i ZIERIKZEÈSCHE COURANT. N.° 20. JDingsdag A.° 1841. den S Maart. BESTUREN EN ADMINISTRATIEN. NIEUWSTIJDINGEN. 'jr-O^y PUBLICATIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIERIKZEE, brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden, dat het Kohier der Belasting voor het Veefonds over het jaar 1841op den .28 Februarij i'.- door Zijne Excellentie den Hoen-Staatsraad Couvernmir dezer Pro vincie is execatoir verklaard en op heden gesteld wordt in handen van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen alhierten fine van jnvordering. Wordende de Belastingschuldigen hij deze aangezocht om hunne aanslagen getrouwelijk te voldoen. Zierikzee, den 6 Maart 1841. Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt„ Ter ordonnantie van Dezelven De Stads Secretaris, W. J. P. KROEF. NOT JF IC A TIE. De STAATSRAAD GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, brengt hij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door het Departement der Opperboutveslerij met overleg van Hun Ed. Gr. Achtbare de Gedeputeerde Staten is bepaald het navolgende 1.° dal de Jagt op Ganzen en Eendvogels binnen deze Provincie, op den 10 Maart aanstaande zal gesloten zijn terwijl die op Water snippen lot den 1 April daaraanvolgende wordt opengelaten met dien verstande echter dat de laatste wat de publieke jagt aanbe langt alleenlijk geopend blijft op het waterlangs de stranden en oevers van waterplassen en op lage moerassige landen en bepaaldelijk is gesloten in en langs bosschen alsmede op bouw en weilanden tot het gewone jagtveld behoorende. 2." dat, gedurende de sluiting bij de voorgaande bedoeld het rapen of zoeken van eijeren van Eendvogelsanders dan op eigen of gehuurde gronden, grienden of rietvelden zal verboden zijn. 3." dat een ieder die zich aangaande het hij de voorgaande be paalde ecnigc overtreding mogt veroorloven tot de straffen bij de wetten bepaald zal worden vervolgd. En zal ten einde niemand hiervan onwetendheid voorwende deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gewoon is te ge schieden mitsgaders in het Provinciaalblad geplaatst. Middelburg, den 3 Maart 1841. De Staatsraad Gouverneur voornoemd VAN VREDENRURC H. DUITSCIILAND. FRANKFORT, den 4 Maart. Hel oostenrijksche regeringsblad be helst thans het officiële herigtdat de bezettinglroepen Krakau ont ruimd hebben. To Bicberich hebben sedert eenigen tijd werkzaamheden aan den Rijn plaats om daar eene haven te maken. Van den kant der stad Mainz, welker koophandel daardoor met een gevoeligen slag bedreigd wordtheeft men zich daarover beklaagd op grond dat door de be doelde werken de stroom der rivier afgeleid en de haven bedorven Werd. De hessen-darmstadsche regering heeft in der tijdnaar het scheen weinig acht op deze klagt geslagenmaar in den nacht van den 1 op den 2 dezer is in alle stilte eene darmstadsche fiotille van rnim 100 met sleenen geladene schuiten den Rijn van Gernsbeim komen afzakken en heeft men deze schuiten in de nabijheid van Bic berich in de rivier laten zinken op zoodanige plaats dat de stroom van Bieberich afgewend en het plan om daar eene haven te maken genoegzaam geheel verijdeld is. Deze handelwijze der darmstadsche regering heeft hier een groot opzien gehaard, en wordt door velen hoogelijk afgekeurd. Men verwacht, dat de nassausche regering zich ernstig tegen dezelve verzetten zal en de tusschenkomst der honds vergadering zal inroepen. De hertog van Nassau is heden middag hier aangekomen. GROOT-BRIT T A NNIEN. LONDEN, den 3 Maart. Lord Palmerston heeft maandag, in het lagerhuis, bij gelegenheid der beraadslagingen over de begrooting voor de zeemagtin antwoord op eene vraag van sir R. Peel, de zeer ge- wigtige verklaring afgelegd dat hij in den staat der betrekkingen -tusschen Frankrijk en Engeland, met opzigt tol de oostersche aange legenheden niets zag wat de goede verstandhouding tusschen die beide landen zou kunnen verstoren. De aangevraagde sommenook die welke tot eene vermeerdering van het personeel der zeemagt strekken moetenzijn allen door ge- noëmd huis toegestaan. Een der dagbladen behelst omtrent de algemcene europesche aan gelegenheden het volgende: Tc Londen zijn thans negotiatiën tusschen de groote. mogendheden deelgenoolen van liet Julij-traktaataangevangenten einde een nieuw en meer omvattend traktaat to sluitenaan hetwelk Frankrijk een belangrijk deel zou hebbendaar het ten doel heeft de turksche en egyptische kwestieop de volgende grondslagengeheel te regelen Nadat de onderlinge stelling van den sultan en Mehemed-Ali bepaald is, stemmen de groote mogendheden, Frankrijk ingesloten er in toé, de onschendbaarheid en onafhankelijkheid van het ottomanisch rijk voor de toekomst te waarborgen gelijkelijk waarborgen zij het erfelijk pa- cbalik van Egypte aan Mehemed-Ali en zijne mannelijke erfgenamen. De moeijelijkheden die zich op den weg tot deze schikking voordoen (zoo vervolgt dat dagblad), zijn menigvuldig, en het is twijfelachtig of RiTsiaild kan en of Engeland zal toestemmen. Oostenrijk is gunstig voor het traktaat gezind, dewijl Frankrijk, eenmaal uit zijnen staat van afzondering ontslagen, wel tot ontwapening moet overgaan. Frank rijk dringt sterk op sde voortzetting der onderhandelingen aan, ten einde zijne vroegere stelling te herkrijgen, en het zou als een meester stuk van het kabinet van Guizot mogen worden aangemerktRusland bij traktaat tot waarborging der integriteit van het turksche rijk te verhinden. Ten slotte wordt gezegd, dat er weinig kans op het tot stand komen van zoodanig traktaat schijnt aanwezig te zijn. Den 6. Er zijn lijdingen uit New-York tot den 14 Februarij ont vangen. Dezelve zijn zeer ongunstig. De bank der Vereenigde Staten te Philadelphia heeft wederom hare betalingen geschorst en de jury heeft besloten den kapitein M'Leod voor de assises te brengen. FRANKRIJK. PARIJS, den 4 Maart. Men beschouwt thans in de Levant het oostersche geschilpunt als genoegzaam beslecht, en de Engelschen zen den weder goederen en fondsen naar Alexandrieom hunnen handel te hervatten. In de jongste berigten uit Egypte, over Malta ontvangen, wordt de terugkomst van Solman-bassa [Selves), die de egyptische artillerie- trein door de woestijn heeft weten te voeren, te Cairo aangekondigd; doch met bijvoeging, dat hij, op dezen bezwaarlijken togt, veel heeft geleden. Naar men verneemt, is tusschen den franschen consul te Callao, de haven van Lima, en den minister van finantiën van de republiek van Perueen ernstig misverstand ontstaan't welk ten gevolge heeft gehad dat de consul op raad van den bevelhebber van het franscho onrlogs-fregat Theliszijne vlag heeft.gestreken en nieuwe bevelen van zijn bewind hooft gevraagd. De heer I). een letterkundige alsmede een jong student, zijn in hechtenis genomen, als beschuldigd van te belmoren tot een geheim genootschap, 't welk ten doel heeft de regering omver te werpen. NEDERLANDEN. 'sGRAVENHAGE, den 7 Maart. Men verzekert, dat het bewind er op bedacht is, om, hij de te verwachten wijzigingen in de wet op het personeelvan de vier eerste grondslagen alleen den eersten te weten de huurwaarde te behouden; met oogmerk om daarmede, met minderen omslag, eene meer gelijkmatige toepassing der belasting te erlangen met ontlasting voor de mingegoede klassen en de fa- brijkanten met eene verhooging voor de dienstboden en paarden van weelde, alsmede met eene verhoogde belasting voor ongehuwde mans, hoven zekere jaren, en behoudens enkele uitzonderingen. Bij wijziging, in zoo verre, van artikel 74 van de reglementen omtrent de zamenstelling van de stalen der provinciën heeft Z. M. bepaald dat aan te vangen met het loopende jaar 1841 in alle de provinciën, behalve Drenthe, de som van f 2000 welke, over eenkomstig dat artikel telken jare uit 'slands kas, aan dé leden der staten van de provinciën gezamenlijk ter vergoeding van reiskosten wordt toegestaan tot op 1500 verminderd zal worden terwijl voof de provincie Drenthe alwaar de tot voorschreven einde toegclegdó som thans f 1000 bedraagt dezelve tot op f 750 zal worden gebragt. Ingevolge de bevelen van Zijne Majesteit koning Willem Frederik, is door den heer thesaurier van 'skonings huis, op den 3 dezer, aim den lieer staatsraad burgemeester dezer stad uitgereikt eene som van duizend gulden, als béne bijdrage van wege Zijne Majesteit in de schaal- collectewelke ten behoeve van de armen dezer stad, op den 15 Fe bruarij jl. heeft plaats gehad. in het Journal de la Haye van heden leest men het volgende Wij vernemen dat Z. M. koriiiig Willem Frederik zijn reis naar Holland onbepaald heeft uitgesteld." GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHF BERIGTEN. De koningin van Engeland en hoogstderzelver gemaal zijn door de be roemde muzijk-akademie van S.1 Cecilia te Rome tot eereleden be noemd. Die akademie is reeds ten jare 1584 gesticht; en heeft sedeft aan ongeveer 3000 uitstekende beoefenaars der toonkunst dezelfde on derscheiding bewezen. Te Lissabon is het doodvonnis volvoerd aan zekeren Diago Alves, die zich aan verscheiden vreesselijke moorden en rooverijen had schuldig gemaakt, onder omstandigheden welke misschien zonder voorbeeld in de jaarboeken der regtspleging zijn. De lljariga koningin van Spanje, Isabella If, heeft een prachtig gecostumecrd bal gegeven tot hetwelk meer dan 1200 personen van rang genoodigd waren. Men schijnttot ergernis van meer ernstig gestemde lieden alles te wen den om die vorstin slechts vermaak te verschaffen des morgens van ge noemden dag heeft een troep fransche paardrijders, onder het halcon waarop zij zich met hare jongere zuster bevond, zijne kunsten vertoond. De tunnel, of gang onder de Teems is thans zoo goed als voltooid. Daar van zijn ruim 1100 voet gearbeid en er moeten nog slechts 50 bij gewerkt worden. In het afgeloopen jaar zijn 1705 p. st. van bezoekers van dezo

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1