ZEETIJDINGEN. ADVERTENTIEN. en gaf het haren echtgenootdie het ontzegelde en er de 10,000 fr. in 'Vond. Het pakje aan den dief overhandigd bevatte slechts eenige bal-kaartjes den graaf dienzelfden morgen toegezonden. NEDERLANDEN. 's GRAVENHAGE, den 21 Februarij. Naar'men verneemtzullen er bij de hervatting der werkzaamheden van de kamers der staten-ge- neraaldrie belangrijke ontwerpen aan derzelver overwegingen worden onderworpen, als 1.° nopens de conflicten2.' betrekkelijk de dijk-en polderbesturen, en 3.° ten aanzien der onteigeningen ten algemeenen nutte; drie onderwerpen, waarvan de wettelijke regeling sedert lang ■wordt te gemoet gezien. De tweede kamer is nu bepaaldelijk tegen den 9 Maart bijeen geroepen. Dit Rotterdam wordt van den 17 dezer gemeldIn den na middag van 11. vrijdag, den 12 dezer, beeft er wederom een vreesse- lijk ongeluk in het nabij deze stad, aan gene zijde der Maas gelegen Fijenoord. plaats gehad. De schoenmaker E.hier ter stede woon achtig derwaarts ontboden zijndeom de lederen riemenwaarmede de machine bevestigd is, te repareren, geraakt, onderwijl dezelve in werking is, tusschen de raderen, cn rs inden tijd van een oogenbiik verpletterd. Hij laat eene vrouw cn zeven kinderen in hulpbehoevende omstandigheden na. Volgens berigt uit Gorinchem was bij Hardinxveld een ijsdam zittende, waardoor het water sterk wassende was, zoodat men rekende" nog maar een half voel benedjm liét hooge water van 1809 te zijn dit had ten gevolge dat dé kisting die buiten de Dalempoort te Go rinchem was daargesteïü in den nacht van woensdag op donderdag ziaji begeven had waardoor het wateVdoor die poort met 'veel hevigheid binnen het lager gedeelte -der stad stroomdeen er voor de poort zelve een gat ontstond, hetwelk eerst tegen den middag, door het aanvoeren van mest cn zakken met zand gestopt en tevens de kisting op dat punt hersteld was. Als een staaltje van den aandrang en de kracht van het water kan strekken dat eene der deuren vail de Dalempoortsliit zijne hengels gerukt en tot aan den Visschersdijk gedreven is. Nadere berigten melden dgt den" ijsdam vrijdag was losgeraakt doch zich later weder gezet had waardoor het water voor Gorinchem en eldersdat aan het zakken was op nieuw opgeloopen is. Dien ten gevolge is een der buitenmuren van Gorinchem bij de Dalem- poort zaturdag middag, ter lengte van ongeveer 30 ellen ingestort; doch daar het water toen wede* min of meer aan het vallen was hoopte men dat zulks verder geene Schadelijke gevolgen zou hebben. Ook te Werkendam en in de omstreken zijn groote verwoestingen aangerigten is daar bqna geen huisdat niet min of meer schade be komen heeft. Uit Arnhem schrijft men van den 20 dezer: De rivieren zijn thans van het ijs bevrijd en nergens in Gelderland heeft menvoor zoo veel hekend is eenige zware ramp te betreuren. De overloop des waters heeft wel op meer dan eene plaats aanmerkelijke schade aan de dijken en aan de in 'de nabijheid gelegene landen en 'huizen toe- gebragt; ook is in de gemeente Beusichctn eert polder overstroomd ten gevölge waarin een aantal huisgezinnen hunne woningen hebben moeten verlaten maar deze Schade en Ongemakken zijn niet zoor danig dat men ze eene ramp noemen mag; en er is veeleer stof om zich te verheugen over de gelukkige afwending van de groote gevaVeil waarmede wij zoo zeer bedreigd werden. GEMENGDE BUITEN- EN BINNENLANDSCHE BEBIGTEN. Men schrijft uit Luxemburg dat het Z. M. den koning groothertog goedgunstig heeft behaagd, aan dc armen in dat groothertogdom eene som van f 1250 toe te staan. Eene te Middelburg plaats gehad hebbende verloting van vrouwelijke handwerken, ten behoeve der armen, heeft zuiver opgebragt de som van /"930,15. Ook is aldaar een concert tot dat zelfde doel gegevenwaarvan de zuivere opbrengst is geweest f 386,50. Te Madrid wil men eene maatschappij oprigten, voor de ontginning van goud-f cn zilvermijnen in de Sierra d'Almagrera. Dezer dagen is te Amsterdam overleden de israëlitische handelaar iri paarlen en edelgesteenten E. J. L. de Vries, die, bij uitersten wil, de helft van zijn zeer aanzienlijk vermogen aan de armbesturen der onderscheiden gods dienstige gezindheden aldaar vermaakt heeft. De koning van Zweden en Noorwegen heeft zijn 786" verjaardag gevierd. De koning van Pruis- sen heefi 2000'daalders gegeven tot aankoop van brandhout, voor de armen. Becker heeft over den post 7 porseleinen borden gekregen elk van welke een strofe Van zijn rijnlied in gouden en gekleurde letters be helst deze kan dus van zijne verzen eten. Te Beverloo is een soldaat, die op schildwacht stond doodgevroren. De bevolking van Petersburg bedraagt 470,202 zielen waaronder slechts 132,590 van het vrouwelijk geslacht.- Mengelde er 147 kerken en bedehuizen en 8661 woonhuizen {waaronder 3265 van steen gebouwde). Het stoomjagt, varende tus schen Middelburg en Botterdam, zal hoogstwaarschijnlijk op heden (dings- dag) de dienst van Rotterdam hervatten. Yan het schip Flora, van Cephalonia naar Botterdam bestemd .is de kapitein en de stuurman door eene stortzee over boord geslagen en verdronken. Men zegt, dat ko- irfng Leopold in Londen een goed woord zal doen om eene toenadering tusschen Frankrijken Engeland te bewerken. Een fransche baron heeft het middel uitgevonden em doofstom geborenen door het maghetismus te genezen. Een hollandsch koloniaal nieuw schip de Regina, den 17 Maart 1840 van Batavia naar Cowes gezeild is nog niet teregt gekomen. Te S.' Maartensdijk zal eene plaatselijke belasting op de honden geheven worden. Te Tiflisen in de naburige dorpen hegftzich de pest geopen baard. Men zegt, dat de aartsbisschop van Keulen tót kardinaal zal worden benoemd. Te Madrid is ondereen aldaar in garnizoen liggend linie-regement eene zamenzwering ontdekt. Kapitein N. H. Brouwer, van Dordrecht te Batavia gearriveerd, rapporteert dat hij den 14 Septem ber 1840 gezien heeft een' groóten ijsberg hebbende eene hoogte vol gens gissingvan 150 a 200 voetenen 2 duitsche mijlen in omtrek. Te Rotterdam wordt tegenwoordig des zondags avonds veel gestolen. Te Tholen is een concert ten voordeele der armen gegevenwaarvan de zuivere opbrengst bedroeg f 130. Dieffenbach heeft reeds elfmaal de bloedige genezing van het stamelen bewerkstelligd 57 nieuwe stotteraars en stamelaars Lebben zich reeds ter genezing bij hem aangemeld. Op Cawsand Beag is gestrand het schip de Jonge Willem, kapt. van Medevoort, .van Suriname naar Amsterdam. De prijs en premie van f 125,000 is 'te Amsterdam getrokken op twee halve loten. Te Camarchen (Enge land) hebben zich 8 personen, waaronder 6 vrouwen in de rivier laten doopenbij wijze van indompeling", zoo als zulks in zekere secten gebrui kelijk is. De koude was dien dag tot op het vriespunt gekomen I In Polen wordt de russische krijgsmagt nog aanhoudend vermeerderd. In Frankrijk heeft menden uitvoer van scheeps-timmerhout met 25 fr. voor elke stère (wisse) bezwaard. Ook tusscben Rotterdam en Antwerpen zou op heden de dienst der stoombooten hervat worden. Bij Oran is een spaansch vaartuigmet 27 man aan, boordtegen de rotsen aan stuk ken geslagen slechts 8 personen hadden zich kunnen redden. Tc Veen- dam (Groningen) is den 18 dezer, inden ouderdomvap 104 jaren over leden mejufvrouw Elisabetha l'aulina Riedel. Zij was blind en kon niet gaan of staandoch was in bet volle bezit van hare verstandelijke ver mogens. ZIERIKZEEden 20 Februarij. De dag van heden was voor d» ingezetenen dezer stad wederom een dag van ware vreugdewij had den immers het genoegen het fraaije nieuw gekoperd barkschip Marie Julie, toebehooreude aan den heer E. Serruijs, te Rotterdamen gevoerd wordende door kapt. F. J. Marker, naar de reede te zien vertrekken, ten einde van daar deszelfs reis naar de Oost-Indiën te vervolgen. liet gunstige winterweder had reeds vroegtijdig eene menigte men sehen derwaarts gelokt, ten einde dit trotsche schouwspel te mogen aanstarenonder een driewerf herhaald huraden schepelingen met geestdrift toegeroepen en de afwisselend welluidende toonen van het korps stedelijke muzijkanten verliet dan dézen bodem waarop zich Voor het laatst verscheidene aanzienlijke ingezetenen vereenigd hadden tonze haven, gesleept wordende door de stoomboot Concordia. Tc regt nu mag de heer J. Strickaert, eigenaar der werf de Goede Intentie, zich beroemen constructeur van dien bodem té zijn, welke zich zoowel door fraai uiterlijk als door goede kwaliteitenallezins aanbeveelt. Mogten dan de onvermoeide pogingen van dezen man tot uitbrei ding zijner zaak tot welzijn der stadvan alle zijden medewerking vindenziedaar het verlangen van ieder weldenkend burger. De 241,e jaardag van Z. K. II. den prins van Oranje is gisteren alhier op de gebruikelijke wijze gevierd geworden. ZIERIKZEE, den 23 Februarij. Heden is van deze reede naar zee gezeild het barkschip Marie Julie, kapt. F. J. Marker, geladen met genever koper, ijzer enz. en bestemd naar Batavia. ZIERIKZEE, den 22 Februarij. Yan wege de onderscheidene arm besturen te dezer stede wordt berigtdat bet op den 18 dezer alhier gegeven concert, ten voordeele van de gezamenlijke armen dezer stad zuiver opgebragt heeft de soin van f170 welk berigt tevens verge zeld gaat van openlijke dankbetuiging aan de geëerde leden van het zanggeze'lsehap Arionzoowel als aan allen die in welk opzigt ook het hunne bij die gelegenheid tot het beoogde doel bijgedragen hebben. 182sle KONINKLIJKE NEDERLANDSCIIE LOTERIJ. VIJFDE KLASSE. Twee en dertigste Lijst. Een en dertigste Lijst. N.° 17634 f 100,000 en prem. - 25,000 N.° 4703 f 15,000 16400 - 2000 21860 ...- 1000 11238 - 2000 7914 - 1000 12060 - 1000 Drie en dertigste en laatste Lijst. N.° 20930 prem. f 10,000 Heden trof mij wederom het smartelijkst verlies, door het overlijden van mijnen waarden VaderCORNELIS van der. DOES, in den gezegenden ouderdom van 78 jaren. zlerikzefi den 19 Februarij 1841. B. C. van der DOES. De Notaris M.' C. van der LEK de C L E R C Q zal, op Zaturdag den 27 dezer aanstaande, des middags ten 12 ure, ten verzoeke van de Erfgenamen van wijlen den Heer J. de L O O Z Evoor de hier na te melden Gebouwenpubliek veilen en verkoopen Een WOONHUIS en ERF, slaande en gelegen aan de Nieuwe Haven binnen deze Stad, wijk C, n.° 199, ka daster sectie B n.° 653, alsmede Een PAKHUIS en ERF, staande en gelegen in de Krepelstraat aldaar, wijk C, n.' 189, kadaster sectie B, n.° 676. Information te bekomen bij voornoemden Notaris bij wicn men ook zich zal kunnen vervoegen, om voorschreve Gebouwen uit de hand te koopen. PUBLIEKE VERKOOPING van BEESTIALENBOUWG E RE E D SCH AP P E N enz. De Notaris J. P. v an B O R R EN D A M zalop Donderdag deu 4 Maart 1841, des-voormiddags ten 10 ure, ten verzoeke van Mejuf vrouw de Weduwe JACOB SEP TER, J.r, aan hare Schuur, staande in de Koekinderstraat te Zierikzecpubliek presenteren te verkoopen Vier WERKPAARDEN, vijf baatgevende M E L K- K O ET J E N eene FAËTON op riemen eene opene C H A I S op riemen eene opene SPEELWAGEN op vaste assen twee BOERENWAGENS, een P E R- W E T K A R benovens eene aanzienlijke partij B O U W- en M E LK GE RE ED SC II AP PEN WEI- en KLA VER II O OI TARWE-, GARSTE-, HAVER- en BOONS TROO, een MESTPUT van ongeveer 80 voeren cn hetgeen meerder zal geveild worden. §.-§ Een of twee KAMERS te Huur, in het beste gedeelte der Stad ,'met of zonder Kost. Te bevragen bij de Uitgevers dezes. te zierikzee bij de wed. A. de vos en zoon stadsdrukkers,

Zierikzeesche Courant | 1841 | | pagina 2