A, ZIERIKZEESCHE Vrijdag A.o 1841. COURANT. den 5 Maart BESTUREN EN ADMINISTRATXEN. NIEUWSTIJDINGEN. sten ri tzee i der ieb- mi- L- lie- S, |>da- 16 jocli >»g- lan fgt" zee Jeer rieel Ivan van lid— 3gt- tcn te R- >ge- [der poor het op fr'O-p- Iche Ivan juw Id eh |14, 14', Ui- Iheri lien ■of— eri- leds Ill- den Jan [ion 1 lot |ór- Irop "an 2 Id or pan is |len 'li ter, htri- Kom gen den I (le t f a n lex- V® ge, van lat Ide- e ri- eri zen vijf ene 38 If.o 19. "72 PUBLICATI BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad ZIER1KZEE, brengen door deze ter kennis van dorzelver In- en Opgezetenen dat het kohier der Grondbelasting op de gebouwde en ongebouwde Eigen dommen van deze Stad, over het dienstjaar 184,1, op den 24 Fe bruary jl. door Z. E. den Heer Staatsraad Gouverneur dezer Provincie is executoir verklaard en op heden wordt gesteld in handen .van den Heer Ontvanger, der Directe Belastingen alhier ten fine van invordering. Afgekondigd van den Raadhuize der Stad Zierikzee, den 2 Maart 1841 Burgemeester en Wethouders voornoemd DE CRANE, vt., Ter ordonnantie van Dczelven De Stads Secretaris W. J. P. K ROEF. DUITSCHLAND. FRANKFORT, den 26 F'ebruarij. Brieven uit Berlijn houden in, dat Z. M. de koning van Pruissen ten ware de vrede onverhoopt ge stoord mogt worden zich denkelijk in het voorjaar naar Silezie en vervolgens naar de Rijn-provinciën zal begeven. Andere brieven, alhier uit die residentie ontvangen, zeggen, dat Z. M. de graaf van Nassau en hoogstdeszelfs gemalin zich over eenige weken naar Holland denken te begaven, en daarna het overige van den zomer op de landgoederen van den koning in Silezie zullen door brengen. Tegen den winter zouden zij volgens een dier hcrigten naar Italië reizen. De gezondheid van Z. H. den paus schijnt thans voldoende te zijn. had ten minste, met het begin van den karnavalstijdonderschei dene kerken bezocht. FRANKRIJK. PARIJS, den 27 Fehruarij. De contre-admiraal Dumont d'Vrville is alhier gearriveerd en denkelijk bestemd tot een nieuwen logt naar de Indische-Zeeënwelke ditmaal met de politiek in verhand zou staan. De oppositiebladen dragen er roem op datin weerwil der verbods- wetten, door verschillende duitsche regeringen uitgevaardigd een zeer groot aantal paarden, voor de dienst der kavallerie geschikt, in Frankrijk binnengesmokkeld heeft kunnen worden. Den 1 Maart. De gedeputeerden hebben de wetwaarbij een mil- tioen franks voor geheime uitgaven wordt toegestaan aangenomen. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGEden 3 Maart. Met genoegen verneemt men, datH. K. H. mevrouw de prinses van Oranje, die sedert eenige dagen ongesteld was in beterschap toeneemt. - Het stedelijk bestuur dezer residentie heeft ter kennisse van het publiek gebragtopdat een ieder zich voor de nadeelige gevolgen zou kunnen wachten dat aan hun edel achtbare gebleken isdat lot vervaardiging van groen en geel gekleurde suikerwaarvan banket- en koekbakkers zich tot het versieren van suikerwerken en koek bedienen minerale verwstoffenvoor de gezondheid schadelijk gebruikt zijn waarvan zich de dadelijke gevolgen dezer dagen in twee ziektegevallen van kinderen die van de bedoelde suiker gegeten hadden hebben voorgedaan. En zijn diensvolgens de vervaardigers van zoodanig ge kleurd suikerwerk in hun en in het algemeen belang op de schade lijkheid van de daartoe gebezigde kleurstoffen aandachtig gemaakt. Uit Amsterdam meldt men dat de Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij een aanzoek heeft beproefd om de station bij die stad tot zeer nabij de Willempoort te mogen verleggen en dat men ook gezind is om op de hoogte van Halfweg nog een tweede spoor aan te leggen ten einde op gelijke uren een trein van de heide steden te kunnen doen vertrekken. Eerlang zal er ook een aanvang worden gemaakt met de werkzaamheden voor de brug over het Spaarne, welker houw tot de kolossale werken behoort. De Javasche Courant geeft eene beschrijving van een den 29 October te Batavia gevierd feestter gedachtenis aan het vertrek der expeditie welke juist 25 jaren geleden het moederland had ver laten om de kolonie weder in bezit te nemen. De personen die in der tijd aan deze expeditie hadden deelgenomen en zich nog te Batavia bevondenten getale slechts van 18 zijn door hunner, togt- genootden generaal-majoor Cochins, tot het vieren van dit feest genoodigd waaraan voorts een aantal hunner vrienden en bekenden deel namen. De weinige onder-officieren en soldaten die insgelijks met de bedoelde expeditie het vaderland verlaten hadden zijn door den generaal mede feestelijk onthaald. GEMENGDE BUITEN- EN B1NNENLAND5CHE BERIGTEN. Brieven uit Sicilië hangen een treurig tafereel van den toestand van dat eiland op. Alle zwavelmijnen stonden stilen de arbeiders leden de grootste armoede ten gevolge waarvan men van een groot aantal mis daden hoorde. In Portugal heeft men op twee plaatsen de kloosters in brand gestoken. Aldaar had de zware regen veel schade door het zwellen der rivieren, veroorzaakt. In Wurtemburg worden opnemin gen gedaan van al de in het bezit van bijzondere personen zijnde paarden ten einde er des noods gebruik van te kunnen maken. Een vette os met zijnen stoet hebben den 23 Feb. een bezoek bij koning Philip afge legd. Twee leijdsche studenten de één een kaffer en de andere een kapenaar, hebben te Katwijk geduelleerd, waarbij er een in den arm ge- Wond is geworden, (ff. N.) De belrigten uit New-York en Batavia irjn omuslbarenn wat de geldmiddelen betreft. Men heeft middel ge vonden om de diligences met warm water te verwarmen. Leopold heeft bij Victoria gemiddagmaald. In 1839 is te Riga de zeehandel gedreven door 1600 schepen in 1840 slechts door 1000. Reizigersuit War schau gekomen zeggen dat het op den geheelen weg van Warschau tot. Kalisch van russische troepen wemeltên dat zij schier geen huis hebben aangedaan hetgeen niet opgepropt met soldaten was. Men schatte het russische leger in Polen op 150,000 man. In bet Weekblad van het Regt wil men de geesselpalen en brandijzers afgeschaft hebben. Men houdt zich thans in de oostenrijksche staten bezig met de inzameling van liefdegiften, ten behoeve der Maroniten wier kerken kloosters, hospitalen en scholen bij het aftrekken van Ibrahim-p^cha uit Syrië, door de egyptische soldaten grootendeels vernield zijn gewc-iden. Een artillerie-kapitein met weinig geld en veel schulden is dezer dagen weggejaagd. In Griekenland wil men eene nationale bank oprigten doch de regering heeft er geene fondsen toe en de rijke Grieken willen er geen leenen vermits zij uit woeker veel hoogeren interest van kapi talen trekken. Zoo als gevreesd was hebben de overstroomingen der Loire en Rhóne in Frankrijk weder beduidende schade aangerigt. Een voorstel onlangs in den raad der stad Rotterdam gedaan strek kende om de binnenstad van versch water te voorzien is in de vergade ring van den 27 Februarij commissoriaal gemaakt. ln Ierland bevinden z'ich vier millioen armen. W. G. Vervloei is schuldig verklaard aan valschheid in onderhandsch geschrift en strafbare poging daartoe en diensvolgens veroordeeld tot tepronkstellingbrandmerk acht jaren tuchthuisstraf en eene geldboete van f 50 benevens in de kosten van het regtsgeding. Te Aurillac lag de sneeuw 5 ned. ellen hoog. Bekwame belienlrekkers kunnen vast werk bekomen adres te 's Hage. N.) Aan de verschillende fransche korpsen zijn reeds 15,000 paarden afge leverd. Uit Tilburg is een transport noord-brabandsche bedelaars op marsch gegaan naar de Ommcrschans welke kolonne door een aantal andere staat gevolgd te worden. In Grenada is een schijndoode opge staan. Toen de koster des morgens in de kerk kwam, vond hij hem geknield hij het altaar zittende doch was toen wezenlijk overleden. De stoomboot Sir Edward Banks is van het goereesche strand in vlot water gebragt. De koning van Pruissen is nog niet geheel hersteld van den griep-aanval. Te Arnhem heeft een futelier, van Hugten ge naamd die hij hetkruidmagazijn op schildwacht stond dien post verlaten en zich naar eene tapperij begeven alwaar hij zich aan misbruik van sterken drank heeft overgegeven. De koning van Napels wil koningin Christina met haren minnaar Munozniet in zijne staten dulden. Te Amsterdam zijn twee lijken uit het water opgehaald. Aldaar zijn weder twee kleine brandjes gebluscht. TeLeijden hebben twee dieven, hij overkliniming des nachts, een student eerst hij den strot gegrepen daarna met een kruik een geweldigen slag op het hoofd gegeven en einde lijk, tot afscheid eene snede met een mes toegebragtis het wel wonder dat dergelijke dingen daar voorvallen na het loslaten van circa 300 militaire gevangenen, die midden inden winter broodeloos zijn'? (ff. N.) In de geschutgieterij te Straatsburg wordt zoo druk gearbeid dat het binnen weinige weken aan metaal ontbreken zal. De baker van do engelsche kroonprinses heeft f 12,000 kandeelgeld ontvangen en geniet voorts levenslang jaarlijks f 3600. Te Rotterdam wordt bij voortdu ring nog sterk gestolen. Ook te Amsterdam heeft men op jl. zondag avond uit de bank van leening van W. Schor, f 500 aan geld 2 bank noten ieder van f 25, eenig goud en zilver benevens mans- en vrouwe- kleederen ontvreemd. De bewoners waren niet te huis. Te Bremen beeft men, met bet beste gevolg, het ijs van de Wezer, 't welk binnen do stad vast zat, door middel van buskruid doen springen. Over den ijzeren weg, lusscben Amsterdam en Haarlem, zijn gedurende de maand Februarij vervoerd 10,600 personende opbrengst isgeweest ƒ5107,35 In het stadje. Huissen (Gelderland) is in de gepasseerde week zekere koop man door vier personen aangerand en beroofd en bovendien hem nog eenige sneden met messen toegebragt ten gevolge waarvan hij nog bed legerig en zich onder doctors handen bevindt. Twee der misdadigers zitten reeds in hechtenis. Te Amsterdam zijn van stapel geloopen do nieuw gebouwde schepen Sirius en Agnetaen te Dordrecht het schip Osiris, alle 3 bestemd voor de vaart op de Oost-Indiën. De burge meester van Gapelle op den IJssel verdedigt in het Handelsblad de in woners zijner gemeente, die aanschouwers geweest zijn van het ongeluk, den 15 Februarij aan twee onbekende manspersonen aldaar overkomen. Yan de Kaap de Goede Hoop heeft rncn berigt van het verongelukken van een slavenhaler, en tevens van het verlies van meer dan 700 slaven, die, door toedoen van den spaanschen kapitein door honger en gebrek zijn omgekomen. Te Arnhem heerscht de hondsdolheidDe oosten rijksche troepen hebben den 20 Februarij Krakau ontruimddit zal Engeland zeer behagen, en misschien medewerken tot de verzekering van den vrede. Het britsche leger is gebragt op 203,593 man waarvan 121,121 in werkelijke dienst en 29*070 in Indie. De raming der kosten van onderhoud enz. daarvoor is ruim 75 millioen gulden. Te Frank fort en te Maintz zijn op nieuw eenige handwerklieden ter zake van do staalkundige zamenzwering in hechtenis genomen. Den 18 Februarij wegens volslagen gebrek aan proviand en nadat bereids twee man door honger waren omgekomen te Ivalic binnengeloopen het zweedsch schip Elof, kapt. Forslundvan Rio-de-Janeiro naar Gothenburg.

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 1