergekregen heeft en de zonderlinge diefstal voor de regtbank ter bestraffing gebragt is. Te Londen heeft rnéri"4fcn 11 deicr zeer interessante proeven genomen met een sloomrijtuig van Anderson en een van Rogers. Een ontzettend groot rijtuig is uit Ndttinghatti-straat vertrokken, vol mét overeiridslaande menschén. De heide rijtuigen namen den weg door Sackville-straat enz., kwamen met verwonderlijke snelheid terug alhoewel op alle punten eene diglo volksmenigte was zamengestróomd. In een dier rijtuigen bevondeni zich ruim 00 personen hétgeen mét de machine een gewigt doet onder stellen van 5500 ponden en dit zware ligebaam is heen en weder eed der hoogste naburige hergen overgereden inet eetie snelheid van meer dan 10 mijlen in het uur. in den nafcht van deri 14 op den 15 dezer is dé fraaije toren van KcmseKe in Oost-Vlaanderch door het onweder ge troffen' en in brand geraakt. De toren is grooterideels vernield.; de klok ken zijn gesmolten en ook de kérk is zwaar beschadigd. TeZutpheri is een koopman gearresteerd beschuldigd vin het besnoeijen en uitgeven van ried. gangbare zilveren muntspeciën. In 1806 telde Berlijn slechts l30,0(j0 inwoners, en de nijverheid had er volstrekt geene machines vari eénig belang. Thans zijn er 354,000 zielen en het fahrijkwezen alléén houdt er zeker nu wel 130,000 werklieden in gang. Alle hoop op' het herstel van het gezigt van den kroonprins van Hannover is nu ten eenenmale verdwenen. De hergvallen welke dezer dagen in de om streken vari, Napels veel schade hejrbcn veroorzaakt herhalen zich binnen de muren dier stad. Klein Wallachije wemelt Van róoversbetidch dia hij 100 en 200 man de dórpen en kleine steden overvallen en uitplunde ren. De aartsbisschop van. Parijs heeft klagtcn ingeleverd dat do werklieden aan de vestingwerken dier hoofdstad zoowel des zondags als met de feestdagen doorwerken. De gouverneur-generaal Bugéaud heeft de hoofd-olfic'iëren van hét afrikaansche leger vergeleken bij den muilezel van den maarschalk van Saksendie 20 jaar den odrlog mede gemaakt had en toch één ezel gebleven was. Tot welk een dierensóort zouden de officieren van minderen rang nu wel behooreh? eri desölda'teri dan Een der mceSt werkzame papier-fabrijkanten van Gendde heer Die- rickxis op den inval gekomen al do einden Van aspersiesvan de tables d' hólerestauraties en groote huizen der stad voortkomende, Op te zamelen. Dagelijks worden twee a drie karladirigen dier dradige spersie-einden in uen pietmolen gebragt, alwaar zij in do stampvijzels spoedig lot eene pap vermorzeld worden. Dezo massadie niet be hoeft gewasscberi te worden, komt in de schepkuip en gaat van daar in de machine overalwaar zij in een bij uitnemendheid wil en zeer stevig papier hervormd wordthetwelk niet de helft van het lörfipen-papier kost. Te New-York is dè groote schouwburg afge brand ten gevolge van opzettelijke brandstichting. De spaansche schatkist is uitgeput én de groote kapitalisten.bëluonen zich zeer onge negen om haar door het sluiten der geldlèehïri'g te stijven. Destallen ra'n het zoogenaamde palèis van 'en prins van Oranje te Brussel zullen

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1