iY.° 49. ZIERIKZEESCHE fP Vri3(l<*9 A.° 1841. G O R A N T. den 18 *Funij. BESTUREN EM ADMINISTRATIEF. NIEUWSTIJDINGEN, BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen bij deze ter kennis van de Ingezetenen dat op aanzoek van de Districts-Commissie van beheer over het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van de gewapende dienst in Nederland alhier geves tigdop Muandag den 21 dezer maand, des middags-, van wege de Begering, eene algemeene kollekte aan de huizen der .Ingezetenen zal worden gedaante.n behoeve van hetzelve Fonds uit krachte van Zijner Majesteits besluit yan den 9 November 181-5 daargesteld. En worden mitsdien alle In- en Opgezetenen aangezocht en dringend opgewekt, om door ruimeen milde bijdragen naar vermogen het fonds te helpen stijven waarvan de Weldadige strekking is om de verminkte en gekwetste heldhaftige verdedigers yan dep vaderlandschen grond zoowel als de nagelatene betrekkingen van gesneuvelden in den slag bij Waterloo, of in den jongsten strijd tegen oproer en ge weid zoover de middelen zulks gedoogen te verzorgen en in der- zeiver behoeften te voorzien. Het Bestuur van den vaderlandslievenden zin der Ingezetenen ten volle overtuigd doet alzoo met vertrouwen het tegenwoordig beroep op de bekende milddadigheid. Van deszelfs Stadgehooten én acht het overbodig de aangekondigde kollekte meerdere aanbeveling bij te zet ten dan alleen de vermelding dal uit gedacht fonds door de Districts- Commissie alhier over het jaar 1840 gratificatiën zijn verstrekt aan de navolgende gekwetsten .en verminkten of defzelvef nagelaten be trekkingen te weten 'Aan de Wed. F. Schropp, 46,30 IE. C. Pelle- 36,30 M. Telle, - 33,30 D. van Zandijk, - 33,30 AIiogerheide- 30,30 D. van Haaflen,- 30,30 J A. Voshol- 30,30 Zamert f 240,10 boven en behalve de toelagen aan de zoodanigen uit den slag bij Wa terloo in wier ongelukkig lot zooveel mogelijk Uit dit fonds wordt te gemoet gekomen. En opdat een ieder hiervan kennis drage Zal deze worden afge kondigd en in de Slads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeeden 9 Junij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE C R A N E vt. Ter ordonnantie van. dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. P U B L I C A TIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, gelet op 's Konings'besluit van den 1 Augustus 1831, n.° 72, hou dende bepaling dat de Dankdag of Godsdienstige viering der over winning bij Waterloo, op den derden Zondag der maand Junij van ieder jaar zal plaats hebben. Herinneren bij deze de Ingezetenen aan de pleglige viering van op- gemelden dag, op Zondag den 20 dezer maand, met uitnoodiging om denzelven in eerbiedige stilte door te brengen zullende bij die ge legenheid alle Herbergen en Koflijhuizen moeten gesloten blijven en geene openbare vermakelijkheden mogen plaats hebben ten einde dezen dag in betamelijke afzonderingaan Godsdienstige overdenkingen en dankbare herinneringen toe te wijden. En opdat niemand biervan onkundig zij zal deze worden afgekon digd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzeè, den 16 Junij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, ontvangen hebbende eene circulaire aanschrijving Van Zijne Excellentie den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie Van den 11 dezer maand, Provinciaalblad n." 48,) waarbij de Miliciens-Verlofgangers der ligting van 1840 die ongekleed en ongeoefend zijn voor den tijd van drie maanden tot de werkelijke dienst worden opgeroepen aanvang nemende met den 1 Julij aanslaande; brengen zulks ter kennis van de'daarbij belanghebbende Miliciens, die binnen deze Stad zich met verlof be.vinden met last om gedurende den loop dezer week zich ter Stedelijke Secretarie aan te melden om aldaar met hunne verpligtin- gen te worden bekend gemaakt. En opdat de belanghebbenden hiervan kennis dragen zal deze worden afgekondigd en in de Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, den 16 Junij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DË CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P, KROEE. LOTING voor de SCHUTTER IJ. BEKENDMAKING BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIËRIKZEE. Gezien de wet op de Schutterijen van den 11 April 1827 Staats blad n.° 17 en art. 11 van Z.' M.' besluit van den 28 Maart 1828 'Kjltalshlad n." 6;) brengen bij deze ter kennis van de daarbij be langhebbenden Dat de alphabetische naamlijst van al de personen, die ingeschreven zijn en aan de Loting Voor de Schutterij in dit jaar moeten deel nemen op het Raadhuis dezer-Stad voor een ieder ter inzage zal liggen van Vrijdag den 18 tot en met Vrijdag den 25 dezer loopende maand ten einde de belanghebbenden in de gelegenheid te stellen om van de daarop voorkomende aanmerkingen kennis te kunnen geven aan de Lotïngs-Corhmissie. Dat de Loting zal plaats hebben op Zaturdag den 26 dezer maand des voormiddags elf ure, in eene der zalen van het Raadhuis alhier, en dat niemand anders daartoe zal worden toegelaten dan dé inge schrevenen zelve of derzelver gemagtigden voorzien van bet öproepings- biljetdat aan de woning van ieder hunner zal worden bezorgd. En opdat een iegelijk hiervan kennis drage zal deze worden afge kondigd en in de Stads-Courant-geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Zierikzee, deh 16 Jünij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P, KROEF» BüITSCHLAND. FRANKFORT, den 11 Junij. Uit Weenen wofdt Van den 4 dezef geschreven dat dien dag aldaar eene éngelsche koerier is doorge reisd welke den 23 Mei Konstantinopel had verlaten en de belang rijke tijding overbragt, dat de sultan eindelijk den firman, waar bij de betrekkingen van Mchemed-Ali als sledehouder van Egypte ge regeld warden, bad uitgevaardigd. In dit stuk was nu toegegeven Jan'de btkende wenschen'van den bassa. Er zijn berigten uit Konstantinopel van den 26 Mei. Men had aldaar de tijding ontvangen dat de kapudan-pacha den 16 met zijne fiolille op het eiland Kandia was aangekomenen onmiddelijk de noodige aanstalten gemaakt had tot ontscheping zijner troepen en bet blokkeren van bet eiland. (Naar berigten uit Griekenlandheeft de regering- van dat koningrijk krachtige maatregelen genomen om bet vertrek van bijzondere personoh die zich naar Kandia tot ondersteu ning van hunne landgenooten zouden willen begevente beletten.) E R A N K Fx IJ K. PARUS, den 12 Junij. Blijkens telegrafische depêche, deh 4 dezer Van Mostaganem afgezonden heeft de expeditie na onderscheiden voordeelige gevechten den 25 Mei Tekedempt ingenomen en Vernield; die stad was door de inwoners geheel verlaten. De togt naar Mascara is daarop voortgezet, en het garnizoen dezer plaats met drie bataljons versterkt. 5 a 6000 Arabieren bebben in de bergengte Van Akbet- Kreda, de achterhoede aangevallen, maar een verlies Van tusschen 3 a 400 man geleden, terwijl de Franschen slechts 10 dooden en 54 gekwetsten tellen. Het geheel verlies der kolonnedie den 3 dezer te Mostaganem is wedergekeerd bedraagt 20 dooden en het getal der gekwetsten 82, Eene andere depêche houdt in, dat de kolbnne onder den gene raal Barnguay d'Hilliers den 2 te Blidah is Wedergekeerdna Boghar en de omliggende landstreek verwoest te hebben,, en zonder ergens op haren togt door de Arabieren verontrust te zijn. Zij zou den 10 op nieuw te volde trekken. De hertog van Nemours bevond zich den 6 weder te Algiers, öm naar Frankrijk terug te keeren. Bijzondere berigten van den 28 Meiuit Mostaganem geschreven houden in, dat de Franschen zeer met de zware hitte te kampen had den en dat de zandgrond hun allernadeeligst voor de öperatiën was. Meii meldt dan ook uit Toulon, dal aldaar op nieuw 4 bataljons ja- ge® te voet naar Algiers zijn ingescheept. Men schijnt na de jongste gevechtenen vooral na de daarbij geleden vermoejjenissen, weder groot gebrek aan verscbe manschap te bebben. Den 13. Er is bij de rfegering één telegrafisch berigt uit PerpignSn ontvangen, inhoudende', dat er den 7 dezer, bij gelegenheid van de aankondiging door de douane van den openbaren verkoop van in beslag genomen goederen', ongeregeldheden te Barcelona waren Ont staan, 3 a 4000 Werklieden hebben zich naar bet plein begeven, waar de verkoop zou gehouden worden, om zich van de koopwaren meester te maken en dezelve te verbranden. De c^erheid heeft vruchle- - loos pogingen aangewendom de menigte tot pedaren te brengen; zij beeft de koopwaren gekócht en ze aan de werklieden in handen gegeven die dezelve voorliet raadhuis, hetwelk tot dat einde verlicht was, hebben verbrand, Met belangstelling-ziet men nadere berigten nopens deze ongeregeldheden te gemoet. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGEden 16 Junij. Zaturdag avond heeft Z. M. hoogstdeszelfs plegtigen inlogt te Venlo gehouden en is lot zondag na-

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1