ZIERIKZEESCIIE COURANT. If.® 46. jDingsdag A.° 1841* den 8 Junij. BESTUREN EN ADMINI8TRATIEN. BEKENDMAKING. NIEUWSTIJDINGEN. J/ ZZ'c/. u BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE zijn voornemens op Woensdag den 23 dezer maand, des middags, ten Raadhuize alhier in het openbaar aan den hoogsten bieder te ver pachten Het uitsluitend regt tot het houden van STAD S-L E E N B A N K (Overeenkomstig het bestaande Reglement en op dezelfde door den Raad dezer Slid vroeger gearresteerde conditiën der loopende pacht, zulks voor een vernieuwd tijdvak van zes jarenaanvang nemende primo Januari] J 842 en zullende eindigen met ultimo December 1847 lig gende de voorwaarden dezer verpachting, van heden af, dagelijks op de Stedelijke Secretarie ter lezing van de gegadingden. Zierikzeeden 2 Junij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KR OEF. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE verwittigen nogmaals de belanghebbenden, dat op den IC dezer maand een omrid door het Poortambacht geschieden zal ten einde bij de schouwing op de wegen gelijktijdig onderzoek te doen naar de her stelling der sualie-middelen die verloopen zijn door het leggen van buizen of teertonnen door de dammen waartoe de gelanden hoof delijk dezerzijds zijn aangeschreven kunnende zij de vereischte inlich tingen bekomen bij den Architect dezer Stad die voor zooveel noodig aanwijzing der gebreken doen zal opdat niemand der nala- ligen onwetendheid zoude kunnen voorwenden. Zierikzee, den 7 Junij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE vt. Ter ordonnantie van dezelven, De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE brengen door deze ter kennis van de belanghebbenden dat van heden af gelijk vroegerten kantore van den Ontvanger van Stads Mid delen gelegenheid wordt gegeven om te kunnen accorderen voor het regt op het middel Hooi, ingevolge de bestaande voorschriften en reglementaire bepalingen. Zierikzee, den 8 Junij 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt. Ter ordonnantie van dezelven De Stads Secretaris W. J. P. KROEF. BEKENDMAKING. Achtervolgens art. 3 van Zijner Majesteits besluit van den 6 Ja nuari) 1831 n.° 68, Staatsblad n." 2,) heeft Zijne Excellentie de Heer Minister van Financiën, hij resolutie van den 4 Junij 1841 bepaald de prijzen het opgeld daaronder begrepen waarvoor de KollecteursSplitters en Debitanten der Koninklijke Nederlandsche Loterij, de loten en gedeelten van dien, voor de derde week der trekking van de laatste klasse der 183"° Loterijzullen mogen uitge ven te weten Geheele Halve Yijfde Tiende Twintigste Rij Verhoop loten f 77,00 - 38,50 - 15.40 - 7,70 - 3,85 Bij Verhuring'. Geheele loten f 38,00 Halve ...- 19,00 Vijfde ...- 7,60 Tiende - 3,80 Twintigste - 1,90 Wordende de belanghebbenden hij deze herinnerd dat bij voornoemd artikel van Zijher Majesteits besluit uitdrukkelijk is vastgesteld dat de Kollecteurs, Splitters en Debitanten gehouden zijn, om zich naar die prijsbepaling te regelen en dezelve gedurig ter inzage voor het publiek beschikbaar te hebben. Zierikzee, den 7 Junij 1841. Voor den Staatsraad Gouverneur van de provincie Zeeland De Burgemeester der Stad Zierikzee DE CRANE. GROOT-B RITTANNIEN. LONDEN den 5 Junij. Het lagerhuis heeft drie langgerekte zit tingen besteed aan de beraadslaging over een voorstel van sir R. Peel daf het tegenwoordige ministerie het vertrouwen van het huis ver loren had en dus volgens den geest der britsche staatsregeling be hoorde af te treden, Het is daarover in de laatste zitting, die tot hedeu morgen teu drie ure beeft voortgeduurd tot eene. stemming gekomen als wanneer het voorste! van den heer Peel met 312 tegen 311 stemmen is aangenomen. Na dezen uitslag en na de verklaringen der ministers, mag men eer- lang het besluit tot de ontbinding van het huis der gemeenten te ge- moet zien. FRANKRIJK. PARIJSden 4 Junij. Men heeft eenige bijzonderheden verno men nopens de laalste oogenblikken van Darmès. Hij moet zichna dat bij; wist dat er niets meer voor hem te hopen was, aldus uitge- laleii Rebben j Ik heb mij hocb te beklagen (over j poch dank te zeggen voor hetgeen men gedaan heeft en mem doen zal. Zulks is zeer eenvoudig en redelijk. Alleen de dooden komen niet terug. In dien ik om genade vroeg zou ik eene laagheid begaanen zoo men mij die verleende zou men eene dwaasheid doen, Ik heb den 15 October eene schuld aangegaan waarvan ik mij kwijten wil," Hij heeft dan ook, niettegenstaande alle aangewende pogingen van zijn' verdediger, geweigerd gratie te vragen. Op het oogenblik dat men hem kwam halen heeft hij echter zijne standvastigheid ten deele verloren, en beeft men hem zelfs azijn moeten geven om bij te ko men. Alle toegangen naar het plein waar het schavot opgeslagen was, waren door militairen afgezet. Van daar, dat er zeer weinig menschen bij de volvoering van het vonnis tegenwoordig waren. Op het schavot, na de lezing van het vonnis, riep Darmès met eene gesmoorde stem uit: Leve Frankrijk! dood aan deszelfs vij anden!" Toen men vervolgens den sluijer van zijn hoofd wegnam maakte hij van deze weinige oogenblikken gebruik om het volk eenige woorden toe te voegen waarvan men slechts weinige heeft kunnen verstaan. Hij sprak van christendom en van vrijmaking. Men hoorde ten slotte deze woorden Mogten er wanneer ooit een vijandelijke inval-plaats heeft, 100,000 mannen zoo als ik gevonden worden." Vóór zijn hoofd op de plank te leggen heeft hij nog met eene bevende stem uitgeroepen Ik sterf voor de vrijheid, dood aan de vijanden van Frankrijk." Uit Algiers wordt gemeld dat onder de Arabieren en verdere bewoners des lands wijd en zijd geschriften zijn verbreid waarin hun wordt aangekondigd dat de tegenwoordige oorlog alleen tegen Abd-el-Kader en diens aanhangers wordt gevoerd, en dal die oorlog, zonder eenige genade, te vuur en te zwaard zal worden volgehouden maar dat daarentegen elk Arabier die zich opregtelijk aan de zijde der Franschen wit scharen bescherming zoo voor zijn persoon als voor zijne eigendommen zal genieten en dat inzonderheid den belijder der mahomedaanscbe eeredienst de vrije en onbelemmerde uitoefening derzelve zal zijn gewaarborgd. Hetgeen men sedert eenigen tijd meende te kunnen verwachten, omtrent het op nieuw uitbreken der vijandelijkheden tusschen Engeland en China, heeft zich bevestigd. De regering heeft eene telegrafische depêche ontvangen uit Marseille, alwaar een pakethoot is aangekomen^ welke berigten heeft medegebragtinhoudendedat de vijandelijkheden tusschen Engeland en China weder eenen aanvang hebben genomenen dat de Engelschen zich naar Canton begaven. Op den 25 Februarij haddon zij zich meester gemaakt van het fort Rogue en van de faktorijen te Canton. De keizer scheen echter geenszins geneigd om toe te geven. De engelsche bevelhebber Bremer was den 20 April te Calcutta aan gekomen om zich met den gouverneur-generaal te verstaan en om ver sterking van troepen aan te vragen. Twee europesche regementen zul len naar China gezonden worden. (Met de ontvangst der bovenvermelde tijdingen heeft de ongehoorde omstandigheid plaats gehad dat men tijdingen uit Bombay van den 1 Mei den 1 Junij en dus juist binnen eene maand tijdste Londen ontvangen heeft.) NEDERLANDEN. 'sGRAVENHAGE den 6 Junij. Z. M. de koning is gisteren mor gen ten elf ure in deze residentie teruggekeerd na de steden Amers foort en Arnhem met een bezoek vereerd te hebben. Bij koninklijk besluit van den 28 Mei jl. is de 184st" loterij vastgesteld, bestaande uit 26,000 loten, 13,000 prijzen en 55 pre- miën waarvan 1300 loten zullen worden afgezonderd en beschikbaar gehouden, om tegen den inlegprijs te kunnen worden afgegeven. De kollecte zal geopend Worden op den 28 Junij en gesloten op 10 Julij 1841. De trekking zal beginnen op den 26 Julij 1841, Naar gemeld wordt zoü het gémeentelandshuis Van Sehielarid te Rotterdam 't welk onlangs door de stedelijke regering is aange kocht ingerigt worden voor prins Hendrikdie zich aldaar met ter woon zou vestigen. Uit Utrecht meldt men van den 3 dezerTer gelegenheid van het feest van het 205jarig bestaan onzer hoogeschool hebben heeren studenten gisteren namiddag cn avönd een luisterrijken geköstumeerden optogt gehouden voorstellende den intogt van koning Willem II graaf van Holland Roomsch koning, in Utrecht, ten jare 1249. Ver scheidene kostumen waren bij uitstek prachtig en het geheel leverde een fraai en vermakelijk schouwspel op. Z. M. de koning is van Soestdijk herwaarts gekomen en heeft in het hólel van den gouver neur den optogt aanschouwd. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BËRlGTËN. Aan A. Scheerboomte Amsterdam is door Z. M. octrooi verleend voor de uitvinding van vaartuigen geschikt om bij het uitdiepen van riviere» of van banken in hare monding of van kanalende. specie onder

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1